+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/65

Tema: Teroristički napad Hamasa na Izrael

Više se kao izvori povijestu u Bibliji govori o Palestini i Jeruzalemu nego o Izraelu i Tel Avivu. To su dokazi povijesnih činjenica
    isto kao što savrševi povijesnih dokazi da su Bosna i Hercegovina uvijek - sve donedavno - bile sastavni dio Hrvatske Države.
    Tko u to ne vjeruje, neka prelista povijest od dolaska Hrvata 626 godine pa sve do najzad nekoliko desetljeća.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    I opet ni riječi o Hamasovom masakru i sotonističkom ponašanju ubijanja djece, cijelih obitelji, partijanera i silovanju.
    Ma tko to normalan odobrava; ali zar ćeš zbog grupe terorista pobiti čitav jedan narod!?
    U Gazi više nema struje ni vode, ljudi umiru a još ni nije počela kopnena akcija Izraelaca.
    To šta Izraelci rade u Gazi je zločin i nema opravdanja za to.
    Posljednje uređivanje od Gelsey Azalea : 11-10-2023 at 23:57
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antonac)

To je povijesno židovski prostor. I Izraelci to koloniziraju.

Pa kamo sreće da mi radimo nešto nalik kibucima u našim povijesnim krajevima tipa Glamoč, Grahovo ili Drvar, kamo sreće Banjaluka, Dubica, Prijedor, Gradiška, Bihać itd itd koje su nam oteli Turci i njihove akindžije tzv Srbi.

Sad su najviše zbunjeni četnici i njihove podguzne muve, hercegbosanski i ini četnici po Hrvatskoj. Kako sad biti protiv NATO-a a biti na strani Hamasa. Jer Izrael je prava "NATo pješadija". Kakvi Ukrajinci. Ni blizu. Hoće li sad bit parola o "borbi protiv Palestinaca do zadnjeg Izraelca". I da idu zajedno tekbirat na prosvjed u Sarajevo, istočni Mostar itakodalje.

Jer realno potpuno isti način ratovanja ima Hamas i srpska vojska. Sjećaju se stariji ratova iz bivše Jugoslavije. Klanje, ubijanje civila, silovanje, masakriranje, taj nenormalni poriv za kaspaljenjem čak i mrtvih tijela sve je to svojstveno i četnicima, tj srpskoj vojsci i raznim Hamasovcima, ISIL-ima Isis ima El Mujahidima i sl.

Zato četnici i njihove podguzne muve svih fela a pogotovo oni hercegbosanski očekujem da date punu podršku Hamasu u borbi protiv "zlog NATO-a" i da se nacrtate na prosvjedu u Sarajevu, Zenici ili Istočnom.Mostaru.
    O tome čiji je prostor traju višetisućljetne rasprave, sukobi i ratovi. Povijest moderne Palestine, od odlaska Osmanlija je takva da su Muslimani tamo bili većina. Kršćani su bili druga po brojnosti skupina, a Židovi treća. Židovi su svojim lobijima kod Britanaca izlobirali da im ovi predaju Palestinu i dopustili masovno useljavanje Židova iz Europe čime su izazvali revolt kod Muslimana do te mjere da je izbio rat kojega su Muslimani izgubili, a Židovi dobili. Doduše 3 rata su Židovi dobili i tako osvojili današnji prostor Izraela na kojem Palestince tretiraju kao ljude nižeg reda. Dakle, to je židovski prostor nastao židovskom kolonizacijom i osvajanjem. Tu bih povukao paralelu sa Srbima koji su na isti način dobili pola BiH. Doduše, i Arapi su taj prostor prije njih osvojili i kolonizirali, a prije Arapa je to bio kršćanski prostor. A prije njih židovski, a prije njih od raznoraznih semitskih naroda. Odakle krenuti s tim povijesnim pravom? Jedino pravo je tu pravo sile.

Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku
    Ma tko to normalan odobrava; ali zar ćeš zbog grupe terorista pobiti čitav jedan narod!?
    U Gazi više nema struje ni vode, ljudi umiru a još ni nije počela kopnena akcija Izraelaca.
    To šta Izraelci rade u Gazi je zločin i nema opravdanja za to.
    Ma tko to spominje. Ti sigurno ne. Ti si pisala samo o zlim Izraelcima a Hamasov krvavi pohod nisi ni spomenula.
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    O tome čiji je prostor traju višetisućljetne rasprave, sukobi i ratovi. Povijest moderne Palestine, od odlaska Osmanlija je takva da su Muslimani tamo bili većina. Kršćani su bili druga po brojnosti skupina, a Židovi treća. Židovi su svojim lobijima kod Britanaca izlobirali da im ovi predaju Palestinu i dopustili masovno useljavanje Židova iz Europe čime su izazvali revolt kod Muslimana do te mjere da je izbio rat kojega su Muslimani izgubili, a Židovi dobili. Doduše 3 rata su Židovi dobili i tako osvojili današnji prostor Izraela na kojem Palestince tretiraju kao ljude nižeg reda. Dakle, to je židovski prostor nastao židovskom kolonizacijom i osvajanjem. Tu bih povukao paralelu sa Srbima koji su na isti način dobili pola BiH. Doduše, i Arapi su taj prostor prije njih osvojili i kolonizirali, a prije Arapa je to bio kršćanski prostor. A prije njih židovski, a prije njih od raznoraznih semitskih naroda. Odakle krenuti s tim povijesnim pravom? Jedino pravo je tu pravo sile.
    To je Židovski povijesni prostor. pa barem iz Biblije to znamo. To se zvalo Judeja. Palestina je dobila ime po Filistejcima s kojima su se i Židovi krvavo borili i kad je pao prvi Židovski kralj Saul ili Šaul kod Gilboe i njegov sin Jonatan, kralj David je napisao tužbalice iako ga je Saul tražio da ga ubije

O Gilbojske gore klete
    rosa na vas ne padala
    nit vas kiša
    s neba prala
    Polja vaša ne vraćala
    rod za sjeme
    Jer kod vas je osramoćen štit junaka
    i oružje bojno kako skršeno je

Mislim tužbalica je duža nekad sam je i znao cijelu.

kasnije je David potukao Filistejce.

Židove su raselili Rimljani s njihove zemlje a tu se kršćanstvo nikad nije uhvatilo, apostoli su išli u Grčku i dalje i oni koji su se nazivali "poganima" primili su kršćanstvo a ne Židovi. To je ona slika gdje Petar sanja da mu s neba silazi korpa sa svakakvim životinjama i nečistim a Petar se gnuša jer Židovi nisu htjeli primit kršćanstvo pa mu s neba dolazi poruka da ne bira nego da uzme poslano i ponuđeno.

Židovi su se samo poslije rata vratili na svoju zemlju s koje su ih protjerali Rimljani a ono što nisu Rimljani napravile su osmanlije Osmanlije. To bi bilo al pari da se mi vratimo u BiH i Boku Kotorsku. Mi to nećemo i ne želimo Židovi žele i hoće i jesu i to je sva priča.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 12-10-2023 at 10:37

Zbog Eline i bokala vina

Citiraj Prvotno napisano od philly Vidi poruku
    Od samih početaka arapsko - izraelskog sukoba u prošlom stoljeću Arapi žele uništit Izrael i njegove stanovnike. Srećom, ne polazi im za rukom.
    Nema smisla govorit Palestinci i pritom aludirat na Arape.
    Palestina je geografski pojam i ovi koji nas po medijima bombardiraju sa nevinim "Palestincima" su isti oni koji pokušavaju kriminalizirat DR i HV, a jugokomunističku borbu protiv hrvatske nezavisnosti prikazat kao pravednu borbu naroda protiv fašista.
    Inkviju sam napisao nekakvu sažetu povijest. Sami počeci su u Cionizmu koji je nacionalni pokret Židova iz 19. stoljeća za stvaranje nacionalne države u Judeji i Jeruzalemu. Krajem 19. stoljeća na današnjem prostoru Izraela Židovi nije bilo više od 4-5%, da bi danas činili 80% stanovništva. Dakle, oni su napravili plan kako kolonizirati i osvojiti prostor na kojem su muslimani tada činili većinu, a muslimani su osvojili taj prostor od Kršćana i to skoro tisućljeće ranije. Ali bitna stvar je da su Židovi počeli doseljavati i osvajati tadašnji muslimanski prostor. Zar je čudno da su takvim postupcima isprovocirani sukobi s muslimanima starosjediocima? Po meni nije.

Inkviju sam napisao nekakvu sažetu povijest. Sami počeci su u Cionizmu koji je nacionalni pokret Židova iz 19. stoljeća za stvaranje nacionalne države u Judeji i Jeruzalemu. Krajem 19. stoljeća na današnjem prostoru Izraela Židovi nije bilo više od 4-5%, da bi danas činili 80% stanovništva. Dakle, oni su napravili plan kako kolonizirati i osvojiti prostor na kojem su muslimani tada činili većinu, a muslimani su osvojili taj prostor od Kršćana i to skoro tisućljeće ranije. Ali bitna stvar je da su Židovi počeli doseljavati i osvajati tadašnji muslimanski prostor. Zar je čudno da su takvim postupcima isprovocirani sukobi s muslimanima starosjediocima? Po meni nije.
    Znači po tvom kriteriju Muslimani su starosjedioci u BiH nakon što su protjerali Hrvate u Gradište i dalje a oni i njihove akindžije Srbi su starosjedioci u BiH.

Zbog Eline i bokala vina

Citiraj Prvotno napisano od Bobani Vidi poruku
    Više se kao izvori povijestu u Bibliji govori o Palestini i Jeruzalemu nego o Izraelu i Tel Avivu. To su dokazi povijesnih činjenica
    isto kao što savrševi povijesnih dokazi da su Bosna i Hercegovina uvijek - sve donedavno - bile sastavni dio Hrvatske Države.
    Tko u to ne vjeruje, neka prelista povijest od dolaska Hrvata 626 godine pa sve do najzad nekoliko desetljeća.
    Tel Aviv nije ni postojao u biblijsko vrijeme, to je sasvim novi grad napravljen u svrhu da bude glavni grad jer Jeruzalem donedavno nije bio pod izraelskom kontrolom.

Zbog Eline i bokala vina

Ja se u ovo uopče ne bi petlja. Imamo mi svojih problema. Fala dragome bogu da je hrvatsku napustilo 250 iljada Srba jer bi danas imali
    svakodnevno s njima problema. Ostala ih je ova šaka jada pa drmaju politikon zahvaljujuči našin sinovima bivših udbaša i komunista. Daleko in kuća i njima i Arapima. Eno Šveđani sad kukaju a dobili su šta su tražili.
    Torcida Split old school

Predsjednik države nan je sin komunjare, vlade isto sin komunjare, ministar vanjskih poslova isto, Ministar policije sin oficira JNA itd, itd.......
    Torcida Split old school

Super ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Znači po tvom kriteriju Muslimani su starosjedioci u BiH nakon što su protjerali Hrvate u Gradište i dalje a oni i njihove akindžije Srbi su starosjedioci u BiH.
    Ovo si povuka odličnu paralelu

Datum registracije
    Sep 2012
    Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Ja se u ovo uopče ne bi petlja. Imamo mi svojih problema. Fala dragome bogu da je hrvatsku napustilo 250 iljada Srba jer bi danas imali
    svakodnevno s njima problema. Ostala ih je ova šaka jada pa drmaju politikon zahvaljujuči našin sinovima bivših udbaša i komunista. Daleko in kuća i njima i Arapima. Eno Šveđani sad kukaju a dobili su šta su tražili.
    Kako si ti napisa 1 put da nas je Franjo Tuđman riješija 250 000 Srba i da je radi toga velikan... slažen se i to je prva stvar šta kažen ljudima uživo ako dođemo na temu lik i djelo Franje Tuđmana. I još jedan + za nas navijače Hajduka je kako in je nabija na nos da dynamo ima u Srbiji i Pančevu, i da su ovi šta su nosili transparent vratite nam dynamo agenti Beograda

Kako si ti napisa 1 put da nas je Franjo Tuđman riješija 250 000 Srba i da je radi toga velikan... slažen se i to je prva stvar šta kažen ljudima uživo ako dođemo na temu lik i djelo Franje Tuđmana. I još jedan + za nas navijače Hajduka je kako in je nabija na nos da dynamo ima u Srbiji i Pančevu, i da su ovi šta su nosili transparent vratite nam dynamo agenti Beograda
    Dobro. Ima i Hajduk iz Kule.

Tuđman se nije triba mišat u imena klubova to mi je bilo bizarno i nejasno a ovo sa BBB je teški fail ali to nije tema pa ću stat.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 12-10-2023 at 12:14

Zbog Eline i bokala vina

Hamas kontrolira Gazu i Hamas nije jednako Palestinci. Hamas ne kontrolira zapadnu obalu. Tamo je glavni Fatah a Fatah i Hamas su veliki protivnici, mislim da su čak i ratovali. Fatah je nasljednik PLO i Arafata i oni su bili socijalisti ustvari a Hamas je teški militantni islamizam.

Oni ili ISIL tu nema razlike. Prema tome neka se u Gazi riješe Hamasa pa ih neće nitko napadat. Njima je cilj uništenje Izraela ( ne samo njima naravno) i što bi Izrael trebao. reći..pa dobro ako je vama to cilj tko smo mi da vas ometamo.

To je smiješno i bizarno.

Izrael odkad je nastao bori se za opstanak okružen državama koje ga žele zbrisat sa lica zemlje. Egipat ga je napokon priznao nakon što im je Izrael toliko puta dao po nosu a deset puta manji. Mogli su im i Kairo zauzet, samo nisu znali što bi s njim.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 12-10-2023 at 20:43

Zbog Eline i bokala vina

To je Židovski povijesni prostor. pa barem iz Biblije to znamo. To se zvalo Judeja. Palestina je dobila ime po Filistejcima s kojima su se i Židovi krvavo borili i kad je pao prvi Židovski kralj Saul ili Šaul kod Gilboe i njegov sin Jonatan, kralj David je napisao tužbalice iako ga je Saul tražio da ga ubije

O Gilbojske gore klete
    rosa na vas ne padala
    nit vas kiša
    s neba prala
    Polja vaša ne vraćala
    rod za sjeme
    Jer kod vas je osramoćen štit junaka
    i oružje bojno kako skršeno je

Mislim tužbalica je duža nekad sam je i znao cijelu.

kasnije je David potukao Filistejce.

Židove su raselili Rimljani s njihove zemlje a tu se kršćanstvo nikad nije uhvatilo, apostoli su išli u Grčku i dalje i oni koji su se nazivali "poganima" primili su kršćanstvo a ne Židovi. To je ona slika gdje Petar sanja da mu s neba silazi korpa sa svakakvim životinjama i nečistim a Petar se gnuša jer Židovi nisu htjeli primit kršćanstvo pa mu s neba dolazi poruka da ne bira nego da uzme poslano i ponuđeno.

Židovi su se samo poslije rata vratili na svoju zemlju s koje su ih protjerali Rimljani a ono što nisu Rimljani napravile su osmanlije Osmanlije. To bi bilo al pari da se mi vratimo u BiH i Boku Kotorsku. Mi to nećemo i ne želimo Židovi žele i hoće i jesu i to je sva priča.
    Abraham je dotepenec s juga Mezopotamije tamo. Dakle, to nije povijesni židovski prostor jer su oni tamo dotepenci. Jedno vrijeme su tamo živjeli i više puta su ih raseljavali. Zadnje su Židove raselili Rimljani i 2 tisuće godina to nije njihov prostor, poslije je bio kršćanski i muslimanski. A to da se nikad nije kršćanstvo uhvatilo, od Duhova se već obratilo 3.000 Židova na kršćanstvo tako da su Židovi itekako primali kršćanstvo i tamo su čak i nakon muslimanskih osvajanja i raspada Osmanskog carstva kršćani bili brojniji od Židova. Prilikom formiranja modernih država Židovi su na području današnjeg Izraela bili debela manjina. Veće pravo mi imamo na Boku i BiH jer su nam to otkinuti dijelovi naše države od prije 70 godina, koji se nalaze uz našu državu. Mislim, paralela sa židovskim povijesnim pravom bi bila da mi sad tražimo prostor Bijele Hrvatske koji smo držali prije samo tisuću godina. Židovi su prije 2.000 godina držali neki prostor i sad kažu povijesno je pravo da ga vratimo milom ili silom. Onda i mi imamo pravo na Bijelu Hrvatsku. Eto koliko je to ludo razmišljanje tj. bilo je ludo prije 100 godina, danas je realnost. Ali dobro, treba im odati počast na borbenosti, da od 5% stanovništva naprave državu.

Abraham je dotepenec s juga Mezopotamije tamo. Dakle, to nije povijesni židovski prostor jer su oni tamo dotepenci. Jedno vrijeme su tamo živjeli i više puta su ih raseljavali. Zadnje su Židove raselili Rimljani i 2 tisuće godina to nije njihov prostor, poslije je bio kršćanski i muslimanski. A to da se nikad nije kršćanstvo uhvatilo, od Duhova se već obratilo 3.000 Židova na kršćanstvo tako da su Židovi itekako primali kršćanstvo i tamo su čak i nakon muslimanskih osvajanja i raspada Osmanskog carstva kršćani bili brojniji od Židova. Prilikom formiranja modernih država Židovi su na području današnjeg Izraela bili debela manjina. Veće pravo mi imamo na Boku i BiH jer su nam to otkinuti dijelovi naše države od prije 70 godina, koji se nalaze uz našu državu. Mislim, paralela sa židovskim povijesnim pravom bi bila da mi sad tražimo prostor Bijele Hrvatske koji smo držali prije samo tisuću godina. Židovi su prije 2.000 godina držali neki prostor i sad kažu povijesno je pravo da ga vratimo milom ili silom. Onda i mi imamo pravo na Bijelu Hrvatsku. Eto koliko je to ludo razmišljanje tj. bilo je ludo prije 100 godina, danas je realnost. Ali dobro, treba im odati počast na borbenosti, da od 5% stanovništva naprave državu.
    Dobro imaš pravo ali Bog im je dao Obećanu zemlju i to je njihova zemlja. tako opiše u Starom zavjetu a mi kršćani štujemo Stari zavjet. A Židovi ne prestaju biti Židovi ako su primili kršćanstvo.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 12-10-2023 at 12:55

Zbog Eline i bokala vina

Dobro. Ima i Hajduk iz Kule.

Tuđman se nije triba mišat u imena klubova to mi je bilo bizarno i nejasno a ovo sa BBB je teški fail ali to nije tema pa ću stat.
    Hajduk Kula je klub osnovan 1912 po Hajducima u kojima je bilo i Srba i Hrvata a prvi Dinamo je osnovan 1923 ka Proleterski sportski klub Dynamo. Hehehe
    Torcida Split old school

Dobro imaš pravo ali Bog im je dao obećanu zemlju i to je njihova zemlja. tako opiše u Starom zavjetu a mi kršćani štujemo Stari zavjet.
    Dao im je zbog poslušnosti u Starom zavjetu i oduzeo zbog neposlušnosti u Novom zavjetu. Hram im je razoren, stoji im Al Aqsa na tom mjestu. Toliko o podršci dragoga Boga ljudima izabranom narodu koji je odbacio Krista.

Datum registracije
    Sep 2012
    Ali Židovi su svo to vrijeme (2000 godina) bili prisutni na tom prostoru. Istina, u malom postotku ali bili su tu.
    Arapi su u 20om stoljeću popizdili na spomen države Izrael i više puta je pokušali zatrt... nuđena im je i država, al su odbijali i išli all in napadom na Židove...
    Ne znan po kojoj logici vi protivnici Izraela dajete prednost Egiptu, Libanonu, Siriji ili kojoj već arapskoj državi da prisvaja područje Palestine...

Ali Židovi su svo to vrijeme (2000 godina) bili prisutni na tom prostoru. Istina, u malom postotku ali bili su tu.
    Arapi su u 20om stoljeću popizdili na spomen države Izrael i više puta je pokušali zatrt... nuđena im je i država, al su odbijali i išli all in napadom na Židove...
    Ne znan po kojoj logici vi protivnici Izraela dajete prednost Egiptu, Libanonu, Siriji ili kojoj već arapskoj državi da prisvaja područje Palestine...
    Pa da. Grunfovom metodom mi bi morali vratit ovo područje Ilirima. Doduše neki kažu da smo mi Hrvati Dinarci po genomu nasljednici Ilira ali ovi Grunfovi sa sjevera imaju drugi genom i oni su dojdeki

A onda tom analogijom sve tamo oko čega se bore Izraelci i Palestinci treba vratiti Kaanancima.

Zbog Eline i bokala vina

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove