+ Odgovori na temu
Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 6 7 8
Prikaz rezultata str. 141/151

Tema: Statistike

Izvoz porastao 7,9%, uvoz 0,6%

U prvom tromjesječju je izvoz RH u eurima porastao 7,9%, a uvoz 0,6%.

Promet u trgovini na malo u prvom tromjesječju je veći za 6%, a industrijska proizvodnja za 5,7%.

Predviđena vrijednost građevinskih radova prema izdanim dozvolama u prvom tromjesječju je 28,8% veća u odnosu na 2020. godinu.

U ožujku 2021. izdano je 1 120 građevinskih dozvola, što je više za 68,4% u odnosu na ožujak 2020.

Ukupan broj izdanih građevinskih dozvola od siječnja do ožujka 2021. u usporedbi s istim razdobljem 2020. veći je za 27,6%.

Prema izdanim građevinskim dozvolama u ožujku 2021., predviđeno je građenje 1 633 stana s prosječnom površinom od 95,3 m2.

Prosječna neto plaća za ožujak 2021. iznosila je 7.138 kuna

Neto plaća porasla realno za 5% u odnosu na ožujak prošle godine i sad iznosi 7.138 kuna.

Prosječna mjesečna isplaćena neto plaća po zaposlenome u pravnim osobama Republike Hrvatske za ožujak 2021. u odnosu na isti mjesec prethodne godine nominalno je viša za 6,3%, a realno za 5,0%.

Najviša prosječna mjesečna isplaćena neto plaća po zaposlenome u pravnim osobama za ožujak 2021. isplaćena je u Informacijskoj uslužnoj djelatnosti, u iznosu od 13 237 kuna, a najniža je isplaćena u djelatnosti Proizvodnja odjeće, u iznosu od 4 387 kuna.

Medijalna neto plaća za ožujak 2021. iznosila je 6 000 kuna, dok je medijalna bruto plaća iznosila 7 728 kuna.
    dzs.hr

Hrvati imaju 545 milijardi kuna financijske imovine

Hrvatski građani imaju bogatstvo od 545 mlrd. kuna bez nekretnina

Ukupna financijska imovina hrvatskih građana na kraju prvog ovogodišnjeg tromjesečja iznosila je 545,3 milijarde kuna, podaci su Hrvatske narodne banke. To je za 42 milijarde ili 8,4 posto više nego godinu dana ranije.

Depoziti i valute premašili su 271 milijardu kuna, te su činili gotovo 50 posto financijske imovine hrvatskih kućanstava. Slijede ulaganja u osiguranja i mirovine, čija vrijednost premašuje 152 milijarde kuna te u vlasnički kapital, dionice i investicijske fondove, nešto više od 100 milijardi kuna. Na kraju ožujka financijske obveze građana su iznosile su 153 milijarde kuna, uglavnom za kredite.
    https://vijesti.hrt.hr/gospodarstvo/...etnina-2361966

Izgleda da svaki Hrvat ima 18.000 eura na računu.

To je ono, ja jedem meso, ti jedeš kupus, u prosjeku jedemo sarmu..
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    To je ono, ja jedem meso, ti jedeš kupus, u prosjeku jedemo sarmu..
    Pa tak nekak, ti si penežljivi, ja sam sirotinja, ali zajedno smo solidni.

Ili je obrnuto možda

Al kad smo kod statistike fale se velikim porastom izvoza. 53 milijarde kuna izvezeno u prvih 5 mjeseci a uvezeno 81 milijardu.

Ispada da je pokrivenost uvoza izvozom 65%. Pa to i nije neki rezultat.

Al kad smo kod statistike fale se velikim porastom izvoza. 53 milijarde kuna izvezeno u prvih 5 mjeseci a uvezeno 81 milijardu.

Ispada da je pokrivenost uvoza izvozom 65%. Pa to i nije neki rezultat.
    Nije, ali je pokrivenost uvoza izvozom 2008. godine bila 46% tak da je uspjeh to kaj sad imamo. Kad se doda turizam, mi smo u debelom plusu, više love ulazi nego kaj izlazi iz Hrvatske. Jedino kaj nas je korona zeznula za turizam, ali zato nas spašava EU lova. Kad se vrati turizam plivat ćemo u lovi.

Znači i ja...

Znači i ja...
    Kad stigne plima, diže sve brodice.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove