+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1 2 3 4 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/109

Tema: Hrvatska ekonomija

Nico Rosberg, bivši prvak formule 1 kupio Concept 2 od Rimca.

C2 još nije prošao homologaciju. Trenutno ih razbijaju da prođu testove.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Države sa crvenom i svijetlo-crvenom bojom imaju manje plaće od nas.

Hrvatska industrija

Kažu da nemamo industrije, samo turizam, pa je ovo tema kojom promoviramo hrvatsku industriju.

Čak 120 tisuća specijalnih solarnih panela varaždinskog Solvisa prekrit će krovove novog Googleova data centra u Kaliforniji

Naime, kako se doznaje na kapaljku, Google je od Solvisa naručio 120.000 solarnih panela kojima će pokriti krovove novih data centara koji se upravo grade u Kaliforniji.

Paneli se izrađuju već nekoliko mjeseci. Posljednja pošiljka bit će gotova u ožujku, a nekoliko mjeseci kasnije trebao bi proraditi i data centar sa solarnim pokrovom izrađenim u Varaždinu.

Riječ je o specijalnim solarnim panelima, a nikako ne o običnoj solarnoj konfekciji kakva se i sad stavlja na krovove zgrada. Ovo je projekt solarnih panela o kakvima govori, mašta i svoj novac ulaže i Elon Musk.

Posao s Googleom potiho se pripremao dvije godine, otkako je 12 Googleovih stručnjaka zašlo u varaždinsku industrijsku zonu u potrazi za kvalitetnim i pouzdanim partnerom s iskustvom. A Solvis je upravo takva, globalno rijetka tvrtka. Oni više od 80 posto proizvodnje plasiraju na tržišta širom svijeta. Štoviše, potražnja je dvostruko nadmašila njegov godišnji kapacitet koji iznosi 300 megavata.
    https://www.tportal.hr/tehno/clanak/...-foto-20210114

Rasco proizveo 300. Muvo vozilo. Firma je iz Kalinovca kod Đurđevca. https://rasco.hr/

https://seenews.com/news/croatias-ra...vehicle-708672

AD Plastik grupa ugovorila 24 milijuna eura poslova s poznatim proizvođačem automobila

AD Plastik grupa je ugovorila 24 milijuna eura novih poslova za Suzukijev redizajnirani model S-Cross, priopćeno je u utorak iz solinskog proizvođača autodijelova.

AD Plastik će isporučivati različite komponente eksterijera i interijera s tri svoje lokacije pa će se tako, osim u mađarskoj tvornici, po prvi put komponente za tog japanskog proizvođača automobila isporučivati i iz tvornica u Solinu i Zagrebu.

Grupa je ujedno postala razvojni partner za Suzuki te dobavljač u tehnologiji bojenja. Odgovorna je za razvoj vrlo zahtjevnih proizvoda što projektu daje još veći značaj, a istovremeno je Magyar Suzuki Corporation tvornicu u Zagrebu prepoznao kao jednu od najboljih u regiji u tehnologiji bojenja, navode iz AD Plastika.

Predviđeno trajanje projekta je sedam godina, a početak serijske proizvodnje planiran je krajem 2021. godine u mađarskoj tvornici Esztergom.
    https://www.poslovni.hr/domace/ad-pl...mobila-4261463

To može ići pod hrvatsko gospodarstvo nego da ovdje čami.

300 megavata rade. A ja lani pročitao da rade 500 megavata. Hm. 300 megavata- 1 megavat cca 3 000 i nešto panela. 300 megavata puta 3000 i nešto panela to je oko milijun panela. Pa nije malo ali kad vidiš koliko je panela po Njemačkoj i Nizozemskoj, to je neopisivo.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 14-01-2021 at 21:25

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    To može ići pod hrvatsko gospodarstvo nego da ovdje čami.

300 megavata rade. A ja lani pročitao da rade 500 megavata. Hm. 300 megavata- 1 megavat cca 3 000 i nešto panela. 300 megavata puta 3000 i nešto panela to je oko milijun panela. Pa nij4e malo ali kad vidiš koliko je panela po Njemačkoj i Nizozemskoj, to je neopisivo.
    Kaj stavljaju svuda po kućama?

Ma da. Po kućama, po halama, na tlu, čak i na jezerima.

Sad vidim da Google-eu rade 120 000 panela i da im je to trećina godišnje proizvodnje. Onda je to 100 megavata a ne 300. Ali možda i nije tak.

To Kina i Tajvan, Malezija piče..u desetinama milijuna kutija. Nisam još naišao na nekog proizvođača iz Europe.

Ma da. Po kućama, po halama, na tlu, čak i na jezerima.
    Znači da ova firma lijepu budućnost jer to kod nas ima možda 1% ljudi po kućama.

Sad vidim da Google-eu rade 120 000 panela i da im je to trećina godišnje proizvodnje. Onda je to 100 megavata a ne 300. Ali možda i nije tak.

To Kina i Tajvan, Malezija piče..u desetinama milijuna kutija. Nisam još naišao na nekog proizvođača iz Europe.
    Upravo dovršavaju novu halu koja je od oka duplo veća nego ona prva. Lik je počeo tako da je imao ljekarne, to prodao i onda ušao u panele. Svaka mu čast. Zapošljava jedno 200 ljudi sigurno.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Znači da ova firma lijepu budućnost jer to kod nas ima možda 1% ljudi po kućama.

Upravo dovršavaju novu halu koja je od oka duplo veća nego ona prva. Lik je počeo tako da je imao ljekarne, to prodao i onda ušao u panele. Svaka mu čast. Zapošljava jedno 200 ljudi sigurno.
    Ha. ne znam. Za to su se ranije davali silni poticaji od ržave. Pa mi to radimo. Bez poticaja to se ne isplati. sad čujem da su poticaje smanjili i da će ih skroz ukinuti. Ali to su glasine. Poticaji još idu. I stavlja se ludo. U Nizozemskoj i na sjeveru Njemačke posebno. To su stotine milijuna panela. Sve sa istoka. Kina i to.

Smiješno mi je bilo ono na Visu kaj su se naši hvalili o 1,5 megavata, najveća solarna u Hrvatskoj. Pa to mi, nas deset stavimo za 30 radnih dana to je cca 5 000 panela.

Ha. ne znam. Za to su se ranije davali silni poticaji od ržave. Pa mi to radimo. Bez poticaja to se ne isplati. sad čujem da su poticaje smanjili i da će ih skroz ukinuti. Ali to su glasine. Poticaji još idu. I stavlja se ludo. U Nizozemskoj i na sjeveru Njemačke posebno. To su stotine milijuna panela. Sve sa istoka. Kina i to.

Smiješno mi je bilo ono na Visu kaj su se naši hvalili o 1,5 megavata, najveća solarna u Hrvatskoj. Pa to mi, nas deset stavimo za 30 radnih dana to je cca 5 000 panela.
    To sam i ja čul, da se ni to ni vjetrenjače ne isplate bez poticaja. Pa koji je tu cilj, da imamo jeftinu ili skupu struju? Kaj ne bi bilo bolje puknuti jednu nuklearnu elektranu i imamo jeftinu struju i čist zrak? Osim toga, kakva je to ekologija kad one odvratne vjetrenjače rasture i nagrde svako veće brdo po Dalmaciji.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    To sam i ja čul, da se ni to ni vjetrenjače ne isplate bez poticaja. Pa koji je tu cilj, da imamo jeftinu ili skupu struju? Kaj ne bi bilo bolje puknuti jednu nuklearnu elektranu i imamo jeftinu struju i čist zrak? Osim toga, kakva je to ekologija kad one odvratne vjetrenjače rasture i nagrde svako veće brdo po Dalmaciji.
    Je al Njemačka ide zatvarat svoje nuklearke..al ne znam kaj time postižu jer Francuska koja ih ima najviše svoju ne kani zatvarat.

Znaš Nijemce..

A da vjetrenjača isto ima tamo ne znam na stotine tisuća..kam god pogledaš vjetrenjače..al dobro čak su i duvanjsko polja stigli s njima nagrdit..to sve treba popilat..

Solari bar tako grdo ne zglede..

Je al Njemačka ide zatvarat svoje nuklearke..al ne znam kaj time postižu jer Francuska koja ih ima najviše svoju ne kani zatvarat.

Znaš Nijemce..

A da vjetrenjača isto ima tamo ne znam na stotine tisuća..kam god pogledaš vjetrenjače..al dobro čak su i duvanjsko polja stigli s njima nagrdit..to sve treba popilat..

Solari bar tako grdo ne zglede..
    Teško da će zatvoriti nuklearke, ne mogu si to priuštiti, pogotovo u ovo doba kad raste potrošnja električne energije i kad je sve na struju. A još planiraju do 2030. imati većinu auti na elektriku. Nema šanse da će zatvoriti.

Slovenski petrol preuzeo hrvatski crodux, dosad u vlasniŠtvu generala ivana Čermaka

Po meni, loša vijest. Slovenci će sad držati 23% tržišta u Hrvatskoj, u ponekim gradovima će imati i monopol. Čermak je dobro prošao, 200 milijuna eura dobio za Crodux, ali ćemo mi vjerojatno plaćati skuplji benzin. S druge strane, svaka čast Slovencima, mislim da je sad Petrol za trećinu veća firma od INA-e. Naša sramota.

Petrolovu se priopćenju navodi da će nakon preuzimanja Croduxove 91 benzinske postaje slovenska kompanija imati više od 200 prodajnih mjesta u Hrvatskoj te će svoj tržišni udjel na hrvatskom tržištu naftnih derivata povećati na oko 23 posto. Uz benzinske postaje, Petrol je preuzeo i ostatak Croduxova poslovanja - skladišne kapacitete u Omišlju i Zadru. Crodux zapošljava 1150 radnika, a 2019. završio je s poslovnim prihodima od 5,6 milijardi kuna i neto dobiti od 142 milijuna kuna.

Nastavak suradnje
    Iako službeno vrijednost transakcije nije objavljena, iz neslužbenih izvora Jutarnji doznaje kako se radi o iznosu većem od 200 milijuna eura.
    https://novac.jutarnji.hr/novac/aktu...rmaka-15043127

To je sitniš za ozbiljne naftne kompanije pa i distrbutere ali dobra lova za jednog ratnog profitera.

To je sitniš za ozbiljne naftne kompanije pa i distrbutere ali dobra lova za jednog ratnog profitera.
    Ne znam je li ratni profiter, ali je dobar trgovac. Prodao je Tifon OMV-u za 15 milijuna eura, onda se OMV povukao s hrvatskog tržišta pa ga je uzeo za 100 milijuna eura, povećao broj benzinskih na 93 i sad prodao Petrolu firmu za 200 milijuna eura. Mislim da ima odličan nos za biznis i da će opet u pravom trenutku ubosti ili benzinske ili nešto veće.

Kad si dio duboke države ne treba ti poseban nos za biznis.

Nanobit prodan švedskoj tvrtki

Malo starija vijest, ali da se vidi malo usporedba. Crodux prodan za 200 milijuna eura, a gamerska firma iz Zagreba za 150 milijuna dolara.

Iz Nanobita, domaćeg razvojnog studija za mobilne igre, objavljeno je kako njihova kompanija postaje dijelom švedske Stillfront grupe, jedne od vodećih svjetskih gaming kompanija u free-to-play segmentu.

Transakcija će biti provedena u dvije tranše, pri čemu će Stillfront najprije kupiti 78% udjela u zagrebačkoj kompaniji za čak 100 milijuna dolara. Nakon dvije godine, Stillfront će kupiti ostatak udjela u Nanobitu po cijeni koja će ovisiti o kretanju dobiti prije kamata, poreza i amortizacije (EBITDA) u financijskim godinama 2021. i 2022. Ukupan iznos koji će Stillfront platiti na kraju transakcije bit će do 148 milijuna dolara (gotovo milijardu kuna).
    https://www.bug.hr/biznis/nanobit-pr...rdu-kuna-16594

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove