+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/8

Tema: Gabriel Borić - novi predsjednik Čilea

Gabriel Borić - novi predsjednik Čilea

Hrvat je postao novi predsjednik Čilea.

Koje god političke orijentacije bio, ovo je zaista velika stvar za Hrvatsku koja bi mogla produbiti veze Hrvatske i Čilea. Čile ima sličnosti s Hrvatskom, država im je neobičnog duguljastog oblika i rasteže se od sredine Južne Amerike do Antarktike. Nasjevernija i najjužnija točka Čilea su udaljene preko 4.000 km, a Čile je kao i Hrvatska zaista klimatski raznolika država. Imaju od pustinja na sjeveru do ledenih tundri na jugu. Također, i gospodarski su jedna od najrazvijenijih država Južne Amerike i mogli bi s njima uspostaviti dobru gospodarsku suradnju. Čile je veći od Ukrajine površinom, imaju oko 17 milijuna ljudi, a kao najveća poveznica je naravno to kaj tamo živi oko 400.000 Hrvata. Uz puno sreće našem čoviku, želimo i da Čile i Hrvatska razviju bolje buduće odnose.

Posljednje uređivanje od Grunf : 20-12-2021 at 08:37

Neka mu je sa srećom.

Iako Čile jest gospodarski najdinamičnija država Latinske Amerike, socijalne razlike su stravične.

I Borić nije nikakva "radikalna ljevica" kako su to pokušali prišiti protivnici. Gospodarski program mu je prilično umjeren, no najvažnije pitanje će biti donošenje novog ustava, što podržava oko 80 posto stanovništva.

Ako su njega yugomediji nazivali ekstremnim ljevičarom strah me pomisliti što je on onda.

Hrvati Čilea su bili projugoslavenski raspoloženi jer su mahom otišli za vrijeme AU pa im se ta ideja motala poglavi dugo a možda se još mi danas mota.

taj bi Hrvatskoj čini mi se s guštom nabio sankcije kao nacionalističkoj zemlji. On je kao neka fanšiza "Možemo "u Chileu.
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

Kao što ni ovaj zagrebački Tomašević nije sreća za Hrvatsku, tako nam neće biti sreće ni sa tim čileanskim "Tomaševićem". Ne nadajte se ničemu, osobito dobrom.

Super ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Nije valjda da je u nekom rodu sa...

Radojkom Borić??
    Vuk dlaku mijenja,ćud nikada.

Lik je čileanska verzija Tomaševića.
    Želim Čileancima sreću. Trebat će im!
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antonac)

Naše političke odnose je potpuno besmisleno preslikavati na Latinsku Ameriku.

Štoviše, tamo je ljevica ta koja više drži do suvereniteta, a njihova desnica uglavnom se slijepo drži američkih zahtjeva.

Chavez-Madurova Venezuela je ekstrem, no primjer neke razumne lijeve politike je bio Brazil pod Lulom Da Silvom, značajan broj ljudi je izvučeno iz siromaštva, a nije bilo većih nacionalizacija u gospodarstvu, u vanjskoj politici je bio oprezan prema SAD, ali nije bio sumanuti antiamerikanac.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Ono što Čileu i nama treba je novi pinochet. Oni će ga možda i dobiti, ali za nas nema nade.

Ovaj ljevičar je samo dokaz koliko je imigracija štetna, iako smo mi Hrvati dali puno genijalni ljudi raznim državama pa i Čileu, dovoljan je jedan da napravi sranje.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove