+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/65

Tema: Teroristički napad Hamasa na Izrael

I jedni i drugi imaju pravo na svoju državu a ovo šta se događa je tragedija.

Gadljivo mi je ovo svrstavljanje na određenu stranu, mahanjem zastavama, gledanjem iz jednog kuta i gledanje na stvari iz crno-bijele perspektive.
    Posljednje uređivanje od Gelsey Azalea : 13-10-2023 at 12:06
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antonac)

Pa ne vidim da ti je nešto gadljivo.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 13-10-2023 at 15:37
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

Super ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Ja sam uvijek na strani slabijeg, pa tako i sada.
    Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Citiraj Prvotno napisano od kiler Vidi poruku
    Ja sam uvijek na strani slabijeg, pa tako i sada.
    Poštovani kiler slažem se s tvojom izrekom: "Ja sam uvijek na strani slabijeg, pa tako i sada".
    Iako ti nisi imenovao tko je taj "...na strani slabijeg"., za mene su Palestinci, jer je Amerika na drugoj strani,
    što će reći na strani jačega. Poznata je ona naša hrvatska stara izreka: Tko jači taj tabači, ili taj kvači, svejedno.
    Znači Amerika će staviti svoje vojničke čizme i evo ti tabačenja po nejačem.

U al vam je kriterij. Znači vi ste na strani Izraela jer je on slabiji i okružen je arapskim zemljama

Zbog Eline i bokala vina

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    U al vam je kriterij. Znači vi ste na strani Izraela jer je on slabiji i okružen je arapskim zemljama
    To nije tako iako to nekako izgleda tako. Ake se Amerika ne upetlja, da će većina pobjediti, a to su arapske zemlje.
    Sjetimo se dragi moj prijatelju Inkvi 7 dana rata u lipnju godine 1967. Da se Amerika nije upiješala sedmodnevni rat bi završio na drugoj strani.
    L.P.

Citiraj Prvotno napisano od Bobani Vidi poruku
    To nije tako iako to nekako izgleda tako. Ake se Amerika ne upetlja, da će većina pobjediti, a to su arapske zemlje.
    Sjetimo se dragi moj prijatelju Inkvi 7 dana rata u lipnju godine 1967. Da se Amerika nije upiješala sedmodnevni rat bi završio na drugoj strani.
    L.P.
    Nikad Izreal nije gubio u ratovima s Arapskim susjedima. Uvijek ih je pobjeđivao i to u kompletu. I Egipat i Siriju i Libanon i Jordan. Baš te 67-me nanijeli su im najteži poraz. To je 6-to dnevni rat a ne sedmodnevni.

Arapi nisu jendostavno dorasli Izraelu. Netko će reći jej je kad su ih Ameri filali oružjem. I SSSR je filao arapske države isto tako oružjem, možda i u većim količinama al džaba.

Ko što Srbi nisu dorasli Hrvatima u ratu tako ni Arapi nisu Izraelcima.

Zbog Eline i bokala vina

Nikad Izreal nije gubio u ratovima s Arapskim susjedima. Uvijek ih je pobjeđivao i to u kompletu. I Egipat i Siriju i Libanon i Jordan. Baš te 67-me nanijeli su im najteži poraz. To je 6-to dnevni rat a ne sedmodnevni.

Arapi nisu jendostavno dorasli Izraelu. Netko će reći jej je kad su ih Ameri filali oružjem. I SSSR je filao arapske države isto tako oružjem, možda i u većim količinama al džaba.

Ko što Srbi nisu dorasli Hrvatima u ratu tako ni Arapi nisu Izraelcima.
    S tom razlikom da su Ameri ove godine dali 3,8 milijardi dolara vojne pomoći Izraelu. Prošle godine 4,8 milijardi dolara. Bez Amera ne bi bilo jake izraelske vojske.

Pa da. Grunfovom metodom mi bi morali vratit ovo područje Ilirima. Doduše neki kažu da smo mi Hrvati Dinarci po genomu nasljednici Ilira ali ovi Grunfovi sa sjevera imaju drugi genom i oni su dojdeki

A onda tom analogijom sve tamo oko čega se bore Izraelci i Palestinci treba vratiti Kaanancima.
    Ne, to bi vašom metodom. Sad da se Iliri počinju naseljavali vi bi im dali državu jer su tu živjeli prije 2000 godina.

Citiraj Prvotno napisano od philly Vidi poruku
    Ali Židovi su svo to vrijeme (2000 godina) bili prisutni na tom prostoru. Istina, u malom postotku ali bili su tu.
    Arapi su u 20om stoljeću popizdili na spomen države Izrael i više puta je pokušali zatrt... nuđena im je i država, al su odbijali i išli all in napadom na Židove...
    Ne znan po kojoj logici vi protivnici Izraela dajete prednost Egiptu, Libanonu, Siriji ili kojoj već arapskoj državi da prisvaja područje Palestine...
    Pa bili su i kršćani tu, u većem postotku. Zašto se njima nije dala Sveta zemlja? Ipak su je njima muslimani oteli, a ne Židovima.

Situacija je kritična, pogotovo nakon napada na bolnicu.
    Abrahamova djeca se tuku do istrebljenja...
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

Ja nevidin po čemu su Židovi problem evrope. Niti su teroristi niti rade ikakva sranja. Jedino šta vidin su problemi sa Arapima. Od terorizma, pljački, dilanja droge i nametanja svoje kulture i religije.
    Torcida Split old school

Mislin da je evropljanima vrime da pošalju bagru odakle su došli. Priliče se voda kad tad.
    Torcida Split old school

Ali ali Židovi vladaju svijetom i svakome se pod krevetom i ulaze nam u svaku poru života, govore nam što da jedemo, s kim da spavamo, kako ćemo mislit, što ćemo mislit..

Zbog Eline i bokala vina

Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Mislin da je evropljanima vrime da pošalju bagru odakle su došli. Priliče se voda kad tad.
    Nije to tako lako, zahvaljujući raznim ljevičarskim parapolitičkim udrugama, propalim i kukavičnim tzv. demokršćanima te crvenim i zelenim strankama.

Svatko tko je rekao da dolazak velikog broja ljudi s Bliskog Istoka predstavlja opasnost i preseljenje sukoba i konflikata na europsko tlo bio je proglašen fašistom.
    Eto sada problema a nekima još nije jasno pa se čude kao švedski premijer neki dan.
    Posljednje uređivanje od Gelsey Azalea : 20-10-2023 at 12:07

Nažalost kao da smo u 1938. godini; https://narod.hr/svijet/takav-antise...-poziv-na-linc

Jedno je kritizirati političke i vojne odluke neke države a sasvim drugo je pozivati na potpuno uništenje jednog naroda.
    Posljednje uređivanje od Gelsey Azalea : 02-11-2023 at 01:14

Hitler je bio najveći neprijatelj Židova. To zna cijeli svijet. I upravo poradi te Hitlerove mržnje prema Židovima, Churchill i zapadni saveznaicu su
    u sporu sa Egiptom i drugim arapskim zemljama 1956. godine Židovima koji su tada živjeli u zemlji Palestina, da na hitlerovskom progonu Židova traže svoju državu,
    ne židovsku državu nego državu Izrael, što im je fala Bogu i i uspijelo 1948. godine. Dakle, po ovome Izraelci bi se trebali ponosti sa Adolfom Hitlerom koji im je otvorio put za izraelsku nezavisnost...

I uvijek ista špranca kao u Titovo doba kad je Jugoslavija uz SSSR možda najviše pomagala Palestinu. U istom stroju komunisti diljem svijeta džihadisti i poneki korisni idiot čak s desnice. Svi zaboravljaju kako je počelo a počelo je da je Hamas upao na izraelski teritorij i počeo masakrirati ljude. Onda se nisu javljali. Čim je Izrael počeo s protunapadom eto njih po trgovima. A gdje su bili kad je Hamas napao.

Uvijek sve isto. Kao i prije 50-60 godina tako i sad.

I u Zagrebu se skupili džihadisti i jugodesnica, čak se i tekbiralo. Mislim da nema gluplje i neprirodnije koialicije na svijetu ali ajde. Ima ima i tvrdih desničara koji drukaju za Hamas slobodno se može reći džihadiste,, to je tek posebna patologija.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 03-11-2023 at 11:55

Zbog Eline i bokala vina

Postoji nužna obrana i prekoračenje nužne obrane. Tepih bombardiranje je više odmazda nego nužna obrana. Hamas je prvi počeo, napali su jačeg protivnika i naravno da će sad osjetiti njihov bijes, ali Izraelci bi ipak trebali imati mjeru u tom protuudaru.

Toliko je krvi već proliveno, toliko mržnje da ne znam kako uopće ovo zaustaviti da se ne proširi dalje.
    Da bi došlo do bilo kakvog mira i jedni i drugi bi morali pristati na neke kompromise, ali ova generacija Palestinaca i Izraelaca očito nije spremna za takvo što.

Danas u 14 sati po našem vremenu obratit će se javnosti vođa Hezbollaha; čeka se njegova objava ulaska Hezbollaha u rat.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove