PDA

Pogledaj Full Version : Gdje je nestala čast,ponos?

Humphrey
14-05-2021, 00:04
Možda i nije tema za ovaj podforum,ali čini mi se prikladnim.

Spartanske majke su svojim sinovima govorile;vrati se sa štitom ili na štitu, možete li zamisliti neku majku danas koja bi to rekla svom sinu?

Rimljani( po mom skromnom mišljenju vrhunac ljudske vrste)su poraz od Kelta pretvorili u tisućljetni bojni poklič, nisu prihvaćali poraz bez obzira na gubitke,nisu očajavali,nego su se uvijek vraćali jači i nemilosrdniji.

Vikinzi su vjerovali da u Valhalu idu samo oni ratnici koji umru na bojištu

Mongoli su vjerovali da im je sudbina pokoriti cijeli svijet, smrt im je bila nevažna

Srednjovjekovnim vitezovima je čast bila ispred života,kao i samurajima.

Kad se sve to promijenilo, kad je čast nestala, kad je nestalo poštovanje prema neprijatelju?Kad je smrt postala tako strašna?

Puntar2.0
14-05-2021, 12:23
Treba vjerovati u nesto kako bi se doslo do takvoga razmisljanja, a moderan covjek ne vjeruje vise. Ili vjeruje prilagodjeno svojoj situaciji i zelji. Ne svi, ali vecina,

franjevac
14-05-2021, 16:39
Neprijateljskim preuzimanjem obrazovanja od strane kultur marksista kao i preuzimanje kršćanstva od strane masonerije i revidiranje Isusa od onoga koji donosi mač razdora do hipika koji sve voli,razumije i oprašta. Bog je ljubav kako oni new ageovski kažu. Međutim čast, dostojanstvo i spremnost da se prigrli smrt i mučeništvo nije nestalo samo više ne stanuje u europi. Jedan iran koji je već 5 desetljeća pod neljudskim sankcijama i dalje odoljeva. Oni su današnji moderni spartanci.

LB86
14-05-2021, 17:42
Iranci moderni spartanci. slažem se, kao što je Praljak bio Spartanac koji je rađe popio otrov, nego izabro nečastan život. kada kažem nečastan, s presudom koja bi bila osuđujuća to bi bilo pljuvanje na njegov život, i čast kojom se branio u Hagu, ali nije on branio toliko sebe, koliko sve Hrvate, koji su ga zaboravili kao i većinu svojih heroja i branitelja, čim su se ratne cijevi ohladile, i ratne operacije završile.

jednostavno, danas biti spartanac, znači više nego ikad biti i mučenik, život Praljka i njemu sličnih to najbolje dočarava. a što to znači biti spartanac ? to znači živjet život po nepisanim, nemodernim pravilima, u kojima još uvijek ima časti i obraza. u kojima još uvijek ima kičme u leđima, i čistog razuma u glavi. to znači, biti drugačiji od većine koja se uvijek odaje porocima, i lakom životu, odnosno većine koja je lakog upitnog morala.

biti spartanac, znači živjeti moralan život, što reče humphrey, ili se vrati s štitom ili na njemu. koliko je danas takvih ? malo i premalo, zato jesmo tu gdje jesmo, jer su spartanci ljudi koji su pred izumiranjem. a nad njima nije počinjen "holokaust", već su jednostavno tokovi modernog života napravili da ljudi zaborave i potisnu ono što su nekad u vrijeme spartanaca, bile prave životne vrijednosti, a ne ovo danas kada se najgori među ljudima dižu na pozicije, a najbolji su na marginama, to je najbolji pokazatelj da je moral u ljudi praktički mrtav. jer kada ljudi ne znaju razlikovat moral od amorala, tada amoral dobiva na važnosti, pa imamo društvo u kojem jedan Plenković izigrava veličinu. jedan Milanović neće da bude prisutan na komemoracijama hrvatskih spartanaca, HOSovaca i ZA DOM SPREMNIh hrvata, jer moral više nije moral, moral je blud u očima tih mrzitelja spartanaca.

zato je danas teško biti spartanac, ali ne i nemoguće, kada vidiš da postoje ljudi ko Praljak koji usprkos svijesti u kakvom svijetu amorala i bluda živi, još uvijek ima snage potegnut otrov, nego živjet nepravdu, to je svijetlo na kraju tunela da spartanci još žive među nama, i da neće umrijet dok god postoji i jedan nalik Praljku.

činjenica je da smo u vrijeme progona Gotovine mnogi bili zaluđeni njegovom biografijom, ali mislim da Gotovina u nikakvim okolnostima ne bi napravio ono što je napravio Praljak. jednostavno on je potpuno drugačija osoba od Praljka, u ratu nije bio ništa manje vrijedan i efikasan, ali u miru mi je Praljak ispao veći od najvećih heroja sparte rima japana. upravo zbog samurajskog završetka svog života, i samuraji su odabrali časnu smrt, nego život u zaboravu i nepravdi, život bez dubljeg smisla i značenja za većinu časnih i ponosnih ljudi je gori nego smrt.

u današnje vrijeme, u kojem nema časti, i u kojem nepravda kroji život, očigledno nema mjesta za spartance samuraje ili rimljane starog kova, uostalom na što su spali rimljani vidi se po tome što moderni rimljani nijedan rat ne mogu dobit, dok su oni stari rimljani zavladali čitavom europom malom azijom i sjeverom afrike, to nisu mogli bez jasnog obrasca i putokaza u životu. talijani od kad su počeli mjesit pizzu i tjesto, ne znaju dobit ni bitke kamoli ratove. to je ležerni moderan život, sve se svodi na instant riješenja, bez dugoročnog promišljanja i razmišljanja o budućnosti. bitno je samo sada, sutra i prekosutra je za mrzitelje spartanaca nebitno. nije za današnje generacije moderno ni pametno, hodati bos po žeravi. danas bi te većina gledala ko na luđaka, kada bi živio poput spartanca.

ljudi i običaji, se mjenjaju, problem je što s odumiranjem običaja odumire i osjećaj dužnosti prema prošlim generacijama, sve se postavlja kao da je relevantno samo ono što je danas, ono što je bilo jučer ili ono što će biti sutra za njih je nebitno. planovi ne postoje, zapravo jedini plan je da spartanci moraju nestat, za sad se taj plan efikasno ostvaruje. da nije bilo Haga, mislili bi da nema spartanaca i samuraja, ali je general pobjedničke hrvatske vojske pokazao da još uvijek među nama ima ljudi koji se mogu smatrat spartancima i samurajima, samo što se oni kao i navedeni polako ali sigurno pretvaraju u povijest. bilo jednom u sparti, bilo jednom u japanu, bilo jednom u rimu, bilo jednom u Hagu, a nebilo jednom u Hoolyewood-u.

franjevac
14-05-2021, 19:16
Praljak i odnos prema njemu je jedan od pokazatelja naše duhovne i političke porobljenosti. Da smo slobodni taj čovjek bi bio svetac i jedan od uzora kako živjeti. Isto kao didak buntić, zrinski, ibrišimovići, hosovci, ustaše i ostali koji su se borili za biološki opstanak hrvatskog naroda

LB86
15-05-2021, 18:42
Praljak i odnos prema njemu je jedan od pokazatelja naše duhovne i političke porobljenosti. Da smo slobodni taj čovjek bi bio svetac i jedan od uzora kako živjeti. Isto kao didak buntić, zrinski, ibrišimovići, hosovci, ustaše i ostali koji su se borili za biološki opstanak hrvatskog naroda

Hrvati ne cijene slobodu, Hrvati cijene samo strah, jer ih strah održava na životu. zato se smijem, kada vidim budale koje nama govore da smo fašisti, naš narod nema ni f od fašističke falange. ne zna biti osvajač, zna se samo branit, i za to je dokaz cijela naša poovijest i onda takav jedan narod koji se čitavu povijest brani na svojoj zemlji, neto etiketira fašističkim samo zato jer smo imali vlast koja je bila bliska fašistima u pazi sada 4 godine drugog svijetskog rata. dakle nije to 400 godina, pa da smo mi i 400 godina provodili nekakve rasne i kakve sve ne zakone, to smo radili u svojoj zemlji a ne u africi afganistanu ili u americi. dakle i da smo zgriješili, zgriješili smo u svojoj zemlji, a ne u tuđoj. a ovi što nas napadaju i seru po nama, oni seru jer su upravo oni ti koji konstantno šetaju krvavih ruku nakon pokolja po svijetu.

zato je tragedija ovo što se nama događa, kada jedan Hag brani pravo na obranu jednog naroda, samo zato jer u susjednoj Bosni, dotičnima odgovara takva presuda. u pogledu političkog inženjeringa, i uništavanja otpora hrvatskog naroda brojnijim narodima koji imaju tendenciju zauzet njihovo mjesto i teritorij. jednostavno zapad je jasno dao do znanja, da u hrvata neće tolerirat ne spartance, već ni obične borce za puko preživljavanje.

zato mene sudbina zapada, i dotičnih ne zanima, kao ni sudbina jugoslavena i jugonostalgičara. Srba koji bi velike srbije, a nisu u stanju ni Kosovo držat pod svojom kontrolom, a oteli bi svima u susjedstvu komad zemlje da mogu. jednostavno, nama se brani što ti kažeš biološki opstanak, a nekim drugima se tolerira haračenje po svijetu, pa čitavi zapad je tolerirao Srbiju u napadu na nas, dok god nisu uvidjeli da su Hrvati tvrd orah i da bi rat mogao trajat još 4-5 godina, ako se ne zadovolji i naše interese.

nisu računali na spartanski otpor hrvata, to ih je iznenadilo, a posebno na to nisu računali Srbi koji su bili uvjereni u svoju pobjedu zbog 45 godina mlataranja po glavama hrvata jasenovcom i tome kako je grijeh imati NDH koja je kvislinški i fašistički zločin.

malo su se zajebali, uostalom ništa se njih nije ni pitalo, kao ni HDZ, i bez HDZ stvorila bi se država, samo ju ne bi stvarao HDZ i Tuđman već neki drugi HDZ i Tuđman, jer je sazrijelo takvo vrijeme da bi Hrvati imali Tuđmana i HDZ neovisno kojeg naziva.

nisu bitni nazivi i simboli, pojedinci, već volja naroda a u tom trenutku hrvati su se prisjetili svojih spartanskih dana, i zato nisu mogli nego priznat endehaziju, teškog srca su ti svijetski Bideni priznali nas, ali su morali jer su hrvatski "teroristi" bili previše tvrdi, a nisu smjeli na nas bacit nuklarnu bombu kao na Japan, jer nisu imali razlog za to. kako bi uostalom svijetu opravdali takav zločin ? pa to ni tim genocidnim amerikama i europama ne bi pošlo za rukom, ispali bi u očima vlastitog stanovništva nacisti po kojima non stop seru, i zato kada se danas osvrnem zašto imamo državu, imamo ih zbog hrvatskih spartanaca koji su od Vukovara do Dubrovnika, pa i u Bosni i Hercegovini borili za hrvatski biološki opstanak, da je ovislo o dobroj volji svijeta, ne samo da mi nebi imali države, ovakve osakaćenih granica koja nije ni sjena Banovine kamoli NDH, već bi i dobar dio Hrvata nestao. ovako smo opstali još jednom, ali problem je što mi iz tog spartanskog perioda prebrzo upadnemo u ovaj nakaradni koji danas vlada. jer većina ljudi, ne živi niti želi živjet spartanski život, da je lako biti spartanac svi bi bili spartanci, svi bi bili Slobodan Praljak.

Grunf
19-05-2021, 13:49
Možda i nije tema za ovaj podforum,ali čini mi se prikladnim.

Spartanske majke su svojim sinovima govorile;vrati se sa štitom ili na štitu, možete li zamisliti neku majku danas koja bi to rekla svom sinu?

Rimljani( po mom skromnom mišljenju vrhunac ljudske vrste)su poraz od Kelta pretvorili u tisućljetni bojni poklič, nisu prihvaćali poraz bez obzira na gubitke,nisu očajavali,nego su se uvijek vraćali jači i nemilosrdniji.

Vikinzi su vjerovali da u Valhalu idu samo oni ratnici koji umru na bojištu

Mongoli su vjerovali da im je sudbina pokoriti cijeli svijet, smrt im je bila nevažna

Srednjovjekovnim vitezovima je čast bila ispred života,kao i samurajima.

Kad se sve to promijenilo, kad je čast nestala, kad je nestalo poštovanje prema neprijatelju?Kad je smrt postala tako strašna?

Otkad je došla korona. :D

Otkad se feminiziralo društvo nestala je muška čast i ponos, zamijenila ju je ženska čast i ženske vrline. Mir, kućica, sigurnost, prehrana i izbjegavanje svakog sukoba.

Gelsey Azalea
20-05-2021, 02:32
Otkad je došla korona. :D

Otkad se feminiziralo društvo nestala je muška čast i ponos, zamijenila ju je ženska čast i ženske vrline. Mir, kućica, sigurnost, prehrana i izbjegavanje svakog sukoba.

Površno ti je to gledanje na stvari. Ja sam ponosna ženska a ove vrline koje si naveo pod ženske meni se ne mogu pripisati. Znam mnoge žene koje imaju više muda nego neki muškarci.

Problem današnjeg Zapada je dekadencija, brisanje povijesti, rušenje tradicije, običaja, potpuni izostanak morala, srama, odgoja, poštovanja.
Prijašnje generacije su se borile, znojile, krvarile i stvarale države, društva. Današnje generacije došle su na gotovo, njima je sve servirano besplatno i ne znaju cijeniti ono šta imaju i cijeniti one koji su im to omogućili, dapače, proglašavaju ih rasistima i ruše im spomenike.

Danas svi svemu znaju cijenu a ne znaju vrijednost ničega.
Zapad živi svoju zadnju dionicu. Okružen materijalnim stvarima, ispražnjen duhovno, društvo koje više drži do đukaca i mačaka nego do djece i staraca zaslužilo je da propadne.
Društvo nemorala, vulgarnosti, banalnosti koje negdje duboko mrzi samo sebe.

"Disciplinirani narodi s Istoka pobijedit će dekadentni Zapad" rekao je najpoznatiji Austrijanac s brčićima neposredno prije nego će zagristi ampulu s otrovom.
Imao je pravo. I ne treba žaliti za takvim jednim društvom.

Grunf
20-05-2021, 11:33
Površno ti je to gledanje na stvari. Ja sam ponosna ženska a ove vrline koje si naveo pod ženske meni se ne mogu pripisati. Znam mnoge žene koje imaju više muda nego neki muškarci.

Problem današnjeg Zapada je dekadencija, brisanje povijesti, rušenje tradicije, običaja, potpuni izostanak morala, srama, odgoja, poštovanja.
Prijašnje generacije su se borile, znojile, krvarile i stvarale države, društva. Današnje generacije došle su na gotovo, njima je sve servirano besplatno i ne znaju cijeniti ono šta imaju i cijeniti one koji su im to omogućili, dapače, proglašavaju ih rasistima i ruše im spomenike.

Zapad živi svoju zadnju dionicu. Okružen materijalnim stvarima, ispražnjen duhovno, društvo koje više drži do đukaca i mačaka nego do djece i staraca zaslužilo je da propadne.

"Disciplinirani narodi s Istoka pobijedit će dekadentni Zapad" rekao je najpoznatiji Austrijanac s brčićima neposredno prije nego će zagristi ampulu s otrovom.

Ma dobro, šalim se malo. U pravu si, drugačije se odnosiš prema onome što sam izgradiš i stekneš nego prema onome što dobiješ, očito je tako i na pojedinačnoj i na grupnoj razini. Očito je da svijet funkcionira u ciklusima rasta i razvoja i pada i propasti te da se takvi ciklusi ponavljaju otkad se bilježi ljudska povijest.

LB86
30-05-2021, 13:48

pa to je već sad u điru, Kina J.Koreja Japan, oni su tehnološki boom doživjeli, grabe krupnim koracima naprijed, pogledajte koji su napredak doživjeli samo u zadnjih 20 godina, doduše Japan je uvijek bio sila tamo, ali Kina i Koreja nisu, Kina je bila uvijek mnogoljudnija ali je bila ekonomski vojni i politički patuljak, to sada nije slučaj. svakim danom su sve jači, što reče onaj s brčićima, disciplina pobjeđuje. a upravo je toga sve manje na zapadu, a istok je upravo to uvijek krasilo, za razliku od pameti. a sada su počeli i oni mislit, a disciplinu imaju urođenu jer su to takva društva. realnost je da će žuta rasa prevladat, a nije moralo tako biti, da se mozak koristio više kod nas, i da sve zemlje i narodi zapada nemaju više izroda i propaliteta koji ciljano vode štetnu politiku i odgoj na spram vlastitog stanovništva, oni bi i dalje bili iza naših guzica. ovako, neće proći dugo, oni će biti vodeći, i neka budu. jer ovakva zapadna dekadencija, je smrt civilizacije općenito, a s obzirom da su i kinezi ljudi, i oni pripadaju civilzaciji ma šta o njima neki mislili jer jedu štakore miševe žabe pse guštere i mrave.