+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/11

Tema: 5G tehnologija?

5G tehnologija?

Što kažete o gorućoj temi diljem svijeta, uvođenja u uporabu 5. generacije mobilnih mreža. Prva operativna mreža je bila u Wuhanu u Kini. Koja slučajnost tamo je izbila korona i poslije prerasla u svjetsku pandemiju. Diljem svijeta se postavljaju odašiljači koje ljudi zapaljuju, i u Hrvatskoj se dižu odašiljači.

Teoretski bi 5G mreža trebala osigurati brži Internet, bolju povezanost, bolji signal itd. No, mnogi kažu da frekvencije te mreže na mikrovalnoj duljini prže moždane ćelije, truju organizam itd.

Što kažete o svemu tome?

Citiraj Prvotno napisano od philly Vidi poruku
    Niti struci se više ne može vjerovati bez obzira na područje djelovanja, sve je ispolitizirano, drugim riječima sve je manipulacija, interes i novac.

Ali se s jednim slažem u tekstu, treba "jedan interdisciplinarni tim sastavljen od fizičara, inženjera, medicinara i biologa kako bismo sustavno sagledali utjecaj elektromagnetskih polja na ljude".

Nije zdravo živjeti izložen elektromagnetskom polju, biti blizu trafostnica, dalekovoda, radioodašiljača, radara...
    Svojedobno su na sudu dokazali kako KV radioodašiljači uzrokuju tumore kod ljudi (konkretno radilo se o Radio Vatikanu). A sve ovo čime nas izlažu, pa i u kućama (mikrovalke, bezžični miševi, tipkovnice i pisači...), jednostavno ne može biti nešto zdravo. Inače, od pojave mobilne telefonije prelazi se na sve više frekvencije (manji domet - više antena i kvalitetniji prijenos), a čim su frekvencije više - opasnost raste.
    Tako kod nas slave hrvatskog naučnika u SAD-u koji radi na bezžičnom prijenosu energije (zasada za punjenje mobitela i slične trivijalnosti). Po meni idiotarija, jer ne želim dodatno ozračivanje - kako bi bez žice napunio mobiltel. Trebalo bi raditi upravo suprotno, po stanovima (sobama) razvoditi kablove (npr potičke) i tako slati podatke, a ne da u svakom stanu imamo glavni i hrpetinu sporednih izvora zračenja. A na što bi tek ličila bezžična distribucija energije velike snage?!

Inače, SD članak... Naučnik zapravo nije proveo istraživanje, ali je očito pristran i "zna" kako 5G nije štetan. Isto su nekad naučnici mislili, kako RTG zračenje nije štetno, dapače da je zdravo, pa su ljude zračili RTG (X) zrakama dok ne bi dobili opekline.. I još novinarska podvala o zatucancima koji povezuju Corona virus i 5G. Naravno da Coronu ne širi 5G, a što širi trebalo je prvo utvrđivati godinama u laboratoriju, podalje od ljudi, a očito nije, jer čemu, kada naučnik zna kako to nije opasno. Tako da, što zapravo širi 5G tek trebamo jednom doznati.

A sve je to trebalo prvo provući kroz zakone. Pa zna li tko, kako su za to glasali naši?

https://www.media-marketing.com/vije...enje-5g-mreze/

Slovenski i švicarski naučnici misle drugačije...

Super ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Koja ti je šema s tin srbizmom "naučnik", "naučnici"?

Nemoj strašit ljude...

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Nije zdravo živjeti izložen elektromagnetskom polju, biti blizu trafostnica, dalekovoda, radioodašiljača, radara...
    Svakako, ali jedno je elektromagnetsko polje trafostanica, dalekovoda, radioodašiljača, radara i slično od elektromagnetskog polja računala, televizora, mobitela. Ne zrače svi istom snagom. Radioodašiljač je mislim najmanje opasan. Trafostanice, dalekovodi, radari su dokazano opasni po zdravlje.

(zasada za punjenje mobitela i slične trivijalnosti). Po meni idiotarija, jer ne želim dodatno ozračivanje - kako bi bez žice napunio mobiltel.
    S obzirom koliko puta spajam kabel za punjenje i koliko je radi toga kabel kao i priključak na mobitelu pohaban od korištenja, često razmišljam da mi sljedeći mobitel bude omogućavao bežično punjenje. Praktičnost je razlog pribjegavanja određenim rješenjima koja ne moraju nužno biti zdrava ili sigurna.

Trebalo bi raditi upravo suprotno, po stanovima (sobama) razvoditi kablove (npr potičke) i tako slati podatke, a ne da u svakom stanu imamo glavni i hrpetinu sporednih izvora zračenja
    Opet, razlog je praktičnost i troškovi. Jeftinije je bežično nego provlačiti kablove. Iako sam u nekim slučajevima pobornik žičanog prijenosa radi stabilnosti veze i jednostavnosti, ne volim recimo bežične tipkovnice i miševe, zbog baterije, što zahtijeva zamjenu ili punjenje.

Zapravo negdje je praktičnije bežično a negdje žičano. Jedino što bežićno omogućava manje nereda s kablovima.

Nemoj strašit ljude...
    Inače sam alergičan na tuđice, pogotovo na prekomjerno korištenje anglizama ("outfit", "event", "stage" da ne nabrajam dalje kretenizme ili engleske idiome kojima se služe idioti na forum.hr i po facebook komentarima) kada za to postoji prikladna hrvatska riječ ali neke stvari su mi nelogične.

Naučnik, dolazi valjda od naučiti. Znanstvenik od znati ili znanja.

Ne vidim ovdje potrebu za cjepidlačenjem.

Možda sam u krivu, ali Srbi nemaju izraz na primjer za djelatnost koja se bavi "zdravljem" a to je "zdravstvo".

Hrvati "pravo" i "pravdu" svode pod "pravosuđe" (Ministarstvo pravosuđa) a Srbi sveukupno pod "pravdu" (Ministarstvo pravde). Mada pravo i pravda su različiti pojmovi ali bliski, iako je pravda iznad prava i zakona.
    Što nije spr(j)ečavalo SDP-ovce da Ministarstvo zdravstva promijene u Ministarstvo zdravlja, ali nisu Ministarstvo pravosuđa promijenili u Ministarstvo pravde da bi bili u potpunosti dosljedni "srspko-hrvatskom" jeziku.

Moreplovac je srpski a pomorac je hrvatski. Morem plovi ili (plovi) po moru?

Viđam korienizme (s kojim se Jugosloveni, slavoservi i etnomazohisti sprdaju) u hrvatskom pravopisu, na primjer podatci umjesto podaci, i s tim u (s)vezi, ako već suptilno koketiramo s korienskim pravopisom (piši za oko, čitaj za uho), bio bi red da ga u potpunosti koristimo ili nikako.
    Posljednje uređivanje od skater : 13-04-2020 at 22:22

Super ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    Svakako, ali jedno je elektromagnetsko polje trafostanica, dalekovoda, radioodašiljača, radara i slično od elektromagnetskog polja računala, televizora, mobitela. Ne zrače svi istom snagom. Radioodašiljač je mislim najmanje opasan. Trafostanice, dalekovodi, radari su dokazano opasni po zdravlje.
    Mislin da je razlika u frekvenciji dotičnih EM polja, tj. valova.

Pri tome se smatraju opasnija EM polja mobitela, nego npr. trafostanice, jer im je valna duljina puno kraća.
    Ne znam odakle ti da su EM polja trafostanica, radara, dalekovoda dokazano štetna?

Sigurno nisu ni zdrava, al volia bi vodit te relevantne studije koje dokazuju štetno djelovanje.
    Ima par godina san vidija jednu studiju na tom tragu, al manjkava je bila iz razloga šta je skupina izložena EM zračenju bila ujedno izložena i modernom gradskom životu, dok druga skupina ne... Dakle, više faktora tu može igrat ulogu - stres, ugljični dioksid iz automobila, drugačija prehrana i ritam života, fizička aktivnost itd...

Nemoj strašit ljude...
    A dopustite da nismo svi imali sreću završiti FF. Ovako izgleda da su ljubitelji brzog prijenosa podataka spremni udariti ispod pojasa.
    Znači uskoro, otvorite prozor, uživate u drvoredu antenskih stupova i kupate se u moru valova, tj. mikrovalova...

Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku

S obzirom koliko puta spajam kabel za punjenje i koliko je radi toga kabel kao i priključak na mobitelu pohaban od korištenja, često razmišljam da mi sljedeći mobitel bude omogućavao bežično punjenje. Praktičnost je razlog pribjegavanja određenim rješenjima koja ne moraju nužno biti zdrava ili sigurna.

Opet, razlog je praktičnost i troškovi. Jeftinije je bežično nego provlačiti kablove. Iako sam u nekim slučajevima pobornik žičanog prijenosa radi stabilnosti veze i jednostavnosti, ne volim recimo bežične tipkovnice i miševe, zbog baterije, što zahtijeva zamjenu ili punjenje.

Zapravo negdje je praktičnije bežično a negdje žičano. Jedino što bežićno omogućava manje nereda s kablovima.
    ...........
    Naravno da od lošeg ima gore. Ali mikrovalka - radar - mobiteli - bežični računalni uređaji - zrače mikrovalove. A frekvencije mobitela su sve više, dometi sve manji (posljedično više stupova-antena), a ne vjerujem da je to netko temeljito testirao desetljećima na životinjama. Prije bi očekivao da rezultati "istraživanja" budu usklađeni sa očekivanjima naručitelja - kompanija.

Ako je posljedica (mogući) gubitak zdravlja - onda kablovi i nisu nešto skupi.

Ne znam odakle ti da su EM polja trafostanica, radara, dalekovoda dokazano štetna?
    Ljudi koji su živjeli u blizini trafostanice su oboljevali od raka, imali su problema sa zdravljem. Isto s onima koji su radili na radarima.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove