+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 3 PrviPrvi 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/58

Tema: Slučaj Tram 11 - kultura otkazivanja stigla u Hrvatsku

Super ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Drago mi je da se digla ovakva pompa oko novog albuma, pravo osvježenje je album pored bezlične konkurencije ka šta je vojko v, tbf i slični.

Zna san da je General državotvorni Hrvat, i baš odlično šta je kvalitetno, i ovako oštro, beskompromisno uglazbia svoje misli.

Naravno da se album kupuje

generalov album verbalni delikt postao aktuala, lik uništava sve repom. nije ni čudo da ga zabranili, čudim se da ga nisu prije cenzurirali.

nije se dotako tabu tema, pa je prošlo antifa radar. ali sad je isprdio drugovima u facu, pa se rasplakali, a nije da nije znao oprat i ove tzv desničare.

sve je on u svom repu ispljuvo, to i je poanta repa, po ovome mogu svaki rep zabranit. jer sve je previše direktno, i sve vrijeđa.

poanta je u tome što je levima dozvoljeno mrzit i vrijeđat javno neistomišljenike, sada pokazuju mišiće ko putin u ukrajini, i misle da će dugoročno to imati efekt, imati će sigurno efekt ali kontraefekt od onog što oni žele.

Ja ne znam zašto se ljevičarski leftardi bune protiv ovog Whoo- a. Opjevo je sve ljevičarske mitove od prodaje Vukovara, Posavine, popljuvo crkvu, papu, spominje neko nacističko zlato za papu, spominje Zlatka Sudca.

Neću mu kupit album, ko ga jebe.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 26-01-2022 at 22:49
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Ja ne znam zašto se ljevičarski leftardi bune protiv ovog Whoo- a. Opjevo je sve ljevičarske mitove od prodaje Vukovara, Posavine, popljuvo crkvu, papu, spominje neko nacističko zlato za papu, spominje Zlatka Sudca.

Opleo je po njima (jugoleftardima) a to se nikako ne smije!
    Po njihovoj licemjernoj logici sloboda govora je kad se napada Crkva, DR, branitelji, konzervatizam a kad se dirne u njihove svetinje onda je to govor mržnje.
    Ili kako je rekao njihov omiljeni krvavi bravar "mi jesmo za demokratiju ali ne da svatko govori šta hoće".
    Posljednje uređivanje od Gelsey Azalea : 27-01-2022 at 03:01
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antonac)

Datum registracije
    Sep 2012

Neke od pobrojanih stvari vrijede i za dio desnice.
    Unatoč tome, neupitno je da diše hrvatski Woo.

Citiraj Prvotno napisano od philly Vidi poruku
    Neke od pobrojanih stvari vrijede i za dio desnice.
    Unatoč tome, neupitno je da diše hrvatski Woo.
    Koje stvari vrijede. da je Tuđman izdao Vukovar, da je Šušak prodao Posavinu, da su nacisti skupljali zlato za papu, što im je skrivio Zlatko Sudac, ne znam jel spominju i podjelu Bosne.

U toj pjesmi ko da Špegelj repa.

Koje stvari stoje.

to što woo pjeva, je logično, rep uvijek kritizira i sere po nekome. čisto sumnjam da WOO privatno loše misli o Tuđmanu ili Šušku, ali to se napravi zbog rime i zbog prodaje. taj album je bio prije 10tak godina. ova stvar je s verbalnog delikta, a stavio sam je baš zato da vidite di je problem, dakle nije problem kada je woo kritizirro Tuđmana Šuška Šeksa papu naciste itd, problem je sada kada se dirnuo u danku partizanku Jasenovac itd.

rep i služi tome da kritiziraš sve, nema u repu mjesta nekoj ideološkoj priči, lijevo desno. ja osobno i nisam ljubitelj tog glazbenog žanra, ono poslušam ali nije da sam lud za tim.

ja sam više rock metal techno house đir, volim tu malo nabrijaniju glazbu, kada sve bubnja i trešti. haha

ali volim poslušat i dobar rep, a ovo gore je s verbalnog delikta, i baš zato sam stavio jer je aktualno, on vrijeđa to društveno stanje više nego neku konkretnu politiku. ljudi se upecaju na sve idiotarije svijeta, ko sada za koronu, to je kritika društva u cijelini nema to veze s kritiziranjem na nekoj ideološkoj osnovi. ali ponavljam on to i radi da proda albume, i da ne zna pogodit u žicu, ne bi ni bio cijenjeni reper. dakle prije 10 godina je opro ove što jugoslaveni mrze, a sada je opro njih, i odmah je ispala pizdarija. samo pokazujem o kakvom je društvenom licemjerju riječ, a ova stvar je dobra rima, nije toliko vjerojatno to snimio kao odraz svojih svijetonazora, koliko zbog rime, uostalom poanta repa je da kroz rime složiš kritiku društva i društvenog statusa pojedinaca. i on to odlično radi, ne trebaju nam mitovi o nikome.

sve se bojim kako woo-a boli kurac za bosnu, ili tezu o prodaji posavine. to se samo dobro uklopilo u rimu, a što misli o vukovaru ko vukovarac mislim da je suvišno i raspravljat, pa nije on Boris Dežulović. on je ssamo politički nekorektan prema svima, a takav po meni mora i biti neovisni izvođač, u tom repu upravo na to i aludira, kako ostali puše kurac ko TBF, oni su primjer "neovisnih izvođača" s svojim "veseljkom".

Budući da ne slušam rap još od početka osamdesetih ja nisam čua za tram 11 sve dok crveni nisu digli dreku neki dan. Ako je istina šta Inkvi govori o njima, kakvi su prije bili i šta su rapali o Vukovaru, Tuđmanu, Posavini itd..to je samo razlog da ih se više cijeni zbog ovog albuma.

Nema šta bit ili ne bit istina. Imaš spot, samo ne znam zašto bi ih se trebalo više cjeniti

Nema šta bit ili ne bit istina. Imaš spot, samo ne znam zašto bi ih se trebalo više cjeniti
    Pa zato jer im je došlo iz guzice u glavu, jer su sa krive prešli na pravu stranu. Rap inače sluša mularija zbog čijih srca i umova se i vode kulturni ratovi. A ovaj album je ogromna pobjeda prave strane.

Ne cijenim ljude koji za 180 stupnjeva mjenjaju svoja mišljenja jer tko zna kad će ih opet promjenit.

Datum registracije
    Sep 2012
    Koje stvari vrijede. da je Tuđman izdao Vukovar, da je Šušak prodao Posavinu, da su nacisti skupljali zlato za papu, što im je skrivio Zlatko Sudac, ne znam jel spominju i podjelu Bosne.

U toj pjesmi ko da Špegelj repa.

Koje stvari stoje.
    Tija san reć da neke stvari poput prodaje Vukovara i Posavine stoje, u smislu da dio desnice viruje u to, da su nasjeli na ljevičarsku propagandu, a nisu ljevičari.

Ono kad se Paragini i Titovi fanovi udruže protiv Tuđmana.

Ja mu isto zamjeran šta je spomenia u jednoj pismi kako je Šušak izda Posavinu, al isto tako je u toj pismi popljuva odvratnu pojavu kod mladih koji kombiniraju pjesme domoljubne tematike sa turbo folkom.

Ne cijenim ljude koji za 180 stupnjeva mjenjaju svoja mišljenja jer tko zna kad će ih opet promjenit.
    Cijeniti? Ne nužno. Ali oportuno je podržati ih, ako su (konačno) odabrali ispravnu stranu. Važi za sportaše, estradnjake, političare... I obratno, "zgaziti" ih ako krenu u kenjažu, pa ma kakve im bile zasluge i minuli rad (primjer Zekanović). Imamo i likove poput Pernara, koji idu iz krajnosti u krajnost i kada čini nešto dobro (makar i slučajno ili nesvjesno) - to podržati.
    Tramvaj 11 (iako nisam ljubitelj repanja), napravio je odličan tekst i savršeno pogodio trenutak. I zato, živio Tramvaj 11, do idućeg "okretišta".

Datum registracije
    Sep 2012
    Nije to 180 stupnjeva.
    Neki ljudi smatraju (po meni neopravdano) da je Vukovar izdan, a nisu ljevičari. Npr. Tromblon i Čuljak ovako iz prve mi padaju napamet.

Nije da je repa o NOB-u pa je sad okrenija ploču skroz.

Tromblon ne tvrdio i da je oružje za Vukovar otišlo u Zapadnu Hercegovinu.

Nije stvar samo Vukovara. Ovaj cijeli spot je toliko odvratan da ga ni TBF na najjačim sterodima nikad ne bi odrepao.

Citiraj Prvotno napisano od philly Vidi poruku
    Tija san reć da neke stvari poput prodaje Vukovara i Posavine stoje, u smislu da dio desnice viruje u to, da su nasjeli na ljevičarsku propagandu, a nisu ljevičari.

Ono kad se Paragini i Titovi fanovi udruže protiv Tuđmana.

Ja mu isto zamjeran šta je spomenia u jednoj pismi kako je Šušak izda Posavinu, al isto tako je u toj pismi popljuva odvratnu pojavu kod mladih koji kombiniraju pjesme domoljubne tematike sa turbo folkom.
    Nisam ljubitelj niti Tita, niti Parage, ali što se tiče Posavine, vjerujem kako tu nisu bila čista posla. Samo detalj, napuštaš Bosanski Brod, Srbima fali nafte, a rafinerija, ne da nije uništena, nego je još i gorivo ostalo u rezervoarima?! I tsl... A onda tu ludoriju još i potvrdiš u Daytonu?!

Ni ja. Al ovo nije slučaj promjene mišljenja. Jer rapaju o činjeničnoj stvarnosti. A činjenice i mišljenja nisu jedno te isto.

Jer po tom tvom i Tuđman je prominia mišlljenje za 180 stupnjeva.

A ono prije je bilo što. Stvarnost isto.

Ne bi se sad zapetljavo u sitnice i razliku između vlastitog mišljenja i procesuiranja činjenica.

Nekad davno sam poslušao tog Whoo- a i odmahnuo rukom. Ogorčeni lik koji se peca na stereotipe.

Ostajem pri ranijoj trpnoj radnji. Ko ih jebe. Naletjeli su na vlastitu toljagu.

A ono prije je bilo što. Stvarnost isto.

Ne bi se sad zapetljavo u sitnice i razliku između vlastitog mišljenja i procesuiranja činjenica.

Nekad davno sam poslušao tog Whoo- a i odmahnuo rukom. Ogorčeni lik koji se peca na stereotipe.

Ostajem pri ranijoj trpnoj radnji. Ko ih jebe. Naletjeli su na vlastitu toljagu.
    Pa kad bi se "zapetljavao u sitnice" i ostao dosljedan onda bi mora imat isto mišljenje i o Tuđmanu ka šta imaš o ovim raperima.

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Pa kad bi se "zapetljavao u sitnice" i ostao dosljedan onda bi mora imat isto mišljenje i o Tuđmanu ka šta imaš o ovim raperima.
    Pa i nikad ga i nisam potpuno "svario" niti se on okrenuo za 180 stupnjeva inače nam ne bi Udba vodila državu 30 godina nakon rata.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove