+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/24

Tema: Kako napraviti i staviti titlove na video materijal?

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4

Kako napraviti i staviti titlove na video materijal?

Kako napraviti i staviti titlove na video materijal?
    zna li netko objasniti?
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ja ovo ništa ne kužim. može li malo jednostavnije?

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    mislim da ne može.

moraš titlove napisati u odgovarajućem formatu i onda ih nekim programom "spojiti" s videom. nauči nešto novo.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Za neke jednostavnije stvari može poslužiti Movie Maker, ako koristiš Windows XP, 7, 8/8.1, koji dolazi u sklopu Microsoftovog Windows Live Essentials 2012 paketa. Premiere, Vegas, EDIUS, Avid, Final Cut (OS X)... bi bili "overkill" za tvoje potrebe kao i za 90% korisnika.
    Za GNU/Linux imaš OpenShot, Kdenlive..., postupci su više-manje slični.

Znači, otvoriš video u formatu koji ovaj program podržava, ako nije podržan ili se ne prikazuje kako treba, onda ga konvertiraj (http://www.freemake.com/free_video_converter/) u podržani format, primjerice avi.

Stavljanje videa:

Kartica (tab): Home -> Add Videos and Photos

Mišem odabireš mjesto na kojem ćeš staviti titl ("caption").

Start time: fino namještanje kada će se pojaviti titl
    Text duration: koliko dugo će titl biti vidljiv na ekranu

To je sve.

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel
    Ovo što si postavila su složene stvari vezane uz "hard-kodiranje" ("pečenje") većinom pripremljenih (ako je takve sreće, u protivnom će imati puno posla) podnapisa u slikopis kako bi reprodukcija materijala svugdje bila WYSIWYG poput PDF-a nevezano za tip uređaja koji ih reproducira, pretpostavljam da caporegime to nije tražio. Mogao bi se poslužiti tom metodom ali je moja brža i jednostavnija jer kao što si rekla, mora ručno uređivati podnapise i stavljati vrijeme njihovog pojavljivanja na ekranu kao i ostale finese. Nije potrebno komplicirati.
    Posljednje uređivanje od skater : 10-03-2014 at 22:14

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    jel vi mene jebete? zar nema ništa jednostavnije?

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku

Ima uzmeš dvd i napišeš ručno

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    Za neke jednostavnije stvari može poslužiti Movie Maker, ako koristiš Windows XP, 7, 8/8.1, koji dolazi u sklopu Microsoftovog Windows Live Essentials 2012 paketa. Premiere, Vegas, EDIUS, Avid, Final Cut (OS X)... bi bili "overkill" za tvoje potrebe kao i za 90% korisnika.
    Za GNU/Linux imaš OpenShot, Kdenlive..., postupci su više-manje slični.

Znači, otvoriš video u formatu koji ovaj program podržava, ako nije podržan ili se ne prikazuje kako treba, onda ga konvertiraj (http://www.freemake.com/free_video_converter/) u podržani format, primjerice avi.

Stavljanje videa:

Kartica (tab): Home -> Add Videos and Photos

Mišem odabireš mjesto na kojem ćeš staviti titl ("caption").

Start time: fino namještanje kada će se pojaviti titl
    Text duration: koliko dugo će titl biti vidljiv na ekranu

To je sve.

daj mi reci, tekst utipkaš u neki prozorčić ili kopiraš odnekud, ili...? imam taj movie maker, mogla bih sestri skrpati titlove za Sherlocka. ovako ja simultano prevodim.

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    daj mi reci, tekst utipkaš u neki prozorčić ili kopiraš odnekud, ili...? imam taj movie maker, mogla bih sestri skrpati titlove za Sherlocka. ovako ja simultano prevodim.
    Jednostavnije je skinuti sa neta titlove

http://hr.podnapisi.net/

http://titlovi.com/

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od ljuta trava Vidi poruku
    Jednostavnije je skinuti sa neta titlove

http://hr.podnapisi.net/

nemoj mi reći da imaju za Sherlocka?

edit: imaju

hvala za linkove.
    Posljednje uređivanje od ZGabriel : 11-03-2014 at 08:24

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ajde skuži foru pa ću ti ja poslat video i šta stavit na titlove. tako mi je lakše.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    ajde skuži foru pa ću ti ja poslat video i šta stavit na titlove. tako mi je lakše.
    tebi je lakše. no shit, sherlock.
    nađi nekoga na navijačima da volontira. pretpostavljam da je navijački video.

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    i to mi je hvala za one tekstove što sam po tvojim zamolbama stavljao na naslovnicu.....
    crkni vještice nezahvalna

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    i to mi je hvala za one tekstove što sam po tvojim zamolbama stavljao na naslovnicu.....
    crkni vještice nezahvalna
    nisi ih stavljao zbog mene, nego da privučeš čitatelje. ja tebi želim svako dobro.

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    više bi ih privuklo upozorenje da je portal virusno rizičan

Citiraj Prvotno napisano od caporegime

Nema ništa jednostavnije od ovoga.
    Ne znam kako zamišljaš jednostavno ubacivanje titlova u film.

Utipkaš tekst u prozorčić gdje piše "Enter text here".
    Znači, prevodiš sestri kao Poljaci, glede "sinkronizacije".

nemoj mi reći da imaju za Sherlocka?

edit: imaju

hvala za linkove.
    Ovako je još jednostavnije, kao što je napisao ljuta trava, potraži titlove za željeni video na Internetu, velika je vjerojatnost da ćeš naći prijevod na hrvatskom jeziku, zavisno od popularnosti filma, serije...

http://hr.podnapisi.net/en
    http://www.opensubtitles.org/hr

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5

Utipkaš tekst u prozorčić gdje piše "Enter text here".
    Znači, prevodiš sestri kao Poljaci, glede "sinkronizacije".

probala, jednostavno je. jedino nisam skužila kako napisati rečenicu na početku, pa recimo na sredini. stalno mi ide frame po frame.

našla sam danas titlove, sad čekam nedjelju da vidim znam li ih ubaciti u GOM player. valjda ću uspjeti. umorim se pričajući dva sata.

e, i još nešto, kako iz tog movie maker formata prebaciti u neki drugi, gledljiv na starim kantama? ja bih neki .avi ili .mp3-4

יֵשׁ מֵאַיִן

probala, jednostavno je. jedino nisam skužila kako napisati rečenicu na početku, pa recimo na sredini. stalno mi ide frame po frame.
    Ne razumijem u potpunosti tvoj problem. Možeš vremenski odrediti trajanje pojedinačnog teksta.

našla sam danas titlove, sad čekam nedjelju da vidim znam li ih ubaciti u GOM player. valjda ću uspjeti. umorim se pričajući dva sata.
    Ako titlove nazoveš isto kao i naziv videa, bolji playeri poput GOM-a i VLC-a automatski učitaju titl bez tvoje intervencije.

e, i još nešto, kako iz tog movie maker formata prebaciti u neki drugi, gledljiv na starim kantama? ja bih neki .avi ili .mp3-4
    File -> Save movie -> For computer -> Save as type MPEG-4/H.264 (MP4) ili WMV.

Ako se ne će prikazati onda nekim video konverterom konvertiraj taj video u AVI.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    hvala na pomoći.

Ne razumijem u potpunosti tvoj problem. Možeš vremenski odrediti trajanje pojedinačnog teksta.
    to da. ali ako stavim da mi recimo tekst stoji na ekranu x sekundi, onda sljedeći tekst ide za x sekundi, i tako redom od početka do kraja.
    a ja bih htjela u prvih 10 sekundi staviti jednu rečenicu, pa pustiti video do pred kraj, i onda pred kraj opet staviti jednu rečenicu. pokušavala sam danas ali ne ide.

mogu staviti screenshot ako treba.

יֵשׁ מֵאַיִן

to da. ali ako stavim da mi recimo tekst stoji na ekranu x sekundi, onda sljedeći tekst ide za x sekundi, i tako redom od početka do kraja.
    a ja bih htjela u prvih 10 sekundi staviti jednu rečenicu, pa pustiti video do pred kraj, i onda pred kraj opet staviti jednu rečenicu. pokušavala sam danas ali ne ide.

mogu staviti screenshot ako treba.
    Ako ti nije problem stavi screenshot pa ću pokušati pomoći koliko je moguće.

Ovako nešto?

Stavio sam 10 sekundi trajanje teksta:

Otiđeš na kraj videa te istom metodom staviš drugi tekst.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove