+ Odgovori na temu
Stranica 237 od 237 PrviPrvi ... 137 187 227 235 236 237
Prikaz rezultata str. 4,721/4732

Tema: Kako diše Srbija

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Meni je to prava stvar.
    To Vam zaista vjerujem. Samo još kada bi bili dobri ukazati mi na prednosti ovog poduhvata za hrvatsku stvar. Npr. od cijene, pa na dalje... Možda me i pridobijete, zašto ne?!

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    To Vam zaista vjerujem. Samo još kada bi bili dobri ukazati mi na prednosti ovog poduhvata za hrvatsku stvar. Npr. od cijene, pa na dalje... Možda me i pridobijete, zašto ne?!
    Nisam zainteresiran za tak nekaj. Oni koji imaju oči znaju zakaj je ovo dobro.

Nisam zainteresiran za tak nekaj. Oni koji imaju oči znaju zakaj je ovo dobro.
    Očekivao sam od Vas makar banalnosti, ali baš ništa?! Što je dobro u toj zapovijedi Milanovića i Plenkovića? Da niste u stanju ničim argumentirati svoj stav, nego neka doskočica o tome "koji imaju oči"?! I nije po srijedi nametanje stava, nego radoznalost. Stvarno, što to kolega Grunf - vidi? Bilo bi zanimljivo vidjeti kako na političku temu unosite dašak ezoterije! Kristalna kugla, tarot, svijeće... Ono, vidim, vidim, vidim, Biden sad okreće svoj pogled prema poslušnim Hrvatima i upravo smišlja kako će ih nagraditi....

ko je hrabar, JA!

prejaki su Srbi, ove njihove političke trakavice i zavrzlame, pa općenito društveni život, to je komedija na kub.

Srpski telekom tj. Arena sport navodno za 600 milijuna eura otkupila prava za 4 od 5 liga nogometne petice za prikazivanje u regiji. Izgleda da se zahuktava borba između pozicijskih medija pod kontrolom Vučića (RTS, B92, Arena) i opozicijskih koje vodi Šolak (N1, Nova, Sportklub).

E sad, kako će se ta borba odraziti na Hrvatsku? Već sad nam sav glavni hrvatski sport dolazi samo preko srpskih programa...A i pola vijesti.

Evo kako Vučko preuzima sve medije u Srbiji.

Telekom je početkom novembra 2018. za oko 200 miliona evra kupio kablovskog operatora Kopernikus, čiju realnu vrednost su stručnjaci ocenili kao znatno nižu.

Vlasnik Kopernikusa Srđan Milovanović je potom za 180 miliona evra kupio televizije Prvu i O2 (B92), a promena uređivačke politike ovih televizija je bila evidentna odmah nakon kupoprodaje.

Potom je Igor Žeželj kupio Kurir, negirajući da iza ove kupovine stoji Telekom već isključivo njegova firma Vajrles medija (Wireless media).

Međutim, u javnosti je kasnije isplivao ugovor prema kome je Telekom uložio 38 miliona evra u Žeželjevu kompaniju. Državna kompanija mu je faktički omogućila kupovinu tabloida Kurir ali i formiranje info kanala Kurir TV koji se već distribuira na Telekomu i Supernovi, ćerka firmi Telekoma.

Potom je Telekom odobrio višemilionske pozajmice Željku Joksimoviću, koji je kasnije preko svoje firme Minakord kupio Tanjug.
    Milosavljević: Telekom je Vučićev „trojanski konj“

Marko Milosavljević, profesor Fakulteta društvenih nauka u Ljubljani, izjavio je za N1 da Telekomu Srbija za 100 miliona evra po sezoni nikako ne mogu da se isplate prava prenosa Premijer lige i da je uveren da je u pitanju „potez kojim Aleksandar Vučić širi geopolitički uticaj na Balkanu“.

Telekom Srbija koji je državna kompanija služi kao nekakvo oružje ili oruđe za širenje političkih interesa ove sadašnje srpske vlade, kao nekakav trojanski konj kojim se ulazi na tržište nekadašnjih jugoslovenskih republika, prvenstveno sa političkim motivom. Prvo se ulazi sa sportskim programima, a potom će verovatno i sa drugim – naveo je Milosavljević.
    https://www.danas.rs/ekonomija/zasto...premijer-lige/
    Posljednje uređivanje od Grunf : 23-07-2021 at 09:35

Ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    ma lako je meni za Vučića...
    nego ću ja morati povećati paket koji koristim i na Arena paket,a to će me stajati mjesečno 2 i pol Eura...
    znaš li ti šta to znači???
    godišnje čitavih 30 Eura!!!!

trenutno imam dvije Arene i milijun sportklubova u osnovnom paketu i bilo mi je dovoljno ,ali kako malo pomalo sve lige petice prebacuju na Arene,tako ću se i ja morati prešaltati...
    Vuk dlaku mijenja,potpis nikada.

devar

Citiraj Prvotno napisano od kiler Vidi poruku
    ma lako je meni za Vučića...
    nego ću ja morati povećati paket koji koristim i na Arena paket,a to će me stajati mjesečno 2 i pol Eura...
    znaš li ti šta to znači???
    godišnje čitavih 30 Eura!!!!

trenutno imam dvije Arene i milijun sportklubova u osnovnom paketu i bilo mi je dovoljno ,ali kako malo pomalo sve lige petice prebacuju na Arene,tako ću se i ja morati prešaltati...
    S tih 2 i pol eura ćeš financirati četništvo, tak da nemoj dati tu lovu.

ja ne kužim kako će oni imati utjecaj preko sportskih kanala. Šta, ja ću gledat te kanale, englesku ligu, koju inače ne gledam i počet ću sa simpatijom gledat na šajkaču, ne kužim.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    ja ne kužim kako će oni imati utjecaj preko sportskih kanala. Šta, ja ću gledat te kanale, englesku ligu, koju inače ne gledam i počet ću sa simpatijom gledat na šajkaču, ne kužim.
    Paaa...znaš i sam da diplomacija prvo ide preko sporta i kulture, a završi na politici. Sav sport će ići preko srpskih kanala na kojem ćeš slušati srpski jezik. To je jedan od oblika propaganda i širenja kulture, a onda i ekonomije i politike i države.

Ali u praksi se slažem, ovo će samo dovesti do bankrota srpskog telekoma.

Paaa...znaš i sam da diplomacija prvo ide preko sporta i kulture, a završi na politici. Sav sport će ići preko srpskih kanala na kojem ćeš slušati srpski jezik. To je jedan od oblika propaganda i širenja kulture, a onda i ekonomije i politike i države.

Ali u praksi se slažem, ovo će samo dovesti do bankrota srpskog telekoma.
    Ne znam to u vezi Telekoma, njihova stvar.

Ali isto tako i dalje ne kužim kakvo je to širenje srpskog utjecaja. Pa odavno taj SK i Arenu drže Srbi. I gledao sam te kanale. SK prenosi tenis pa gledam. Imaju hrvatske komentatore za tenis.

ne znam što bi sad se širilo srpstvo preko prijenosa engleske premijer lige. Više mi to sliči na unutrašnju političku borbu u Srbiji.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Nikola Stojanović poznat je kao autor članka "Srbi i Hrvati" (navodi se i pod kolokvijalnim naslovom "Do istrage naše ili vaše” = "do nestanka našeg ili vašeg"), koji je prvobitno objavljen u Srpskom književnom glasniku u Beogradu ( br. 7 od 1. kolovoza 1902.) a potom u časopisu Srbobranu (br. 168 i 169 od 22. i 23. kolovoza 1902. godine) koji je tada kao glasilo Srpske samostalne stranke u Hrvatskoj izlazio u Zagrebu.

U svojem članku navodi između ostaloga sljedeće teorije:

Srbi i Hrvati su, po mišljenju nekih, dva plemena istoga naroda; po mišljenju drugih, dva posebna naroda (narodnosti); po mišljenju trećih, jedan narod, jedno pleme. Pleme nastaje u vremenu pre ustanovljenja države, a narod nastaje u državi inicijativom jednog plemena. Ta se uloga pripisuje u našoj istoriji plemenu kojim je upravljao Stevan Nemanja, ali i iza toga imamo i suviše primera koji pokazuju da srpske velmoze nisu htele ili nisu mogle shvatiti zajednicu interesa svih krajeva, bez koje nema govora o trajnom političkom jedinstvu. Politički je Srbe ujedinila zajednička odbrana na Kosovu i kasnije zajednička sudbina robovanja jednoj istoj vlasti. Kulturno jedinstvo, kome je udario temelj Sv. Sava, ogledalo se najbolje u toj veličanstvenoj odbrani i u kasnijem stapanju srpske aristokracije sa demokracijom u jednu nerazdeljivu, divnu sastavinu - demokraciju s aristokratskim ponosom. U tom i leži važnost kosovskog boja, u tom smislu srpski poraz na Kosovu znaci jednu veliku pobedu.

...Hrvati dakle nisu ni pleme ni posebna narodnost. Oni se nalaze na prelazu iz plemena u narodnost, ali bez nade da će sačinjavati ikada posebnu narodnost. Dakle do (identitetskog) nestanka jednoga od ta dva naroda (stranke). Stojanović nije nimalo sumnjao da će u toj beskompromisnoj borbi Hrvati „podleći“, a da će Srbi biti pobjednici, jer im to garantira i „proces opšte evolucije“, „prirodna životna snaga“ te konačno „nadmoćnost na bojnom polju“. S druge strane, tvrdio je da Hrvati „nemaju jezika, običaja ni zajedničkog života“, kao ni „svijesti o zajedničkoj pripadnosti“ te da „u tuđim slugama gledaju ideal pa će i sami postati sluge“. Stojanović je kasnije zdušno sudjelovao u stvaranju jugoslavenske države i nacije, pa s dosta sigurnosti možemo predmnijevati kako je cijeli jugoslavenski pothvat razumijevao kao „istragu“ Hrvata u „proširenoj otadžbini“.

...Ta se borba mora voditi do istrage naše ili vaše. Jedna stranka mora podleći. Da li će to biti Hrvati, garantuje nam njihova manjina, geografski položaj, okolnost, što žive svuda pomešani sa Srbima, i proces opšte evolucije, po kome ideja Srpstva znaci napredak..

Posrbljavanje Hrvata dakle po Stojanoviću nije dovoljno, i po njemu Hrvati moraju u potpunosti nestati jer je to "evolucijski neizbježno".

koga ovo kao mene podsjeća na ovo što se događa danas, s Plenkovićem i Pupovcem u glavnoj ulozi, beogradskih doušnika u zagrebu, koji predano rade na ostvarenju velikosrpskih ciljeva?

nemoguće mi se otet dojmu, kako je Srbobran srpske novosti, a SSS, SDSS.

kao što vidimo Srbi su isti, i stoljeće nakon, a glupi Hrvati su također isti, jer još uvijek ko ovce naivno se zaljeću na srpski nož, i očekuju da će ih Jugoslavija koja ih je tamanila ko muhe spasit od svijetskih pretenzija velikih naroda, kao da u toj Jugoslaviji ne postoje Srbi koji žele najmanje 2/3 Hrvatske pod svojim nogama, pardon opancima.

o Hrvatima su puno rekli i Starčević i Matoš, i mnogi drugi hrvatski mislioci svog doba, pa je suludo ponavljat se, samo je jedno sigurno kako su Hrvati i dalje guske koje hrle u maglu, a Srbi predatori koji samo čekaju trenutak da opet zakolju te guske, dok iz magle ne izrone ustaše a ne guske. a onda će opet biti cvilež hrvatskih izroda, partizana i Srba koji se tome nikada ne nadaju, jer misle da su svi Hrvati guske i ovce, i onda kada se dogodi suprotno kada Hrvati podivljaju i postanu ustaše, onda se čude kako sad to, mi smo mislili da ste vi svi guske, e jbg antifašisti i Srbi, ako ste to mislili krivo ste mislili, s NDH smo vas demantirali prvi put, a drugi put s razbijanjem antifašističke bajke SFRJ, i treći put s Olujom s kojom smo vas pomeli odavde da vam više nikad ne padne na pamet da radite istrage protiv nas u našoj državi, a napravit ćemo to još sto puta ako bude potrebno, jer Hrvati iako većinski guske, imaju i one ratobornije gene u sebi koji samo čekaju da ih se pusti s lanca, i da pokažu kakav ratnički gen postoji u hrvata.

da ne postoji, ne bi opstali sve te talijanizatore mađarone anglofile rusofile srbofile germanofile, svi oni su tu puštali korijenje, ali su jedino hrvati opstali i jedino hrvati tu danas većinski žive, a dok su turci i osmanlije vladali Srbijom, Hrvatskom nisu nikad, jer smo se mi borili protiv dotičnih do kraja, neki će reći za austrijsko carstvo, ali bez tadašnjeg austrijskog carstva ta borba ne bi bila uspješna, kao što ni bez fašista ne bi bila moguća borba protiv jugoslavena i velikosrba, koji su ovdje puštali korijenje davno prije nego je fašistička vojska okupirala hrvatske teritorije.

ali poanta svega je, da Srbi ne odustaju, ali ne odustajemo ni mi, a ne odustaju ni jugoslaveni i antifašisti jer se oni nadaju da će se stvorit preduvijeti da nas opet sve zaguraju u istu državu, po tome vidiš da su ovi antifašisti još bolesniji od četnika. jer samo bolesnicima njihovog kalibra, jedna takva država može biti želja. država u kojoj znaš i prije nego se uspostavi, da će biti satkana od laži podmetanja hegemonije i pokušaja da određeni politički pokreti i narodi prevladaju nad svim ostalima. i takvu državu oni žele, jer su obični plaćenici koji po stranom zadatku ovdje pokušavaju zagurat sve narode u krvoproliće i rat, a Srbi tradicionalno od svog opanka ne vide cijelu sliku, već samo dio slike, oni misle kako će im svijet dati da se namire, a na kraju će u takvom nekom scenariju ostat i bez vojvodine, kako su ostali bez kosova.

ali opet, Srbi uvijek na koncu dobiju više od hrvata, jer za razliku od hrvata, svi su više manje četnici i nemaju s time problema, kako trećina hrvata ima problema s NDH ustašama i općenito nacionalizmom u hrvata. i zato Srbi uvijek lakše ostvaruju svoje ciljeve, jer su jedinstveniji i jer se lakše slože oko političkih ciljeva nego hrvati, hrvati da su se dogovarali o raspadu SFRJ ne bi se nikada dogovorili, i činjenica je da su Hrvatima trebali Srbi da se demontira SFRJ, bez njih mi je ne bi demontirali nikad, jer bi zasjedanje u hrvatskoj o tome treba li ostat ili ne trajalo vječno, ali su Srbi svojim ludilom maksimalno ubrzali procese i omogućili da hrvati jugo antifašističkog miljea, ostanu odsiječeni izolirani od stvarnosti, i da ne mogu prevladat s svojim kretenarijama u trenucima kada Srbi na oči svih pokušavaju eliminirat fizički i politički većinu hrvata s njjihovog teritorija, u takvom scenariju antifašisti nisu mogli biti ništa drugo nego obični luzeri kakvi su i bili većim djelom 2 ww, dok ih saveznici nisu doveli za pobjednički stol, s onim bravarom koji je dobio vlast i državu na pladnju, jer je bilo bitno stvorit državu koja će biti protiv njemačke i protiv kako Srbi kažu "austrijskog carstva", upravo zato jer stvorena prva i druga Jugsolavija u Londonu, jer Englezi su taj projekt podržavali isključivo zbog svog interesa blokade švaba i austrijskih careva, dakle ne radi se ovdje o ljubavi prema švabama, već o tome kako su britanci napravili ono što je u njihovom interesu, a glupi hrvatski antifašisti nisu ni najmanje pratili zbog čega oni rade i žele tu Jugoslaviju.

Jugoslavija je samo primjer, hrvatske političke zablude slijepila i ludila, političkog infatilizima i debilizma. jer nitko s mozgom u glavi, ne može odobrit kreiranje nečega samo zato jer to nešto idu protiv nečega, a to nešto nema nikakve veze s njim. e to su partizani, i to su antifašisti u hrvastkoj, korisni idioti koji za strane interese rade ono što hrvatima predstavljaju kao njihov itneres, i točnu takvu politiku vodi HDZ i SDP kada su na vlasti, strane interese predstavljaju kao naše, kao i ovo trenutno uvođenje eura, ili slavljenje ustanka u srbu, kao da su tamo ustali hrvati ustaše neke, a ne srbočetnički ološ i partizanski revolucionari koji su od prvog dana tog rata, jasno pokazali da nisu ni po čemu bolji od četnika, kada im toliko smeta postojanje NDH.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove