+ Odgovori na temu
Stranica 45 od 187 PrviPrvi ... 35 43 44 45 46 47 55 95 145 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 881/3735

Tema: Hrvatska

Citiraj Prvotno napisano od 100s Vidi poruku
    stari mislim da je vrlo hrabro priznat maliganima da su navijačka grupa, ka šta je torcida, purgeri ili delije. bez obzira na njihov transparent i navijanje i štajaznam šta, ja im taj status nebi prizna nikad. ono šta sam ja vidia od njih, to je par bezubih, brkatih seljaka iz sinja. da im spojiš sve iz grupe od osamdesetih do danas, nebi uspili nabrojat dvi ultra grupe iz italije ili dvi engleske ekipe. Nije to naš svijet... taj bi te prije druka panduru, nego bia rame uz rame, vezano za bilo šta...
    Jbg ako je kriterij transparent onda je taj kriterij.Maligani su bili košarkaški navijači.Onda možeš izbacit i Tornado i Funcute iz svih konbinacija jer nisu nogometna grupa bili u ex YU.
    Torcida old school. 51 g, 200-300

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    stari mislim da je vrlo hrabro priznat maliganima da su navijačka grupa, ka šta je torcida, purgeri ili delije. bez obzira na njihov transparent i navijanje i štajaznam šta, ja im taj status nebi prizna nikad. ono šta sam ja vidia od njih, to je par bezubih, brkatih seljaka iz sinja. da im spojiš sve iz grupe od osamdesetih do danas, nebi uspili nabrojat dvi ultra grupe iz italije ili dvi engleske ekipe. Nije to naš svijet... taj bi te prije druka panduru, nego bia rame uz rame, vezano za bilo šta...
    kakav naturalistički opis duge vrste navijača....
    brutalno
    BBB ZG 38, 50+

to su pizdarije maligani su ko grupa puno bolji od nekih ovde navedenih na forumu i iza njih stoji cili sinj i okolica a to sta su kosarkaski navijaci je drugi par postola,,osobno ih znam desetak i momci su odlicni i za zajebanciju popit pojist a bogami nisu za bacit ni za potuc se stavise prije bi se na nekoga od njih okladija nego nego na neke fenci penci navijace sa baluna ,,,
    torca st-38-100+-i pape i dida bili su torcida

kad se več otvorila rasprava o godinama red je da napišem koju i o nama... 1982. ulaskom Dinama Vk u prvu Yu ligu započinje i pravi navijački pokret u Vinkovcima... navijači vinkovačkog dinama tada nisu nosili ime "ultras", nego su se kroz godine koje slijede pojavljivali s raznim imenima: Aurelia Boys, Čarugini momci, Ekipa smrti i najčešće Ekipa Vinkovci, što je i dan danas često spominjan naziv za nas... startom 1. HNL 1992. pojavilo se i ime koje danas nosimo, a to je Ultras Vinkovci
    25, UCV, 30+

Citiraj Prvotno napisano od dalton Vidi poruku
    to su pizdarije maligani su ko grupa puno bolji od nekih ovde navedenih na forumu i iza njih stoji cili sinj i okolica a to sta su kosarkaski navijaci je drugi par postola,,osobno ih znam desetak i momci su odlicni i za zajebanciju popit pojist a bogami nisu za bacit ni za potuc se stavise prije bi se na nekoga od njih okladija nego nego na neke fenci penci navijace sa baluna ,,,
    Sinjani su po meni najjebeniji likovi u Dalmaciji, što se tiče "mentalnog sklopa", bez jebemti spremni ubit čovjeka sad o Maliganima ne znam previše, al ako je sudit po ostalim građanima, Maligani su itekako zajebani
    25, UCV, 30+

Pa ja osobno nikad ne dilin navijače po epitetima seljaci ili građani nego sam mislija da se otvori rasprava o svin grupama koje su postojale u EX YU i koje su bile iza transparenta pa taman da su iz Prnjavora nemislin ih omalovažavat.
    Maligani,Tornado i Funcuti su navijačke košarkaške grupe ali iz objektivnoga razloga jes se nogomet igra kod njih u drugoj ligi i ispod i ka takvi velika večina tadašnjih pripadnika ovih grupa na balunu je podržavala Hajduk ili Dinamo.

I stojin iza ovoga
    1.Torcida Split
    2.Maligani Sinj
    3.Ultrasi Beograd

Ako neko zna možda nešto više ili ako san nešto falija neka me se ispravi.

Ugledni član Florida avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Evo slika Šibenski funcuti iz 1989, na istoku šubičevca protiv Napredka, druga yu liga. Slika je iz tempa.

Nogomet smo počeli pratiti od 88, bakljade protiv Beograda, Pelistra i ostalih iman, ali su slike loše kvalitete. Za tornado i maligane ne znam jesu li bili na nogometu, mi jesmo i to dosta aktivno čak i u drugoj yu ligi. Stoji i to da smo rođeni u dvorani, a i to da je večina nas u tadašnje vrime simpatizirala Dinamo ili Hajduk.
    Posljednje uređivanje od Florida : 13-04-2012 at 23:29
    Šibenski Funcuti 41 godina.50+

Super ugledni član exx avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Neki ljudi ka da padaju sa marsa i ka da neznaju neke stvari šta su opčepoznate.
    Iza transparenta su stali (EX YU)
    1.Torcida Split
    2.Maligani Sinj
    3.Ultrasi Beograd

nastavite niz ako imate volje........................
    BBB su stali i stoje i danas iza transparenta BBB 1986 i ponosni smo na to
    jesmo mlađi možda od mnogih al vremenom i prešišali mnoge
    do 1986 organizirane grupe nismo imali nit povijest mislimo iskrivljavat za razliku od puno grupa i nismo mnjenjali svoju priču svih ovih godina...kom smeta jbg

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Jun 2011
    Citiraj Prvotno napisano od dalton Vidi poruku
    ja bolje od maligana nisam vidijo. Neznam jel se zajebajes ili stvarno. Kakve veze ima jel ih podupire sinj i okolica, purgere npr ne podupire ama bas niko, jel zato purgeri nisu navijaci. Mogu popit i poist? veseljaci? znam i ja par odlicnih i jakih momaka iz sinja i otoka, dobri su al nisu navijaci
    siguran sam da kod njih bez problema mos bit dio grupe ako si npr. hrvatski policajac. Transprenti; sinj- hrvatska caserta i sudac pamet u glavu.. pola tih maligana su isli na dinamovu ligu prvaka, brane javno mamica i sl.
    Nedavno smo slucajno nabasali na fejzbuku na otvoreni profil jednog od njihovih vodja onog Arbanasa, taj se i prije uvik nesto ita ka neki vodja maligana, a komedije od profila, deset dana se 100 ljudi dodavalo sa tim profilom i smijalo
    imaju jos onih par brkatih lola od 50 godina, idu svako dvi godine na jedno gostovanje i to je to
    ako su oni navijaci, ja i svi koje znam nismo. Nema to veze s kosarkom ili nogometom, al ovi su veca komedija od tornada iz najalealestinskijih dana
    Posljednje uređivanje od bandira : 14-04-2012 at 11:29
    35+, 100+

Datum registracije
    Nov 2010
    Mislim ljudi da ste počeki brkat puno stvari...ne priča 100S bezveze

Datum registracije
    Nov 2010
    j purgere npr ne podupire ama bas niko, jel zato purgeri nisu navijaci.
    nedo Bog nikom da prođe ono kaj smo mi prošli i da ima takvu "podršku" sugrađana ,grada i ostalih.... nedaj Bože nikome

Ne razumin ko je šta počeja brkat?
    Ja pričan o grupama sa samog početka osandesetih koje stoje iza nekoga transparenta ili da znan kad se neka grupa počinje spominjat.
    Uopče ne pričan jeli neko navijač ili nije ili jeli neko podržava mamića u ligi prvaka.
    Radi o se o tome da Crveni đavoli nisu osnovani 1959 ka šta kažu ni Tornado 1965 ni Grobari 1970 ni Funcuti 1983 niti je ko čuja za te grupe tih godina.

Skrenili ste temu u neke druge priče koje sa ovin nemaju veze,

Datum registracije
    Nov 2010
    Sve 5,sve stoji,nisu ni mnoge druge osnovane u godini koje ističu,ili jesu al djelovanje im je bilo..........nikakvo
    to za Tornado i slićne mi je presmješno

Ugledni član Footie Fan avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Citiraj Prvotno napisano od exx Vidi poruku
    BBB su stali i stoje i danas iza transparenta BBB 1986 i ponosni smo na to
    jesmo mlađi možda od mnogih al vremenom i prešišali mnoge
    do 1986 organizirane grupe nismo imali nit povijest mislimo iskrivljavat za razliku od puno grupa i nismo mnjenjali svoju priču svih ovih godina...kom smeta jbg
    Kako vreme prolazi, ja imam sve veće poštovanje prema BBB. Realno ih je bilo brojno najmanje u ono vreme priče "velike četvorke" ali su znali da se isprse u pojedinim momentima kao da ih je mnogo više.
    camo ctoka, 42, 40+

Ugledni član Florida avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    ja bolje od maligana nisam vidijo. Neznam jel se zajebajes ili stvarno. Kakve veze ima jel ih podupire sinj i okolica, purgere npr ne podupire ama bas niko, jel zato purgeri nisu navijaci. Mogu popit i poist? veseljaci? znam i ja par odlicnih i jakih momaka iz sinja i otoka, dobri su al nisu navijaci
    siguran sam da kod njih bez problema mos bit dio grupe ako si npr. Rvacki policajac. Transprenti; sinj- hrvatska caserta i sudac pamet u glavu.. pola tih maligana su isli na dinamovu ligu prvaka, brane javno mamica i sl.
    Nedavno smo slucajno nabasali na fejzbuku na otvoreni profil jednog od njihovih vodja onog Arbanasa, taj se i prije uvik nesto ita ka neki vodja maligana, a komedije od profila, deset dana se 100 ljudi dodavalo sa tim profilom i smijalo
    imaju jos onih par brkatih lola od 50 godina, idu svako dvi godine na jedno gostovanje i to je to
    ako su oni navijaci, ja i svi koje znam nismo. Nema to veze s kosarkom ili nogometom, al ovi su veca komedija od tornada iz najalealestinskijih dana
    Meni su maligani sasvim ok, i koliko znam odrade skoro sva gostovanja na košarci, u Šibeniku,Zadru i Splitu su redovito, mislim da nisu falili niti jedno, nema potribe da tako vriđaš maligane.
    Meni je ovo sasvim ok za jednu malu skupinu
    http://www.youtube.com/watch?v=SxIsL6kMIzI
    http://www.youtube.com/watch?v=aBgn_Aw22T0
    Evo na drugom videu, ima šalova ima bubnjeva svi navijaju, nema brkatih lola, čini mi se čak i urbana ekipa, pa šta bi još tribali učinit da postanu navijači?
    Posljednje uređivanje od Florida : 14-04-2012 at 02:25
    Šibenski Funcuti 41 godina.50+

pozdrav svima!
    citam vec duze vrijeme ovaj forum, nisam do sada imao namjeru pisat, ali vidim da ste se dotakli maligana pa moram nesto dodat na temu.

za tocnu godinu osnutka ne mogu sa sigurnoscu reci, ali po pricama svojih sinjskih prijatelja, ime "maligani" sa transparetnom se stvarno pocelo upotrebljavat od 1982.
    nadalje, maligani vecinom prate kosarsku(kk alkar), prate takoder i nogomet(nk junak) ali s obzirom da su nastali zbog kosarskaskog kluba, kosarska im je broj 1(kao i cijelom sinju).

alkar je godinama igrao u nizim kosarkaskim ligama, pa se sve to odrazilo i na stanje u grupi. kakvo je tada stanje bilo ne znam jer tada jos nisam pratio navijacki svijet.

imao sam priliku par puta otic s njima na gostovanja pa donekle znam kakva je situacija danas.. nedavno je alkar usao u prvu ligu(prosle godine cak i u ligu za prvaka) i od tada oni skroz solidno djeluju, odraduju skoro sva, makar ih ne bi svrstao medu "prave" ultra ekipe(kao tarunumi u srbiji npr). oni su tu prvenstveno radi svog kluba i svog grada, sad nema vise pirotehnike zbog represije, salovi se uredno nose, bubnjeve i transparente takoder uglavnom ponesu. ali o tome da li ce porazbijat centar grada ili o drugim ultras shemama koje nogometne grupe imaju ne vode preveliku brigu.tu im se i nema sta zamjerit jer i sama liga u kojoj igraju je neatraktivna(i igracki i navijacki). jedino oni i tornado prate tu ligu, a posto su im odnosi prijateljski onda i nemaju nikakvu drugu konkurenciju. ove price da su oni hrpa pijanih seljaka su obicne gluposti, jednako vole otic na utakmicu, navijat, popit kao i svi drugi. moram napomenut da im takoder malo treba da nastane ona euforija pa je tako pri kraju prosle godine, kada je alkar (tada predzadnji u prvenstvu) igrao cetvrtfinale kupa protiv splita, na tu je utakmicu doslo 1000-1500 sinjana(ne kazem maligana jer svi tamo nisu bili maligani).

u grupi ima 10-ak momaka koji su ajmo rec glavni i za navijat, popit, zajebavat se, potuc itd.. ostatak i vecinu ekipe cine mlađi momci i pokoji stariji "brko". uz duzno postovanje, jedan od tih brkatih ima 99% ako ne i sva gostovanja na koja su maligani ikad isli, cak i kada su bili u nizim kosarkaskim tako da on moze bit uzor svima kako se prati i navija za voljeni klub.

eto to bi bilo od mene, vjerujem da je ovaj njihov opis vjerodostojan i unaprijed se ispricavam maliganima ako sam naveo neku netocnu informaciju

Svatko tko ubuduće napiše nešto ovako slično dobit će od mene ban na misec dana.

100s mislim da imaš godina i pameti za drugačije branjenje svojih stavova.
    torcida,45,45

Gost
    Datum registracije
    Sep 2011
    Postoji i jedna čista, neiskvarena ljubav prema klubu i navijačima. Gdje se ne gleda tko ti je manager, i kolko 7-meroznamenkastih brojeva možeš zaradititi ako ćeš slušat ovoga ili onoga. Koji ti zabranjuju da pozdraviš svoje navijače... Utakmica mlađih pionira Dinamo-Gorica danas

napisao sam da je po meni najpoštenije reći kad je koja ekipa stala iza svog transparenta, imena grupe..objasnit ću na primjeru navijača nk osijeka...od početka 70tih pojavljuju se "vatreni" navijači nk osijeka..grupirani su, idu na gostovanja, imaju incidente..dakle, govorim o 70tima..u 80tim pojavljuju se prve grupe, dakle još prije "osijek-torcide"..grupe koje staju iza svojih transparenata..recimo "g.g. coyots" ili "osijek-scorpions"...iza njih, sredinom 80tih, većina staje iza transparenta "osijek-torcida"...poslije dolazi i "kohorta" 1988. i sad...koju godinu uzeti? i u 70tima navijači nk osijeka idu na masovna gostovanja, sudjeluju u neredima, izgledaju kao današnji "ultrasi" a ne kao obična masa naroda..to se nastavilo u 80tima, pa dolazi "osijek-torcida" iza koje staju ujedinjeni navijači, pa kohorta 1988...normalno je da se ta godina uzela jer se u njoj prihvatilo novo ime grupe "kohorta"...i zato je 1988. a ne priča" e, kad smo đuka čajić i ja onomad sjeli u birtiju pa smislili ime grupe, tamo 1976. .. " a transparent iza kojeg je stala grupa pojavio se 1990. ...lupam..al dobro, moderno je biti "što stariji"..
    40, NK Osijek,6

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove