+ Odgovori na temu
Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 2 3 4 5 6 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 61/109

Tema: Hrvatska ekonomija

Swisscom ventures uloŽio 12,5 milijuna dolara u hrvatsko-britanski startup

Slijeva se lova.

Britansko-hrvatski startup Cognism primio je 12,5 milijuna dolara investicije od VC fonda najvećeg telekoma u Švicarskoj Swisscom Venturesa. Jedan od Novac.hr TOP 10 startupa za pratiti u 2021. godini s novim kapitalom planira otvarati urede po Europi i dodatno uložiti u razvoj svojih proizvoda. Cognism, naime, očekuje da će se tržište u SAD-u otvoriti u iduća tri mjeseca, a slično bi moglo uslijediti u Velikoj Britaniji, ali i na drugim tržištima u Europi. Posljednja, dosad poznata tržišna vrijednost Cognisma, bila je 503 milijuna kuna ili 72 milijuna dolara. Za očekivati je da je sad veća. No, u tvrtki zasad ne komentiraju koliko.

Cognism su 2015. godine pokrenuli zadarski programer Stjepan Buljat i bivši financijaš UBS-a James Isilay. Taj je startup u međuvremenu postao jedna od najbrže rastućih tvrtki iz investicijskog portfelja South Central Ventiresa, prvog hrvatskog VC fonda u koji je uložila Republika Hrvatska.
    https://novac.jutarnji.hr/novac/next...artup-15057883

Bila se pojavila informacija prije nekog vremena da će ipak onaj srpski tajkun Šaranović preuzeti Kraš. Da će mu braća Pivac prodat dionice. To bi bila prevara radnika jer su baš oni odlučili da po manjoj cijeni prodaju dionice njima nego srpskom tajkunu.

Oni su to sad demantirali ali tek nakon nekoliko dana. Inače je čudno kak su s eoni razvili. Jednom sam im probao neki proizvod i nije mi palo napamet više kupiti bilo što. A oni se raširili i na druge djelatonosti, grade ulažu. To mi je malo nejasno. Oni su inače teški partizani, možda u tome leži dio odgovora.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Bila se pojavila informacija prije nekog vremena da će ipak onaj srpski tajkun Šaranović preuzeti Kraš. Da će mu braća Pivac prodat dionice. To bi bila prevara radnika jer su baš oni odlučili da po manjoj cijeni prodaju dionice njima nego srpskom tajkunu.

Oni su to sad demantirali ali tek nakon nekoliko dana. Inače je čudno kak su s eoni razvili. Jednom sam im probao neki proizvod i nije mi palo napamet više kupiti bilo što. A oni se raširili i na druge djelatonosti, grade ulažu. To mi je malo nejasno. Oni su inače teški partizani, možda u tome leži dio odgovora.
    Da, zanimljivi igrači. Drže PPK Karlovac, Kraš, Vajdu Čakovec i matični Pivac. Počeli su vrtiti ozbiljnu lovu za naše pojmove i postali su veliki igrač u prehrambenoj industriji. Nadam se da neće tom mafijozu prodati Kraš, to bi bil naš poraz kao naroda.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Da, zanimljivi igrači. Drže PPK Karlovac, Kraš, Vajdu Čakovec i matični Pivac. Počeli su vrtiti ozbiljnu lovu za naše pojmove i postali su veliki igrač u prehrambenoj industriji. Nadam se da neće tom mafijozu prodati Kraš, to bi bil naš poraz kao naroda.
    Pa tek su sad demantirali. Vijest je objavila ona seebiz, biznis novine, kak se zovu..doduše i dnevno je to pisalo.

demantirali su tek sad. to bi bio veliki poraz, ali realno srpski kapital ne zna gdje još nije ušel. U banke, u turizam, u građevinarstvo najviše..sad je i isplivalo da su i žičaru ovu duplo plaćenu gradili s firmom bez ikakvog traga u smislu osoba

Fortenova prodala Ledo za 615 milijuna eura!

Uzeli Todoriću firmu, dobro se nakrali i na kraju će sve rasprodati. Tradicija otimanja hrvatskom plemstvu je duga 100-ak godina, zašto bi se sad zaustavila.

Fortenova grupa d.d. i Nomad Foods Limited potpisali su kupoprodajni ugovor za Poslovnu grupu zamrznute hrane, koja se sastoji od društava Ledo plus d.o.o., Ledo Čitluk i Frikom d.o.o. te nekoliko manjih povezanih društava.

Vrijednost transakcije iznosi 615 milijuna EUR, na bazi bez gotovine i bez dugova, a njezino je zaključenje planirano za treće tromjesečje 2021. godine. Po zaključenju, Nomad Foods će postati vlasnikom Poslovne grupe zamrznute hrane, koja obuhvaća vodeći europski portfelj kultnih lokalnih brandova zamrznute hrane sa snažnom prepoznatljivošću među potrošačima u Hrvatskoj, Srbiji, Bosni i Hercegovini i nekoliko drugih zemalja jugoistočne Europe. S tradicijom duljom od pola stoljeća, Poslovna grupa zamrznute hrane najveći je proizvođač i distributer sladoleda i zamrznute hrane na tržištima na kojima posluje.
    https://lider.media/poslovna-scena/h...na-eura-136009

Nije loša lova ali ja sam mislio da Ledo vrijedi više.

A tko je kupac.

Nije loša lova ali ja sam mislio da Ledo vrijedi više.

A tko je kupac.
    Britanski Ledo. Koliko vidim, vlasnici su 2 Židova.

https://www.nomadfoods.com/

Britanski Ledo. Koliko vidim, vlasnici su 2 Židova.

https://www.nomadfoods.com/
    Pa dobro. Tržišna je ekonomija. Bitno da proizvodnja ne ode iz Hrvatske. Ionako Fortenova nije hrvatska tvrtka.

Je samo sto kazu da ovi vec imaju tvornice po Bugarskoj i Rumunjskoj, nije sigurno da ce proizvodnja i ostati u Hrvatskoj.

E to bi bio već problem To se utanači u ugovoru o preuzimanju. naravno ako ti je stalo. Ond aje možda cijena manja. Čisto sumnjam da tu Fortenovu zanima gdje će biti proizvodnja. Čija je to Fortneova. Ruska. Tko je pravi vlasnik sad Agrokorovih formi.

Nije to samo Ledo. Di je Zvijezda, Jamnica, Belje, ne znam je li i Pik Vrbovec, i koliko još hrvatskih brandova. Plašim se da će se sve to rasprodat.

Ispada da je država pogodovala Todoriću da bi se kasnije sve rasprodalo. Ali to je Hrvatska. Nije da nismo znali.

Prodati Ledo za kamate je tragedija...
    Necu kleti,necu al na vrh mi je jezika..
    Plakat ce narod za Todoricem i vise nego sto se misli.
    A dotad neka jedu jeftina njemacka i inostrana govna za rucak.
    Pljuc

E to bi bio već problem To se utanači u ugovoru o preuzimanju. naravno ako ti je stalo. Ond aje možda cijena manja. Čisto sumnjam da tu Fortenovu zanima gdje će biti proizvodnja. Čija je to Fortneova. Ruska. Tko je pravi vlasnik sad Agrokorovih formi.

Nije to samo Ledo. Di je Zvijezda, Jamnica, Belje, ne znam je li i Pik Vrbovec, i koliko još hrvatskih brandova. Plašim se da će se sve to rasprodat.

Ispada da je država pogodovala Todoriću da bi se kasnije sve rasprodalo. Ali to je Hrvatska. Nije da nismo znali.
    Cega se plasis?Pa davnih dana je sve rasprodano,samo se cekaju objave.
    Jep drzava je strasno pogodovala Todoricu,vidimo sad .

Grunfe ako možeš uzmi Hrvatski tjednik pa pročitaj što Kajkić kaže za ljetošnji teniski turnir u Zadru i Novaka Đokovića.

Citiraj Prvotno napisano od šanta85 Vidi poruku
    Cega se plasis?Pa davnih dana je sve rasprodano,samo se cekaju objave.
    Jep drzava je strasno pogodovala Todoricu,vidimo sad .
    Pa je. Preuzeo je te tvrtke.

I meni bi bilo draže da je to ostalo kod Todorića ali pošto su se tu umješala srpska "princeza" a i vidim i Iva našla nekog Srbina ne znam kakve su te su sve igrale.

Velim kao laik nisam mogao shvatiti da on sebe dovede u takvu situaciju. Tj tvrtku. Mislio sam velim da je on mudriji gospodarstvenik.

A kakve su se tu sve igre igrale to nije moj level dosega.

Inkvi,Todoric je kupio danasnju perjanicu Jamnicu dok je bila okupirana.Imas na youtube videa na sta je to slicilo.
    Jamnica je tada kupljena vlastitim kapitalom,e sad pitanje.
    Bil itko bio spreman kupiti macka u vreci doslovno tih ratnih godina.
    On je imao muda i to ogromna
    Pa Belje,i Pik...Sta su mu pogodovali srcati...Ne zna se koje je u gorem stanju bilo.Belje pod okupacijom pet godina,ocerupano i unisteno do temelja.Toda je kupio ledine sa imenom i na te ledine posrka love koja se trebala poceti vracati tek nakon 15 do 20 godina
    Bolje da lezi u ledini,nego da netko to obradi i na tome zaradi.
    To da su mu dica ne bas inteligentna,prepisat cu sa onim previse mcdonaldsa a premalo rasćike.
    Ovo sve je diktirano iz vana,preko gubernatora Plenkovica jer gdje roblje smije imati nesto svoje...
    Puno toga ce vrijemw pokazati

Zadnji sam Plenkovićev fan ali o dubiozama u Agrokoru se počelo pisati i ranije, čim je krenula priča oko Mercatora. Pričalo se da je to loša tvrtka isto s dubiozama, preskupa i da će Agrokova prezaduženost postati veliki problem. I tako je i bilo.

Mislim da se preigrao.

A za Belje je dobijao velike subvencije od države.

Ja ne likujem nad njegovom propašću ali mislim da je sam sebe doveo u situaciju u kojoj je.

Jel tu netko pogurao kola koja šibaju nizbrdo to ne znam al ne isključujem mogućnost.

On se vjerojatno je preigrao, ali ga je dotukla politika i političari kojima je zamirisala lova iz njegove firme. Ako je on propao nek propadne, vjerovnici nek preuzmu firmu i nek firma nastavi poslovanje. To je normalan postupak u normalnim državama, ovo kaj se dogodilo je čista pljačka privatne imovine kakve se događala plemićima kad su komunisti preuzeli vlast.

Zadnji sam Plenkovićev fan ali o dubiozama u Agrokoru se počelo pisati i ranije, čim je krenula priča oko Mercatora. Pričalo se da je to loša tvrtka isto s dubiozama, preskupa i da će Agrokova prezaduženost postati veliki problem. I tako je i bilo.

Mislim da se preigrao.

A za Belje je dobijao velike subvencije od države.

Ja ne likujem nad njegovom propašću ali mislim da je sam sebe doveo u situaciju u kojoj je.

Jel tu netko pogurao kola koja šibaju nizbrdo to ne znam al ne isključujem mogućnost.
    Te subvencije su bile malene u nekim širim okvirima. Lidl je dobio 500 milijuna eura kredita po 1% kamatnoj stopi od strane ECB-a, za osvajanje tržišta u ovom dijelu Europe. Naši su trebali poduprijeti Agrokor u njegovom širenju izvan granica države jer od toga naša država ima korist.

Te subvencije su bile malene u nekim širim okvirima. Lidl je dobio 500 milijuna eura kredita po 1% kamatnoj stopi od strane ECB-a, za osvajanje tržišta u ovom dijelu Europe. Naši su trebali poduprijeti Agrokor u njegovom širenju izvan granica države jer od toga naša država ima korist.
    Nije hrvatska država njemačke snage. A i kupovao je on po Srbiji pa eto i po Sloveniji pa nije ispalo dobro. Uzeo je od Rusa lihvarski kredit koji se ne može vraćati sve da koakin prodaješ i tu stotinama tona. Znači nitko ga više nije htio kreditirat. Sam si je kriv. Ako novine nisu lagale. Čim se počelo pričat o preuzimanju Mercartora ti ekonomski komentatori su govorili da bi taj zalogaj mogao ugušiti Agrokor. Ko zmija kad proguta preveliki plijen pa se udavi.

zašto je insistirao na tome nemam pojma. To on zna. Taj Mercator je sam bio u dubiozama a očito je takav preplaćen. zar bi Slovenci nama nešto prodali što je u tom trenutku vrijedno.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 30-03-2021 at 11:50

Nije hrvatska država njemačke snage. A i kupovao je on po Srbiji pa eto i po Sloveniji pa nije ispalo dobro. Uzeo je od Rusa lihvarski kredit koji se ne može vraćati sve da koakin prodaješ i tu stotinama tona. Znači nitko ga više nije htio kreditirat. Sam si je kriv. Ako novine nisu lagale. Čim se počelo pričat o preuzimanju Mercartora ti ekonomski komentatori su govorili da bi taj zalogaj mogao ugušiti Agrokor. Ko zmija kad proguta preveliki plijen pa se udavi.

zašto je insistirao na tome nemam pojma. To on zna. Taj Mercator je sma bio u dubiozama a očito je takav preplaćen. zar bi Slovenci nama nešto prodlai što je u tom trenutku vrijedno.
    Čuj, novine su megafoni raznoraznih korporacija i država. Naravno da stranim medijima u Hrvatskoj ne paše da Hrvati imaju jednu predatorsku firmu, to je samo dopušteno strancima.

Činjenica je da su ga Bošnjaci i Srbi htjeli svim snagama srušiti jer kaj Hrvat ima dominirati trgovinom u BiH i Srbiji. Isto tako se zamjerio i Slovencima. Isto tako i Židovima tj. Lidlu i Kauflandu, a onda i domaćim lopovima koji su htjeli omastiti brk na njemu. Sve to se spojilo u jedan veliki interes rušenja Todorića i Agrokora. Kladim se da će na kraju Todorić biti proglašen nevin i hrvatska država će mu morati isplatiti odštetu i vratiti vlasništvo koje će biti preprodano pa ćemo svi mi morati plaćati za ovu krađu. Isto kao što moramo plaćati za Erdodije, Draškoviće, Kegleviće i sve ostale vlasteline kojima smo ukrali imovinu.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove