+ Odgovori na temu
Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 3 4 5
Prikaz rezultata str. 81/95

Tema: Karta podjele BiH nepoznatog autora

Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku
    Inkvi, kakve veze ima Srbija sa ovime?!

Nemaju ni Slovenci, ovo je probni balon iz EU, koji najvise odgovara Bosnjacima, jer njihovi mediji su dali gas, i sve tekuce afere sklonili u stranu kako bi oni branili Bosnu... a ko je napada?!

Ove price da Srbija raspadom prelazi Drinu... a kao sad nije... pa zesci su nacionalisti sa leve strane Drine, na svakom koraku su srpske trobojke... od Drine do Novog Grada na Uni i Trebinja na jugu... ne shvatam u cemu je razlika...

Srbiji ne odgovara da se raspadne BiH... niti joj treba Bosnjakistan nabrijan na rat, i crna rupa Balkana, niti joj treba unitarizacija RS... to se i nece desiti...

Preveliki su ekonomski i geostrateski interesi da bi se lomila ta drzava, koja je ustvari protektorat, ali Srbi su tu samostalni...

Bosnjacka politika vec duze vremena polako klizi ka srpskoj sferi...oni niti diraju RS, niti ista tu mogu... digli su ruke od toga, i sad patku ljuste na vama... to ste im dozvolili...

Sire gledano...BiH ste izgubili... ja ne vidim nacin da zastitite bilo kakav visi interes od vlasti u par kantona... niti se iko i bavi tim pitanjem... Zagreb boli q, tako se ponasaju vec 20 godina...
    pa viju se hrvatske trobojke u Žepču, Kiseljaku, Usori, Vitezu, Kreševu, Uskoplju pa ne znači da je to Hrvatska.

Dok je ovako uređenje države i može nekako proći ali da dođe ujedinjena Srbija dokle sad seže tzv RS to je onda skroz drugačija situacija a da se ne lažemo to bi Srbi i s ove strane Drine i s one za 24 sata uradili da im se kaže " ako hoćete".

zato mi nemoj prodavati te vučićevske štoseve Džoni o ekonomiji a da se vi i bosanski Muslimani volite-volite se, to svatko zna..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 25-04-2021 at 15:17
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    pa viju se hrvatske trobojke u Žepču, Kiseljaku, Usori, Vitezu, Kreševu, Uskoplju pa ne znači da je to Hrvatska.

Dok je ovako uređenje države i može nekako proći ali da dođe ujedinjena Srbija dokle sad seže tzv RS to je onda skroz drugačija situacija a da se ne lažemo to bi Srbi i s ove strane Drine i s one za 24 sata uradili da im se kaže " ako hoćete".

zato mi nemoj prodavati te vučićevske štoseve Džoni o ekonomiji a da se vi i bosanski Muslimani volite-volite se, to svatko zna..
    Znas da to nije bas tako jbg...

Nemate autonomiju, vladu, skupstinu...sve delite sa Bosnjama... eventualno na lokalu u nekom kantonu sta samostalni, ali i to samo u zapadnoj Hercegovini...

Skoro sam isao u Travnik... prolazio kroz Lasvansku dolinu... ono sto je tu ostalo Hrvatima je Vitez... vidi se da je malo sredjenije od ostalih gradova, ali to je tanko...vi imate veliki problem u Srednjoj Bosni zbog nekompaktnosti teritorija... to je i danas sve prosarano...

Ponavljam, Srbiji nije u interesu da fizicki pripoji RS sebi... ovakve odnose kakve imamo, to je ok... ekonomski se dosta izvozi, pa i u Federaciju... bilo kakav sukob i nestabilnost, ode sve u majcinu... ne treba to nikome, pa ni ludom, ali ne i glupom Vucicu...

Kao, nismo ugrozeni od RS, ali smo ugrozeni od Srbije... to je rezon od proslog veka... vi ste realno ugrozeni samo tamo gde delite hleb sa Bosnjama... Srbi i Hrvati su se uglavnom etnicki raspodelili, i tu nema vise promene, niti pogona za rat...

Znas da to nije bas tako jbg...

Nemate autonomiju, vladu, skupstinu...sve delite sa Bosnjama... eventualno na lokalu u nekom kantonu sta samostalni, ali i to samo u zapadnoj Hercegovini...

Skoro sam isao u Travnik... prolazio kroz Lasvansku dolinu... ono sto je tu ostalo Hrvatima je Vitez... vidi se da je malo sredjenije od ostalih gradova, ali to je tanko...vi imate veliki problem u Srednjoj Bosni zbog nekompaktnosti teritorija... to je i danas sve prosarano...

Ponavljam, Srbiji nije u interesu da fizicki pripoji RS sebi... ovakve odnose kakve imamo, to je ok... ekonomski se dosta izvozi, pa i u Federaciju... bilo kakav sukob i nestabilnost, ode sve u majcinu... ne treba to nikome, pa ni ludom, ali ne i glupom Vucicu...

Kao, nismo ugrozeni od RS, ali smo ugrozeni od Srbije... to je rezon od proslog veka... vi ste realno ugrozeni samo tamo gde delite hleb sa Bosnjama... Srbi i Hrvati su se uglavnom etnicki raspodelili, i tu nema vise promene, niti pogona za rat...
    Nije isto, ne mogu reć da je isto ali dok je to god u okviru jedne države nije ni puno različito.

80% Hrvata će reći, da naši problemi sa Srbima su riješeni ali to neće reć 80% Srba. Neće reć nitijedan. Ja nisam čuo od Srba, mi smo svoje probleme s Hrvatima riješili. To ćeš ti napisat ovdje ali ja tu i tamo odem na komentare članaka koji se tiču Hrvata na srpske medije nikad nisam naišao na upis, dosta više napada na Hrvate, mi smo svoje probleme s Hrvatima riješili.

Ono što mene odvraća od činjenice da Srbija dođe blizu nekadašnje tzv RSK je neviđena dehumanizacija Hrvata koja se vrši od srpske političke, intelektualne i medijske scene u Srbiji. To nije bilo ni krajem 80-tih i početkom 90-tih.

Aklo nekoga tako brutalno dehumaniziraš, onda sigurno s njim ne namjeravaš čuvati i držati mir. A Srbe je lako naložiti na rat, pogotovo kad im se uši filaju o najgorim zločinima u povijesti kojima su se i Nemci zgražavali.

Vaša politika je iracionalna, dokle god Srbi biraju ljude poput Vučića, Vulina, ovog Selakovića koji je totalni morbidni psihopat dotad treba 4-ere oči imati otvorene.

Nije isto, ne mogu reć da je isto ali dok je to god u okviru jedne države nije ni puno različito.

80% Hrvata će reći, da naši problemi sa Srbima su riješeni ali to neće reć 80% Srba. Neće reć nitijedan. Ja nisam čuo od Srba, mi smo svoje probleme s Hrvatima riješili. To ćeš ti napisat ovdje ali ja tu i tamo odem na komentare članaka koji se tiču Hrvata na srpske medije nikad nisam naišao na upis, dosta više napada na Hrvate, mi smo svoje probleme s Hrvatima riješili.

Ono što mene odvraća od činjenice da Srbija dođe blizu nekadašnje tzv RSK je neviđena dehumanizacija Hrvata koja se vrši od srpske političke, intelektualne i medijske scene u Srbiji. To nije bilo ni krajem 80-tih i početkom 90-tih.

Aklo nekoga tako brutalno dehumaniziraš, onda sigurno s njim ne namjeravaš čuvati i držati mir. A Srbe je lako naložiti na rat, pogotovo kad im se uši filaju o najgorim zločinima u povijesti kojima su se i Nemci zgražavali.

Vaša politika je iracionalna, dokle god Srbi biraju ljude poput Vučića, Vulina, ovog Selakovića koji je totalni morbidni psihopat dotad treba 4-ere oči imati otvorene.
    To je sve jedna magla, spinovi, i pogresna slika koja se stvara...ako pratis samo medije i internet... kakvih komentara sve ima, mislio bi da je rat iza ugla...

Realan zivot je drugo, 95% ljudi rat vise ne zanima ni u jednoj varijanti... internet ratnici i neki demagozi sto kenjaju u etar... to je sve supljoza... da bi stvorio psihozu dovoljnu za rat, poput 1991. godine, znas koliko to mora da se lozi vatra... pa i tad odziv na mobilizaciju je bio mizeran...

Sta ce neko danas, da ratuje za pustaru i kamenjar Krajine...pa tu niko vise nece ni u miru da zivi...nece ni Hrvati, ni Srbi... pa vise Srba dodje leti na Jadran u HR, nego sto zivi Srba u Hrvatskoj...

20 godina niko vec nije ni sluzio vojsku... ko ce da ratuje tu... nema goriva niti ciljeva za bilo kakav sukob...a ovo mazanje govnima medjusobno, to je vec folklor... nije da opravdavam, ali to je prdenje u prazno...

To je sve jedna magla, spinovi, i pogresna slika koja se stvara...ako pratis samo medije i internet... kakvih komentara sve ima, mislio bi da je rat iza ugla...

Realan zivot je drugo, 95% ljudi rat vise ne zanima ni u jednoj varijanti... internet ratnici i neki demagozi sto kenjaju u etar... to je sve supljoza... da bi stvorio psihozu dovoljnu za rat, poput 1991. godine, znas koliko to mora da se lozi vatra... pa i tad odziv na mobilizaciju je bio mizeran...

Sta ce neko danas, da ratuje za pustaru i kamenjar Krajine...pa tu niko vise nece ni u miru da zivi...nece ni Hrvati, ni Srbi... pa vise Srba dodje leti na Jadran u HR, nego sto zivi Srba u Hrvatskoj...

20 godina niko vec nije ni sluzio vojsku... ko ce da ratuje tu... nema goriva niti ciljeva za bilo kakav sukob...a ovo mazanje govnima medjusobno, to je vec folklor... nije da opravdavam, ali to je prdenje u prazno...
    Pusti priče.

Moje je stajalište da političari vole govoriti ono što narod želi čuti. Ako srpska vlast daje nalog medijima da 24 sata dnevno dehumaniziraju Hrvate onda oni to rade jer znaju da to taj narod voli čut.

Inače bi ih narod poslao u krasni kurac. A ne šalje ih. Znači pogađaju.

To s hrvatske strane nema ni u tragovima. To nema veze s vezom.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 25-04-2021 at 17:10

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Vjera je svakako velik dio našeg identiteta. Tko odbaci vjeru odbacuje taj dio od sebe.
    tko odbaci vjeru, postaje najveći neprijatelj te vjere, bejha muslimani su najbolij primjer toga. nekad su bili kršćani, a danas su veći Turci i muslimani od Erdogana.

tako to u pravilu ide, ti što su to sposobni napravit, ti nemaju obraza, ni ko ljudi ni ko vjernici niti im je išta sveto. prodaju vjeru za večeru, ili miraz. što očekivati od takvih ?

uostalom, ne pucaju oni po Srbima u Bosni, s njima glume mir, dok se nama bahate iz dana u dan, u hr smo mi jednostavno previše tolerantni s obzirom s kakvim smo govnima okruženi, treba tu opalit reciprocitet, u stilu one Židovske oko za oko, zub za zub i ciao zdravo.

Pusti priče.

Moje je stajalište da političari vole govoriti ono što narod želi čuti. Ako srpska vlast daje nalog medijima da 24 sata dnevno dehumaniziraju Hrvate onda oni to rade jer znaju da to taj narod voli čut.

Inače bi ih narod poslao u krasni kurac. A ne šalje ih. Znači pogađaju.

To s hrvatske strane nema ni u tragovima. To nema veze s vezom.
    Prvo, ja jasno kazem da preteruju... nije 24/7, ali cesto je... interesantno je da se uvek dohvate te teme kad treba pokriti neku domacu aferu, i po tome se vidi da je to dimna bomba...

Najvaznije pitanje... dal gro glasaca Vucica glasa za njega zbog toga... ne, to u nizu izbornih kampanja uopste nije bila tema... bezumnici glasaju zbog njega zbog drugih obecanja... osim laveza, nista konkretno se ne preduzima, tako da nije to nesto sto objektivno donosi krizu... odnosi izmedju Srbije i Hrvatske vec duze vreme su nit bolji nit gori...tako, solidno budjavi...

Čak i da je tako što to govori. Da se narodu može zamazati oči dehumaniziranjem Hrvata. Da to ne pali ne bi vlast to ni radila.

Skinuta je zastava sa zgrade hrvatskog veleposlanstva u Srbiji. Koji je to put da se napada hrvatsko veleposlanstvo u Srbiji?

A koliko je puta napadnuto srbijansko veleposlanstvo u Hrvatskoj?

I to samo zato jer je Žigmanov rekao par riječi na HTV eu

Čak i da je tako što to govori. Da se narodu može zamazati oči dehumaniziranjem Hrvata. Da to ne pali ne bi vlast to ni radila.

Skinuta je zastava sa zgrade hrvatskog veleposlanstva u Srbiji. Koji je to put da se napada hrvatsko veleposlanstvo u Srbiji?

A koliko je puta napadnuto srbijansko veleposlanstvo u Hrvatskoj?

I to samo zato jer je Žigmanov rekao par riječi na HTV eu
    To sa zastavom je budalastina... ako cemo o takvim stvarima, sta reci za onakav stampedo na srpske vaterpoliste u Splitu...

Ima svacega, Vucic je opterecen tom temom, ali to sve daleko je od situacija koje pokrecu velika sranja...

To za zastavom nije budalaština. To je kontinuitet.

Srpski mediji su vecinom bolesni, bar ovi "zuti" kao Kurir, Informer i slicno a i nisu toliko zuti, neki su udarna pesnica Vucicevog rezima.

Njima je i onaj Jusuf Nurkic ustasa, valjda zbog Poglavnikove dzamije, ne kuzim kakvi su to tabloidi koji u tekst o sportu koriste rijec ustasa. Bolesnici.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Pa gle, da nam Srbi i Bošnjaci ponude miran razlaz i da dobijemo svoje 4 i pol županije, na to treba pristati.
    hvala Bogu da treba,a nekakve glupaarije o Srbima preko Drine....pa oni jesu tu i ostat će.uvijek će biti u Banja Luci, ali mi možda ne budemo u Mostaru

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Mislim da je tu stvar jasna, ako HNS pristane na izbore sa sadasnjim IZ, onda ce i popusiti.

Tu nema popustanja, ako ne bude izmjene izbornog, sprijeciti odrzavanje izbora po svaku cijenu. Dobra stvar je sto stranci inzistiraju na promjeni izbornog zakona, pritiscu muslimane a ovi se opiru zapravo Bakir ne smije pristati na to iz straha od osude svojih glasaca.

BiH ce se raspasti kad tad, drzava je neodrziva, hoce li to biti za pet deset ili dvadeset godina, ali bice.
    za nas je bolje što prije, dok nas još ima i kontroliramo dobar dio teritorija. Ali nekima je fobija od srpstva preko Drine. Pa ima ga oduvijek ga ima. Od vremena Konstantina Porfirogeneta, do danas.Kako je moguće spriječiti Srbe da budu većina u BL?nikako
    Posljednje uređivanje od juanpablom : 27-04-2021 at 23:31

Nije nekima nego meni. Al ponosan sam jer sam te "natjerao" da napišeš više od tri riječi.

Nije nekima nego meni. Al ponosan sam jer sam te "natjerao" da napišeš više od tri riječi.
    pa ja jesam za to da oživimo forum, da ima neka hrvatska alternativa jugoforumima, pogotovo onom na kojem su mnogi od nas pisali

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove