+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/20

Tema: Turizam

Super ugledni član LB86 avatar
    Datum registracije
    Jan 2021

Turizam

ne vidim nigdje temu o turizmu, pa ću otvorit jednu.

priča se da smo ove godine za miljardu eurića, premašili 2019 rekordnu, a poskupljenja nikad veća.

u najavi porezi na nekretnine, čitaj gulikože iz vlade lupaju po džepovima onih koji nešto imaju, a onima što nemaju daju od ovih što im uplaćuju proračun, tipična za balkanske idiote iz šupljeg u prazno.

uzmi koji ima, i daj onome što nema, toliki su im moždani kapaciteti.

nije ni čudo da je turizam, jedina grana koja funkcionira a ni on ne funkcionira kako bi mogao, da zemlju vode ljudi koji se razumju u potrebe iste.

sve u svemu, da nemamo turizma, tanko bi srali a i ovako tanko seremo.

jednog dana ostat će nam samo prirodne ljepote, jer će kleptomani se pobrinut da u državi ne ostane nitko.

jasno da trebaju imat porez na sve, i na kisik ako treba. jer treba miljardama napunit sve te tatine sinove iz vlade, i porodice koje žive skromno od 20-30.000 kuna primanja. malo je to za prosječnog vladinog trbuhozborca, trebalo bi najmanje još 1000 posto podić cijene, a i pitanje dal bi ionda bilo dovoljno u proračunu za uhljebe iz vlade. nebitno jel vlada crvena ili plava, ona je uvijek gladna, i uvijek joj fali para.

narodu tzv raji para ne fali, doduše kako raja reagira na poskupljenja očito je sve u najboljem redu, nije da su digli guzove s stolice i otišli u prosvjede. sve u svemu, začarani krug debilizma vlada ovom zemljom, i kraj se tome ne nazire.

jedino pozitivno je što možeš tu i tmao otić u planine i more, ali pošto je i to sve skuplje, bit će i toga manje. pa kao što rekoh. ostat će prirodne ljepote, a hrvati će se spominjat uklesani na nekom kamenu, stini pradidovoj ili plugu u slavoniji.

perspektiva je lijepa, no realnost surova.
    Slobodan Praljak nije ratni zločinac, s prijezirom odbacujem vašu presudu!

Kako su digli cijene čudi me kako promet i zarada nisu barem 50% veći a broj turista i noćenja je li- la sa 2019- om.

Znači barem 6 miljardi evradi bi trebala biti veća zarada.

A možda je koalicijski dogovor da sve preko miljarde ide Pupovcu i SPC, ne vidim drugo objašnjenje za ovako mizerno povećanje zarade u nikad skupljim uvjetima
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

Ne može se živjeti od tih turista, nek idu doma više.

Član u nastajanju Burzum avatar
    Datum registracije
    Apr 2022
    Ove godine bez obzira što su dali rekordan broj radnih dozvola strancima, ima najviše Ukrajinaca, Kosovara, muslimana, Srba ipak fali 10,15 tisuća ljudi u turizmu. Više ne mogu tako lako naći radnike sa kontinenta- Slavonije, Zagreba kao prije a i puno njih se ne želi zaposliti kod nepouzdanih poslodavaca koji kažu da ćeš uz prijavu i 10 sati rada dnevno imati 7-8 tisuća kuna dnevno, uz smještaj i hranu, puno njih se opeklo prošlih sezona, kada bi rintali po cijeli dan bez slobodnog dana čitave sezone da bi ti na kraju pola isplatio na ruke a nešto malo na račun i manje nego što ste se dogovorili, koji na kraju ne plate niti nedjelje, prekovremene, praznike.

Silba je prelijep otok, čitav zadarski arhipelag je super, od Dugog Otoka do Silbe.

A i turisti slabije ostavljaju manču ove godine kažu mi kolege, da se vidi da je i kod njih inflacija, tu kod nas stvarno znaju biti bezobrazni sa cijenama, lako je jedne godine uzeti pare gostu ali imaj ti kvalitetu da ti on i opet dođe. A opet i ljudi žele što prije vratiti uloženo, ali ako ti misliš nešto ozbiljno se baviti turizmom, moraš shvatiti da prvih par godina nećeš imati zarade, već ćeš biti sretan ako ostaneš na nuli.

Datum registracije
    Jan 2021
    kod nas je lopovluk na svakom koraku, i tu je problem, i u turiizmu je ista priča.

ko zna koliko je stvarna zarada, jer ovim majmunima iz vlade ne vjerujem ništa, a HDZ pogotovo ne vjerujem ništa.

ali to je realno i jedino što funkcionira u ovoj državi, i to samo zato jer smo igrom slučaja u 7 stoljeću zalutali na ovaj predivni dio planete zemlje, pa danas možemo na tome mlatit lovu.

i opet nikako ne može izronit glavom iznad površine, jer nekima ni miljarde nisu dovoljne da se osjećaju zadovoljeno.

cijela ova svita od 1990ih na ovamo, i za vrijeme rata je pokazala da je važnije ganjat privilegije, nego istinski radit u javnom interesu.

ali ko da je većinu ovog naroda briga za to, stalno seru po forumima čitaju novine ispijaju kave, a nitko ni glasa ne ispušta osim ako nije neki femicid u pitanju, ili gayicid onda su glasni.

ili ako Skejo promaršira po Kninu, to su zapravo najveći problemi, jebeš ove miljarde koje nestaju preko noći iz državnog proračuna u koji mi uplaćujemo.

koliko ja znam i ustaše i partizani ne žive samo od kisika, već od para, pa mi stvarno nije jasno jesu ti ljudi toliko odljepili kad ne kuže da je danas u vrijeme mira najvažnije pitanje, pitanje standarda i egzistencije.

da je rat, mogli bi pričat druge stvari i vodit ideološke borbe, ali u vrijeme mira ne znam što može biti važnije od prosperiteta ekonomije i rasta plaća odnosno standarda ljudi ?

bitno da se oni uvijek zamaraju što je bilo 1941 45 1991 95, ko je srbu di pogodio u čelo, jel tito bio predsjednik ili diktator, jel aco bio milosrdan ili goropadan.

uglavnom tolika koncentracija debilizma, na ovoliko malo stanovnika mislim da to ne postoje baš u puno zemalja, iako bez dileme i ovi na zapadu i istoku europe su u pravilu debili.

ali svi oni za razliku od Hrvata, gledaju prosperitet svoje zemlje i svog naroda, ne zamaraju se hoće li Iran dobit nuklarku koja će ugrozit Izrael ko recimo Biden.

normalni ljudi gledaju svoju računicu, a ne računaju što bi drugome moglo koristit ili naškodit, jer od toga nemaju ništa.

naš turizam ionako je preslika općeg stanja u državi, tako da s obzirom na tu činjenicu, još to dobro i funkcionira. i to je u biti jedino što donekle funkcionira, ovo ostalo bolje ne komentirat.

dok se zamaraju idiotarijama, nisu u stanju shvatit da se troškovi života danas plaćaju novcima, a novaca malo tko ima u RH u onoj mjeri u kojoj mu je potrebno da bi sanirao svoje realne troškove.

i to ne pričam o troškovima tipa, da ideš mjesec dana na more, i glisiraš na jahti, plaćaš kurve šmrčeš bijelo itd, već realnim životnim troškovima tipa struja voda smeće kanalizacija telefon internet itd, renoviranje stana ili kuće u kojoj živiš, tko ima dovoljno novaca za to a da ne ode u dužničko ropstvo je čudotvorac.

a oni neka i dalje drobe o ustašama, dok po ini palindžaju miljarde, a Ina je samo preslika svih ostailh privatnih i državnih firmi u ovoj vukojebini. tako to kod nas funkcionira, i naravno svaki put pojede vuk magare, jer Hrvati to mogu progutat.

većina ljudi ionako uvijek pliva kako struja nosi, tako da, ništa čudno da je Franc bio dobar do 1918, ACO dok VMRO nije odradio svoje, Ante 4 godine 2ww, Tito do 80e, pa Francek do 1999. a svita nakon da ne govorim, pa oni su idealna preslika mentaliteta ovog naroda, on to može podnjet. ali neka i dajle misli da su od svih tih navedenih, najveći problem fašisti. fašisti su bili jedna točkica u našoj povijesti, a ovi su čista kronologija. i to kronologija koja ide od nas, nisu fašisti pokrali i prodali INU, već Hrvati. pametnom dosta.

a isto rade i u turizmu i svim ostalim granama, di vide priliku pobrinut se za sebe, i 9 generacija nakon sebe.

Član u nastajanju Burzum avatar
    Datum registracije
    Apr 2022
    Najsigurniji su oni koji imaju nešto svoje, tipa da imaju zemlje di mogu napraviti OPG, uzgajati nešto svoje, onaj koji može sam stvarati svoju hranu će uvijek biti najsigurniji u krizna vremena, ako imaš para najbolje je kupiti u Lici, Slavoniji, Dalmatinskoj Zagori ili otocima neki svoj komad zemlje koji će te othranjivati, još ako živiš na moru najbolje je imati brod sa kojim možeš ići u ribolov, moj hobi je npr ribolov, najviše lovim sa kraja, lignje najviše, planiram kupiti neki manji brod, da mogu loviti na moru.

Ovo vrijeme obilja po zakonu vjerojatnosti neće zauvijek trajati, ko kaže da ćemo uvijek imati uspješan turizam, može doći do nekakve opće krize di ljudi jednostavno više neće imati taj luksuz da idu na ljetovanja i tada ti ništa neće vrijediti apartmani nego da imaš nešto svoje di možeš prehraniti sebe i obitelj.

86 meleona noćenja zaključno s 31.08 ove godine.

To bi moglo lako ići na preko 100 milijuna noćenja do kraja godine a mislim da je rekord 109 milijuna 2019- te

Zbog Eline i bokala vina

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Nekima treba objasniti da neprijavljivanje gostiju ne znaci zajeb drzave, jer porez placas tako i tako.
    Postoji iznajmljivanje na crno, a to je kada nisi prijavljen.
    To nasi vrli mediji onako nonsalantno bacaju u isti kos.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Ako je bilo toliko turista bit će meleardi i za nas traktoriste. Ovim putem apelujem da se plaća porez ovoj ustaškoj državi kako bi nam što pre platili odštetu za zločinačku akciju Oluja.

Šta se ovaj vojvoda javlja na ovoj temi. Ajde vodi brigu o Kosovu i nariči spremaj govor za 04.08 slijedeće godine al da to na nešto sliči a ne da izgleda i zvuči ko da da najlošiji đak u razredu sriče svoj sastav iz maternjeg jezika.

I šta ovi srpski popovi imaju radit uopće u Hrvatskoj a kamoli je reketarit.

Zbog Eline i bokala vina

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Šta se ovaj vojvoda javlja na ovoj temi. Ajde vodi brigu o Kosovu i nariči spremaj govor za 04.08 slijedeće godine al da to na nešto sliči a ne da izgleda i zvuči ko da da najlošiji đak u razredu sriče svoj sastav iz maternjeg jezika.

I šta ovi srpski popovi imaju radit uopće u Hrvatskoj a kamoli je reketarit.
    Misli da je smišan, da demonstrira superiornost srpkog humora nad hrvatskim. A u stvari je smišan samo ne ka humorist nego ka redikul.

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Misli da je smišan, da demonstrira superiornost srpkog humora nad hrvatskim. A u stvari je smišan samo ne ka humorist nego ka redikul.
    Ne znam dete koliko imaš godina ali trebao bi znati da sam ja, osim što sam serbski patrijark još uvek i gazda zagrebačke mitropolije. Pa pazi što pričaš. Jer glavni obaveštajni štab još ja držim. Nemoj da ti složim jedan kružok levih intelektulaca usred Zagreba. Eto ti mi bidni gost.

Upravo organizujem front protiv Šiptara u Istri. Kad su Šiptari na Kosmetu čuli da je moj agent iscrto na jednom šiptarskom samovozu "Hosovo je Srbija" odnosno " Kosovo je Srbija" svi su Šiptari nagrnuli na jug Italije. Ali oćeš bato. Ne znaju Šipci da sam ja mitropolit zagrebačko-ljubljanski i ceke Italije.

A što se tiče evradi od turizma, pare nisu problem. Para bema. Naime sve su kod mene. Pola bre Zagreba ja držim.

Vojvodo okani se Hrvatske. Jednom ste begali na traktorima i opet čačkate. Ti bi treba ići u Peć na Kosovo ti si pećki patrijarh i mjesto ti je dole među ostacima tvog naroda. Umjesto da misliš samo o novcu i obavještajnoj aktivnosti trebao bi se malo posvetiti duhovnosti.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 04-09-2022 at 15:37

Zbog Eline i bokala vina

Super ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Ja sam (bio) uvjeren da je Vojvoda zapravo Inkvi,da malo zeza ljude na forumu.
    Vuk dlaku mijenja,ćud nikada.

Citiraj Prvotno napisano od Vojvoda P. Vidi poruku
    Ne znam dete koliko imaš godina ali trebao bi znati da sam ja, osim što sam serbski patrijark još uvek i gazda zagrebačke mitropolije. Pa pazi što pričaš. Jer glavni obaveštajni štab još ja držim. Nemoj da ti složim jedan kružok levih intelektulaca usred Zagreba. Eto ti mi bidni gost.

Upravo organizujem front protiv Šiptara u Istri. Kad su Šiptari na Kosmetu čuli da je moj agent iscrto na jednom šiptarskom samovozu "Hosovo je Srbija" odnosno " Kosovo je Srbija" svi su Šiptari nagrnuli na jug Italije. Ali oćeš bato. Ne znaju Šipci da sam ja mitropolit zagrebačko-ljubljanski i ceke Italije.

A što se tiče evradi od turizma, pare nisu problem. Para bema. Naime sve su kod mene. Pola bre Zagreba ja držim.
    Pokupia si ovu foru sa onog starog hrvatskog satiričnog foruma "Krajina" il' tako nekako. Likovi tamo, za razliku od tebe ovdje, su stvarno imali smisla i za humor i za satiru.

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Pokupia si ovu foru sa onog starog hrvatskog satiričnog foruma "Krajina" il' tako nekako. Likovi tamo, za razliku od tebe ovdje, su stvarno imali smisla i za humor i za satiru.
    Nije mi želja niti potrebenije biti smešan nego ozbiljan. Ja govorim ozbiljne stvari i činim konkretna dela

Datum registracije
    Jan 2021
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Nekima treba objasniti da neprijavljivanje gostiju ne znaci zajeb drzave, jer porez placas tako i tako.
    Postoji iznajmljivanje na crno, a to je kada nisi prijavljen.
    To nasi vrli mediji onako nonsalantno bacaju u isti kos.
    ja imam goste kraj Paga, uglavnom prijavljujem ih, i nama je ova sezona rekordna po zaradi. imali smo goste od 5 do kraja 9 ćemo imat, korona je učinila svoje, dok jednom ne smrkne drugom ne svane.

ali i dalje je to puno manje nego što ljudi misle, ne može se živjet samo od turizma, to ja znam najbolje. on pomaže, ali ne možeš cijelu godinu preživjet od njega, možda pola ali cijelu ni u ludilu.

odnosno vrhunski apartmani zarađuju od 30-50.000 eura po sezoni, moj je u nižem rangu. ja zaradim oko 10 u prosjeku, a ove godine 13, to je prvi put da smo probili tu desetku.

troškovi života su išli puno više gore, nego što su išle cijene iznajmljivanja apartmana, uvijek ono što čovjek privatno radi ne ide gore kako to ide sve ostalo što država radi. ali ljudi i dalje misle da je drugima bajno jer imaju turiste, to uglavnom misle oni koji nemaju posla s turistima, turista ima svakakvih normalnih i idiota, koji ti naprave štetu u apartmanu i zbog iste se žale agenciji koja ti uzme 20-30 posto zarade, i njoj plaćaš penale žalbi, jer agencije nisu sklone vjerovat vlasnicima kao svojim gostima.

agencije su uvijek tu zbog svojih gostiju, a bit bez agencije znači pol godine biti na telefonu i zajebavat se dopisivanjem preko interneta što ja nemam živaca, posebno ne s švabenzijima koji su mi pretežno gosti uz poljake čehe i ruse, trenutno su mi neki Rusi iz kaljingrada gosti, koji žive u Njemačkoj. ali vidim po mjestu rođenja da su iz putinove nuklarne oblasti. haha uglavnom, s Rusima kada dođu a rijetko dođu imam najmanje problema, ipak su slaveni i ne čangrizaju ko Nijemci, a Česi su također picajzle teške i stalno gunđaju nešto, Poljaci su gunđavi ali se rijetko žale, sve što ti imaju za prigovorit prigovore ti u lice, ali im onda i ja u lice objasnim da je to tako kako je. vode nema, iz šterne je i ja moram plaćat dovoz vode da bi je uopće i imali, neka se zahvale Plenkoviću što nemamo vode, ali imamo poreze.

goste se prijavljuje u biti, najviše zbog činjenice ako ti se netko od njih ozljedi ili nešto, da ih imaš na popisu i u evidenciji, jer u slučaju bilo kakvih nesreća ako nisu prijavljeni ti imaš problem, zato ih ja i prijavljujem. jer znam da ću porez platit ovako ili onako, prijavio ih ili ne.

uglavnom, po meni bavljenje turizmom ispod 20.000 eura u sezoni je mučenje, a za tu lovu treba uredit apartmane tip top, za što ti treba najmanje 50.000 eura ako ne i više, koje mi drug Plenković i HDZ neće dati, iako imaju friške miljarde iz Ine.

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...sabora-1221426

sad je puno jasnije, zašto je u vladu euforija u ljetnim mjesecima, čisto sumnjam da predsjednik sabora nije ubo koju kunu iz Ine.

Citiraj Prvotno napisano od kiler Vidi poruku
    Ja mislim da je Vojvoda zapravo Inkvi,a Krajišnik da je Grunf.
    Dete drago to jeste tačno da ja uopšte ne znam gde se nalasim. Jesam li u Sagreb u ili u neki vastaški logor. Ne znam ko sam ni šta sam. ...niđe puta niđe staze..osećam da mi je ugrožena besbednos. A kad mi je ugrožita besbednos meni počinju ispadat čekovi i snopovi deviza iz pantalona. To je prvi znak da mi jeste besbednos ugrožena. A ja sam se u Dalmasiju, Liku, Kordun, Baniju i Slavoniju uvek osećao besbedosno vaistinit. Drugi simptom koji me jeste obuzima kad mi ugrožena besbednos je da počinjem naprasno i neobjašnjivo zaboravljati stihove pesme o popu Đujiću.

Mislim da je Hrvatska prešla 100 milijuna noćenja ove godine.

Rovinj opet rekorder.

Zbog Eline i bokala vina

Rovinj u prvih 8 mjeseci 3,4 milijuna noćenja.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove