+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/17

Tema: Otvaranje Pelješkog mosta

Otvaranje Pelješkog mosta

Povijesni dan za Hrvate i RH je tu, nakon plana Sanadera još 2007. godine, borbe i osvješćivanja naroda o potrebi izgradnje mosta, nakon početka radova 2018. godine, Pelješki most se danas konačno otvara za promet. Time je prvi put nakon 80-ak godina i razdoblja NDH opet spojeno područje Dubrovnika s maticom Hrvatskom. Jugoslavensko okljaštrivanje Hrvatske i odvajanje Dubrovnika od matice Hrvatske je time otišlo u povijest. Otišle su u povijest i ucjene BiH prema Hrvatskoj i Hrvatima.

Danas se već od 8h ujutro može prošetati mostom, jučer su ljudi navečer također šetali. Pratimo povijesno spajanje Dubrovnika i dubrovačkoga područja s maticom Hrvatskom.

Čestitam Hrvatima i Hrvaticama.Hvala svim braniteljima.

Super ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lijepo je što će veterani prve i četvrte brigade prvi prijeći most.
    Ipak su najveću žrtvu podnijeli u obrani i deblokadi hrvatskog juga.

Super ugledni član LB86 avatar
    Datum registracije
    Jan 2021
    Tito nije mislio samo na savu dok teče uzvodno, nego i turskim granicama spriječit hrvate da se osamostale, još jedna potvrda da je antifašističkoj bajki došao kraj, je spajanje DU i Konavla s ostatkom HR. ovaj most još jednom razbio je tabu o partizanskim zaslugama za HR. ovaj most poništio je zavnoh avnoj granice, i omogućio ujedinjenje cijele HR. nije to bilo u planu BG, i naše pete kolone, ali se unatoč njima dogodilo, nije slučajno vučić nedavno mantrao o jasenovcu, ovaj most ima simbolični značaj, i služi kao krematorij jugo velikosrpskih ideja na ovim prostorima JI europe, živio pelješki most živjela NDH, unatoč petoj koloni u vlasti i oporbi.
    Slobodan Praljak nije ratni zločinac, s prijezirom odbacujem vašu presudu!

Lagana šetnja prije otvaranja.

Datum registracije
    Jan 2021
    jedna traka je uža, grunfek zašto jel znaš? ovo neki ličani pjevaju u pozadini

Stvaraju dreku oko ničega. Bolje im je da se bave nacionalnom sigurnošću a ne stavraju dernek iz jednog običnog događaja.

A čunj i mene, da oni nisu takvi ne bi se sve događalo hrvatskom narodu koji isto snosi svoj dio krivnje.

E i da..pošto se bez cajki očito ne može nigdje više..oće bit arolaukanja kakve gole pevaljke na mostu.
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

Datum registracije
    Jan 2021
    mislim da bez paprike, to nije to. i dare iz jasenovca, moraju to ukomponirat malo mazohizma uz svečanost, to hrvatima prolazi pod normalno.

zašto bi bilo samo veselo, kad može biti i tužno, sumorno. ko slavljenje Oluje, obavezno se moramo i prisjetit stradanja nejači da prođe nešto i u tonu šumadije.

kao što se oni redovno sjete nas, kad traže naciste i ustaše po hrvatskoj, inače plenković je baš ono turbo nacist. koja komedija je ono bila prije par dana kada su plenkovića i njegove nazivali ustaškom vladom, ali sad će slavlje u Srbu, nadam se da će i taj Plenković iz ustaške vlade nazočit toj prigodi mazohizma, ipak je koalicijski partner glavni sponzor iste. jebeš spajanje Hrvatske mostom, ono što su Turci i Moše Pijade zamislili ko granicu, to je granica, uz dozu ljute čašice u Srbu. dok se vrti pečenje, a orci slavobitno diktiraju note ustaškoj vladi.

baš me zanima kako će završit ova saga u ukrajini, i koliki će postotak ukrajinci imat u vlasti tih i takvih mazohista, koji će cmoljit za rusima pobijenim u ratu. mislim da će biti znatno manji broj, ali naći će se i tamo mazohista, slaveni imaju taj sindrom cmoljenje za svojim krvnicima, čudim se da za mongolima tako ne cmolje kako cmolje za svojom "braćom" s istoka.

meni je samo najvažnije kad vidim da ove iz partije žulja što se most ne zove ćuprija, i što ipak zaobilazi titinu i tursku tvorevinu bosnu. kad već nismo uspjeli to zadržat pod svojom čizmom, dobro ih je zaobić što šire. srećom u Neum neće tako skoro, pa i tu imamo zaleđe, u protivnom ovaj most bi bio meta onih što cmolje za mostom u mostaru. antifašisti svih zemalja ujedinite se, i stanite na kraj ovom nacističkom mostu koji mimo vas spaja endehaziju od krajnjeg juga do krajnjeg sjevera, nije to u redu, kad se teritorijalno poveže jedan narod u jednoj državi. previše je to homogeno, treba to razvodnit ko u bosni na 3 i više djelova, i onda vodit bitke za svaki pedalj zemlje čiji je, i utvrđivat to na svim mogućim sudovima svijeta, a ako i tako ne ide onda ratom postić ono što ne ide mirom.

kažu djele nedjeljivu, turci su svoje sjeme razdora pustili ovdje, a ovi nakon njih samo su nastavili sijat razdor i od toga brat političke poene. od habsburga kraljeva diktatora, i sada novopečenih liberala i demokrata, svi oni znaju šta i kako, postić bez rata. zato i sve stoji na mjestu, jer je militarizam fašizam. nitko ne želi putinov militarizam, ali ono što je naše zbog čega bi se toga odrekli ? jel se muslimani srbi talijani mađari slovenci crnogorci šiptari da ne govorim odriču svojeg za tuđe ? ali hrvati uvijek moraju biti izuzetak, čudi me baš zato da se ovaj most usprkos takvima ostvario.

mislim da od toga ne bi bilo ništa, da nije to u interesu naše moderne svetinje EUnije. i to ne zbog nas, već zbog njih i schengena koji potražuje prometnu povezanost svih svojih granica. bze ovog mosta, dio EU bi bio odvojen od ostatka, dok se BiH ne bi priključila istome. a to bi potrajalo, i samo zato je ovaj most, koliko god srao plenković i "ustaška vlada" to je bio više ostvaranje europskog sna nego našeg, jer politički oni su to provodili zbog europe, a ne zbog nas, da je zbog nas ovog mosta ne bi nikad bilo. kao što ni Neuman po avnoju zavnohu i antifašizmu, nema u RH.

prosto ko pasulj bre, s paprikom ili bez.

Ako je Dodik stavrno najzaslužniji za gradnju ovog mosta treba ga rimskog imperatora provozat prvog mostom. Zamisli sliku njega di stoji u pozlaćenim kočijama za lancunom priko ramena i lovorovim voijencom oko glave a kočije mogu vozit Nino,Šušnjar i Milanović pomaizmjenice.. :lol.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 26-07-2022 at 22:32

Zbog Eline i bokala vina

Citiraj Prvotno napisano od LB86 Vidi poruku
    jedna traka je uža, grunfek zašto jel znaš? ovo neki ličani pjevaju u pozadini
    Zato jer je samo jedna vozna traka, a druga je zaustavna iako širina ceste je takva da mogu biti po 2 vozne trake.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Stvaraju dreku oko ničega. Bolje im je da se bave nacionalnom sigurnošću a ne stavraju dernek iz jednog običnog događaja.

A čunj i mene, da oni nisu takvi ne bi se sve događalo hrvatskom narodu koji isto snosi svoj dio krivnje.

E i da..pošto se bez cajki očito ne može nigdje više..oće bit arolaukanja kakve gole pevaljke na mostu.
    Nije ovo običan događaj, Dubrovnik se vratio matici s ovim mostom. Geopolitički potez ogromne vrijednosti.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Nije ovo običan događaj, Dubrovnik se vratio matici s ovim mostom. Geopolitički potez ogromne vrijednosti.
    E da nisu Dubrovčani prodali osmanlijama Neum da se osiguraju od Venecije, ne bi morali sad gradit most i koliko bi Hrvatska bila veća.

Mada ne znam tko se još drži ugovora s Osmanlijama. Al eto Tito se držao.

Zbog Eline i bokala vina

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    E da nisu Dubrovčani prodali osmanlijama Neum da se osiguraju od Venecije, ne bi morali sad gradit most i koliko bi Hrvatska bila veća.

Mada ne znam tko se još drži ugovora s Osmanlijama. Al eto Tito se držao.
    Prodali su, ali je to bilo vraćeno Hrvatskoj i Hrvatska je imala Neum, sve dok Tito nije okljaštrio Hrvatsku kako bi spriječio da u budućnosti bude samostalna. Dobro je North napisao.

Još nam preostaje spojiti Istru s Rijekom autocestom, to će za par godina biti gotovo i onda možemo reći da su svi krajevi naše države povezani. Mislim da ta cestovna nepovezanost dosta utječe na naše nejedinstvo kao naroda. Stalno glavinjamo.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 27-07-2022 at 08:56

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku

Još nam preostaje spojiti Istru s Rijekom autocestom, to će za par godina biti gotovo i onda možemo reći da su svi krajevi naše države povezani.
    Nisu ni Split ni Rijeka kao dva najveća obalna grada izravno povezani autocestom/brzom cestom, nego se mora polukružno ići od Bosiljeva autocestom ili sići kod Žute Lokve na Jadransku magistralu.

Citiraj Prvotno napisano od Epetium Vidi poruku
    Nisu ni Split ni Rijeka kao dva najveća obalna grada izravno povezani autocestom/brzom cestom, nego se mora polukružno ići od Bosiljeva autocestom ili sići kod Žute Lokve na Jadransku magistralu.
    prije nekoliko godina gradnja auto-ceste od Rijeke do Žute Lokve je bila najavljena. Izgrađena je do skretanja za Krk i sad se ni ne govori ništa o nastavku.

Član u nastajanju Burzum avatar
    Datum registracije
    Apr 2022
    Super što je taj most izgrađen, toliko puta su se naslikavali za početak radova, prvi put mislim još 2005, pa opet 2007, pa 2009. Dobar posao su Kinezi napravili, oni ipak imaju ogromno iskustvo u gradnji mostova, mostove ovakve veličine ko Pelješki oni u Kini grade rutinski, svake godine masu tolikih i puno većih.

Nego, koliko je konačno sad ostalo autoceste izgraditi do Dubrovnika?

Ugledni član LOUNGELIQ avatar
    Datum registracije
    Jan 2022
    Mocna snimka

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove