Vidi rezultate ankete: Na referendumu ću izabrati

Glasači
3. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Zadržavanje kune

3 100.00%
  • Uvođenje eura

0 0%
  • Neodlučan sam

0 0%
+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/20

Tema: Hrvatski suverenisti pokreću referendum za zaštitu nacionalne valute kune

Hrvatski suverenisti pokreću referendum za zaštitu nacionalne valute kune

Hrvatski suverenisti najavili su u četvrtak da u listopadu počinju s prikupljanjem potpisa za raspisivanje referenduma za zaštitu nacionalne valute kune, jer smatraju da se o odricanju od monetarnog suvereniteta mora očitovati hrvatsku narod
    "Za ulazak u Europsku uniju imali smo referendum, kao i oko izlaska iz Jugoslavije, a kada se govori o odricanju od suvereniteta, što odricanje od nacionalne valute jest, smatramo da se hrvatski narod o tom pitanju mora izjasniti na referendumu", istaknuo je čelnik Hrvatskih suverenista Hrvoje Zekanović na konferenciji za novinare. Ustvrdio je da se oko svih ključnih tema u društvu treba tražiti stav naroda, a ovaj referendum održao bi se pod nazivom "Zaštitimo hrvatsku kunu".

Dodao je kako je točan "protuargument trenutačno vladajuće garniture" da je uvođenje eura već davno predviđeno Ugovorom o pristupanju EU, ali i naglasio da nijedan hrvatski građanin od onih dvije trećine koji su glasovali za EU nije znao da smo se obvezali da ćemo u nekom roku uvesti euro, odnosno, ući u eurozonu.

"Stoga smatramo da se o ovom važnom pitanju, želi li hrvatsku kunu ili euro, treba očitovati narod", kazao je Zekanović. Naveo je da kada govori o suverenitetu misli i o zaštititi ekonomskih interesa hrvatskog naroda, napominjući da je to i pitanje standarda jer je u svim zemljama koje su uvele euro, naveo je, standard pao, a cijene u maloprodaji porasle.
    Odlična stvar, hoćemo referendum!

Ništa ne vjerujem Zekanoviću i mislim da od referenduma neće biti ništa ako ga on "pokrene"

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Ništa ne vjerujem Zekanoviću i mislim da od referenduma neće biti ništa ako ga on "pokrene"
    Zekanović je tu nebitan. Slično je bilo i sa prijedlogom "Živog zida" (prestanak državnog financiranja stranaka), pa su pametnjakovići ignorirali isti jer ga je pokrenuo ŽZ, pa je referendum propao. Ideja je dobra, trebali bi za to dati potpis, te u tom smislu animirati i ostale.
    Jedino ako se veselite uvođenju €, onda je to druga priča.

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Zekanović je tu nebitan. Slično je bilo i sa prijedlogom "Živog zida" (prestanak državnog financiranja stranaka), pa su pametnjakovići ignorirali isti jer ga je pokrenuo ŽZ, pa je referendum propao. Ideja je dobra, trebali bi za to dati potpis, te u tom smislu animirati i ostale.
    Jedino ako se veselite uvođenju €, onda je to druga priča.
    Itekako je bitno ko pokreće dobru ideju. Još je Dostojevski govorio "ako želiš diskreditirati dobru ideju daj pokvarenjaku da ju propagira i implementira". A Zeko je pokvarenjak...baš kao i jebivjetri iz Živog Zida. Trebao bi se cijepiti da više ne plače Indexu kako je Covid zajebana bolest.
    Posljednje uređivanje od Picaferaj : 08-07-2021 at 14:31

Itekako je bitno ko pokreće dobru ideju. Još je Dostojevski govorio "ako želiš diskreditirati dobru ideju daj pokvarenjaku da ju propagira i implementira". A Zeko je pokvarenjak...baš kao i jebivjetri iz Živog Zida. Trebao bi se cijepiti da više ne plače Indexu kako je Covid zajebana bolest.
    Ukoliko niste za uvođenje € onda je ovo što pišete - besmislica. Ideju je pokrenuo Zekanović (koji nije bez mana i želi doći do političkih bodova), ali ideja je dobra, suverenistička i za dobrobit naroda. A što možemo, kad to nije pokrenuo netko drugi, dostojniji?! Po Vama tko?
    To nam je prilika, drugu dobiti nećemo. I zato treba potpisati, a onda i glasati. Ja sam npr. dao potpis i na referendumsku inicijativu "67 je previše", kao dobru ideju, iako ne držim do sindikalaca kao takvih. Također i spomenuti ŽZ, na stranu s njima, ali da li ste Vi za državno financiranje stranaka (DA ili NE)?
    Naravno, ukoliko Vama osobno smeta kuna i želite ju zamijeniti eurom, a i niste ljubitelj direktne demokracije - svaka izlika je dobrodošla, pa tako i lik i djelo zastupnika Zekanovića.

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Ukoliko niste za uvođenje € onda je ovo što pišete - besmislica. Ideju je pokrenuo Zekanović (koji nije bez mana i želi doći do političkih bodova), ali ideja je dobra, suverenistička i za dobrobit naroda. A što možemo, kad to nije pokrenuo netko drugi, dostojniji?! Po Vama tko?
    To nam je prilika, drugu dobiti nećemo. I zato treba potpisati, a onda i glasati. Ja sam npr. dao potpis i na referendumsku inicijativu "67 je previše", kao dobru ideju, iako ne držim do sindikalaca kao takvih. Također i spomenuti ŽZ, na stranu s njima, ali da li ste Vi za državno financiranje stranaka (DA ili NE)?
    Naravno, ukoliko Vama osobno smeta kuna i želite ju zamijeniti eurom, a i niste ljubitelj direktne demokracije - svaka izlika je dobrodošla, pa tako i lik i djelo zastupnika Zekanovića.
    Ne, meni ne smeta Kuna. Naprotiv. Smeta mi uvođenje Eura. Smetaju me i lažni domoljubi i lažne poštenjačine poput Zekanovića i ŽivoZidaša.. Naravno da ću potpisati inicijativu bez obzira ko ju pokrene ali, ponavljam, Zekanoviću ne vjerujem ništa. Ako inicijativa za referendum bude pokrenuta pa propadne više neće biti referenduma o tome. A ja sumljam da će se upravo to i dogoditi.

Bez obzira na inicijatora sumnjam da će uopće referenduma o tome biti.

A što ti Picaferaj toliko zamjeraš Zekanoviću?
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Bez obzira na inicijatora sumnjam da će uopće referenduma o tome biti.

A što ti Picaferaj toliko zamjeraš Zekanoviću?
    Zamjeram mu više manje sve. I izgled i postupke i stil. Najviše mu zamjeram oboljevanje od Covida i ispovijest Indexu o njegovim patnjama dok je bio bolestan.

Zamjeram mu više manje sve. I izgled i postupke i stil. Najviše mu zamjeram oboljevanje od Covida i ispovijest Indexu o njegovim patnjama dok je bio bolestan.
    Pa dobro ako je to sve. Nije valjda pisao za index.

Ni meni on nije idealan ali nekad kaže i što se drugi ne usude

Pa dobro ako je to sve. Nije valjda pisao za index.

Ni meni on nije idealan ali nekad kaže i što se drugi ne usude
    To je istina. Problem je što to kaže samo nekad i što nikad ne kaže sve što se drugi ne usude. Lik je, ka i većina "desničara" u politici, pola-pola tip.

Ne, meni ne smeta Kuna. Naprotiv. Smeta mi uvođenje Eura. Smetaju me i lažni domoljubi i lažne poštenjačine poput Zekanovića i ŽivoZidaša.. Naravno da ću potpisati inicijativu bez obzira ko ju pokrene ali, ponavljam, Zekanoviću ne vjerujem ništa. Ako inicijativa za referendum bude pokrenuta pa propadne više neće biti referenduma o tome. A ja sumljam da će se upravo to i dogoditi.
    Da, u pravu si. Moguće da to vladajući pokreću kako bi preduhitrili narodnu inicijativu koja bi sigurno bila uspješna. Vidit ćemo kako će Suverenisti pristupiti ovome, mlako ili sa žarom, pa ćemo znati ocijeniti jesu li Plenkovićevi pomoćnici ili ne. Ako uđu sa žarom, bez problema će skupiti dovoljan broj potpisa i osigurati veliki broj glasova u budućnosti.

Jedino koalicija okupljena oko Mosta, DP, Suverenista, Živog Zida i Kolakušića može nešto napraviti kad je u pitanju referendum oko uvođenja eura.
    Bilo kakvo soliranje vodi u propast inicijative.
    Ovo je prevažna tema da bi je se banaliziralo i uzelo za gotovo:
    Posljednje uređivanje od Gelsey Azalea : 09-07-2021 at 02:22
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antonac)

A Nino sa svojim izjavama da je fit i nepušač..

A Nino sa svojim izjavama da je fit i nepušač..
    Nino je žešče razočarenje.

A dobro, nije sad skroz. Al bilo je smiješno kako je ponavljao da je on dobio coronu kao fit i nepušač....

I kako je Srbija dobila cjepiva brže od Hrvatske koja je u EU

A dobro, nije sad skroz. Al bilo je smiješno kako je ponavljao da je on dobio coronu kao fit i nepušač....

I kako je Srbija dobila cjepiva brže od Hrvatske koja je u EU

meni je skroz. Uopće više ne pratim ni šta govori u Saboru..ako uopće govori. I to ne samo zbog njegove fitnosti i nepušenja.

Nino je žešče razočarenje.
    Evo jučer je pohvalio vladu u Saboru što smo nismo imali rigorozne mjere zatvaranje kao Slovenci ili tko još već. Koliko je naplatio tu pohvalu, da mi je znati?

Pa dobro ako je to istina zašto i to ne reći.

Nekidan je Nino bio u saboru u bijelom odijelu ko pravi "Kum" )))

Nino je prešao put od mlakih kritika preko šutnje do pohvala. Uskoro će biti i nezavisni podupiratelj vladajućih umjesto Reformista.

Ali to nije istina. Svaka, pa i najblaža "mjera" je totalno nepotrebna jer je i virus i pandemija lažna i u službi sotonske agende. Jedini dosljedni zastupnik na tu temu je Haso.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove