+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/10

Tema: Stranci se ne mogu načudit

Stranci se ne mogu načudit

E pa da znate tko drži medije u Hrvatskoj a i vlast ne bi se čudili što se od Hrvata traži a u dresira ih se da je cool pljuvati po vlastitoj domovini i da je najveći uspjeh napustiti Hrvatsku. Doduše to ne amnestira narod, dapače.

https://www.vecernji.hr/vijesti/norv...-jasno-1557224
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Nas se 1.000 godina dresiralo na taj način, pa nije ništa čudno kaj nam je takav odnos prema domovini ostao u krvi. Pogotovo je to normalno u naprednim urbanim sredinama poput Zagreba koje glasuju za napredne stranke poput Možemo.

Dobro je da je toliko naših otišlo van uvjeriti se u živo da je kod nas pjesma i da nam je stvarno lijep život. Osim što je vlast protunarodna.

Paradoksalno, imamo kompletno uzurpirane "ne"-zavisne medije koji mogu dan-noć pljuvati po nama dok je na vlasti centar-lijeva stranka u koaliciji s etnobiznismenskim adutima koja gura sve po špranci euro-globo-homo-soc-eko birokrata pa čak i covid-fašizam i opet im nije po volji. Uniformni zavisni mediji smatraju da nema smisla čak ni ostati i suprotstaviti se ovoj koruptivnoj "klerofašističkoj" tiraniji i ortačkom "kapitalizmu", oni savjetuju vrlim mladim revolucionarima bježaniju odnosno pušenje reklama za služenje kao jeftina radna snaga na stranom tržištu rada. Inače, tamo na zapadu i sjeveru ljudi ne znaju za tiraniju, gospodarske krize i sukobe, osim naravno covid-fašizma, masovnih prosvjeda, covid-krize dobavnih lanaca, najveće inflacije u 40 godina i panike oko potencijalno najvećeg sukoba u zadnjih 75 godina (nedavno svi bruje: Nato, Švedska/Finska, Rusija, Ukrajina itd.). I naravno zaboravih lov na vještice odnosno glavne opresore kugle zemaljske - sve naizgled muško bijelo hetero kršćanskih korijena - koje dan-danas "opresira" migrante kroz sustav nedostatnih socio-političkih prava.

Ovaj Norvežanin nije naveo kako on zarađuje za život. Ako ga roditelji finaciraju, onda je lako biti pametan. Hrvatska je dobra ako zarađuješ 20 000+ kuna i ako imaš riješeno stambeno pitanje. Tada možeš u slučaju problema sa zdravljem liječiti se privatno, možeš putovati, uštediti za vikendicu kroz 10ak godina itd. Problem je što malo ljudi zarađuje toliko (ali vjerojatno ima dosta developera koji toliko zarađuju radeći za strance).

Kad zarađuješ velike novce, onda nisi ni opterećen toliko politikom (jer politika nema toliko utjecaja na tebe), više je promatraš sa strane.
    Democracy virtually assures that only bad and dangerous men will ever rise to the top of government.

Citiraj Prvotno napisano od Hoppe Vidi poruku
    Ovaj Norvežanin nije naveo kako on zarađuje za život. Ako ga roditelji finaciraju, onda je lako biti pametan. Hrvatska je dobra ako zarađuješ 20 000+ kuna i ako imaš riješeno stambeno pitanje. Tada možeš u slučaju problema sa zdravljem liječiti se privatno, možeš putovati, uštediti za vikendicu kroz 10ak godina itd. Problem je što malo ljudi zarađuje toliko (ali vjerojatno ima dosta developera koji toliko zarađuju radeći za strance).

Kad zarađuješ velike novce, onda nisi ni opterećen toliko politikom (jer politika nema toliko utjecaja na tebe), više je promatraš sa strane.
    Upravo tako. Strancima (poglavito situiranim) jest sve kod nas simpatično i egzotično kad dođu na 2 tjedna. Ali budi baja i živi stalno kod nas.

Tko ima neku pozadinu u vidu naslijeđene nekretnine, posla i sl. , njemu jest OK

Ali počinjati u Hrvatskoj od nule-ni u ludilu.

Čovjek tu i živi. I ne piše da ga financiraju roditelji.

Možda je bogati nasljednik. Možda je šeik koji je migrirao u Norvešku.

Možda je zakamuflirani Romano Abramovič.
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Nas se 1.000 godina dresiralo na taj način, pa nije ništa čudno kaj nam je takav odnos prema domovini ostao u krvi. Pogotovo je to normalno u naprednim urbanim sredinama poput Zagreba koje glasuju za napredne stranke poput Možemo.

Dobro je da je toliko naših otišlo van uvjeriti se u živo da je kod nas pjesma i da nam je stvarno lijep život. Osim što je vlast protunarodna.
    najveće seljačine žive u najvećim gradovima, a najveće seljačine su i došle u gradove s partizanima. tako da ništa čudno, a što se tiče hrvata u ruralnim područjima su urbaniji i sto puta normalniji nego u urbanim. ja se uvjerio već mali milion puta, ali baš zato index dere po ruralnoj hrvatskoj, tu je njihov neprijatelj.

Citiraj Prvotno napisano od Hoppe Vidi poruku

plenkovića priča da je prosječna plaća 7000 kuna, di to? u zagrebu možda, a nije ni u zagrebu. prosječna plaća je 5000 kuna, čistačice rade za 3500. ali ja ne žalim ljude koji pristaju radit za tako male novce, jer koliko god posao bio bitan bitnije je dostojanstvo, ako nisi dostojno plaćen zašto bi radio ? svim tim i takvim govnima, treba jasno dati do znanja da im za takvu cijenu rada nitko neće radit, pa makar bio gladan i poput iraca uzgajao krumpir da ne bi umro od gladi.

i 5000 je malo, s obzirom na troškove života, to ja imam pa vidim koliko mi znači. imam kuću jer mi je baba bila u njemačkoj 25 godina, da nije ne bi imao ni kuću ni vikendicu, sve je to ona omogućila jer je slala pare da bi se ovdje gradilo.

a ti vidi što ti vrijedi 5 ili 10.000 kuna, ako imaš dvije kuće za održavat. pa aluminjsku stolariju smo platili na prizemlju 20 i nešto tisuća kuna. koliko ti treba za auto ? sad sam potrošio 7000 kuna, električar limar mehaničar, i nove gume prije tehničkog.

i onda neka mi netko kaže da od 5000 možeš normalno živjet, možeš, ako si podstanar i ako nemaš ništa, ni auto ni kuću ni stan, onda možeš onda ti je to taman, ali ako imaš stan, plus taj čuveni mentalni ljubimac, ima da se već misliš šta ćeš i kako preživjet, a ako imaš kuću, pogledaj koliko dođe nova fasada crijep nakon 30 godina, solarni paneli, ili kolektori koje ja imam 10.000 kuna dva.

koliko dođe grijanje, 12.000 kuna na pelet zimi, 3 stana grijemo, racionalno grijanje, nema 4 5, u pravilu je broj 2 ili 3 u opciji. nema topline, već održavanja da nije hladno. i onda ti dođu ovi mlatimudani koji nemaju ništa, pa kažu uvedite porez bogatima, to mogu pričat boljševički kreteni koji nemaju ništa, i koji misle da oni koji imaju nešto moraju biti prisiljeni da nemaju ništa. takvi su u Rusiji došli na vlast 1917.

i takvi u hrvatskoj su najglasniji, i najglasnije revu, jer nemaju ništa, takvima i je normalno da imaju 5000 kuna plaću ili 3500, jer su kreteni koji nemaju ništa pa smatraju da nitko drugi ne treba imati ništa, zašto bi uživao u životu punim plućima, kada možeš biti gol bos i polugladan, i optuživat susjede zašto voze mercedes ili zašto imaju saunu, a ne bi se potrudili i dali si oduška da i oni imaju to sve, već bi drugome oduzeli sve da i taj drugi nema ništa kao i oni, tipična komunistička govnjarija hrvatske.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 25-01-2022 at 14:22

ponavljam politikom se ni ne treba zamarat, ali kada vidiš tko vodi ovu zemlju, i zašto su cijene ovakve nego zato što su to isti oni komunistički praznoglavci iz doba SFRJ, i njihova dječurlija.

ako može Finska biti najsretnija, i među najbogatijima u europi, koja nema TOPLO more, i koja nema prirodne ljepote i geopolitički položaj kao mi, o čemu pričamo? kakve alibije tražit za ova naša govna ovdje, pa tko rastura i uništava potencijal ove zemlje nego stoka na vlasti, i oni koji su se okoristili od te vlasti?

mi po svemu viđenom, možemo biti u boljoj poziciji od švicarske i finske, a mi smo u poziciji da se utrkujemo s rumunjskom bugarskom srbijom i bosnom, uskoro nećemo moći ni s njima s obzirom kakvi nas kreteni vode.

Slovenija je za nas Dubai, a tko je to kriv? pa samo pogledajte sve te zemlje, i što oni imaju što mi imamo i sve je jasno, japanci bi samo od slavonije napravili bogatstvo, svaki pedalj zemlje bi obradili a pogledajte ove naše idiote koliko im zemlje ostaje pusto, mladi iseljavaju, poticaja nigdje, i ako i postoje onda su takvi da nakon par mjeseci svi odustanu od rada nakon takvih "poticaja" države.

u ovoj državi je smišljena sabotaža po svuda, a velikim djelom zbog ideologije iz prošlog stoljeća, drkanje na tita i njegove maršalske zvijezdice. zato je zemlja pusta neobrađena, a ljudi ako ne gladni, na rubu da postanu gladni. sere mi se od ovog naroda, koji pasivno promatra svoje krvopije i one koji su nam razorili potencijal gore nego bi ijedan četnik u tome uspio.

Mislim da nije poanta u ekonomiji.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove