+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/15

Tema: Slučaj Grge Čavajde - Ubojstvo s predumišljajem

Slučaj Grge Čavajde - Ubojstvo s predumišljajem

Zadnjih dana se vodi velika društvena borba da se spasi život bolesnog nerođenog djeteta Grge. Ne od bolesti koje boluje nego od namjere njegove majke da se nad mališanom počini teško, gnjusno ubojstvo. Namjeru ovog bestijalnog, sotonističkog, demonskog zločina zdušno podupire cijela lijevo-liberalna politička scena i parapolitičke nvo udruge kojima je ovaj slučaj prilika da proguraju svoje demonske zakone po kojima bi bio dozvoljen kasni pobačaj.

Za divno čudo, sva medicinska struka u Hrvatskoj i institucije jasno kažu da se radi o ubojstvu i odbijaju sudjelovati u takvom gnjusnom zločinu te štite život malešnog Grge. Uz Grgu stoje i svi vjernici i nevjernici Hrvati kojima je život svetinja, a pogotovo život nevinog djeteta. No, unatoč tome, sluđena majka ne odustaje, podupire je sam nečastivi i njegovi pomagači iz redova lijevo-liberalnih političkih stranaka i nvo organizacija. Čak i skupljaju novac za taj gnjusan čin umorstva koje planiraju napraviti u Sloveniji jer su oni tamo kao napredniji pa ubijaju djecu kao od šale, samo trebaš platiti malo više.

Pomolimo se za maloga Grgu, za njegov život, za njegovo tijelo i dušu. Molitva čini čuda, izmolimo čudo malome Grgi, izmolimo se da se majki srce preobrati i pamet prosvijetli, da odustane od ove ludosti. I naravno, pokušajmo napraviti pritisak, moralni, svim tim udrugama, političarima i liječnicima u Sloveniji da odustanu od ovog zločina.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Zadnjih dana se vodi velika društvena borba da se spasi život bolesnog nerođenog djeteta Grge. Ne od bolesti koje boluje nego od namjere njegove majke da se nad mališanom počini teško, gnjusno ubojstvo. Namjeru ovog bestijalnog, sotonističkog, demonskog zločina zdušno podupire cijela lijevo-liberalna politička scena i parapolitičke nvo udruge kojima je ovaj slučaj prilika da proguraju svoje demonske zakone po kojima bi bio dozvoljen kasni pobačaj.

Za divno čudo, sva medicinska struka u Hrvatskoj i institucije jasno kažu da se radi o ubojstvu i odbijaju sudjelovati u takvom gnjusnom zločinu te štite život malešnog Grge. Uz Grgu stoje i svi vjernici i nevjernici Hrvati kojima je život svetinja, a pogotovo život nevinog djeteta. No, unatoč tome, sluđena majka ne odustaje, podupire je sam nečastivi i njegovi pomagači iz redova lijevo-liberalnih političkih stranaka i nvo organizacija. Čak i skupljaju novac za taj gnjusan čin umorstva koje planiraju napraviti u Sloveniji jer su oni tamo kao napredniji pa ubijaju djecu kao od šale, samo trebaš platiti malo više.

Pomolimo se za maloga Grgu, za njegov život, za njegovo tijelo i dušu. Molitva čini čuda, izmolimo čudo malome Grgi, izmolimo se da se majki srce preobrati i pamet prosvijetli, da odustane od ove ludosti. I naravno, pokušajmo napraviti pritisak, moralni, svim tim udrugama, političarima i liječnicima u Sloveniji da odustanu od ovog zločina.
    Neće ona odustati.
    Ubit će ga jer se ne želi zaj****** sa bolesnim dijetetom.

Meni je muka od cijele ove priče. Ne znaš šta je gore; ta tzv. majka ili oni koji ju podržavaju i skupljaju novac za ubojstvo bolesnog dijeteta.
    Dno dna od društva.
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antonac)

Član u nastajanju Burzum avatar
    Datum registracije
    Apr 2022
    Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku
    Neće ona odustati.
    Ubit će ga jer se ne želi zaj****** sa bolesnim dijetetom.

Meni je muka od cijele ove priče. Ne znaš šta je gore; ta tzv. majka ili oni koji ju podržavaju i skupljaju novac za ubojstvo bolesnog dijeteta.
    Dno dna od društva.
    Iskreno, reci mi bili ti rodila takvo dijete koje će patiti od rođenja do smrti, ja sam protiv pobačaja ali u ovakvim slučajevima nisam pametan, da sam se ja rodio takav proklinjao bi mater što me nije pobacila, ubila iskreno ne bi volija biti u njezinoj koži, nije ni njoj lako.

Evo, pronašli su drugu komisiju koja je odobrila gnjusno ubojstvo malog djeteta. Razlog ubojstva: dijete je bolesno.

Drugostupanjska komisija KBC-a Zagreb za odlučivanje o prigovorima protiv odluke prvog stupnja o zahtjevu za prekid trudnoće Mirele Čavajde upravo je odlučila da ona ima pravo na prekid trudnoće po članku 22. Zakona o zdravstvenim mjerama koji propisuje kad se može nakon isteka desetog tjedna, temeljem medicinskih indikacija i saznanja medicinske znanosti odobriti takav zahtjev žene odnosno kad se može očekivati da će se dijete roditi s teškom tjelesnom ili duševnom manom.

Naime, komisija u kojoj su bili ginekolozi doc.dr Gordan Zlopaša i Vito Starčević, socijalna radnica Sara Topić, neurokirurg Hrvoje Jednačak te Nenad Miletić, sudac Općinskog suda u Zagrebu poništili su sve ranije prvostupanjske odluke i to KB-a Merkur, KBC-a Zagreb, KBC-a Sestara milosrdnica i KB-a Sveti Duh za koje je rečeno da su krivo procijenili činjenično stanje te da su prigovori koje je uputila Čavajda utemeljeni.
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...sutra-15196091

Citiraj Prvotno napisano od Burzum Vidi poruku
    Iskreno, reci mi bili ti rodila takvo dijete koje će patiti od rođenja do smrti, ja sam protiv pobačaja ali u ovakvim slučajevima nisam pametan, da sam se ja rodio takav proklinjao bi mater što me nije pobacila, ubila iskreno ne bi volija biti u njezinoj koži, nije ni njoj lako.
    A da sad oboliš onda bi si odmah sprašio metak u glavu? Bi malo morgen, borio bi se do zadnjeg atoma snage za život. A pogotovo bi se borio za nedaj Bože bolesnog člana obitelji, a najviše za one najmanje. Ubojstvo nije način liječenja bolesnih. To je gnjusan protubožji i protuljudski zločinački čin. Zločin. Ubiješ li odraslog čovjeka, društvo te baca u zatvor jer je to teški oblik zločina, a ubojstvo nezrelog čovjeka, nevinog...To je poseban oblik gnjusnog zločina za koji bi trebalo propisati doživotni zatvor. Htjeli bi svi živjeti bolje, da nam je raj na Zemlji, da imamo veće plaće, a ubijamo svoju djecu...Pa moramo biti sretni što nas dragi Bog nije još dosad zgromio zbog naših teških zločina.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 12-05-2022 at 07:59

Citiraj Prvotno napisano od Burzum Vidi poruku
    Kao žena znam koja su moja prava, kada počinju i kada završavaju i nikada ne bi napravila pobačaj. Nikada. Za mene to nije opcija.

U životu nema garancije. Dijete se može roditi zdravo i za 2-3 godine oboliti od leukemije. I šta onda? Ajmo ga eutanizirati da se ne pati.
    Ajmo eutanizirati stare, nemoćne, invalide, teško bolesne da se ne pate, gdje je tu kraj?
    Ne, na nama nije da odlučujemo do kada će tko živjeti ili da li će uopće živjeti.

U konkretnom slučaju, ne bi ni na trenutak razmišljala na prekid trudnoće. Rodila bi "takvo" dijete i borila se za njega ma kako god ta borba izgledala besmislena.
    Uzdala bi se u današnju medicinu i Boga.

Ne, ne bi ni ja bila u koži ove žene, ali ne zbog ovoga šta sad proživljava nego zbog onoga šta će ju snaći kad eutanizira svoje dijete umjesto da ga rodi.

Prije nekih 25 godina čula sam za priču Kanađanke Karen Schouten.
    Taklo me u srce, u dušu, onda kao i danas.
    Svatko bi trebao pročitati i čuti za tu priču pa bi možda drukčije razmišljao o eutanaziji i feticidu, jer ovo šta će se dogoditi malome Grgi više nije ni pobačaj već eutanazija.
    Posljednje uređivanje od Gelsey Azalea : 12-05-2022 at 08:09
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

Majka opravdava svoju odluku ubojstva sina patetičnim javnim pismom

Krokodilske suze njegove majke opsjednute demonom možete pročitati dolje.

Moj sine, moj Grga… Pišem im ovo pismo, da razumiju… Imam im potrebu reći što ti i ja odavno znamo. Kao majka jednog sinčića za kojeg živim i noseći tebe ovih šest mjeseci ispod srca mogu iskreno reći vi ste svjetlo i bit mog života. Nema ničega iznad toga. Zato smo suprug i ja toliko i htjeli sinu podariti bracu ili seku.

Ali moj Grga umire. Nakon jučerašnjeg posljednjeg pregleda nema dvojbe, nema više niti tračka nade za koju sam se lovila sve ovo vrijeme. Pregled sam obavila kod ginekologinje Tene Kovačević kojoj me uputila prijateljica koja je za nju saznala istražujući. Niti jedan doktor u našim bolnicama, a bila sam u puno ovih tjedana, nije mi rekao za nju, već moja prijateljica. To sam shvatila kao još jedan poraz našeg zdravstvenog sustava.

Naime ova predivna i topla doktorica Tena jedini je specijalist fetalne medicine u Hrvatskoj. Školovala se i specijalizirala u Londonu na Institutu Fetalne medicine pod okriljem liječnika čija su otkrića revolucionirala to područje. Ti čarobnjaci, spašavaju živote beba i vrše zahvate na njima dok su još unutar maminih trbuha i donose ih na svijet zdrave. Ali po njima, za Grgu to nije opcija. Mom Grgi nema spasa.

Jučerašnji pregled je trajao dva i pol sata. To im je praksa u ovakvim rijetkim slučajevima poput Grginog. Ultrazvuk kojim me pregledavala je toliko precizan, detaljan i transparentan da sam ostala zapanjena. Mi takav ultrazvuk nemamo ni u jednoj od naših bolnica što smatram nužnim. Uistinu žalosno!

Nakon dodatnog konzultiranja s londonskim stručnjacima putem maila i usmeno ispred mene, nakon iscrpnog nalaza od četiri pune stranice i detaljnog objašnjenja tog istog, dijagnoza je ponovo bila jasna. Našem Grgi nema spasa. Ili nastupa smrt vrlo brzo u maternici ili odmah po rođenju. Tumor raste, sve je veći i pitanje je trenutka kada će mu srčeko stati. To može biti danas, sutra ili neposredno po njegovom rođenju. Živjeti neće.

Ovo pišem jer ovakvih stručnjaka u Hrvatskoj nema. Samo Tena. Pitam se zašto? Gdje su? Mogli bi pomoći majkama i ženama u sličnim situacijama kao što je moja i spašavati živote beba. Zašto me bar na nju nitko nije uputio, kada su mi već prešutjeli mogućnost slanja zahtjeva etičkim povjerenstvima te uputili u Sloveniju! Kako su naši doktori TO znali, a nisu znali za jedinu stručnjakinju i uputili me njoj na pregled?

Nakon tog jučerašnjeg pregleda, uz ovo konstantno tupilo i bol u kojem živim već tjednima ponovo sam osjetila razočaranje i nepovjerenje u naš sustav. Još jedan šamar.

Opet sam isplakala more suza i takva se vratila sinčiću koji nema majku od 19. travnja. Dok mi se duša raspada, pred njim se moram pretvarati da je sve u redu. Još je malen i ne razumije zašto mama stalno plače. Pitam vas doktori, predstojnici naših ginekoloških poliklinika te članovi prvostupanjskih komisija koji imate moje nalaze već dva tj. u rukama, biste li vi to mogli? Kako bi se vi nosili s tim? Jeste li se barem pokušali staviti u moju poziciju? Kada ti je tijelo tu, ali duša nije.

Želim se što prije vratiti sinu, koji treba svoju majku. Upravo je to razlog zašto želim skratiti daljnju agoniju našem Grgi, svom prvom sinu, suprugu i svojoj cijeloj obitelji. Čekanje da Grga umre unutar moje utrobe, rađanje i gledanje ga kako tada umire, za mene kao majku bio bi čisti sadizam. Mučenje. Što bi od mene ostalo da i dalje čekam, gledam i iščekujem kako umire? Umrla bih skupa s njim. Imam li pravo drugom sinu uzeti majku, pitam vas? Mislite da netko od vas ima?

Možda bi neka druga majka odlučila drugačije. Tko sam ja da joj sudim? Svatko ima pravo na svoj izbor. Sofijin je to izbor. Ti, moj sine, moj Grga… Mi smo se dogovorili već nakon prve dijagnoze; šapnuo si mi u snu: 'Mama, radimo pravu stvar'. Nitko me neće uvjeriti u suprotno. Jer ti i ja znamo.

Vjerujte mi, ne bi bio sretnije žene, majke i trudnice od mene da je prognoza drugačija. Ali nije. Činjenice su tu. Crno na bijelo, na pet nalaza. Još od 21.04. dijagnoza je jasna, a ovo pišem 12.05. Gotovo mjesec dana nakon što ste me prisilili da živim u nezamislivoj boli i poricanju istine. Čekanju da se probudim iz ovog ružnog sna.

Ovih tjedana je bilo i predivnih doktora i sestara punih empatije, držali su mi ruku, bodrili me, slali mi podršku i snagu. Prepoznat će se u mojim riječima. Nekolicina. Hvala vam na tome. Ali, većina me je iznevjerila. I sustav i liječnici kojima sam do tada vjerovala.

Svim majkama koje će se naći u ovoj situaciji poručujem da ostanete snažne i hrabre i da koju god odluku donesete za sebe i za svoje dijete, znajte, imate na nju potpuno pravo. Bez osuda pojedinaca i javnosti.

Moj Grga, moj sine… mama, tata i braco te vole najviše na svijetu… znam da to znaš jer sam ti šapnula u snu", napisala je Čavajda.
    https://net.hr/danas/hrvatska/potres...2-0e589cb7c184

Sin joj je sve u životu, nema ničega iznad njega. Ali frendica joj je rekla za neku Tenu Kovačević koja je nedvojbeno utvrdila da joj sin umire pa će ga preventivno ubiti prije smrti. Poraz našeg društva je da joj nitko prije nije rekao za Tenu Kovačević. Očito se radi o divnoj osobi kad je uspjela majku kojoj je sin sve na svijetu uvjeriti da ga ubije. Zamisli, ona ima precizan ultrazvuk. To je 2D crnobijela slika po kojoj se jedva raspoznaju dijelovi tijela, ali ovaj je precizan. I ne samo to, londonski stručnjaci su joj mailom na 4 stranice rekli da je dijagnoza teška i da njezin sin može umrijeti. I zato će ga naravno preventivno ubiti, jer sin može umrijeti.

Kaže da u Hrvatskoj nema takvih odličnih stručnjaka. Šteta, jer ima toliko puno beba koje treba ubiti...I tako ona plače zbog lošeg sustava koji ne želi ubijati djecu po hirevima roditelja. Društvena sramota. Svi su loši, a majka ubojica je ispravna. Ona želi skratiti muke djetetu. Neka pita dijete osjeća li kakvu muku prvo. Sramota od žene.

Kaj bumo dalje, ubijali svako dijete s dijagnozom? Svakog čovjeka s dijagnozom? Sramota i grijeh vapijući do neba.

Brutalno ubojstvo.

Feticid je, sama riječ kaže, fetus je plod, cilj je ubojstvo ploda. To je doslovni prijevod s latinskog jezika. U Hrvatskoj se ne radi kao i u mnogim drugim zemljama. Inače, radi se o specifičnom, pa pomalo i brutalnom postupku gdje se s iglom ulazi u trbuh trudnice, u njenu maternicu, probijaju se plodni ovoji te se traži umbilicalis, pupkovina, ili fetalno srce i gađa se kalijevim kloridom ili digoksinom. Radi se o ubojstvu”, istaknuo je prof. dr. sc. Ante Ćorušić, ravnatelj KBC-a Zagreb i predsjednik Hrvatskog društva za ginekologiju i opstetriciju, gostujući na HRT-u, detaljno opisavši postupak usmrćivanja nerođenog djeteta (feticida).

“Nakon toga je postupak laminarija vrata maternice i komadanje ploda velikim kalibrom Vacuum Extractora.
    Nimalo ugodno za onoga tko to radi“, objasnio je prof. Ćorušić.
    narod.hr

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Taman kad čo jek pomisli da ovo društvo ne može pasti niže uvijek iznenade. Ali valjda mora tako jer "Moralo se i takva su bila vremena".

Sin joj je sve u životu, nema ničega iznad njega. Ali frendica joj je rekla za neku Tenu Kovačević koja je nedvojbeno utvrdila da joj sin umire pa će ga preventivno ubiti prije smrti. Poraz našeg društva je da joj nitko prije nije rekao za Tenu Kovačević. Očito se radi o divnoj osobi kad je uspjela majku kojoj je sin sve na svijetu uvjeriti da ga ubije. Zamisli, ona ima precizan ultrazvuk. To je 2D crnobijela slika po kojoj se jedva raspoznaju dijelovi tijela, ali ovaj je precizan. I ne samo to, londonski stručnjaci su joj mailom na 4 stranice rekli da je dijagnoza teška i da njezin sin može umrijeti. I zato će ga naravno preventivno ubiti, jer sin može umrijeti.

Kaže da u Hrvatskoj nema takvih odličnih stručnjaka. Šteta, jer ima toliko puno beba koje treba ubiti...I tako ona plače zbog lošeg sustava koji ne želi ubijati djecu po hirevima roditelja. Društvena sramota. Svi su loši, a majka ubojica je ispravna. Ona želi skratiti muke djetetu. Neka pita dijete osjeća li kakvu muku prvo. Sramota od žene.

Kaj bumo dalje, ubijali svako dijete s dijagnozom? Svakog čovjeka s dijagnozom? Sramota i grijeh vapijući do neba.
    Sin joj je u snu šapnuo da "rade pravu stvar"...

Ne želi se ona mučiti a ni dijete u sebi pa će ga eutanizirat. Nadam se da joj i ovo zdravo dijete neće oboljeti jer će i njega morati poštedjeti muke.
    Užas od žene i onih spodoba koji su jučer izašli na ulice da bi protestirali za eutanaziju i feticid.

Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku
    Sin joj je u snu šapnuo da "rade pravu stvar"...

Ne želi se ona mučiti a ni dijete u sebi pa će ga eutanizirat. Nadam se da joj i ovo zdravo dijete neće oboljeti jer će i njega morati poštedjeti muke.
    Užas od žene i onih spodoba koji su jučer izašli na ulice da bi protestirali za eutanaziju i feticid.
    To su većina ljevičarski plaćenici iz raznoraznih udruga. Ovaj slučaj je zoran pokazatelj kako ljevičarska falanga djeluje. Nađu neku ženu, daju joj pare da napravi pobačaj, preko svojih medija istaknu njezin slučaj i naprave buku, plasiraju prijedlog zakona u Saboru, njihove udruge naprave prosvjede i sve to stvori privid kao da je njihov stav prevladavajući u društvu i onda obični ljudi samo slegnu ramenima i kažu: pa da, treba ženi dati pravo da ubije svoje dijete.

Vidite koja je razlika, manjina fanatika je dobro organizirana i dobro potkožena lovom te s time usmjeravaju društvo svojim putem, a mi tiha, amorfna većina smo neorganizirani i bez love pa nam nameću svoje ludosti. Zato moramo prije svega imati čvrsti netolerantni stav prema pobačajima i taj stav će prevladati jer nas je više. Širiti takav stav posvuda i potpomagati Hod za život i slične udruge u njihovom radu. Moliti i raditi i uz Božju pomoć ćemo za par godina zakonski zabraniti pobačaje.

Iako više ne gledam Peti dan, našla sam šta je Matija Štahan komentirao o slučaju Čavajda u emisiji; https://narod.hr/hrvatska/matija-sta...krvne-eugenike

Točno u sridu nazvavši stvari svojim pravim imenom!

HZZO odobrio troškove usmrćivanja bebe Grge u Ljubljani

Gnjusno ubojstvo Grge Čavajde ćemo svi mi morati platiti državnom odlukom čime nas ubojica i država uključuju u zločin gnjusnoga ubojstva nevinog djeteta. Nivo sotonizma je neviđen. Državnom prisilom nam oduzimaju 16,5 % plaće za državni zdravstveni sustav koji umjesto da tom lovom liječi ljude, on usmrćuje ljude. Pokazatelj da treba oduzeti moć državi da raspolaže našom lovom i dopustiti ljudima da sami odluče koji će zdravstveni sustav koristiti, privatni ili državni.

Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje odobrio je trudnici Mireli Čavajdi pokrivanje troškova obavljanja medicinskog zahvata feticida u Ginekološkoj klinici Univerzitetskog kliničkog centra u Ljubljani. Boravak u ljubljanskoj bolnici bit će pokriven iz sredstava zdravstvenog osiguranja u skladu s odredbama koje reguliraju financiranje troškova liječenja i medicinskih zahvata hrvatskih zdravstvenih osiguranika u inozemstvu, rekli su u srijedu iz HZZO-a, prenosi HRT.
    https://narod.hr/hrvatska/hzzo-odobr...bivanju-racuna

Gnjusno ubojstvo Grge Čavajde ćemo svi mi morati platiti državnom odlukom čime nas ubojica i država uključuju u zločin gnjusnoga ubojstva nevinog djeteta. Nivo sotonizma je neviđen. Državnom prisilom nam oduzimaju 16,5 % plaće za državni zdravstveni sustav koji umjesto da tom lovom liječi ljude, on usmrćuje ljude. Pokazatelj da treba oduzeti moć državi da raspolaže našom lovom i dopustiti ljudima da sami odluče koji će zdravstveni sustav koristiti, privatni ili državni.

https://narod.hr/hrvatska/hzzo-odobr...bivanju-racuna
    Bilo je govora kao da neće podmiriti troškove, ali na kraju su se predomislili (valjda zbog pritiska).

Sve skupa, mučno je to.
    Takozvanoj majci su ponudili da će je prijevremeno poroditi, no ona se odlučila za eutanaziju (namjerno ne koristim riječ pobačaj jer to više ni nije pobačaj) koju ćemo mi na kraju platiti.
    Ovakvo društvo nije zaslužilo ništa drugo nego da propadne.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove