+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/6

Tema: Bojovnik umjesto ustaša

Bojovnik umjesto ustaša

1929. A.Pavelić odlazi u emigraciju.
    U Italiji osniva UHRO/Ustaša-Hrvatska revolucionarna organizacija.
    Branimir Jelić je bio jedan od najbližih suradnika.

Zanima me kako je upotrebljen pojam ustaša umjesto bojovnika ?
    I kako je uzet pojam ' revolucionarna ' kad je poznato da antikomunisti kuju naziv kontrarevolucionari.
    Nacionalisti su redom kontra-revolucije.

Znam da je ustaša nazivnik za ustanike u BIH 1877-78 godine, ali zar nije bojovnik pravilan naziv za nacionalne domoljube koji su se organizirali u Italiji i Madžarskoj protiv velikosrpske hegemonije ?

Možda je trebao biti naziv Zbor hrvatskih bojovnika/ZHB umjesto UHRO ?

Mogao je i tako. Ali to nije bitno. Bitan je cilj a ne naziv
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ti meni djeluješ kao provokator,odgovorit ću ti ovako hrvatski dres nogometne reprezentacije iz 1996 i ovaj zadnji iz 2018 nisu isti,ali oba dresa su imala isti cilj,zlato i promociju Hrvatske.
    Pokaži mi svoje prijatelje,i reći ću ti tko si!

Citiraj Prvotno napisano od Condor Vidi poruku
    Ti meni djeluješ kao provokator,odgovorit ću ti ovako hrvatski dres nogometne reprezentacije iz 1996 i ovaj zadnji iz 2018 nisu isti,ali oba dresa su imala isti cilj,zlato i promociju Hrvatske.
    Djelujem kao provokator jer postavljam projekciju ?
    Govorim iz povijesnog aspekta.

Bojovnik ima utemeljenosti. Ustaša ne.
    Zašto ?
    Ustanik može biti samo u domicilnoj zemlji, ne u emigraciji. S druge strane kada je proglašena NDH kako se može sebe nazivati ustanicima u vlastitoj zemlji pri vlasti koju oformili.

To su efemerne pizdarije. Uostalom vojska NDH je bila domobranstvo. Ustaše su ostavljene kao neka stranačka vojska.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Pleše S Vukovima Vidi poruku
    1929. A.Pavelić odlazi u emigraciju.
    U Italiji osniva UHRO/Ustaša-Hrvatska revolucionarna organizacija.
    Branimir Jelić je bio jedan od najbližih suradnika.

Zanima me kako je upotrebljen pojam ustaša umjesto bojovnika ?
    I kako je uzet pojam ' revolucionarna ' kad je poznato da antikomunisti kuju naziv kontrarevolucionari.
    Nacionalisti su redom kontra-revolucije.

Znam da je ustaša nazivnik za ustanike u BIH 1877-78 godine, ali zar nije bojovnik pravilan naziv za nacionalne domoljube koji su se organizirali u Italiji i Madžarskoj protiv velikosrpske hegemonije ?

Možda je trebao biti naziv Zbor hrvatskih bojovnika/ZHB umjesto UHRO ?
    Poštovani pročitah i primjetih da ima istine kao i manjkavosti u vašem opisu. prilažem vam poveznicu od 55 časopisa Ustaša u kojima se može točno znati i saznati kada je, gdje i zašto osnovan Ustaški pokret. neću ovdje zalaziti u detalje, osim što bih toplo preporučio svima da si priušte toliko slobodna vremena te otvre po brojevima priložene poveznice iz kojih će se saznati da je ustaški pokret osnovan u Zagrebu u siječnju 1929., a ne poštovani kolge u emigraciji.
    primite moje iskrene poZDrave.

https://otporas.com/pedeset-pet-55-c...tasa-uzivajte/

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove