+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/18

Tema: Kad je trebalo reagirati?

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41

Kad je trebalo reagirati?

Kad je narod trebao reagirati, kad su abolirani četnici, mirna reintegracija, zakon o suradnji sa Haagom?

Ili nikad nismo imali šanse kao narod?

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku

Ili nikad nismo imali šanse kao narod?
    jedan moj frend je dobro rekao - Izraelci su 40 godina lutali pustinjom, mi imamo državu 30 godina. dajmo si vremena.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Bjelodano je jasno da Hrvatska kao država hrvatskog naroda, stvorena domovinskim ratom protiv okupatora i onih koji su maštali da dijelove Hrvatske predaju Srbiji, i danas nešto više od frtalj stoljeća iza tog rata, smeta reminiscentima komunizma, orjunašima, raznim političkim sektama i egzemplarima koji za osobnu promociju ostvaruju u"demokratskom" olajavanj svega što je Hrvatsko, pa tako i uriniraju po hrvatskoj državi, u ime demokracije koja im je upravo to i u svom bukvalnom obliku i omogučila.
    Jaki neprijatelji govore o snazi države, koja opstaje.
    Pitanje teme je kada su građani RH trebali reagirati, zapravo je i ponuđeni i nametnuti odgovor.
    No ja taj odgovor vidim u izborima i izbornoj volji građana Hrvatske.
    Ako ljudi žele vlast, dobit će je upravo onakvu kakovu zaslužuju, ni bolju, ni goru.
    Možemo li biti zadovoljni izborima, pojedinačno, kao pojedinci, je nešto posve drugo.
    Za sve što nam ne valja kriva je vlast.
    OK.
    Mijenjajmo svojim glasovima vlast.
    No stanje u Hrvatskoj nije samo refleksija vlasti i onih koji je aktualno obnašaju, nego i reminiscencija rata, te gomilama proizvoljnih tumačenja njegovih rezultata i dometa, jer nema zakona koji bi to pitanje jasno definirao.
    Konačno, na izvjestan način kralježnicu nam je slomio i proces učlanjivanja u EU.
    Puno ima tih stvari, ali su one uvijek bile na glasovanju, osim kad je Mesić otvorio arhive i svjedočio protivu Hrvatske.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    jedan moj frend je dobro rekao - Izraelci su 40 godina lutali pustinjom, mi imamo državu 30 godina. dajmo si vremena.
    Izraelci su 40 god. lutali pustinjom pa onda stvorili državu, a mi stvorili državu pa sad lutamo.

Uglavnom pitanje i dalje stoji, kad je trebalo reagirati?

Bilo je toliko situacija kad je trebalo reagirati da ih je teško pobrojati..smjena ratnih generala meni je bio potez koji me zgranuo i kad sam vidio da smo izgubili rat u stvarnosti. Al nije bilo samo to.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Izraelci su 40 god. lutali pustinjom pa onda stvorili državu, a mi stvorili državu pa sad lutamo.

Uglavnom pitanje i dalje stoji, kad je trebalo reagirati?
    kad su ponuđene nezaslužene privilegije. kad partijsku knjižicu zamijeniš iskaznicom HDZ-a. kad nazoveš kuma od ujnine tetke da zaposli malog, kad tražiš vezu u bolnici za pregled preko reda, kad ne platiš porez...ti si narod, i ja sam narod, dok se narod ponaša ciganski ne može država biti gospodska. što moja sestra kaže - kakav narod, takva vlast.
    dok ne pokrepaju svi koji imaju lopovski komunistički mentalitet, nećemo izaći iz pustinje. nadajmo se da je još 10 godina dovoljno.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Meni bi bilo zanimljivije pitanje:
    Kako reagirati, i sa kime.
    Sto ucinti. Povjeshati ih ne mozes, nije krscanski.
    U biti, ako izuzmemo atentate, vojne puceve, preostaje jedino politicka borba.
    I to ne mislim kao shprd.
    Hrvatski narod je do kraja pacificiran, i tesko ce se probuditi neki bunt. A kada plane neki bunt, kao kod navijaca, sva ljevica, a i veliki djeli desnice odmah osudjuju.
    Ne vezano sto su skandirali, i dal' je ukusno ili neukusno.
    U biti, preostaje samo biti kronicar ovog vremena, i dati glas onome za kojeg mislis da ga zavrjeduje.
    Kronicari, to sto mi tu radimo.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Meni bi bilo zanimljivije pitanje:
    Kako reagirati, i sa kime.
    Sto ucinti. Povjeshati ih ne mozes, nije krscanski.
    U biti, ako izuzmemo atentate, vojne puceve, preostaje jedino politicka borba.
    I to ne mislim kao shprd.
    Hrvatski narod je do kraja pacificiran, i tesko ce se probuditi neki bunt. A kada plane neki bunt, kao kod navijaca, sva ljevica, a i veliki djeli desnice odmah osudjuju.
    Ne vezano sto su skandirali, i dal' je ukusno ili neukusno.
    U biti, preostaje samo biti kronicar ovog vremena, i dati glas onome za kojeg mislis da ga zavrjeduje.
    Kronicari, to sto mi tu radimo.
    Trebalo je reagirati nakon smjene generala, ali tada su generali trebali povesti hrvatski narod, ne može se hrvatski narod sam od sebe povesti. Nama se dogodila čistka, obezglavljeni smo kad još borba nije bila gotova i od tada se puno toga preokrenulo, ali ne sve. Većina nas uopće nije bili niti svjesna da smo obezglavljeni, da nam je neprijatelj preuzeo institucije i da se bori protiv nas. Trebalo nam je više od desetljeća da se osvijestimo gdje smo i konačno smo krenuli u političku borbu za preuzimanje vlasti u našoj vlastitoj državi. Tužno, ali istinito, kasno smo upalili i koliko god izgleda situacija loša, ipak smo napravili dobar posao. Sjetite se situacije u medijima, nijedan medij nismo držali kao narod, sve je bilo strano ili od političke elite. Nijedna stranka nije bila na našoj strani. Više nas je, osvješteniji smo, odlučniji da se borimo za svoju državu i mislim da ćemo se izboriti jer ne može manjina vladati većinom stalno.

Pa ni u Latinskoj Americi vojni pučevi više tako ne prolaze.

U Hrvatskoj za takvo što, nema šanse.

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Trebalo je reagirati nakon smjene generala, ali tada su generali trebali povesti hrvatski narod, ne može se hrvatski narod sam od sebe povesti. Nama se dogodila čistka, obezglavljeni smo kad još borba nije bila gotova i od tada se puno toga preokrenulo, ali ne sve. Većina nas uopće nije bili niti svjesna da smo obezglavljeni, da nam je neprijatelj preuzeo institucije i da se bori protiv nas. Trebalo nam je više od desetljeća da se osvijestimo gdje smo i konačno smo krenuli u političku borbu za preuzimanje vlasti u našoj vlastitoj državi. Tužno, ali istinito, kasno smo upalili i koliko god izgleda situacija loša, ipak smo napravili dobar posao. Sjetite se situacije u medijima, nijedan medij nismo držali kao narod, sve je bilo strano ili od političke elite. Nijedna stranka nije bila na našoj strani. Više nas je, osvješteniji smo, odlučniji da se borimo za svoju državu i mislim da ćemo se izboriti jer ne može manjina vladati većinom stalno.
    Dati cu ti primjer. Evo tu mantramo o tome koliko je zaglibila KC, i koliko je to sve zajedno trulo, labavo, trubim na sto lici KC u Njemaca. uz par cestitih biskupa vecina pederljupci i jednostavno olos.

A koga to u Hrvatskoj zanima. Nikoga. Zbog toga sto su mise po Hrvatskoj jos koliko toliko ok, narod je onako...cuje necuje.

Sve se to kao onako, nije to tako lose, Franjo je ok tip, i eto Papa je, valja sutiti.

Sada pazi kada Tomasevic preuzme ZG, kada pocmu u skolama agresivno propagirati LGTB i trandja gluposti.

Tko je mogao zamisliti da ce Pupovac najagresivnije braniti cetnicka legla u Slavoniji...

Istina, pozitiva mora prevladati, ali nekada mi jednostavno nije ajsno zasto bas mora ici do krajnosti, dok se reagira.

Mislim ono. Nije logicno.

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku

Prije bi na Islandu izveli vojni puc.

Pazi, tamo su se pobunili protiv svjetskih banaka, sto je nevidjeno.

U Hrvata je danas najveci bunt reci da je Pupovac cetnik u fraku.

I sa time vec ispadas ultra-giga-super-duper desnicar.

Prije bi na Islandu izveli vojni puc.večine.

Pazi, tamo su se pobunili protiv svjetskih banaka, sto je nevidjeno.

U Hrvata je danas najveci bunt reci da je Pupovac cetnik u fraku.

I sa time vec ispadas ultra-giga-super-duper desnicar.
    To za Pupavca znaju i vrapci na grani, veći su problem oni koji su mimikriju doveli do savršenstva...mi smo Hrvati, ali u hrvatskoj hara fašistička zvijer, mi smo Hrvati, ali treba smijenuti generale ili postaviti čirilične table u Vukovar ili dvojezične..., mi smo Hrvati ali svi treba da imaju jednaka prava pa i veća od Hrvata.
    Ovakovu Hrvatsku državu ne želimo, jer nas podsjeća na sukcesiju pavelićeve..Hrvati su ustašoidni jer im se dira u ZDS ili želimo prava za manjine da budu veća pa ako može i iznad..
    Trebalo je da se za mnoge stvari kaže dosta...
    Na drugoj strani Hrvati su UZP, treba poslati vehabije na Jadran, Pelješki most i svi koji su navijali za njegovu ne izgradnju...
    Ali vrh je Vukovar...

Imali su silu za počistiti stvari. Ali su valjda mislili da neće valjda biti toliko loše, da će ih neprijatelji poštedjeti. 4 njih su proganjali po sudovima, 1 su ubili. Eto koliko im je procjena bila dobra.

Dati cu ti primjer. Evo tu mantramo o tome koliko je zaglibila KC, i koliko je to sve zajedno trulo, labavo, trubim na sto lici KC u Njemaca. uz par cestitih biskupa vecina pederljupci i jednostavno olos.

A koga to u Hrvatskoj zanima. Nikoga. Zbog toga sto su mise po Hrvatskoj jos koliko toliko ok, narod je onako...cuje necuje.

Sve se to kao onako, nije to tako lose, Franjo je ok tip, i eto Papa je, valja sutiti.

Sada pazi kada Tomasevic preuzme ZG, kada pocmu u skolama agresivno propagirati LGTB i trandja gluposti.

Tko je mogao zamisliti da ce Pupovac najagresivnije braniti cetnicka legla u Slavoniji...

Istina, pozitiva mora prevladati, ali nekada mi jednostavno nije ajsno zasto bas mora ici do krajnosti, dok se reagira.

Mislim ono. Nije logicno.
    Jedan dio KC je zaglibio, ali opet, i 1 Isusov učenik je bio izdajnik, najbliži učenik ga je zanijekao, najdraži učenik je bio skeptičan, jedan učenik nije vjerovao dok ne vidi. Dakle, crkva je od samih početaka takva i vjerojatno uvijek bude. Naše je da vjerujemo i molimo se za spas i obraćenje svih, pogotovo se moramo moliti za naše pastire i papu.

Tomašević može preuzeti samo neku soroševsku udrugu.

Pupovac doduše ordinira, ali s kojim uspjehom? Kratkotrajno je preuzeo vlast koju ćemo mi vratiti. Dok drži vlast, uspio je doduše uzdrmati hrvatsko društvo, ali država i narod su tu dok njegov narod ide prema nestanku u RH. Koji je to uspjeh, obogatio si se, provocirao Hrvate, a tvoj narod ide prema nestanku?

Prebacio je desetine milijuna eura hrvatske sirotinje u svoj džep a stotine milijuna a mozda i milijarde prebacio u Srbiju.

Malo li je.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Imali su silu za počistiti stvari. Ali su valjda mislili da neće valjda biti toliko loše, da će ih neprijatelji poštedjeti. 4 njih su proganjali po sudovima, 1 su ubili. Eto koliko im je procjena bila dobra.
    Koju su silu imali. Tko bi ih slijedio. Nisu imali nikog. Da su imali ti bi se i pokazali.

Kakav vojni puč u Hrvatskoj. To je drvena peć.

Koju su silu imali. Tko bi ih slijedio. Nisu imali nikog. Da su imali ti bi se i pokazali.

Kakav vojni puč u Hrvatskoj. To je drvena peć.
    Umjesto kaj su slali pisma medijima, trebali su se dogovoriti i skinuti neprijatelje s vlasti. Imali su bar 50.000 vojnika iza sebe, u punoj snazi i naoružanih do zubiju.

Sam velim kaj su trebali napraviti, ali nije bilo svijesti za tak nekaj. Mislili su pa nisu ovi neprijatelji.

Prebacio je desetine milijuna eura hrvatske sirotinje u svoj džep a stotine milijuna a mozda i milijarde prebacio u Srbiju.

Malo li je.
    Nije malo, na sličan način su Srbi i prije dizali Srbiju za vrijeme AU. Nakačili se na sve naše institucije i šibali lovu za podizanje Srbije.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove