+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/15

Tema: Ostavka ministra financija Zdravka Marića

Ostavka ministra financija Zdravka Marića

Zdravko Marić je dao ostavku na mjesto ministra financija. Odlazi zadnji Karamarkov čovjek iz vlade. Bio je najpopularniji ministar u Plenkovićevoj vladi i najbolji ministar financija u zadnjih 20 godina.

Vrijedi zapisati da je preuzeo ministarsko mjesto kad je Hrvatska bila prezadužena država s visokim porezima i niskim plaćama i da je u svom mandatu svake godine smanjivao poreze zaposlenicima i firmama te proširivao krug poreznih olakšica. Uz snažan porast prosječnih plaća, njegovi potezi su značajno podigli standard Hrvata.

Pitanje je zašto odlazi, je li ga Plenković potjerao ili se zasitio politike? Ako Plenković tjera svog najboljeg ministra, koji su mu ciljevi, želi izgubiti izbore? Ili ne trpi da je u vladi netko popularniji od njega?

Posljednje uređivanje od Grunf : 06-07-2022 at 08:47

Super ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku

Pitanje je zašto odlazi, je li ga Plenković potjerao ili se zasitio politike? Ako Plenković tjera svog najboljeg ministra, koji su mu ciljevi, želi izgubiti izbore? Ili ne trpi da je u vladi netko popularniji od njega?
    Ili jednostavno Zdravko Marić zna kakva će biti teška gospodarska situacija počevši od jeseni pa se prvi odlučio pokupiti...
    Vuk dlaku mijenja,ćud nikada.

Citiraj Prvotno napisano od kiler Vidi poruku
    Ili jednostavno Zdravko Marić zna kakva će biti teška gospodarska situacija počevši od jeseni pa se prvi odlučio pokupiti...
    Ili to ili je dobio plaćeniji, manje stresniji posao negdje u EU.

Uglavnom, nama se ne piše dobro, pogotovo kad uvedemo euro.

Možemo samo ponavljati stihove Prljavog Kazališta; "O Bože, čuvaj ti naše golubove i sirotinju, jer bogati se ionako za sebe pobrinu".
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antonac)

Član u nastajanju Burzum avatar
    Datum registracije
    Apr 2022
    Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku
    Ili to ili je dobio plaćeniji, manje stresniji posao negdje u EU.

Uglavnom, nama se ne piše dobro, pogotovo kad uvedemo euro.

Možemo samo ponavljati stihove Prljavog Kazališta; "O Bože, čuvaj ti naše golubove i sirotinju, jer bogati se ionako za sebe pobrinu".
    Ili u privatne poduzetnike , dobra je ta stvar Prljavaca, volim sve njihove faze, od prve pankerske sa Bogovićem pa do one sa Bodalecom prije rata, i ona faza za vrime rata i još koji album posli rata. Tek zadnjih nekoliko albuma nisu toliko kvalitetni, ali svima se s godinama dogodi zamor materijala.

Kao i svakog člana veleizdajničke vlade, gledam ga samo kao takvog.

Ovako subjektivno, moje mišljenje mimo toga, izgledao mi je ko neki hladni lik uskog vidokruga i fokusa djelovanja. No valjda su svi takvi financijaši. Ne vidim da je nešto posebno uradio za Hrvatsku. Rast BDP ea nam je bio mizeran, vjerojatno je slušao i pogodovao svim udbaškim "poduzetnicima" kao i svi ministri financija do sad.

Hrvatska i Hrvati njegovim odlaskom iz politike neće ništa izgubiti
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

Citiraj Prvotno napisano od kiler Vidi poruku
    Ili je ide na manje stresni, manje odgovoran i bolje plaćeniji posao, kao što kaže Gelsey.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Kao i svakog člana veleizdajničke vlade, gledam ga samo kao takvog.

Ovako subjektivno, moje mišljenje mimo toga, izgledao mi je ko neki hladni lik uskog vidokruga i fokusa djelovanja. No valjda su svi takvi financijaši. Ne vidim da je nešto posebno uradio za Hrvatsku. Rast BDP ea nam je bio mizeran, vjerojatno je slušao i pogodovao svim udbaškim "poduzetnicima" kao i svi ministri financija do sad.

Hrvatska i Hrvati njegovim odlaskom iz politike neće ništa izgubiti
    U svojem resoru je radio odličan posao i svojom poreznom politikom u zadnjih 6 godina je dosta pridonio financijskom boljitku hrvatske države i hrvatskog naroda. Da su ostali ministri radili kao on mi bi danas bili čudo od države i naroda.

Član u nastajanju Burzum avatar
    Datum registracije
    Apr 2022
    U svojem resoru je radio odličan posao i svojom poreznom politikom u zadnjih 6 godina je dosta pridonio financijskom boljitku hrvatske države i hrvatskog naroda. Da su ostali ministri radili kao on mi bi danas bili čudo od države i naroda.
    I još je bio u najboljoj fizičkoj kondiciji od svih hrvatskih političara, po meni stvarno vrijedi ona- u zdravom tijelu zdrav duh, kad vidiš političare kako se svi otrombolje znaš da im ni mozak nije kako treba.

Uff čudo. Dragi moj Grunf, ne može nijedan apartčik pa ni taj Marić svojim sitnočinovničkim potezima napraviti ništa bitno ako je cijela nacionalna politika krivo postavljena.

A upitni su i ti njegovi uspjesi. Koji u čemu' Narod i dalje seli i živi teško. Plaće su nedovoljne za osnovne potrebe. Mirovine su mizerne. Osim od političara i direktora javnih tbvrtki. Inflacija pojede sva ta sitna povećanja plaća.

On je slijedio Plenkovićevu politiku u svemu i to ne može nikako biti dobro.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 07-07-2022 at 11:49

Zbog Eline i bokala vina

Uff čudo. Dragi moj Grunf, ne može nijedan apartčik pa ni taj Marić svojim sitnočinovničkim potezima napraviti ništa bitno ako je cijela nacionalna politika krivo postavljena.

A upitni su i ti njegovi uspjesi. Koji u čemu' Narod i dalje seli i živi teško. Plaće su nedovoljne za osnovne potrebe. Mirovine su mizerne. Osim od političara i direktora javnih tbvrtki. Inflacija pojede sva ta sitna povećanja plaća.

On je slijedio Plenkovićevu politiku u svemu i to ne može nikako biti dobro.
    Državne financije su bile u polubankrotu do njega. Država među najzaduženijima u Europi, kreditni rejting nam je bio smeće. Danas nam je kreditni rejting u investicijskom razredu, država je negdje u sredini po zaduženosti među državama Europe, javne financije su uredne. I sve to je postigao tako u vremenu dok je smanjio poreze na dohodak, na dobit, na pdv. U međuvremenu su i prosječne plaće podosta narasle, dijelom i njegovom zaslugom. Sve u svemu dao bih mu 5 za svoj mandat kao ministra. Njegov posao su bile financije, a za nacionalnu politiku nije on odgovoran.

Državne financije su bile u polubankrotu do njega. Država među najzaduženijima u Europi, kreditni rejting nam je bio smeće. Danas nam je kreditni rejting u investicijskom razredu, država je negdje u sredini po zaduženosti među državama Europe, javne financije su uredne. I sve to je postigao tako u vremenu dok je smanjio poreze na dohodak, na dobit, na pdv. U međuvremenu su i prosječne plaće podosta narasle, dijelom i njegovom zaslugom. Sve u svemu dao bih mu 5 za svoj mandat kao ministra. Njegov posao su bile financije, a za nacionalnu politiku nije on odgovoran.
    Svatko je odgovoran za nacionalnu politiku. I običan čovjek a kamoli neće ministar. Kad je to smanjen pdv, podsjeti me. I dalje je najveći u Europi, iza Mađarske.

Inflacija je pojela i prejela ta sitna povećanja plaća. I prejela ih. Naslijedio je kastastrofu i tek se malo izdigao iznad nje. Od dna se niže ne može ali može se malo gore. Po meni premalo za toliko vremena. Nije taknuo ni u jedno udbaško financijsko gnijezdo. Pače, izgleda da se s njima družio.

Ti kreditni rejtinzi su ionako politička stvar. Bili smo poslušni kao psići pa nam je bačena plastična kost.

Mislim da je Nino o njemu ovdje sve dobro rekao..

Vidi kako srpski sluge brišu iz sabora kad vide da Nino izlazi na pozornicu. Partizanka Nina i još neki.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 07-07-2022 at 12:17

Zbog Eline i bokala vina

Raspudićevo izlaganje izgleda kao stand-up show u nekom lokalnom bircu. Ono, kupil bih pivu da poslušam par šaljivih dosjetki o političarima. Ali osim nizanja fori, ništa posebno nije rekao o Mariću. Ne zna zašto odlazi i imao je neke afere.

Nije ni pohvalio ni pokudio njegov rad kao ministra. Mislim da ako želimo ozdraviti kao narod moramo hvaliti ljude koji dobro rade, a ne samo kuditi sve jer na takav način ćemo demoralizirati one koji su dobri i kvalitetni.

Ako želimo ozdraviti kao narod ne smijemo sudjelovati u veleizdajničkoj vladi. To je alfa i omega, početak svega. Preduvjet svih uvjeta.

Zbog Eline i bokala vina

Ako želimo ozdraviti kao narod ne smijemo sudjelovati u veleizdajničkoj vladi. To je alfa i omega, početak svega. Preduvjet svih uvjeta.
    Ako želimo ozdraviti kao narod treba nam i malo love, a Marić nam je pomogao da je imamo malo više.

ovdje se Prkačin dotakao i ministra Marića ali i drugih tema

dobro je opro jugoviće..zna ponekad i briljirat kad ne ode u širinu..

Zbog Eline i bokala vina

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove