+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/19

Tema: Zašto u kršćanskoj Hrvatskoj vladaju militantni ateisti.

Zašto u kršćanskoj Hrvatskoj vladaju militantni ateisti.

To pitanje sam ja i puno drugih ljudi postavilo. Kroz svo ovo vrijeme.

Kako je moguće da u Hrvatskoj u većini vladaju militantni ateisti. Kao npr u Zagrebu, Splitu, Rijeci. A i u državi. Mesić, Josipović, Milanović, ajde ona bezveznjakuša se deklarirala kao vjernica ali koliko je vjerničkih stavova promovirala. To je i pokazao njezin srednji prst Škori čime se priključila feministicama koje su učinile to isto.

Kako je to moguće. A Hrvatska slovi za jednu od najkršćanskijih europskih zemalja. No je li to doista tako. Jesmo li mi samo pro forma vjernici. Deklarativni vjernici. Koliko vjernika, deklarativnih pa i onih praktičnih nasjeda na propagandu militantnih ateista. Koliko je takvih npr glasalo za pedersku internacionalu u Zagrebu. Ili za Mesića svojevremeno. Za Bandića neću ni govorit. A ostatak glasa za lažne demokršćane koji donose protukršćanske i protunaravne zakone.

Koliko košta i koliko vrijedi i koliko je duboko naše kršćanstvo. Jesmo li ga spremni živjeti i braniti od nasrtaja. Ili se povlačimo jer ne želimo biti prikazani zatucanima i zaostalima. Želimo biti trendi pa ćemo žrtvovati svoje stavove i vrijednosti jer su ateisti agresivni a i drže sve poluge vlasti pa možemo nastradati ako im se budemo suprostavljali. "O da ste barem vrući ili hladni nego ste mlaki pa mi dođe da vas ispljunem". Sjetimo li se ponekad tih Isusovih riječi.

Naše crkve jesu pune ili su punije nego u Njemačkoj, Nizozemskoj ili ne znam kojoj drugoj zemlji. Ali se vladajuće kaste ne razlikuju od njihovih i atomosfera u društvu nije drugačija nego u tim zemljama i državama dok se npr u Mađarskoj i Poljskoj, Slovačkoj provode skroz druge vrijednosti, bliže kršćanskima. pa čak i u jednoj recimo uvjetno, ateističkoj Češkoj.

Zašto naša politika i atmosfera u društvu nije bliža Mađarskoj i Poljskoj, Slovačkoj nego Njemačkoj, Nizozemskoj i sličnim zemljama.

Meni je to misterij.

Jesmo li mi oni mlaki kršćani iz Isusovih riječi i povlačimo li se pred militantnim ateizmom i svime što on kao tsunami za sobom nosi i gledamo li šutke preplašeno za svoj život, tzv status u društvu i izbjegavanje militantne državne ateističke represije.

Pretvara li se Hrvatska i je li se već pretvorila u militantnu agresivnu ateističku državu.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Prvi razlog je - glupost. Razgovarajte s ljudima, argumenti ne pale, spajaju nespojivo, slušaju cajke, gutaju medijsko "smeće", nema tu ni logike ni povijesnog pamćenja. Plus djelovanje specijalnog rata. Sada je nova priča koju Hrvati gutaju - "kako su nas Srbi 1918. - oslobodili od austrougarske okupacije" ili 1995. smo "protjerali dobre i radišne ljude". Također tobožnji "Hrvati" iz Hrvatske koji mrze Hrvate iz BiH. Admini to smeće ne brišu, a i sve manje je onih koji tome proturječe. Što li će biti tek za 10 godina? Izdajnici su nam na vlasti od 2000. (zapravo i ranije), a ovo su posljedice.
    Gledao sam snimak na youtube, Izraelce na cesti pitaju što bi trebalo učiniti s Arapima?! I odgovori svi redom isti, muški, ženske, stari i mladi - "poraziti", "otjerati", "protjerati"... Ne zvuči lijepo, ali zapravo su u pravu. No to je nacija sa (prosjek) najvišim IQ.

Drugi je problem u samoj crkvi. I oni su poput HDZ-a postali lijevo liberalni gay friendly eurofili (papa, naš kardinal, pater Barun....). Gotovo svi su na toj liniji, rijetke koji se tome ne uklapaju (npr. vlč. Gebric) nekako gurnu na marginu. Ili pak biskup Košić, koji je vjerujem dobronamjeran, ali povlači poteze korisnog idiota (Petirka). Pa kada su crkvenjacima dobri pobornici pobačaja (Plenković, Kolinda, Jandroković, HDZ....), pa što ne bi bili dobri i narodu? Svinjarije koje nam političari rade na dnevnoj bazi podržavaju ili prešućuju. A onda, gle čuda.... Ispada da ako jesi militantni ateista - zapravo jesi na liniji KC (pobačaji, ilegalni imigranti, eurofilija, gramzivost, LGBT...).

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Zato što niti živimo svoje hrvatstvo niti svoje katoličanstvo.

Domoljublje smo sveli na mahanje zastavama na nogometnim utakmicama, a ni vjera nam nije nešto dublja.

Iako ja ne volim govoriti o ne čijoj vjeri, to je uvijek stvar između pojedinca i Boga, a ja sigurno nemam pravo bacati kamenje na nekoga.

Na kraju sve se svodi na to da mi nismo narod i tu sva priča završava. Mi smo pleme koje se okupi u slučaju napada, ali to je sve, dalje od toga se nismo razvili.

Jedan od razloga je svakako taj da smo mlaki vjernici, djeca smo u vjeri, a zasluga za to ide komunizmu koji nas je doveo do te razine. Drugi razlog je taj što su militantni ateisti puno više zagrizli za osvajanje vlasti nego mi, njima je revolucija stalno u glavi. Borba protiv moćnika i postajanje moćnicima. Vjernicima nije to toliko visoki prioritet u životu. Tek smo u zadnje vrijeme, kako kao narod rastemo u vjeri i sazrijevamo u shvaćanju stvarnosti oko sebe, pa i političke stvarnosti, shvatili da se moramo uopće uključiti u politiku, u aktivizam, u vlast jer da će nas inače vrag odnijeti.

U komunizmu je bilo puno više iskazivanja vjere. Bilo je velebnih vjerskih skupova. U Mariji Bistrici, u Solinu.itd..crkve su bile prepune. Opasniji je ovaj liberalizam od komunizma a ni represija mu nije manja i opasnija i podlija je puno.

Ima malo krivice i do crkve.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Ima malo krivice i do crkve.
    Ima puno više od malo krivice. Evo sad čak i u Poljskoj Crkva propagira cijepljenje.

Najveći krivac za nedostatak kršćanstva u kleru, pored svega ovoga nabrojanog( vatikan 2, kultur marksizam) je socijalistički rasizam. Gdje je kler povlašten, od države financiran a na taj način se stvara ovisnik od toga ne očekujte ikakve promjene. Ista stvar je i sa braniteljima.

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Prvi razlog je - glupost. Razgovarajte s ljudima, argumenti ne pale, spajaju nespojivo, slušaju cajke, gutaju medijsko "smeće", nema tu ni logike ni povijesnog pamćenja. Plus djelovanje specijalnog rata. Sada je nova priča koju Hrvati gutaju - "kako su nas Srbi 1918. - oslobodili od austrougarske okupacije" ili 1995. smo "protjerali dobre i radišne ljude". Također tobožnji "Hrvati" iz Hrvatske koji mrze Hrvate iz BiH. Admini to smeće ne brišu, a i sve manje je onih koji tome proturječe. Što li će biti tek za 10 godina? Izdajnici su nam na vlasti od 2000. (zapravo i ranije), a ovo su posljedice.
    Gledao sam snimak na youtube, Izraelce na cesti pitaju što bi trebalo učiniti s Arapima?! I odgovori svi redom isti, muški, ženske, stari i mladi - "poraziti", "otjerati", "protjerati"... Ne zvuči lijepo, ali zapravo su u pravu. No to je nacija sa (prosjek) najvišim IQ.

Drugi je problem u samoj crkvi. I oni su poput HDZ-a postali lijevo liberalni gay friendly eurofili (papa, naš kardinal, pater Barun....). Gotovo svi su na toj liniji, rijetke koji se tome ne uklapaju (npr. vlč. Gebric) nekako gurnu na marginu. Ili pak biskup Košić, koji je vjerujem dobronamjeran, ali povlači poteze korisnog idiota (Petirka). Pa kada su crkvenjacima dobri pobornici pobačaja (Plenković, Kolinda, Jandroković, HDZ....), pa što ne bi bili dobri i narodu? Svinjarije koje nam političari rade na dnevnoj bazi podržavaju ili prešućuju. A onda, gle čuda.... Ispada da ako jesi militantni ateista - zapravo jesi na liniji KC (pobačaji, ilegalni imigranti, eurofilija, gramzivost, LGBT...).
    Nema to veze sa IQ-om nego instinktima. Izrael je država koja je od svog stvaranja u vanrednom stanju ( iako i oni imaju svojih problema od tel aviva kao najvećem središtu pederluka, ogroman broj abortusa)a u tim stanjima se zdravi instinkti u narodu sačuvaju. Nisu nijemci ništa manje pametniji od židova pogotovo ne od hutija ili talibana pa se opet ponašaju autodestruktivno i blesavije od ova dva naroda
    Posljednje uređivanje od franjevac : 09-07-2021 at 17:33
    Jugozomboidi imaju plan za Hrvatsku. Svaki ima plan dok ne dobije šaku u glavu

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Ima puno više od malo krivice. Evo sad čak i u Poljskoj Crkva propagira cijepljenje.
    Jesu li ono i lech walesu prokazali kao agenta kgb-a? Koliko je takvih ucjenjenih među svećenim licima pa i biskupima i kardinalima ? Kao i u našoj crkvi od ratka perića, biskupa škvorčevića( koji ima ženu i djecu u italiji, cijeli požeški kraj to zna), do samog bozanića koji se okružio i protežira biseksualce ( msgr. Pintarić ima dvoje djece) i pedere poput denisa barića. Takve ljude delegira vatikan baš iz raxloga jer su ucjenjivi i radit će sve što im narede.
    Posljednje uređivanje od franjevac : 09-07-2021 at 19:19

Jesi siguran u te svoje navode.

što imaju za Ratka Perića?

Tko je Denis Barić? Nikad čuo.

http://youtu.be/bjWw28LrMHw
    Ovdje kgbov agent priča o ratku periću
    https://www.kbf.unizg.hr/profesor/do...c-denis-baric/
    Ovo je denis barić o kojem sam iz više izvora čuo da je peder

Odlična tema Inkvizitor... Dat ću svoje mišljenje...

Moje mišljenje je da diskusanti griješe..

Pođimo od sebe... Mi smo kao zemlja sa 90 i toliko posto vjernika... A sve vrvi od javnih kuća, kockarnica, sportskih kladionica...

Vjernici varaju žene, žene varaju muževe... Održavamo razne Ultre, Zrča gdje sve vrvi od droge... Sve više istetoviranih s ofarbanim kosama, ovakvih, onakvih... Nerođena djeca ubijaju se po bolnicama

Žitelj Hrvatske ne živi kršćanstvo... Moralna pitanja većinu građana Hrvatske NE ZANIMAJU. Nisu bitna...

Građaninu Hrvatske prije svega bitna je SIGURNOST. Želim svoju državnu/gradsku/županijsku plaću, želim mirovinu, želim fondove, želim poticaje, želim iznajmljivati turistima apartmane... Ne želim raditi svoj privatni posao, želim raditi u sustavu

Nakon rata u Hrvatsku(i Meciarovu Slovačku) je uložena je masa novaca (medije, institucije)... Sve je imalo za cilj zbaciti nesimpatičnog autoktrata Tuđmana, te dovesti poslušne na vlast.

Turistička sezona ljeta 1999 bila je loša zbog rata u Srbiji, Hrvatska je tu uprihodila nešto manje nego lanjskih godina... Unutarnji dug je rastao, ... Iz sorosevskih medija (Globus, Nacional, Tjednik, Fekal Tribune) frcale su poruke da Hrvati žive u paklu, izolirani od civiliziranog svijeta... Tuđmana je Bog pozvao k sebi, a iz istih medija nam se poručivalo:

Hrvati, dobit ćete što želite.,... Veće plaće, kredite, moderne automobile, blještavilo šoping centara, sigurne banke (koje ćemo mi pokupovati), moći mćete u kockastim dresovima šepuruiti se po nogometnim što europskim, što svjestkim prvenstvima, turisti iz cijelog svijeta hrliti će vama... Dobit ćete što želite... ALI... MORATE PRIHVATITI NAŠ SUSTAV VRIJEDNOSTI...
    PEDERESKE PARADE, ZRČA, ULTRE, POLITIČKU KOREKTNOST, PLAĆATI NEVLADINE UDRUGE...

I Hrvati su pristali... Zapisano je u Svetom Pismu...

Đavao ga onda povede na goru vrlo visoku i pokaza mu sva kraljevstva svijeta i slavu njihovu, pa mu reče: "Sve ću ti to dati ako mi se ničice pokloniš.

Tada mu reče Isus: "Odlazi, Sotono! Ta pisano je: Gospodinu, Bogu svom se klanjaj i njemu jedinom služi!

3. januara dvehiljadite Hrvati su se ničice poklonili Sotoni. Božiji Sin isus Krist se štuje samo retorički, ako i toliko. Danas se ima više, voze se bolji automobili, živi se u većim stanovima, možemo si priuštiti skuplja ljetovanja, skijanja... Zadužujemo se sve više, i to navodnio pod povoljnim uvjetima, ali biračko tijelo takve stvari diraku poput azerbejdzanske lige u odbojci. Samo daj...

Ali smo s druge strane sve nesretniji... Obiteljkski odnosi (muž-žena, roditelji-djeca, roditelji-njihovi roditelji) su lošiji, odnosi između priajtelja su lošiji. Prošetao sam neki dan centrom Zagreba... Pa u moje vrijeme, druga polovina osamdesetih, devedesete Zagreb je u ovo doba godine vrvio od mladih nasmješenih zagrljenih parova... Danas se rijetko sretne koji, a ako i nekog vidiš, onda on gleda okolo, ona drka po mobitelu... Sve puno nekih istetoviranih, iskvarcanih, s obojenom kosom prolupanih... Gdje to idemo, upitam se... U zapadnu Europu... To hjne ono što većina biračkog tijela želi... ZAPAD...

I to se ne može spriječiti... Ja sam mislio da se može, a li NE MOŽE... Materijalizam je jak, svatko za sebe želi sve više. Sve smo nesretniji (jer jedino možeš biti sretan u okruženju dobrih ljudi, obitelji, prijatelja, služeći Tvorcu), nemoralniji, zaduženiji, imamo sve manje djece... Idemo u jedan ponor iz koega se ne možemo izvući... Prije svega MORALNI, a nakon toga demografski, a zatim shodno svemu dolazi i ekonomski.... Nezaustavljivo

I zato Kolinda, Plenković, Milanović,, pULJAK, Pederska internacuionala pa sve do najodurnije ćelave moralne nakaze Freda Matića...
    Jer većina to želi... A demokracija je... Većina želi imati mogućnost ubijanaj najslabijih, nerođene djece... Nije to baš najmoralnije, ali NE MOŽEMO UKINUTI TO LJUDSKO PRAVO... Moramo poštovati slobode...
    Posljednje uređivanje od IscoAlarcoN : 09-07-2021 at 20:04

Ne samo da se stanje ne može spriječiti nego ako bi krenio sa izlječenjem protiv sebe bi imao sve konvencije UN-a. Naša šansa je samo kaos koji prijeti cijelom svijetu

Citiraj Prvotno napisano od franjevac Vidi poruku
    http://youtu.be/bjWw28LrMHw
    Ovdje kgbov agent priča o ratku periću

Gledao sam ovaj intervju i tu se može naći dosta poveznica koje stvarno postoje. Nažalost sukob oko pojedinih župa na relaciji Franjevci-mostarsko-duvanjski biskup. Neke župe su franjevci odbili predati biskupiji u nadležnost i to traje do danas.

jedino mi nije bio uvjerljiv na pitanje, a koga je branio i koji je interes imao sastajati se sa Perićem nakon 2000-te godine. To je i inače nejasno a on se tu spleo.

kao i to da KGB ovci javno pričaju o svojim aktivnostima.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 09-07-2021 at 20:36

Citiraj Prvotno napisano od IscoAlarcoN Vidi poruku
    Odlična tema Inkvizitor... Dat ću svoje mišljenje...

Moje mišljenje je da diskusanti griješe..

Pođimo od sebe... Mi smo kao zemlja sa 90 i toliko posto vjernika... A sve vrvi od javnih kuća, kockarnica, sportskih kladionica...

Vjernici varaju žene, žene varaju muževe... Održavamo razne Ultre, Zrča gdje sve vrvi od droge... Sve više istetoviranih s ofarbanim kosama, ovakvih, onakvih... Nerođena djeca ubijaju se po bolnicama

Žitelj Hrvatske ne živi kršćanstvo... Moralna pitanja većinu građana Hrvatske NE ZANIMAJU. Nisu bitna...

Građaninu Hrvatske prije svega bitna je SIGURNOST. Želim svoju državnu/gradsku/županijsku plaću, želim mirovinu, želim fondove, želim poticaje, želim iznajmljivati turistima apartmane... Ne želim raditi svoj privatni posao, želim raditi u sustavu

Nakon rata u Hrvatsku(i Meciarovu Slovačku) je uložena je masa novaca (medije, institucije)... Sve je imalo za cilj zbaciti nesimpatičnog autoktrata Tuđmana, te dovesti poslušne na vlast.

Turistička sezona ljeta 1999 bila je loša zbog rata u Srbiji, Hrvatska je tu uprihodila nešto manje nego lanjskih godina... Unutarnji dug je rastao, ... Iz sorosevskih medija (Globus, Nacional, Tjednik, Fekal Tribune) frcale su poruke da Hrvati žive u paklu, izolirani od civiliziranog svijeta... Tuđmana je Bog pozvao k sebi, a iz istih medija nam se poručivalo:

Hrvati, dobit ćete što želite.,... Veće plaće, kredite, moderne automobile, blještavilo šoping centara, sigurne banke (koje ćemo mi pokupovati), moći mćete u kockastim dresovima šepuruiti se po nogometnim što europskim, što svjestkim prvenstvima, turisti iz cijelog svijeta hrliti će vama... Dobit ćete što želite... ALI... MORATE PRIHVATITI NAŠ SUSTAV VRIJEDNOSTI...
    PEDERESKE PARADE, ZRČA, ULTRE, POLITIČKU KOREKTNOST, PLAĆATI NEVLADINE UDRUGE...

I Hrvati su pristali... Zapisano je u Svetom Pismu...

Đavao ga onda povede na goru vrlo visoku i pokaza mu sva kraljevstva svijeta i slavu njihovu, pa mu reče: "Sve ću ti to dati ako mi se ničice pokloniš.

Tada mu reče Isus: "Odlazi, Sotono! Ta pisano je: Gospodinu, Bogu svom se klanjaj i njemu jedinom služi!

3. januara dvehiljadite Hrvati su se ničice poklonili Sotoni. Božiji Sin isus Krist se štuje samo retorički, ako i toliko. Danas se ima više, voze se bolji automobili, živi se u većim stanovima, možemo si priuštiti skuplja ljetovanja, skijanja... Zadužujemo se sve više, i to navodnio pod povoljnim uvjetima, ali biračko tijelo takve stvari diraku poput azerbejdzanske lige u odbojci. Samo daj...

Ali smo s druge strane sve nesretniji... Obiteljkski odnosi (muž-žena, roditelji-djeca, roditelji-njihovi roditelji) su lošiji, odnosi između priajtelja su lošiji. Prošetao sam neki dan centrom Zagreba... Pa u moje vrijeme, druga polovina osamdesetih, devedesete Zagreb je u ovo doba godine vrvio od mladih nasmješenih zagrljenih parova... Danas se rijetko sretne koji, a ako i nekog vidiš, onda on gleda okolo, ona drka po mobitelu... Sve puno nekih istetoviranih, iskvarcanih, s obojenom kosom prolupanih... Gdje to idemo, upitam se... U zapadnu Europu... To hjne ono što većina biračkog tijela želi... ZAPAD...

I to se ne može spriječiti... Ja sam mislio da se može, a li NE MOŽE... Materijalizam je jak, svatko za sebe želi sve više. Sve smo nesretniji (jer jedino možeš biti sretan u okruženju dobrih ljudi, obitelji, prijatelja, služeći Tvorcu), nemoralniji, zaduženiji, imamo sve manje djece... Idemo u jedan ponor iz koega se ne možemo izvući... Prije svega MORALNI, a nakon toga demografski, a zatim shodno svemu dolazi i ekonomski.... Nezaustavljivo

I zato Kolinda, Plenković, Milanović,, pULJAK, Pederska internacuionala pa sve do najodurnije ćelave moralne nakaze Freda Matića...
    Jer većina to želi... A demokracija je... Većina želi imati mogućnost ubijanaj najslabijih, nerođene djece... Nije to baš najmoralnije, ali NE MOŽEMO UKINUTI TO LJUDSKO PRAVO... Moramo poštovati slobode...
    Ne slažem se da je 2000-ta bila to što si napisao niti da je jedna politika učinila to od naroda. To je puno kompleksniji i dugotrajniji proces.

ne mislim da je situacija toliko crna, svega toga ima ali ima i vidim u crkvi i mlade bračne parove s djecom. Dakle nisu svi popustili.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Gledao sam ovaj intervju i tu se može naći dosta poveznica koje stvarno postoje. Nažalost sukob oko pojedinih župa na relaciji Franjevci-mostarsko-duvanjski biskup. Neke župe su franjevci odbili predati biskupiji u nadležnost i to traje do danas.

jedino mi nije bio uvjerljiv na pitanje, a koga je branio i koji je interes imao sastajati se sa Perićem nakon 2000-te godine. To je i inače nejasno a on se tu spleo.

kao i to da KGB ovci javno pričaju o svojim aktivnostima.
    Činjenica je da niko toliko pa čak ni komunisti nisu pričali protiv međugorja kao biskup perić. Kao da je imao osoban obračun s njima. Ne znam koji bi kgbovac imao razlog da laže a i da se sad ispovjeda iskreno da kažem
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 09-07-2021 at 21:10

Činjenica je da niko toliko pa čak ni komunisti nisu pričali protiv međugorja kao biskup perić. Kao da je imao osoban obračun s njima. Ne znam koji bi kgbovac imao razlog da laže a i da se sad ispovjeda iskreno da kažem
    Pričao je i Žanić sjećam se.

To je istina. Ja sam čuo za njega baš zbog toga.

Šta se tiče kagebeovaca koji pričaju o svojim aktivnostima...to nije ništa novo. Najpoznatiji takav (bivši) KGB-ovac je Bezmenov

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove