+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/21

Tema: TomislaV Žigmanov o statusu Hrvata u Srbiji.

TomislaV Žigmanov o statusu Hrvata u Srbiji.

Nije da je rekao ništa novo. Da se Hrvati nesmiju javiti da su živi u Srbiji.

Dok Srbi gazduju po Hrvatskoj iako su je trećinu spalili.

Najkarikaturalnije je to da su potpisani sporazumi o reciprociteti gdje Srbija nije ispunila ništa a Hrvatska sve i više od toga.

A ako igdje u međunarodnim odnosima vrijedi princip reciprociteta.

Srbi nas s pravom drže za budaletine prve klase.

P.s Aca je stalno nastojao izrelativizirati i izjednačiti stvari, čak je u jednom trenutku malo prikriveno rekao Žigmanovu da pazi što priča.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 19-04-2021 at 19:02
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Hrvatima se prava koja imaju dokidaju i u BiH u kojoj su konstitutivan narod, ne cudi me onda Srbija gdje su manjinski.

O tome smo davno sve rekli, Hrvati nemaju hrvatsku politiku a kad sam sebe ne cijenis, nece te cijeniti ni drugi. Sad kreni po ulicama Zagreba uradi anketu, bar trecina anketiranih ce reci da ih to ne interesira i onako u sebi da ko jebe Hrvate u Vojvodini.

Žigmanovu svaka čast kaj se bori s vjetrenjačama i kaj svojom borbom stavlja glavu na panj.

To je sve kaj možemo. Svaka mu čast.

Kako je to uopće moguće da ti potpišeš spiorazum s drugom državom u kojoj se obavezuje na reciprocitet i da ta druga država ne ispuni ništa iz sporazuma a ti 300% i da od reciprociteta nema ništa i da ti kao država ne reagiraš shodno tome, što je alfa i omega u međudržavnim odnosima.

Kako je to moguće? Kakva je to država. Kakav je to narod koji to dopušta tim svim vladama da dopusti da Srbi, koje smo vojno porazili rade budale od nas i bahate se.

Pa što bi bilo da su oni nas pobjedili.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 20-04-2021 at 08:33

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    To je sve kaj možemo. Svaka mu čast.

Kako je to uopće moguće da ti potpišeš spiorazum s drugom državom u kojoj se obavezuje na reciprocitet i da ta druga država ne ispuni ništa iz sporazuma a ti 300% i da od reciprociteta nema ništa i da ti kao država ne reagiraš shodno tome, što je alfa i omega u međudržavnim odnosima.

Kako je to moguće? Kakva je to država. Kakav je to narod koji to dopušta tim svim vladama da dopusti da Srbi, koje smo vojno porazili rade budale od nas i bahate se.

Pa što bi bilo da su oni nas pobjedili.
    Bilo bi isto što i 1945., samo što sad ne bi izgubili pola države i pola milijuna ljudi nego cijelu državu i cijeli narod. Ali hvala dragom Bogu, opstali smo.

Odnosi sa Srbijom su odnosi kolonijalnih kmetova s gospodarima, to je nažalost tak, to nas ljuti i treba širiti svijest da se to promijeni. Mi smo shvatili kraj rata kao kraj svih ratova i kraj loših odnosa drugih prema nama, tu smo se gadno prevarili. Nadam se da dolaze generacije koje će to promijeniti. Jadno je s naše strane da naš bolji političko-diplomatsko-vojno-gospodarski položaj ne iskorištavamo bar da imamo jednakost u odnosima sa Srbima i Bošnjacima.

Ma kakva prevara. Mi smo se prevarili. Nismo se mi ništa prevarili nego je politika takva a narod nezainteresiran pošto mu je nož direktno od vrata skinut i nije mu više u vidnom polju. Kako se drugi narodi ne "prevare".

Kako se jedna Srbija ne prevari i kad je poražena nego piči svoje. Kako oni tako "umni" ne prevare Mađare. Nema tu nikakve prevare. To je samozavaravanje.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 20-04-2021 at 10:36

Ma kakva prevara. mi smo se prevarili. Nismo se mi ništa prevarili nego je politika takva a narod nezainteresiran pošto mu je nož direktno od vrata skinut i nije mu više u videnom polju. kako se drugi narodi ne "prevare".

kako se jedna Srbija ne prevari i kad je poražena nego piči svoje. Kako oni tako "umni" ne prevare Mađare. nema tu nikakve prevare. To je samozvaravanje.
    Pa da, moramo se zainteresirati jer će nam inače opet biti uskoro vrat pod nožem.

Mađari i Srbi su prije posložili svoje moderne države od nas, izgradili su institucije i elitu koja je vodila te institucije te imaju puno više političko-diplomatskog-upravnog iskustva od nas i ta se razlika vidi u načinu vođenja Mađarske, Srbije i Hrvatske.

No, to nije isprika. Slovenci isto nemaju nekakvog velikog iskustva, ali opet vode svoju državu bolje od nas.

Znači, isključivo je do pameti, koju moramo rasvijetliti. Previše nas je koštao poraz u drugom svjetskom ratu očito, kad mi još dan danas nismo uspostavili našu pamet na noge. Ali opet, kakva je situacija bila 2000-e ili 2010-e, a kakva je danas, po pitanju osviještenosti hrvatskog naroda, treba reći da smo ipak napredovali puno, a to će se kad tad preliti na elitu i institucije.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Stankovic je tu emisiju planirao kao uobicajenu pricu o tome kako se mora poboljsati hrvatsko-srpske odnose opcenito, jugo mantra kao uvjek.
    Nije planirao onakav rasplet emisije, gdje ce Zigmanov razotkriti bas sve, a ostavlja samo dojam da je situacija Srba u Hrvatskoj jedno deset puta bolja nego Hrvata u Srbiji.
    Dobro mu je Zigmanov rekao "U Srbiji nije bilo sukoba." Vjest covjek.
    Naravno, Aca usporedjuje par izjava Milanovica sa duboko cetnickom drzavom Srbijom, sto samo po sebi ispada smjesno.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Stankovic je tu emisiju planirao kao uobicajenu pricu o tome kako se mora poboljsati hrvatsko-srpske odnose opcenito, jugo mantra kao uvjek.
    Nije planirao onakav rasplet emisije, gdje ce Zigmanov razotkriti bas sve, a ostavlja samo dojam da je situacija Srba u Hrvatskoj jedno deset puta bolja nego Hrvata u Srbiji.
    Naravno, Aca usporedjuje par izjava Milanovica sa duboko cetnickom drzavom Srbijom, sto samo po sebi ispada smjesno.
    Morat ću pogledati emisiju, ali ono, trebao je samo Acu pitati koliko Hrvata ima udarnu nedjeljnu emisiju na RTS-u u Srbiji.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Pa da, moramo se zainteresirati jer će nam inače opet biti uskoro vrat pod nožem.

Mađari i Srbi su prije posložili svoje moderne države od nas, izgradili su institucije i elitu koja je vodila te institucije te imaju puno više političko-diplomatskog-upravnog iskustva od nas i ta se razlika vidi u načinu vođenja Mađarske, Srbije i Hrvatske.

No, to nije isprika. Slovenci isto nemaju nekakvog velikog iskustva, ali opet vode svoju državu bolje od nas.

Znači, isključivo je do pameti, koju moramo rasvijetliti. Previše nas je koštao poraz u drugom svjetskom ratu očito, kad mi još dan danas nismo uspostavili našu pamet na noge. Ali opet, kakva je situacija bila 2000-e ili 2010-e, a kakva je danas, po pitanju osviještenosti hrvatskog naroda, treba reći da smo ipak napredovali puno, a to će se kad tad preliti na elitu i institucije.
    Eto sam si došao do zaključka da nema nikakve veze ta nekakva tradicija države. kakvu tradiciju države imaju Srbi. Bili su 400 godina u osmanlijskom carstvu bez ikakvih prava ( osim SPC), cijelo 19-to stoljeće poslije neuspješne bune kupovali su od "Bolesnika s Bospora" svoju slobodu dok su Hrvati imalu kakvu takvu autonomiju i svoga bana i sabor.

Ajde Mađari imaju tradiciju ali kakvi Srbi i njihova tradicija državnosti.

Dobro si primjetio da Slovenci nisu imali ništa. Oni su u povijesti bili obična njemačka grofovija. A sad su najdržavotvorniji od svih u bivšoj Jugoslaviji. Najsložniji. Ni Srbi im nisu blizu osim po galami. Ali strukturalno, državno, ne mogu im ni blizu. O nama da ne govorim. Znači to nema nikakve veze.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 20-04-2021 at 11:20

Morat ću pogledati emisiju, ali ono, trebao je samo Acu pitati koliko Hrvata ima udarnu nedjeljnu emisiju na RTS-u u Srbiji.
    Ma i Žigmnaov je i preoprezan i pomirljiv, di će on to pitat ali nije stavr samo u Stankoviću. Cijeli HTV i sav medijski prostor u Hrvatskoj vrvi od Srba. Kad bi ih išao nabrajati, samo najpoznatije to bi trajalo i trajalo. Npr Dragan Nikolić kojeg i zovu Prle, onaj što je pravio intervju sa patrijarhom SPC je na HTV-eu. Ja mislim da odnos Hrvati -Srbi u tzv hrvatskim medijima nije daleko od onoga što je bio u JNA. Ili ajde barem u miliciji. Malo karikiram ali svakako ih je nevjerojatno puno s obzirom na udjel u stanovništvu Još oni koji su se razmili po ostalim medijima.

Trbovićka, Rakićka, Rašeta, Kosanović, Šprajc, Bobić, Nikolić,..a to su oni samo na prvu koji su radili ili rade u hrv. medijima.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 20-04-2021 at 11:21

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku

Ko što rekoh Žigmanov je preoprezan i prepristojan ali i to što je rekao bilo je previše za Acu koji ga je upozorio riječima" hoće li možda ovo što ovdje kažete izazvati probleme u Srbiji kad se vratite" što je bila skoro izravna prijetnja ili upozorenje. To je "HTV"

Ma i Žigmnaov je i preoprezan i pomirljiv, di će on to pitat ali nije stavr samo u Stankoviću. Cijeli HTV i sav medijski prostor u Hrvatskoj vrvi od Srba. Kad bi ih išao nabrajati, samo najpoznatije to bi trajalo i trajalo. Npr Dragan Nikolić kojeg i zovu Prle, onaj što je pravio intervju sa patrijarhom SPC je na HTV-eu. Ja mislim da odnos Hrvati -Srbi u tzv hrvatskim medijima nije daleko od onoga što je bio u JNA. Ili ajde barem u miliciji. Malo karikiram ali svakako ih je nevjerojatno puno s obzirom na udjel u stanovništvu Još oni koji su se razmili po ostalim medijima.

Trbovićka, Rakićka, Rašeta, Kosanović, Šprajc, Bobić, Nikolić,..a to su oni samo na prvu koji su radili ili rade u hrv. medijima.
    Zato sam ja predlagalo dugi marš kroz medije, totalno preuzimanje svih medija. Da udarimo njihovim oružjem.

I ja sam predlagao da me podržite u maršu prema Monici Belluci pa ništa nije bilo od toga..

I ja sam predlagao da me podržite u maršu prema Monici Belluci pa ništa nije bilo od toga..

Dobro, a kaj ti predlažeš, da im do kraja vijeka prepustimo sve institucije i medije? Treba djelovati, preuzimati, sređivati, raditi itd.

U cijelom svijetu leftardi drže medije a di neće u Hrvatskoj.

U cijelom svijetu leftardi drže medije a di neće u Hrvatskoj.
    Treba preokrenuti situaciju. Kod nas se dobro krenulo, otvorilo se dosta desnih medija, ali trebamo preuzeti glavne.

Opet se vraćamo na paralelu s Monicom Belluci

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41

Dobro, a kaj ti predlažeš, da im do kraja vijeka prepustimo sve institucije i medije? Treba djelovati, preuzimati, sređivati, raditi itd.
    Ne možeš im prepustiti nešto što je već njihovo, a za preoteti nemamo snage.

Kod nas svako malo neka ideja da mi nesto moramo, a mi ne mozemo nista. I ta cinjenica mi je nekako, ne znam, presudna.

U puku je itekako prisutno saznanje o cemu, ali puk suti i trpi. Na vlasti je tko je, mislim ne samo na vlasti vec u svim porama drustva, samo kad vidis koliko Srba je po medijima, po filmu, po glazbi, necu prebrojavati krvna zrnca i nisu svi oni u sluzbi velikosrpske politike ali mnogi jesu. Ako nista, antihrvatski su odnosno nekakva jugoslavija, ali za mene je to sve prosrpsko.
    Jedan Nikolic ti vodi intervju sa patrijarhom, ta nije on slucajno izabran, niti je taj intervju slucajan. To je jasno instaliranje bradatog cetnika kao "vjerskog lidera" u tom njihovom regijunu. Odnosno ne lidera vec nekakvu ikonu, pazljivo mu grade imidz vec godinama, i ne samo to pa SPC je od drzave ili grada Zagreba dobila brojne nekretnine na Cvjetnom tamo gdje im je crkva a to je ultra odlicna lokacija u sred Zagreba... ja sam prije dvije tri godine razgovarao sa svecenikom i uciteljem u toj nekoj pravoslavnoj skoli tamo, lik jos glumi zrtvu kao spore se sa Dikanom pa im on svaki dan pusta Thompsona na razglas, rekoh kakav vi problem imate sa Thomsponom u Zagrebu, on predje preko pitanja. Naravno ni jednog odgovora na pitanje odakle im sva ta imovina, nesto promumljao kako su i prije to imali. Nisam se libio pitati a lik je inace iz Bosne negdje, da li Prijedor ili tako nesto.
    Meni zvucalo nevjeropjatno koliko stanova i poslovnih objekata imaju na samom Cvjetnom trgu, nevjerojatno.

Ima li Katolicka crkva stanove i poslovne prostore u Knez Mhajlovoj, cisto sumnjam. A i ta cinjenica da su dosta toga posjedovali i prije stotinu godina, govori o tradiciji hrvatskog mazohizma i nekakvog ludila.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove