+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/19

Tema: Srpska vojska kroz povijest-mitovi i činjenice

Srpska vojska kroz povijest-mitovi i činjenice

Kod Srba je svepristuno kurčenje vlastitom ratničkom poviješću od davnih dana do zadnjeg rata. Ima tu svega i svačega a najviše izmišljotina, poluistina i mitova.

Ovdje možete stavljati svoja mišljenja, razne opservacije a najvrjedniji dio su snimci iz prošlog rata koji vrve karikaturalnim prikazima srpske vojske

U moru takvih ovo je jedan od mojih favorita

Godina 1995-ta. Hrvatska vojska osvaja dio po dio teritorija i prilazi Kninu. Neki očito neki vid specijalaca vojske tzv RSK nakon terena od 3 (slovima tri dana) položaja na Dinari

Razuzdano i raspojasano napijanje popraćeno nerazumljivim arlaukanjem ( valjda slave što si sišli živi) a ova "junačina" govori kao se sa ustašama igra mačke i miša .

Pogledajte vi tu vojsku. Ovo su im neki šatro specijalci, što li. Na što to liči. Možemo samo zamislit kakva im je bila obična vojska. Možete stavljat clipove iz prošlog rata koji su vam najsmješniji ( a ima ih more) a osvrnut ćemo se, (barem ja ) na njihove najveće ratničke mitove kroz povijest. Nažalost iz tih vremena nemamo ovakve dokumentirane stvari ( a bilo bi isto tako ultra zanimljivo da postoje)
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

Meni osobno su smijesni bar ono sto sam svojim ocima vidio, od ljeta i jeseni `95 jasni, vecinom kokosari pri tome potpuno nesposobni suprostaviti se modernijoj vojsci, pa su onda izmisljali mitove o NATO vojnicima. Ili su oni stvarno bili uvjereni da njih napada NATO, sto je i nekakav kompliment HVu. Kako se kaze u strahu su velike oci.

smijesno je toliko busanje u prsa, nepobedivi smo, a kad popuse a cesto puse, onda je uvijek kriv Vuk Brankovic. Uvijek ih je netko izdao, prodao, nisu oni porazeni vec su izdani.
    Pa je Oluja dogovorena, napale ustase na starce i nejac, a onda "u Petrinji smo ustasama dali po repu" i "na Uni su porazene ustase". Jel nejac u Petrinji pruzila otpor pola dana, ili sta, ne razumijem. Tko je na Uni porazio ustase, starac Foco od stotinu ljeta, kad gube onda su nejac.
    O NATO paktu da ne pricam, oni i danas pricaju bajke kako ih je NATO bombardirao, prividjaju im se F16ice od naseg MIG21.

Vjerojatno su i one Mi24 tvrdjave sto su ih mljele ko mljeveno meso u zapadnoj Bosni, NATO avijacija.

Puno lazu, cesto su i zrtve svojih lazi. U zelji da Hrvate predstave kao krvolocne koljace, nikoga ne prevare osim svog seljaka koji se plasi svoje sjene misleci da je to krvolocni ustasa sa nozem u zubima. A mislim da su itekako bjezali i sto su dobro znali sta su uradili, savjest je gadna stvar, bojali su se osvete jer su u rat i krenuli sa praksom spaljene zemlje. Puno zla su pocinili, pa su pobjegli da ne bi odgovarali. Ostavili babe.

Ima kod Srba taj urodjeni gen lazinjanja, puno puno lazu, kod njih je to presutno i dopusteno jer laze se u politicke svrhe, laz je dio rata. Takijaju, sto bi sami rekli za muslimane, puno lazu. Samo ova nova laz, koja sluzi ne znam cemu, sami sebe lazu zapravo... kako je dobro sto Srbija ima duplo vise umrlih nego rodjenih, kao to je ok jer umiru penzioneri pa ce se narednih godina smanjiti smrtnost. Sta, ovi sto danas imaju 60 godina oni ce se zamrznuti u vremenu pa nece imati 65 za pet godina, i nece umirati ili sta. I sta, sadasnji penzioneri koji umiru, nisu dio statistike, nisu ljudi, ne razumijem taj mozak koji to govori i vjeruje u te gluposti. Kao bitno je da se vise radja danas nego jucer, a sto duplo vise umire nego jucer, nije to bitno.
    Bolesni patoloski lazovi.

Da se nadovežem na bombardera. Meni je najsmiješnije to poslijeratno vađenje zašto su izgubili pa se zapletu u svoje laži ko pile u kučine. 20 godina smo slušali kako je nato avijacija uništila ćelavac i onda dođe čubrilo koji priča o hrvatskim avionima
    http://youtu.be/O4Y8wr_n_q8
    Kako samo smiješno izgleda ovo ćelavo jaje što se čudi radinoj priči. Onda rade kaže da su miloševićevi ljudi onesposobili rakete pa u sljedeću dođe pajić pa ga demantira i kako milošević nije nikoga izdao dapače on je pozivom spasio banja luku od pada. Znači show. Mada prema nama hrvatima imaju respekt kao borcima to me iznenadilo obično nas pljuju i omalovažavaju pogotovo u komentarima, ali eto ti koji su sudjelovali protiv nas imaju respekt prema nama.
    Još na jednu laž da se osvrnem je atentat blagoja jovovića za koju govore da je uspješna jer se eto ante pavelić patio 2 godine i onda na jednoj tribini srbin priča kako se blagoje uplašio i nije izvršio zadatak.
    Energija je nova valuta. Podaci su novo zlato. Cilj im je potpuna kontrola.
    Mi smo u ratu.

Ma njihove laži su stvarno karikatura. Zato su i zanimljive. Mislim zanimljive. Nisu zanimljive, žalosne su. Ustvari žalosne su u svojoj zanimljivosti ili obrnuto.

Npr njima je Vuka Branković sinonim izdaje a ustvari jedini Vuk Branković nje izdao i priznao vazalstvo prema Osmanlijama. I umro je mislim u osmanlijskom zatočenju. To bi trebao provjeriti nisam siguran. Uglavnom oni su obrnuto stvarali mit. Od izdajnika su radili junake a od jedinog koji nije prodao izdajnika. I to je karakterizacija.

I njima je to što je Stefan Lazarević, Lazarov sin ratovao za Osmanlije i u onoj poznatoj bici kod Nikopolja udario izmorenoj kršćanskoj vojsi s leđa, što je kažu presudilo bitku i zacementiralo Osmanlije na europskom tlu, to je njima normalno, i što se borio za Bajazida, očevog ubojicu i što je SPC naložio Milici, Lazarovoj udovici, da Oliveru dadne sultanu u harem, sve je to njima normalno, druge bi pljuvali kao konjušare i zadnje jadnike ali kad Srbin to radi to je opravdano.

Onda priča s Bugarima. Ona priča da su oni Makedonce oteli Bugarima. Kao da je to njima bio cilj a ne srbizacija Makedonaca. Laganje. mjenjali su bugarska prezimena u srpska i nisu priznavali makedonsku naciju i najjačei žandarski teror u Kraljevini jugoslaviji je bio u Makedoniji i najviše je srpskih žandara dole poginulo, na kraju krajeva i Alaksandra je ubio Bugarin. A Bugari ih zamalo ugasili ono kad ih je Tomislav spasio.

pa 1885-te ih AUgari spasili da im Bugari u Beograd ne uđu. Inače ih Germani kao ne podnose.

A oni su onda tukli Bugare u ratu kad su svi bili protiv Bugara pa čak i Turci protiv kojih su pokrenuli 1-vi balkanski rat. Pa oni su pobjedili Osmanlije i kao su bili samo dio koalicije isto kao što su u drugom Balkanskom ratu bili opet samo dio protubugarske koalicije. Prvo svi protiv Turaka a onda svi protiv Bugara. Ali ne sve su oni to sami. Tako to ispada.

Ali da, kod Petrinje su "ustaše dobile po repu", pola dana bio otpor ali svuda je bila naredba za povlačenje osim u Petrinji pola dana. ili na Uni, dvi satnije HV forsirale Unu i na njih se diglo pola srpske vojske. 200 ljudi im napravili kaos, dvi satnije i da akcija nije opozvana uzeli bi im i Dubicu, da je drugi ešalon prešao. To nije prodano ali eto ovo dole na Jugu sve je prodano. Od Glamoča do ulaska u Banjaluku. da je Banjaluka pala a bila je ko zrela kruška i to bi bilo prodano.

No ono što je najznaimljivije to su karikaturalni snimci. To nisu imali ni Muslimani, ovakve scene, a HV Tek. Di si ti vidio naše specijalne jedinice, nigdje ih nisi mogao vijdeti da se ovako ponašaju, da laprdaju pred kamerama. A kod njih je to non stop bilo pred kamerama. Ide priča da nema šanse da ustaše to uzmu, oni ganjaju ustaše, igraju s ustašama ko mačka s mišem , za pet dana ustaše uzeše sve a lola pod ceradom na traktoru

A Gišku su eto ubili njihovi, jer di će ustaše ubit velikog najvećeg srpskog krimosa , to bi bilo poniženje za njih. Pa ova verzija pa ona verzija. Arkan je isto popio metak na Lužcu. Da ga nije spasio hekler vjerojatno bi bila priča da je i njega DB Srbije ubio.

Snimke su najjače. Snimke su nevjerojatne. Ko da je netko radio nadrealni show. Top Lista nadrealista je za njih kamilica.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 27-12-2021 at 14:08

Zbog Eline i bokala vina

Slab je taj respekt a i bolje da ga nema, samo neka oni gaje mit o pederastim Hrvatima, i o Hrvaticama koje po kurac idu u macho prijestolnicu Beograd.

Tim bolje, i neki sljedeci put ce dobiti po picki, oni samo zbunjuju priprostog gedzu, sad je ustasa krvolocan koljac a onda je pedercic, malo zatim je nadrogirani zlikovac potpomognut placenicima iz Bangladesa.

Inace je mit o srpskom vojniku jedna siroka prica, na to se nadovezuju mitovi kako Hrvati nisu narod, kako je hrvatska povijest izmisljena, da nije postojao nijedan hrvatski kralj, kako su Hrvati sluge, poltroni, kako je Hrvat podmukao i zao, kako je to jedan obicni pokatoliceni Srbin sto valjda logicki daje da je i Srbin podmukao, zao, poltron i sluga, Srbin je Srbin... a sve to govore ljudi koji su 450 godina sluzili drugoj vjeri, drugoj kulturi, Smederevo je palo polovicom 15. stoljeca a prvi srpski ustanak je tek pocetkom 19. Sta su cekali 350 godina ti junaci, obilici i lazari, nego su vjerno sluzili agu i pasu.

I oni pricaju o necijoj servilnosti, pa Hrvati su bili u zajednickoj drzavi sa ugarima, istom vjerom, istom kulturom, mozda nije bila neovisna ali nije bila ni pokorena, okupirana, sto njihova jeste.

Diana glasnova je govorila o tome kako su sve bugarske popove iz makedonije istjerali ili poubijali i stavili svoje. Pa jedan od najpoznatijih srbiziranih bugara je luka dončić. Dončo je bugarska verzija imena ante.
    Meni jedna od sramnijih epizoda junačke srpske istorije je postojanje đojlena zamišljam da su hrvati tako nešto imali koliko bi bilo skečeva i pošalica na to. Ovako smo samo konjušari poput zrinskog,jurišića,berislavića, sarkotića,filipovića, popa mesića itd.
    Mi smo u ratu.

Ljudi slave poraz kao pobjedu, gledao sam vise puta onaj propagandni film iz 1989. Boj na Kosovu, koji je ono level ludila.

Veli Lazar par minuta prije nego ce mu odrubiti glavu, "tvoja je Bajazite pobjeda ovozemaljska, a moja je ona vaznija, ona nebeska". I da, Brankovic je zapravo jedini do kraja pruzao otpor osmanlijama, sa Kosova se povukao jer je vidio da je besmislena bitka. A i u tom boju jedno krilo im je drzao Hrvoje Vukcic, mada i on je Srbin naravno.

Paradoks je da bi oni trebali slaviti one bitke koje su osmanlije pobijedile i koje su im omogucile okupaciju dijela Balkana, jer su oni sudjelovali na osmanskoj strani kao vazali.

Pa najveci junak mitskih epova je covjek koji je sluzio kao osmanski vazal, Marko. Smijesno.

ja isto ne znam o kakvom respektu se to priča. oni baš to o nama govore i danas kad smo ih vojnički porazili svuda osim eto u Bos. posavini a i tu bi da je rat potrajao. U njihovim filmovima ratnim čak ki kad ih rade ne baš Velikosrbi, Hrvati su prikazani kao mlakonje i svi redom kajkaju. kao npr u onom filmu "Turneja" gdje hrvatski vojnici u Posavini kajkaju i "Arkan" ih zarobljava i tjera po minskom polju a u stvarnosti hrvatski vojnici u srazu rasturaju Arakanovce.

Ništa se promjenilo nije. Sad snimaju neku seriju o Aleksandru, glume im glavne face glumišta nabasao sam neki dan na jednu epizodu. Svi stereotpi o Hrvatima su tu. Preko Radića..

Al izgled a da ih skidaju sa youtubea. Netko stavi pa ih miču, zbog prava. Ako se opet pojavi, postavit ću.

Inače ovo što je spomenuto statistika. Srpski podaci se daju u Vučićevom kabinetu. Ili u Dodikovom. I za Srbiju i za tzv RS. Štimaju kako im paše. Evo npr cijelu godinu su imali minus rođenih u onda samo u 1-.om mjesecu imaju 840 rođenih više nego isti mjesec prošle godine i tako su iz minusa od 800 u prvih deset mjeseci ušli u plus za samo jedan mjesec. To se sve dirigira iz Vučićevog kabineta. Sve statistike. U tzv RS ista stvar. Minus u prva tri kvartala a ond a četvrti ima takav rast kojeg ni Hrvatska ne bi imala za 4 puta više stanovnika. A tek izbori i izlasnost, ispada po njihovoj statistici da federacija ima tek nešto više stanovnika od tzv RS a ima duplo više.

Mislim to nije tema ali samo još jedan dokaz. Kod njih se ja mislim nigdje ne daju stvarni, realni podaci ni u čemu. Samo laganje i obmanjivanje vlastitog naroda. Kao i u ratu.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 27-12-2021 at 14:28

Zbog Eline i bokala vina

Govorim o respektu njihovih veterana koji su gostovali na tom balkan info ja sam očekivao da će biti podcjenjivački kakvi su komentari na netu ili filmovi pa sam se iznenadio.
    Mi smo u ratu.

Kaze legenda da je kraljevic Marko zakasnio na Kosovo jer se najeo loja a nije navikao pa imao probavnih smetnji. Trebao se tuci u redovima sultana Murata.

Dobro. Budimo ozbiljni.

Što se tiče prvog srpskog ustanka on nije bio protiv Osmanlijska vlasti, bar ne u početku. To je bio ustanak protiv dahija. Dahije su bile janjičarski vođe koji su jačali kako je osmanlijska vlast slabila pa nisu više slušali centralnu vlast u Porti. Nametnuti su novi porezi i teror a u tome su sudjelovali i tzv srpski "obor knezovi" kojima je osmanlijska vlast dala određene ovlasti i koji su izgleda isto tlačili vlastiti narod. Oni su izgleda surađivali s tim dahijama pa su, to sam na srpskim stranicama pročitao čak podvodili Osmanlijama srpske žene i djevojke "s kojima su na sramotu naroda Turci bludili čak i pored puteva" kuda su ljudi prolazili.

kako je došlo do ustanka, nije potpuno jasno. Izgleda da se raja pobunila i protiv dahija i protiv tih kneževa koji su suarađivali s njima. Pa su se knezovi morali pobunit pod pritskom naroda, pa je izvršena ona poznata "sječa knezova" pa je došlo do pobune.

Porta je čak podržavala taj ustanak protiv odmetnutih dahija. I sama buna se zove "buna na dahije". Sultan je kažu čak poslao Karađorđu poklone i to na Kosovo polje jer je pogubio neposlušne dahije protiv kojih bi i Osmanlijska vlast poduzela nešto. Tj morala bi. No Karađarđe po toj legendi pogubio osmanlijske izaslanike s darovima od sultana i tada je krenuo rat sa Portom. I ustanak je slomljen.

No kada je Rusija pobjedila u ratu s Francuskom pojavila se mogućnost dizanja ustanka po drugi put koji je kratko trajao jer je Rusija uvjetovala Porti da mora dati Srbima autonomiju. taj 2-gi ustanak i nije bio neka borba. Srbija je dobila autonomiju a Miloš je moroa poslati u Portu Karađorđevu glavu. Taj ustanak nije bio kako se misli da se tada Srbija oslobodila borbom. Nije nego su , kako je Osmanlijska vlast još više slabila, a korupcija je u OC bila sinonim za politiku, Miloš je dukatima dobijao jednu po jednu privilegiju da bi tek mislim 1868-me zadnji Turski vojnik napustio Beograd. A to je 50 godina nakon drugog srpskog ustanka.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 27-12-2021 at 17:00

Zbog Eline i bokala vina

Uzalud je sve kad idoloziraš naciju kao da je neko božanstvo. Nema tu skromnosti, mudrosti i introspekcije. Samo vanjski znaci 'pobožnosti' i hrpetina busanja u prsa. Malen si narod, nikakav faktor generalno. Umišljavaš da si pobijedio prvi i drugi svjetski rat. Nisi ih ti pobijedio nego velike sile, Ameri, Rusi itd. Njemci te zgazili u roku keks, kao kukca. A poslije se ionako žališ, kralj Aleksandar je trebao uzeti 'što je naše', 'mi oslabađali' (nisu ništa oslobađali, bilo je bezuvjetno ujedinjenje) pa onda Tito srbožder, podijelio nas na 6 republika i 2 AP. 'Tlačili ih' po svim republikama pa pokrenuli ratove 90-ih, imajući na svojoj strani većinu JNA naoružanja. De facto spušili isključivo radi nas. Žale se da su velike sile bile protiv njih, a realno kakvu su ulogu igrale velike sile 90-ih. Jednom bombardirali položaje u Zapadnoj Bosni '95 koliko mi je poznato i na kraju im dali RS. Trebali bi im dići spomenik. U drugom ratu pomogli da Ameri sjednu na 'svjetski tron' pa dobili bombe '99 i plaču dan danas zbog 'novog svjetskog poretka'.

Busaju se u prsa oko ustanaka protiv Turaka, a nema ih nigdje na Kosovu. Pod Turcima bili pet stoljeća, a prije tog uglavnom pod Bugarima koji su u praiskonu također tursko pleme. A baljezga se o 'bečkim' konjušarima' koji su za razliku od njih imali brdo autonomije, a da ne pričamo da su ljudi živili u jednoj civilizaciji.

Sve im se danas svodi na zazivanje Rusa i Kineza plus labavo politiziranje kako vjetar u Europi zapuše.

Inače uz srpske mitove ide i hrvatsko zatajivanje vlastite junačke povijesti. Ko od ovih idiota hrvata što stavljaju baje male mindže zna za ustaškog satnika matu dukovca. Zračnog asa sa najmanje 44 pobjede više od ijednog zapadnjačkog pilota. Na jednom stranom forumu oko ww2 su ga srbi prisvajali dok jedan od njegovih rođaka nije prikazao njegov krsni list a sam je rekao da su oni u zemun došli iz gospića i da su hrvati iz like.
    Mi smo u ratu.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Kod Srba je svepristuno kurčenje vlastitom ratničkom poviješću od davnih dana do zadnjeg rata. Ima tu svega i svačega a najviše izmišljotina, poluistina i mitova.

Ovdje možete stavljati svoja mišljenja, razne opservacije a najvrjedniji dio su snimci iz prošlog rata koji vrve karikaturalnim prikazima srpske vojske

U moru takvih ovo je jedan od mojih favorita

http://www.youtube.com/watch?v=B9326KroyQI

Godina 1995-ta. Hrvatska vojska osvaja dio po dio teritorija i prilazi Kninu. Neki očito neki vid specijalaca vojske tzv RSK nakon terena od 3 (slovima tri dana) položaja na Dinari

Razuzdano i raspojasano napijanje popraćeno nerazumljivim arlaukanjem ( valjda slave što si sišli živi) a ova "junačina" govori kao se sa ustašama igra mačke i miša .

Pogledajte vi tu vojsku. Ovo su im neki šatro specijalci, što li. Na što to liči. Možemo samo zamislit kakva im je bila obična vojska. Možete stavljat clipove iz prošlog rata koji su vam najsmješniji ( a ima ih more) a osvrnut ćemo se, (barem ja ) na njihove najveće ratničke mitove kroz povijest. Nažalost iz tih vremena nemamo ovakve dokumentirane stvari ( a bilo bi isto tako ultra zanimljivo da postoje)
    Za ovakvo stanje vojske tzv. RSK je zaslužno hrvatsko vodstvo na čelu s Tuđmanom. Prvo se obranio od JNA, podijelio im tu vojsku na 3 dijela i onda uništio jednu vojsku, a bio je i na dobrom putu da uništi i drugu vojsku, samo su ga Ameri zaustavili 5 do 12.

Citiraj Prvotno napisano od franjevac Vidi poruku
    Inače uz srpske mitove ide i hrvatsko zatajivanje vlastite junačke povijesti. Ko od ovih idiota hrvata što stavljaju baje male mindže zna za ustaškog satnika matu dukovca. Zračnog asa sa najmanje 44 pobjede više od ijednog zapadnjačkog pilota. Na jednom stranom forumu oko ww2 su ga srbi prisvajali dok jedan od njegovih rođaka nije prikazao njegov krsni list a sam je rekao da su oni u zemun došli iz gospića i da su hrvati iz like.
    Da, ili Cvitana Galića, to su 2 najveća hrvatska zračna asa u drugom svjetskom ratu.

Općenito su naši junaci iz razdoblja prve hrvatske moderne države pali u zaborav, ali radom povjesničara se polako vraćaju u pamćenje naroda.

dobro ovdje nisu tema hrvatski junaci nego srpska vojska i mitovi..

lgendarni Rambo..

Da je netko htio srpsku vojsku prikazivati karikaturalnije teško da bi uspio bolje od njih samih, ni najbolji svjetski trash režiser to ne bi uspio..jedino što njihova nedjela nisu bila smiješna..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 28-12-2021 at 10:38

Zbog Eline i bokala vina

Još jedan krvavi poluinteligent, vođa srpske paravojske poznatije pod nazivom "Šiltovi" sa Banije. Uradili teške zločine nad hrvatskim stanovništvom..ova pijanka je navodno nastala nakon pokolja u hrvatskom selu Joševici gdje je ubijen 21 civil od čega četvero djece između 10 i 16 godina. Skupina je osim brojnim zločinima nad civilima Hrvatima bila poznata po tome da je bila sastavljena od kriminalaca te su se i međusobno ubijali u razračunavanju vjerojatno oko podjele plijena

Zapovjednik ovih krvnika je na kraju i isupunio svoje obećanje s kraja videa, zbrisao je u Srbiju i po nekim istraživanjama vodi neki lokal i živi u Vojvodini. Srbija kao sigurna kuća za sve zločince sa područja Hrvatske a i BiH.

Zbog Eline i bokala vina

Citiraj Prvotno napisano od Henri Vidi poruku
    Uzalud je sve kad idoloziraš naciju kao da je neko božanstvo. Nema tu skromnosti, mudrosti i introspekcije. Samo vanjski znaci 'pobožnosti' i hrpetina busanja u prsa. Malen si narod, nikakav faktor generalno. Umišljavaš da si pobijedio prvi i drugi svjetski rat. Nisi ih ti pobijedio nego velike sile, Ameri, Rusi itd. Njemci te zgazili u roku keks, kao kukca. A poslije se ionako žališ, kralj Aleksandar je trebao uzeti 'što je naše', 'mi oslabađali' (nisu ništa oslobađali, bilo je bezuvjetno ujedinjenje) pa onda Tito srbožder, podijelio nas na 6 republika i 2 AP. 'Tlačili ih' po svim republikama pa pokrenuli ratove 90-ih, imajući na svojoj strani većinu JNA naoružanja. De facto spušili isključivo radi nas. Žale se da su velike sile bile protiv njih, a realno kakvu su ulogu igrale velike sile 90-ih. Jednom bombardirali položaje u Zapadnoj Bosni '95 koliko mi je poznato i na kraju im dali RS. Trebali bi im dići spomenik. U drugom ratu pomogli da Ameri sjednu na 'svjetski tron' pa dobili bombe '99 i plaču dan danas zbog 'novog svjetskog poretka'.

Busaju se u prsa oko ustanaka protiv Turaka, a nema ih nigdje na Kosovu. Pod Turcima bili pet stoljeća, a prije tog uglavnom pod Bugarima koji su u praiskonu također tursko pleme. A baljezga se o 'bečkim' konjušarima' koji su za razliku od njih imali brdo autonomije, a da ne pričamo da su ljudi živili u jednoj civilizaciji.

Sve im se danas svodi na zazivanje Rusa i Kineza plus labavo politiziranje kako vjetar u Europi zapuše.
    U njihovoj mitologiji oni su nas oslobodili i spasili nakon "poraza" u 1-om svjetskom ratu a oni su kao pobjednici samo zato jer su se šlepali iz repova francuskih konja a vojska im komplet zbrisala iz države na grčki otok dok su im Crnogorci branili odstupnicu.

U toj njihovoj mitologiji izmislili su neko pismo njemačkog cara bugarskom caru jer je tako jedna sporedni efemerni i nevažni spolunski front probijen.

Bili su još 500 km daleko od Beograda kad su Centralne sile kapitulirale pa je srpska vojska mogla brzo napredovat. U Split su ušli par tjedana nakon kapitulacije centralnih sila. Nije upamćena nijedna bitka na tlu bivše Jugoslavije osim možda u nekim pograničnim krajevima Makedonije pri kraju rata.

Bili su samo na teret saveznicima, a tako su i tretirani poslije rata. Tek nešto bolje od Talijana. Obje vojske su ionako bile slomljene u ratu pa su predstavljali teret Francuzima i Britancima koji su morali slati cijele korpuse da ih spase totalne kapitulacije. Talijanima na Piavu a Srbe 1915-te nisu ni pokušavali spašavat, čak se nisu potrudili ispočetka da pošalju brodove da ih prevezu s malarične albanske objave sve dok Rusija nije zaprijetila izlaskom iz rata. Sad krive Aleksandra jer je eto napravio kraljevinu SHS umjesto velike Srbije. U stvarnosti nitko ih ništa nije pitao. Ni njih kao "pobjednike" ni nas kao "poražene".

Zbog Eline i bokala vina

To je frustracija i beskonačna želja za nekom veličinom jer se teško pomiriti sa vlastitom beznačajnosti u širem kontekstu. Zato i dolazi do busanja u prsa i zato se nastoji 'konvertirati' sve oko sebe na vlastitu sektu od nacionalnog identiteta. Čak ni njihova toliko mitologizirana druga Jugoslavija nikad nije bila faktor. Rupa od 20ak milijuna stanovnika i nevažna ekonomija u odnosu na zapadne zemlje. 'Socijalistička' država čije su jedina postignuća strvinarenje nad reparacijama, bespovratnim kreditima kapitalističkih velesila, tadašnjim geopolitičkim okolnostima i redistribucijom imovine milijuna pobijenih ljudi.

Nikad neće biti ništa od njih, ni od imaginarnog, 'veselog' 'regijona'. Nikad nkakve velike i prosperitetne 'imperije'. A i mi blentavci što smo se ikad gurali u balkanoidnu močvaru civilizacije. Napravimo kratku analizu tog anticivilizacijskog mentalnog sklopa kojim smo se i mi sami otrovali - psovanje Boga, svetaca, matere, obitelji, države i drugih svetinja; vanjski znaci pobožnosti; prijezir prema radu, poštenju, mudrosti i skromnosti; uzdizanje sebe u nebesa i egoistična narcisoidnost; veličanje tiranije i respekt jedino prema sili; savijanje stvarnosti kako bi je uklopili u idealnu sliku o sebi i pretvaranje inače časnih kategorija poput nacije u zasebne vjerske idole. I onda licemjerno kićenje epitetima 'časti', 'viteštva', 'junaštva' i 'čovječnosti'.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove