+ Odgovori na temu
Stranica 22 od 22 PrviPrvi ... 12 20 21 22
Prikaz rezultata str. 421/426

Tema: Demografska kretanja Hrvata u BiH

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Linkovi bez objašnjenja se obično brišu. Zar je neki problem napisati o čemu se radi.

inače podržavam naseljavanje Nijemaca u sve hrvatske krajeve. Njemačku ionako napusti svake godine nekoliko desetaka tisuća ljudi koji ne mogu podnijeti ovaj leftardski stav njemačke vlade.

To su obično tradicionalni ljudi koji traže takve oaze koje još postoje. Koliko-toliko.

Jedna od najvećih šteta koji su zadesili hrvatske krajeve a pčogotovoi u Slavoniji bio je progon folksodjčera iza 2. svj. rata, a koji su digli ekonomski svaki kraj di su bili u prikladnom broju. Kakva bi Slavonija danas bila da su u njoj ostali folksdojčeri.

A puno njih su i bili veliki hrvatski nacionalisti. Puno više nego etnički Hrvati. Ti ljudi mogu samo oplemeniti i podići kraj di dođu.
    Mozda sam vec pisao ali moji su bili veliki hrvatski nacionalisti, iako Nijemci, svi su bili orjentirani za HSP i Starcevica. Sto mi je uvijek bilo malo cudno, znajuci da nisu "jugosloveni" uopce, je da ja to kao klinac nisam bas ni kuzio.

Dok su jos bili zivi ovi stariji koji pamte Slavoniju i Hrvatsku, pa kad se cujemo ili vidimo, oni su sa takvom sjetom i zarom pricali o mutterland kako oni to zovu. Za njih je do groba Hrvatska bila majka, mene je to i odusevljavalo, koliko ljudi vole i pate za svojom ravnicom.
    A da su sposobni jesu, eto samo ta jedna obitelj par brace i sestara, podno Taunusa su stvorili malu poslovnu pricu, dvije pilane i jednu malu tvornicu namjestaja, obiteljski biznis. Sve to su mogli i u sumom bogatoj Slavoniji.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Mozda sam vec pisao ali moji su bili veliki hrvatski nacionalisti, iako Nijemci, svi su bili orjentirani za HSP i Starcevica. Sto mi je uvijek bilo malo cudno, znajuci da nisu "jugosloveni" uopce, je da ja to kao klinac nisam bas ni kuzio.

Dok su jos bili zivi ovi stariji koji pamte Slavoniju i Hrvatsku, pa kad se cujemo ili vidimo, oni su sa takvom sjetom i zarom pricali o mutterland kako oni to zovu. Za njih je do groba Hrvatska bila majka, mene je to i odusevljavalo, koliko ljudi vole i pate za svojom ravnicom.
    A da su sposobni jesu, eto samo ta jedna obitelj par brace i sestara, podno Taunusa su stvorili malu poslovnu pricu, dvije pilane i jednu malu tvornicu namjestaja, obiteljski biznis. Sve to su mogli i u sumom bogatoj Slavoniji.
    Ta priča se opet ponavlja, pogledaj koliko Nijemaca je preuzelo hrvatske tvrtke i radi u Hrvatskoj, podosta. Mislim da samo mogu podići Hrvatsku.

U 4-om mjesecu u federaciji 1283 rođenih.

od hrvatskih krajeva zanimljvo da Ljubuški ima više rođenih od Širokog

Ljubuški -27
    Široki-23

ostali hrvatski krajevi poo FZS-u vrlo loši

Posušje npr ima -5 rođenih u što ne vjerujem..

Prozor npr 1-og rođenog.

Livno-10

Tomislavgrad-10

Mostar-68

Čapljina-5

Čitluk-8

Vitez-15

Kiseljak-12

Jajce-18

Žepče 21 ( mislim da je rijekto da ima više od susjednih Zavidovića-19)

Orašje-10.

...i tako..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 15-07-2021 at 09:51
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

U 5-0m mjesecu... Duvno 14 rođenih, Livno 11, zanimljivo Široki i ŠB po 22 rođena ( Ljubuški je prošli mjesec imao i više rođenih od ŠB što je raritet, znači u Ljubuškom se događaju neke pozitivne stvari), Mostar 77 rođenih, Posušje 15 rođenih, Grude 13, Čitluk 7, Čapljina 10, Kiseljak 7, Žepče 15, Orašje 8

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    U 5-0m mjesecu... Duvno 14 rođenih, Livno 11, zanimljivo Široki i ŠB po 22 rođena ( Ljubuški je prošli mjesec imao i više rođenih od ŠB što je raritet, znači u Ljubuškom se događaju neke pozitivne stvari), Mostar 77 rođenih, Posušje 15 rođenih, Grude 13, Čitluk 7, Čapljina 10, Kiseljak 7, Žepče 15, Orašje 8
    Ovim podacima treba dodati još bar trećinu rođenih jer se tu radi o FZS-u, ali ovak na prvi pogled Livno je katastrofa. Najveći i najurbaniji hrvatski grad poslije Mostara, a manje rođenih od Gruda. Možda su im te sve zgrade ubile natalitet. Duvno se malo bolje drži, nemaju toliko zgrada. Čapljina isto loša, socijalističke zgradurine ubile natalitet. Grude, Posušje, Široki, dominiraju kuće i natalitet duplo bolji odmah. Naravno, nije samo stvar u kućama nego i u vrijednostima, ti krajevi čvrsto drže svoju tradiciju i svetinje: vjera, obitelj, domovina; i zato bujaju i rastu.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Ovim podacima treba dodati još bar trećinu rođenih jer se tu radi o FZS-u, ali ovak na prvi pogled Livno je katastrofa. Najveći i najurbaniji hrvatski grad poslije Mostara, a manje rođenih od Gruda. Možda su im te sve zgrade ubile natalitet. Duvno se malo bolje drži, nemaju toliko zgrada. Čapljina isto loša, socijalističke zgradurine ubile natalitet. Grude, Posušje, Široki, dominiraju kuće i natalitet duplo bolji odmah. Naravno, nije samo stvar u kućama nego i u vrijednostima, ti krajevi čvrsto drže svoju tradiciju i svetinje: vjera, obitelj, domovina; i zato bujaju i rastu.
    Čapljina je najurbanija nakon Mostara,. A i Ljubuški se popravlja.

Čapljinci se dosta rađaju u Metkoviću. To im je odmah preko puta. Tako da, to treba uzeti s rezervom. Metković je grad koji ima skoro najbolji omjer rođenji umrli u Hrvatskoj. Gabela polje koje pripada Čapljini, mislim da tamo i djeca idu u Metković u školu.

Livno je svakako meni misterij što se tiče rođenih ali to je iseljenički kraj. Ima dosta zgrada i novogradnje. Čak se i u Duvnu počelo nešto gradit zgrada. Vele da to većinom kupuju naši gastarbajteri kad odu u mirovinu. Lakše im održavati stan nego kuću. Ostarilo se a dica ostala po Njemačkoj, Švicarskoj, Austriji.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 15-07-2021 at 12:36

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove