+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/5

Tema: Tomislav Žigmanov - vođa Hrvata Vojvodine

Tomislav Žigmanov - vođa Hrvata Vojvodine

Već je odavno sazrijelo vrijeme da otvorimo temu o vjerojatno najhrabrijem hrvatskom političaru i najvećem borcu za prava Hrvata na prostorima bivše Jugoslavije. Svojim beskompromisnim nastupom i radom za Hrvate je uspio postati i zastupnikom u parlamentu Srbije.

Znamo da djeluje na izrazito neprijateljskom terenu, unatoč tome je ove godine u Beogradu u centru vodio skup sjećanja na protjerivanje Hrvata Vojvodine. Isto tako neumorno radi na zaustavljanju srpske politike odnarođivanja Hrvata Vojvodine. Najnovija inicijativa mu je pokušaj ukidanja zakona kojim se provodi sustavna rehabilitacija četnika u Srbiji.

Uglavnom, pratimo Žigmanova i stanje Hrvata u Vojvodini.

Daleko je on od vođe ali gdje djeluje, nije mu lako. Biti Hrvat u Srbiji to je kao biti bjelac danas u JAR.

Bez ikakvih ljudskih a kamoli nacionalnih prava.
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

Ugledni član LOUNGELIQ avatar
    Datum registracije
    Jan 2022
    Zasto je to tako, na terenu veca prava imaju srbi i cigani u Hrvatskoj od Hrvata, mislim pravih Hrvata, sta oni hoce, europejci nasi dudeki, svaku vladu od 2000 na ovamo Pupovac koalicijski partner koji sa svojih par ruka drzi vladu u vlasti, ne mogu zamisliti da u Srbiji pada vlada ako Zigmanov istupi iz hipotetske Vuciceve koalicije.
    Monty Python situacija, nemoguce zamisliti.

Potpisan je sporazum iz 2004 o totalnom reciprocitetu između Hrvatske i tadašnje SiCG u svemu. U zajamčenim zastupnicima, u školovanju na vlastitom jeziku sve sve sve. Srbi nisu ispunili ništa, naši veleizdajnici sve i preko toga. Siromah Žigmanov je ušao u srbijansku skupštinu zahvaljujući nekoj koaliciji u Vojvodini. Čanak i još netko mislim.

Mi smo srpske dežurne budale.
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

Nije mu lako koga mora zastupati i gdje.
    Još njega i ostale Hrvate žele pretvoriti u nekakvu izmišljenu naciju, Bunjevce.
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antonac)

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove