+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 3 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/48

Tema: Partizani iz Hercegovine

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4

Partizani iz Hercegovine

http://www.posusje-online.info/index...umne&Itemid=57

šta je ovo jebote?
    jel ovo neka zajebancija ili šta?
    iako, poneki detalji uočljivi samo meni i možda još kome su me iskreno nasmijali.
    znači bilo je i partizanki.
    a ja siroma sve nekako mislio da su i partizani bili rijetkost
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Ilirk@
    Gost
    po imenima (jer neke znam) nije zajebancija. mensečini da je ova jedna čak imala i boračku penziju.
    način na koji je tekst pisan, sada zvuči kao sprdnja, ali pisan je na razini partijskog i komunističkog rezona.
    infantilno, glupo, zaostalo, nepismeno... sada su druga vrimena (i imena) pa imamo neduhovite, preslikovite, nečitke, patetične, prosječne, dosadne...

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    some names last forever......... (šteta što nema smajlija koji pjevuši)
    vremena se mijenjaju ali neke stvari nikad. odnosno od nečeg (sebe) se pobjeći ne može. (i ovdje bi se moglo zapjevušiti ha ha)

međutim, skrećem pažnju na nešto drugo. kako je hercegovina izniman kraj, specifičan u njoj postoji i specifično nehrvatstvo.
    naime, u drugim krajevima je identičnost partizanstvu, komunizmu, bratstvu i jedinstvu bila popraćena sa odmakom od svega hrvatskog.

nekako mi se čini da su hercegovački jugonasljendici odlučili drugim putem.
    umjesto da se distanciraju od hrvatstva oni agresivno polažu pravo na svoju verziju hrvatstva odnosno svoj pogled i viđenje (šatro hrvatsko a zapravo s dubokim prijezirom koji prelazi u patološku mržnju prema istinskom hrvatsvu) hrvatskog identiteta pokušavaju postaviti kao jedini ispravni.

Ilirk@
    Gost
    to što opisuješ me podsjeća na politiku i ideologiju ovih 'novih generacija' hercegbosanaca odgajanih na poskoku i sličnim treš portalima.
    ali s jednom razlikom ipak: ovi o kojima ja pričam rado čine odmak od hrvatskog nacionalnog identiteta.
    međutim, problem je što više ne mogu izmisliti nikakav naziv... a rugaju se muslimanima sa nazivom 'bošnjak'...
    možda će se nove 'napr(e)dne' snage hercegbosanskih iscidaka zvati here?
    recimo, muškarac - hero
    žena - hera
    narod - here
    a prćija di će živit - palanka

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    no vratimo se temi. o djeci prvoboraca, partizana, komunjara, potkazivača i ostale gamadi kao i njihovom novom djelovanju smo dosta i rekli a i još ćemo.
    međutim, koliko je stvarno bio rasprostranjen partizanluk u hercegovini.
    znam da su u ljubuškoj općini kao partizanska sela bila na glasu bijača, hardomilje, orahovlje i grab

Ma nešto mi sada nije jasno.Pa jesu li Hrvati Hercegovine više stradali od "ustaša" i domobrana ili od partizana i komunizma.Ma kakav je više antifašizam.To je bila borba za uspostavljanje prvenstveno krvavog komunizma i obračun sa neistomišljenicima.Za ne povjerovati.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    pa obzirom da je u hercegovni narod gotovo plebiscitarno na jednoj strani, uvijek mi je bilo čudno od koga su to partizani iz hercegovine htjeli osloboditi hercegovinu.
    tu me stvar podsjeća na neke novopečene novohercegbosanske jurišnike koji svoju viziju hrvatstva (a to je ono koje spuštene glave kleči pred srpstvom) svojstvenu tek njima nekolicini žele pod svaku cijenu i silom predstaviti kao ono čega bi se svi hrvati hercegbosne trebali držati.

je li to do naslijeđenog mentalnog sklopa?

Čitam i da dotična partizanka ima točne popise stradalih "partizanki".A zašto ne postoje popisi stradalih žena ,običnih kućanica koje se nigdje nisu borile a stradale su od strane partizanskih ruku u ratu i poraću.A poraće je u Hercegovini trajalo sve do '90 ih godina.Ma ja i pored najbolje volje ne mogu da shvatim što ova "partizanka" uopće traži.Te su žrtve davno oplakane njihova stradanja su višestruko osvećena nad nevinim narodom.Podizani su im spomenici.I sada ista "partizanka" ponovo traži povratak na staro valjda što li.Malo joj bilo.Hajde ponavljam razumio bi da je to istinski bio antifašizam kao u nekim normalnim zemljama .Ali ovo je bila prije svega borba za uspostavu novoga poretka i to kakvog,krvavog komunizma koji je u miru odnio skoro 100 milijuna ljudi i koji su jasno osuđeni u Europi.No ovdje ga trebaju uskrsnuti jer se nije slavio od devedesetih.Povampireni komunisti željni su ponovnih progona Hrvata.Miči se gerijatrijo i fosili Domovinski rat je bio zločinački.Maknite se branitelji dolaze novi "socijaldemokrati". Sa starim idejama.
    Posljednje uređivanje od mardar : 30-08-2011 at 14:49

Citiraj Prvotno napisano od Ilirk@ Vidi poruku
    to što opisuješ me podsjeća na politiku i ideologiju ovih 'novih generacija' hercegbosanaca odgajanih na poskoku i sličnim treš portalima.
    ali s jednom razlikom ipak: ovi o kojima ja pričam rado čine odmak od hrvatskog nacionalnog identiteta.
    međutim, problem je što više ne mogu izmisliti nikakav naziv... a rugaju se muslimanima sa nazivom 'bošnjak'...
    možda će se nove 'napr(e)dne' snage hercegbosanskih iscidaka zvati here?
    recimo, muškarac - hero
    žena - hera
    narod - here
    a prćija di će živit - palanka
    dosta ovo od mene na ovaj post

Heroin ))))

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ja bi prije rekao -bimba

Nije ih bilo puno ali bilo ih je . I specijalno zadrti naravno

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    da. bili su čudni. komplet okolina podržava ndh a s druge strane nisu imali onaj problem kao u dalmaciji da su bili pod italijom i da nad njima arditi i balile vrše zlodjela kao nad ljudima u istri i dalmaciji.
    vrlo čudni razlozi za odlazak u partizane

to su pravi idealisti. Zato i jesu bili zadrti. Sjećam se nekog duvanjskog lista prije rata. Izišao intervju s nekim borcem iz brišnika.

Ni manje ni više nego iz Brišnika, Mijatovog sela.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 01-09-2011 at 10:21

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    znam da je u ljubuškom u gradu (to ja tih godina ne bi nazvao gradom al ajde) bilo je tu neke proleterske ekipe, ovih obućarskih šegrta i slično koji su bili uključeni u sve ali na selu, i to u drinovačko-tihaljinskom kraju i to žene, ej jebote žene, koje bi trebali dicu hranit i brinut se a one nosaju partizansku poštu i slično.
    jako čudno.

Ilirk@
    Gost
    'pošta' se nosala tako što su ti to tri svidoka posvidočila nakon rata. a tih 'kurirki' je bilo masa. i to od 8-16 godina. to su te žestoke 'ratnice' za boračke penzije.

Pa svi znaju za Mirka Praljka, Slobodanovog oca, koji je taj zulum provodio po duvanjskom kraju, između ostalog i nad mojom obitelji i nikako se nisam mogao s ocem glede Slobodana. On to nije mogao prihvatit a ja sam govorio da nije on kriv za oca.

A šta reći za naše drage Imoćane..od prvih 500 ustaša na Liparima, trećina iz Imotske krajine ali bome i partizana su dali na buljuke.

a šta reć, bilo je jedni i drugi, više prvi nego drugi s tim da je prid kraj rata dosta domobrana i ustaša moralo prić u partizane da bi priživili rat

omjer jedni i drugi bi se moga izračunati iz ovizi podataka

http://www.podbablje.hr/ljudi-i-obiaji/ii-svjetski-rat

Citiraj Prvotno napisano od Škutor Mate Vidi poruku
    a šta reć, bilo je jedni i drugi, više prvi nego drugi s tim da je prid kraj rata dosta domobrana i ustaša moralo prić u partizane da bi priživili rat

omjer jedni i drugi bi se moga izračunati iz ovizi podataka

http://www.podbablje.hr/ljudi-i-obiaji/ii-svjetski-rat
    Svi su ovih Perici bili Ustase! Imam ja ovdje prijatelja iz Zmijavce ali nisam nikada cuo za mjestu "Perica Brig".

http://www.podbablje.hr/ljudi-i-obia...raa-peria-brig

A sada ovo:

Posljednje uređivanje od max soldo : 02-09-2011 at 04:20

Perića Brig nije u Zmijavcima nego susidnoj općini Podbablje, zapravo to je selo na brigu iznad Kamenmosta (ili po starinski Kamena Mosta).

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove