+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 3 PrviPrvi 1 2 3
Prikaz rezultata str. 41/60

Tema: Preminuo Mladen Naletilić-Tuta

Odnosno da pojasnim. Ne shvaćam da se zbližio s tim posrbljenim maloumnikom , i ne znam do koje je razine taj njihov odnos išao ali to mu ne služi na neku čast. Ali razumijem situaciju. Stavili su ih tamo možda i ciljano zajedno da kažu, eto vidite , vi se koljete a oni tako fino razgovaraju. To su i guslali jugomediji cijelo vrijeme. Možda su ih stavljali i u zajedničke sobe ne znam. Pa hoćeš nećeš, čovjek propriča. A i oni su se možda sami osjećali izdanim od vlastitog naroda pa ih više nije bilo briga. Ali opet kako ko.

Al mi ne ide u glavu da se zbližavaš s krvnicima vlastitog naroda. Neka granica mora postojat.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

@inivizitor, eto ih tu na tom videu muslimanske televizije,bez skrivanja identiteta, javno u kameru kažu.
    Pok Ludviga sam spomenuo u kontekstu imigracije, kojoj je i Tuta pripadao pa im nije palo na pamet stavit se pod zapovjedništvo muslimana.

Prazina na jednom snimku govori kako je na liniji, danas bi rekli, ni manje ni više s pok Praljkom koji mu garantira dostavu koliko treba za deblokadu sa. Tako da im bi oružje došlo a i dolazilo je kasnije, a gdje su ga upotrebljavali? Lakše se namiriti na malobrojnijim Hrvatima.

Kolikio su bili tvrdi da su tri korpusa godinu dana držala Hrvate srednje Bosne u okruženju,pridodani mudžahedini i izvlačili iz Sarajeva specijalnu policiju da se junače na Križančevu selu. Veliku prevlast u ljudstvu su imali a i tehnike nije falilo.
    Šta da je HVO imao a?
    Pok Tuta se malo preračunao, jer je glavninu rata kb provela u s muslimanima. Nakon lipanjskih zora ide rat s muslimanima.
    Ako se zaviri u arhive rudničke bojne,cimske bojne i bojne Tihomir Mišić, doći će se do sličnih omjera, tu su mi bili otac i dva strica pa nešto poznam
    Dok su mi s majčine strane, došli po ujaka,to je bilo u periodu kad su Balije napravile svoj bal vampira na Stipica livadama,bio sam klinjo, pa se vlast sjetila malo mobilizirati,pa mu vp pokucala na vrata, na što im je ujak odgovorio meni tri brata vec ratuju pa kad pokupite ove iz minhena i ove što odaju po listici ja ću sam doć, ne trebate me zvati, jedan je bio pripadnik pauka, ratovao po vlastici maslenici, druga dvojica u HVO, jedan je, vidi ironije nosio nadimak Tuta, iako nije bio pripadnik kb, i napravit će indirektno nered u grudama, restoran neki nastradao gazda restorana, ovo u kontekstu tih kafanskih obračuna.a bilo je i nekih u ostalim HVO formacijama koje su koristili za pljačku, jedan viđeniji je završio kao vijećnik u općinskom vijeću, dosta ih je ratovalo a linije nije vidjelo,za svoj racun, ratni profiteri, privatizacijski tajkuni su kategorija per se.
    Još malo o balijama kao junacinama, kad su premoćni u ljudstvu naravno drugačije nebi jel...
    94sam boravio redovno u Mostaru, jel šta sad, rat s muslimanima stao, sve normalno, upoznam i igram se s djevojčicom, jedva čekam kad ću opet doć u Mostar da je vidim, kad odjednom Nje nema...kako Nema?!?
    Kažu Balije se sjetile malo napast četnike pa kad su zauzele prve položaje ispalili granatu na Katedralu. Kako, rat stao,potpisano, sve uredu a Nje nema...pokoj im duši.
    Jes da su ih četnici posložili ko sardine ali trebali smo to mi...jes da su u Sarajevu čupali kosu, di ćeš na saveznike naše,pa višnja zove jabuku, pa nismo im badava pustili istočnu Hercegovinu, Alija se i danas radi toga okreće u grobu...
    Balije i junastvo ali samo protiv slabijeg i nemocnijeg.
    Hvala Kaznjenicima i Tuti.
    Posljednje uređivanje od ivica : 23-12-2021 at 22:57

Malo ti je konfuzan post ivice. De malo to suobliči.

1. Nisam nazivao Muslimane nikakvim Herkulima nego tvrdim borcima. Tvrđim od Srba. To tvrdim i sad. To posredno govori i Tuta. Ako Muslimani mogu ratovat samo tamo gdje su nadmoćniji što tek onda reći za Srbe?

2. Rat s Muslimanima ne kreće poslije Lipanjskih zora. Lipanjske zore su u 6-om mjesecu 92-ge a pravi rat s Muslimanima počinje sredinom 1-og mjeseca 93- će. U G.Vakufu-Uskoplju

3. Rat s Muslimanima traje nešto više od godine dana. Sa Srbima ako izuzmemo pasivnost u raznim periodima bar duplo više.

4. Pa i uzeli su nam Muslimani skoro sve u SB. Cijele Travnik, Bugojno, Fojnicu, Kraljevu Sutjesku, Vareš, pa i Zenicu, i pola enklava Vitez -Busovača -N Travnik, Kiseljak-Kresevo, Žepče. Nepovezane enklave. U Sj Hercegovini uzeli su nam Konjic gdje je bilo 10-12 000 Hrvata. I namirili su se na nama.

5. Koji videsnimak. Ne kužim.

6.Je surađivali su Srbi i Muslimani u Mostaru. Time ovi mostarski i hercegovački srbofili ispadaju nerazumljiviji. Biram riječi.

7. Zašto za Široki Brijeg koristiš pojam "Lištica"
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 24-12-2021 at 09:58

Ne moze ti uzeti ono sto i nije bilo tvoje, Travnik je bio njihov i prije rata su tamo vecina plus tisuce onih koji su dosli iz Krajine, slicna prica Bugojno, Fojnica, mi smo izgubili sela ispod Vlasica a onaj dio Fojnice koji su naseljavali Hrvati i ostao je u nasim rukama, Bakovici Gojevici Otigosce odakle je Simunic, u Bugojnu smo bili manjina sta vrijedi i jace oruzje kad njih ima tri puta vise sa izbjeglicama. Vares i K. Sutjeska su klasicni gubitak, sve ostalo je obranjeno koliko se moglo. I cudom je obranjeno, jer mi smo naoruzali "saveznike" koji su bili brojcano nadmocniji visestruko sa svim tim prognanicima koje smo takodje primili bez rijeci.

Cinjenica je da su bili nadmocniji visestruko, 6 na 1 ako se ne varam, nisu bili ni lose naoruzani kako rekoh dobili od Hrvata oruzje nesto zaplijenili od Srba, nasi su u Lasvi ratovali prirucnim eksplozivnim sredstvima napravljenim uz dinamit iz SPS tvornice, dakle jednako lose naoruzani. Pa nista nisu mogli, uz silne jurise i zlocine koje su cinili. Nije bas da se ta hrabrost njihove vojske pokazala, kad ovamo sa druge strane stoji netko tko brani svoje, onda je on hrabar htio ne htio. Tako su se i Srbi u Ilijasu pokazali hrabrim, izginulo ih je jako puno, nisu imali brojnost nisu bili u dometu one jake srpske artiljerije oko Sarajeva jer je to malo izdvojeno prema Visokom, prakticno na vjetrometini i pod udarom jakih muslimanskih snaga iz Visokog, Zenice, pa im nista nisu mogli. Nekoliko ofenziva propalih, a sto nego zato sto ljudi brane svoje kuce.

Cijenim da su se i hrvatska sela oko Bugojna mogla braniti mozda ne obraniti ali bar pokusati, bar ona sto se naslanjaju na Uskoplje, a vecina se i naslanja. No pobjegli su.
    Nisu oni ni kukavice, sjecam se onih zavrsnih operacija puno bugojanaca je bilo u gardijskim brigadama i zestoki su ratnici bili.

Hrvata je u Travniku bilo 26 000. U Bugojnu 17 000. Bili su skoro pola -pola sa Muslimanima do dolaska izbjeglica.

Postoje razlike između prednosti u ljudstvu. U naoružanju sumnjam da su ikakvu prednost imali. Ni tada. Pogotovo u Bugojnu. Bugojanska brigada je što se tiče tehnike bila najjača brigada HVO-a.

Pa naši su iz IDV brigade zarobili njihov spisak smjene prilikom jedne akcije, di se zadužuje oružje na položaju, znači jedna smjena ostavlja drugoj naoružanje. Kad je uslijedila blokada od strane Hrvatske prije potpisivanja washingtonskog sporazuma na položaje su išli s jednim okvirom municije. Možda ne svuda ali negdje im je falilo i pješačke municije a što ćemo onda pričat o topništvu. pa ja znam što su prema nama ispaljivali. Ali su zato stalno njihove IDV grupe švrljale po onim gudurama i planinetinama u koje se može sakriti pola kineske vojske a da je ne primjetiš.

A druga je stvar kad ti ratuješ s tisuću tenkova i 10 000 topničkih cijevi preko 100 mm i jedno 20 000 ispod 100 mm. i sa jedno 500 praga i 500 protivavionaca protiv pušaka zolja i pokojeg minobacača. I tako bi mogao nabrajati jedno pola sata

Te dvije prednost nisu iste.

Ti stalno spominješ taj Ilijaš, možda je on bio u strateški nepovoljnijem položaju ali da nisu imali oružja u to sumnjam. Ono što nijedna hrvatska ili muslimanska općina nije imala.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 24-12-2021 at 15:01

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku

Cijenim da su se i hrvatska sela oko Bugojna mogla braniti mozda ne obraniti ali bar pokusati, bar ona sto se naslanjaju na Uskoplje, a vecina se i naslanja. No pobjegli su.
    Nisu oni ni kukavice, sjecam se onih zavrsnih operacija puno bugojanaca je bilo u gardijskim brigadama i zestoki su ratnici bili.
    Bile su male šanse za to, jer na jugu bugojanske općine su praktički sva naselja bila miješana, osim sela Humac koje je čisto hrvatsko. A na sjevernom rubu uskopaljske općine su dva hrvatska sela (Pavić Polje i Donja Ričica) bila u muslimanskom prstenu.

Ta dva sela je u prvom sukobu početkom 1993. HVO na jedvite jade deblokirao. A kasnije , nakon pada Bugojna, hrvatske snage nisu imale drugog izbora, nego se povući iz tog dijela.
    Posljednje uređivanje od Epetium : 24-12-2021 at 15:51

Citiraj Prvotno napisano od Epetium Vidi poruku
    Bile su male šanse za to, jer na jugu bugojanske općine su praktički sva naselja bila miješana, osim sela Humac koje je čisto hrvatsko. A na sjevernom rubu uskopaljske općine su dva hrvatska sela (Pavić Polje i Donja Ričica) bila u muslimanskom prstenu.

Ta dva sela je u prvom sukobu početkom 1993. HVO na jedvite jade deblokirao. A kasnije , nakon pada Bugojna, hrvatske snage nisu imale drugog izbora, nego se povući iz tog dijela.
    HVO je bio u siječanjskom ratu 93-će uzeo skoro sve kote u oko G.Vakufa. I Krč. I Relej. Kasnije je to sve palo pa još i dalje. To u intervju-u spominje i Tuta.

A kad je palo Bugojno, onda se i Uskopljaci počeli povlačit. Jel istina da su linije bile prazne I da su neki naši popalili svoje kuće pa kasnije žalili što su napravili. Ono kad su Praljak i Glasnović na vrhu Vrana napravili blokadu Bugojancima i kad je malo falilo da krene pucnjava. To je u jednom trenutku bio totalni raspad sistema. Da su Muslimani tada produžili mogli su do Vrana doć. Sad je pitanje bi li to održali ali jednom kad bi oni to uzeli teško bi se to vratilo bez par jakih brigada HV-a. Sreća pa nisu ni znali očito kakvo je rasulo kod nas u tom trenutku.

Pa se dio ljudstva ipak vratio na prazne linije. To je ono kad je i cijela Rama bila spakirana.

Super ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Inkvizitore čitajući tvoje upise o muslimanskim ratnicima i tvojim iskustvima s njima, stekao sam dojam da ih poprilično respektiraš, barem te njihove borce iz IDV.

Kakav je po tebi bia naš IDV (HVO)?
    Ako se ne varam, ima si čast upoznat pok. Kapetanovića iz Lećevice koji je bija tad pripadnik bojne Zrinski, a poginuo je u borbama s muslimanima?

On je inače odmah pristupio tečaju Prvi hrvatski redarstvenik, pa je prešao iz jedinice za posebne namjene u 4. A brigadu ZNG s kojom je odradia prvi teren (Kruševo), a kasnije je ratovao u Vukovaru gdje je i ranjen (bojna Zrinski).

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    HVO je bio u siječanjskom ratu 93-će uzeo skoro sve kote u oko G.Vakufa. I Krč. I Relej. Kasnije je to sve palo pa još i dalje. To u intervju-u spominje i Tuta.

A kad je palo Bugojno, onda se i Uskopljaci počeli povlačit. Jel istina da su linije bile prazne I da su neki naši popalili svoje kuće pa kasnije žalili što su napravili. Ono kad su Praljak i Glasnović na vrhu Vrana napravili blokadu Bugojancima i kad je malo falilo da krene pucnjava. To je u jednom trenutku bio totalni raspad sistema. Da su Muslimani tada produžili mogli su do Vrana doć. Sad je pitanje bi li to održali ali jednom kad bi oni to uzeli teško bi se to vratilo bez par jakih brigada HV-a. Sreća pa nisu ni znali očito kakvo je rasulo kod nas u tom trenutku.

Pa se dio ljudstva ipak vratio na prazne linije. To je ono kad je i cijela Rama bila spakirana.
    Da, u tom prvom napadu je HVO zauzeo ključne položaje oko samog grada (Relej-Partizansko groblje), ali kritična situacija je bila u Pajić (ili Pavić) Polju, to je inače prilično veliko hrvatsko mjesto s oko 1000 stanovnika koje je opkolila ABiH.

Istina je da je nakon pada Bugojna došlo do općeg rasula i panike, HVO se nakratko povukao sa položaja u gradu i oko njega, praktički zicer za Muslimane, ali onda je uz pomoć Bušića došlo do povratka na linije od Ždrimaca do Vilić Polja na sjeveru.

Citiraj Prvotno napisano od philly Vidi poruku
    Inkvizitore čitajući tvoje upise o muslimanskim ratnicima i tvojim iskustvima s njima, stekao sam dojam da ih poprilično respektiraš, barem te njihove borce iz IDV.

Kakav je po tebi bia naš IDV (HVO)?
    Ako se ne varam, ima si čast upoznat pok. Kapetanovića iz Lećevice koji je bija tad pripadnik bojne Zrinski, a poginuo je u borbama s muslimanima?

On je inače odmah pristupio tečaju Prvi hrvatski redarstvenik, pa je prešao iz jedinice za posebne namjene u 4. A brigadu ZNG s kojom je odradia prvi teren (Kruševo), a kasnije je ratovao u Vukovaru gdje je i ranjen (bojna Zrinski).
    Po meni nema veće hrabrosti nego ići neprijatelju iza linija. A to su oni nama često radili. Dobro, to je bio njihov teren, bolje su ga poznavali. Pogotovo nama je na Bokševici dosta gubitaka proizveo lokalni lovac koji je poznavao teren, svaku stazu i svaki kamen. Tada su ga i naši spominjali, Avdo Kovačević, dobio je zlatnog ljiljana, slave ga ko velikog heroja. Vodao je njihove borce po Bokševici i dovodio nama iza leđa. Tako su jednom stradali Posušani na Urijinoj Ravno dok nam je linija bila na pola Bokševice a Urijina ravan je bila početna stanica. Onda možeš mislit kako su radili. Treba otić na taj teren pa vidit na šta to liči. To je brdo na brdu, Nepregledno. To je bio njihov teren. Kod nas. Nedostatak ljudstva, nedisciplina i tuđi teren. Upali su nam u Doljane, upali su nam u Uzdol, na Bokševici su nam upadali iza linija, ta planina nam je uzela ljudi i ljudi.. na kraju smo mi njima uzeli glavno uporište here, to je bio šok i za na si za njih.

Joška "Jozu" Kapetanovića nisam osobno poznavao ali o njemu smo sve znali. Bipo je jedan takav lik, koji je stalno išao u neprijateljsku pozadinu. Par dana prije pogibije napravio je zasjedu Srbima u Zangalinskoj šumi i imali su dosta poginulih.

Par dana kasnije poginuo je kod G. Vakufa. Glasnović je bio lud kad je čuo za njegovu pogibiju. Mislim uvijek je bio zajeban ali to ga je posebno izbacilo iz takta. Tu nam je poginuo i dozapovjednik brigade folksdojčer Jurgen Schmidt. Ta siječanjska bitka za G. Vakuf nas je koštala puno kao brigadu.

Koliko smo bili spremni na taj rat, pa kazu balije "Hrvati agresori"

Mi smo mogli uzeti i cijeli Novi Travnik i Uskoplje i Bugojno, da smo htjeli. Nije bilo nikakvog plana, bili nam saveznici jelte, sve sto je hrvatska strana cinila je ono smijesno Rajicevo inzistiranje na potcinjavanju u hrvatskim kantonima po Vance Owen planu, koji nije niti prihvacen. Eto koliko smo bili blesavi.

Bilo ne ponovilo se, sad bar znamo tko su sto su.

Da spominjem Ilijas jer su se prakticno sami tukli sa najjacim muslimanskim korpusom, nisu oni tamo imali skoro nikakvu pomoc sa strane posto su sve srpske popune isle po sarajevskom obrucu unutra uglavnom, imali su oruzja ali malo ljudi.

Slicno su se tukli i u Nedzaricima, u poluokruzenju su bili, muslimanska Armija BiH ih je imala kao na dlanu sa zgrada u Vojnickom polju, okruzeni sa tri strane do kraja rata neosvojivo naselje za armiju bih. Samo kod stupske pijace koliko su se tukli jedni i drugi, naslusao sam se prica, a i vidio sam nakon rata tu crtu, drugi Vukovar. Sve je bilo sravnjeno sa zemljom. Iz Nedzarica su puno zla pocinili snajperima i ostalim oruzjem a i ovi su njima. Tukli su se srbi dobro gdje su morali i mogli.

A što znači gdje su morali i mogli? Ne razumijem. Jel to znači da u tzv RSK i Zapadnoj Bosni nisu morali.

Jasno da su se i oni borili. Ne poričem hrabrost ni Srbima ni nekim njihovim jedinicama. Ja govorim generalno. Daj Hrvatima i Srbima ili Srbima i Muslimanima priblizno isto naoruzanje ili daj Srbima 10-20% jače naoružanje i ishod je jasan. Poraz Srba.

Zato se i neće pokušat otcjepit. Nema više JNA da "razvlači pamet" nenaoruzanim ljudima
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 24-12-2021 at 19:14

ljudi na povijesne političke i ratne teme stalno moraliziraju, a najviše moraliziraju totalni kreteni i oni kojima je moral općenito u životu stran pojam. ali su vrlo glasni oko osuđivanja ubijanja srpskih ili muslimanskih "baba", imam ja takvih na poslu koliko hoćeš, i kretena kojima su hercegovci uzrok svih problema, i što je Hrvatska ovako bijedna.

pa ništa čudno da im Tuta dođe ko najgori prišt ispod kože, i ne samo on.

Tuta nije bio "čist" u nekom moralnom smislu, ali u ratu samo s takvima možeš polučit rezultat, i s tipičnim "narodnim ljudima" tipa Blago Zadro i heroji Vukovara.

neki bi i Norca zbog srpskih baba odbacili, zato jer u očima takvih broji se samo loše, ono pozitivno se briše.

pa nije rat, igranje Call of Dutya, da te igrica oživi svaki put kad umreš, pa možeš sve iz početka na novo.

Tutu ja niti znam, niti ga trebam znat, da bi znao ono najvažnije o njemu. a to je da je u vrijeme rata branio svoj narod, dok su se veliki domoljubi i katolici tipa onaj mentol uzinić iz dubrovnika, skrivali po podrumima on i njemu slični su branili ne samo Mostar, već i taj Dubrovnik i Hrvatsku. jer s držanjem crte u Mostaru, i tim groznim hercegovcima Hrvatska je mogla mirno spavat.

ja nisam Hercegovac, ali sam Hrvat pa to gledamo iz neke nacionalne perspektive, naravno to je jednom kvarnerskom ili istarskom "domaćem čoviku" nepoznat pojam, jer su oni napredni i ne shvaćaju uopće pojam nacije države i nečega što ide dalje od njihove lokalne birtije i sela mjesta di čiste ribu i slične pizdarije.

imao sam priliku upoznat te i takve, i posve mi je jasno da takvi ne mogu i neće shvatit do kraja svojih retardiranih života da je Tuta čuvao i njihove guzice, dok oni seru o hercegovcima kao zlim ljudima kriminalcima ratnim profiterima i ljudima koji ne bi trebali imati hrvatsko državljanstvo.

ponekad mi je, u biti i sad mi je žao što mujage i srbi nisu imali prilike doći do istre kvarnera međimurja i ovih zabačenih pripizdina koje glumataju neku moralnu vertikalu unutar hrvatske nacije i države, volio bih da su dobili po pički čisto zato jer bi u tom slučaju puno manje moralizirali i srali o Tuti ko ratnom zločincu kriminalcu itd, jer bi shvatili da su ih takvi spasili od ranije navedenih.

naravno da je prosječni međimurac istranin primorac koji rat promatra na nekim razglednicama, ne može shvatit poantu ovoga što govorim, jer su oni bili u pizdi materinoj od tih ratnih događaja, čast izuzecima iz tih županija mjesta i gradova koji su dali dragovoljce i sudjelovali u ratu, ali to su bili pojedinci, a zašto su bili pojedinci, pa upravo zato jer oni nisu bili direktno ugroženi niti direktno zahvaćeni tim ratom, zato i govorim da zbog svih takvih je šteta što su najsjevernije i najazapadnije, jer da su prošli ono što i hercegovci u ratu, da su prošli stotinu onoga što su oni prošli, malo manje bi mahali titinim portretima, i solili pamet o moralu u ratu.

uostalom oni i dan danas vade mast o fašizmu i fašistima, 4 godine 2ww za njih i dalje traju, a traju zato jer je to jedini rat koji je direktno pogodio Istru Kvarner i Međimurje Zagorje, eto vidite kakvi su Hrvati po tom pitanju, ta bagra se samo češe di njih svrbi, zato što sam stariji sve manje doživljavam hrvate ko neku naciju, više ko skup pojedinaca u kojih je puno više govana nego primjera.

iluzije o nekakvim epskim hrvatima, i hrvatima domoljubima više kod mene ne postoje, jer je to debela manjina u našem narodu. i to se vidi na svakim izborima, i po pitanju odnosa prema jednom Praljku Tuti i svima ostalima koji su svoje živote ugradili da bi guzice takvih nezahvalnika bile pošteđene borbe, truda krvi znoja, i bilo kakvog ugnjetavanja.

što više vrijeme prolazi, sve mi je više žao što ti i takvi nisu bili dohvaćeni od ovih preko, bilo zelenih bilo bradonja, mislim da bi malo manje palamudili o fašizmu, a više se koncentrirali na aktualnu povijest i realne događje iz realnog vremena. pa se ne bi skladale epopeje o jugoslaviji, i tiletu koji je bio najmočnije mudo u našoj povijesti. jedan obični ćifutar, strani plaćenik, i lik koji je na konto manipulacije i sluđivanja dobrog djela ovog ionako sluđenog naroda, napravio državu koja je sluužila svima samo ne nama, a možemo mirne duše reći da smo se mi, čitaj ovi ranije navedeni izborili za SFRJ.

Srbi su ionako masovno prelazili u partizane krajem rata, iz četnika, a ovi na teritoriju NDH bili su "antife" samo zato da imaju pokriće za borbu protiv hrvata i hrvatske države, i među njima naravno i tucet "mudrih hrvata" kako ih je uvijek bilo mudrih kroz čitavu našu povijest.

sve u svemu, o Tuti s obzirom na sve ranije navedeno samo mogu reći sve najbolje, i neka počiva u miru, i neka zna da se ne mora biti Hercegovac da bi se cijenilo žrtvu Hrvata ma gdje oni bili kako se zvali, i kojoj vojsci pripadali, pa taman bili i hercegovci i kažnjenici. to ovi urbani nikad neće shvatit, jer ionako desnica u europi i svijetu više ne postoji, poprimila je doktrine ljevice njihove misli i njihovu doktrinu, o tome je skater ovdje pričao čim se prihvati njihov verbalni dio prihvaća se i njihova materija, kada vidim onog majmuna Plenkovića koji čas ide u Jasenovac, čas u Vukovar, kao i većina naših "velikana" sere mi se.

čas bi podržavali mitomaniju protiv nas, čas ne bi, čas bi plakali za pobijenim u ime hrvata, a prešućivali sve one koje su pobili oni koji mrze hrvate, da bi bio mir na "ovim prostorima", čuveno hrvatsko dostojanstvo popločano govnima po nama samima.

čas bi bili kontra Jugoslavije i Tite, čas bi slavili "antifašizam". antifašizam je činjenično stvorio SFRJ, i tko god veliča ANTIFAŠIZAM veliča i tu SFRJ, i tog Tita, kratko i jasno, HDZ majmuni toga nikada neće biti svijesni, jer oni su nikli iz redova te i takve SFRJ, i stvarali su ovu državu s figom u džepu, da se nije komunističko carstvo rušilo, i da nisu postavili svoje ljude da nadziru taj raspad, prošli bi ko onaj rumunj u rumunjskoj, zato su i prihvatili pod navodnike prihvatili Hrvatsku. od starta su oni samo osiguravlai svoje guzice, a za narod državu i izlazak iz SFRJ ih je zabolilo dupe.

oni prodaju lovačke priče već desetljećima, i ovaj naš sluđeni narod to sve puši ko duvan. i svima takvima je Tuta problem, samo i ja svima takvima mogu poručit, da se s takvima ko on pobjeđuje u ratu, a s ovim mudroserima i lažnim moralnim seronjama koji plaču za srpskim i muslimanskim "babama" se gube bitke i ratovi. i narod vodi u propast, i nestanak, jer i dok nije postojala naša država, postojao je hrvatski narod, a država nije postojala upravo zbog ranije navedenih, koji su i trenutnu državu podredili svom mazohizmu i svom retardiranom shvaćanju života i politike. u kojem upravo morala ima najmanje, jer da imaju morala ne bi bili to što jesu, i ne bi dovodili u pitanje one koji su svoj moral pokazali u najtežim trenucima za ovaj narod i zemlju.

tisuće je hrvata poginulo, čestitih hrabrih moralnih zbog ovih govana koji danas žive moraliziraju, i usuđuju se nazivat hrvatima.

https://www.mojevideo.sk/video/35d5d...ta_mostar.html
    Posljednje uređivanje od LB86 : 26-12-2021 at 00:08

Jucer jel bjese, dokumentarac na JRT o Lipiku u ratu, i naravno nezaobilazni Mercep koji je jedan od junaka borbe za Pakrac, Lipik.

Skakanje sebi u stomak, u isto vrijeme covjeka stigmatiziraju kao zlikovca, i spominju ga (usputno samo, jer moraju) kao jednog od spasitelja Lipika, Pakraca, u vremena kad danasnji dusebrizinici sjede u podrumu i cekaju JNA da iz zakite cvijecem.

To smo mi Hrvati, na zalost. I ne priznajem price "nije istina, nismo svi", jesmo, cim smo dozvolili sve to. Gdje su ti Hrvati koji se ne slazu sa ovom politikom danasnjom, da pokazu da se ne slazu, gdje su na sprovodu Naletilica ili ostalih junaka. Gdje su ti trgovi i ulice Slobodana Praljka, ja sam naivno mislio da ce nakon junacke smrti u prostorijama suda nepravde, Praljak biti ikona. A zaboravljen je za mjesec dana.

Merčepovci su obranili, uz ostale naravno i Gospić i Pakrac. Sad je prihvatljiviji Pupovac i SDS.

Al meni nije jasno ajd HDZ al da lokalni portali ili ljudi zaziru. Od čega.

Ili ga stvarno nisu cijenili.

Inkvizitore kakav ti je Šešeljov vijenac?

Naporan si i glup. Znaš da se točno vidi da si se posrbio. Sve njihove karateristike poprimaš. Onih najgorih Srba. Nisu ni oni svi takvi.

Lažeš, naporan si, neduhovit a moglo bi se reć i priglup. Pravi onaj tupavi VelikoSrbin
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 26-12-2021 at 17:07

@inkv,nakon Lipanjskih zora crte sa Srbima miruju, neznam sad, na potezu od Čapljine do Rame gdje je djelovala KB, a slijedi godinu dana jos zesceg rata s muslimanima, pa navodim primjere gdje su mislim i slični omjeri medu bojnama koje su tad djelovale u Mostaru u ratu s muslimanima, a netom prije i u ratu sa Srbima.
    Osim toga KB je uskakala di god je gorilo,i bilo gusto a najviše je gorilo u ratu s muslimanima, pa su takvi i omjeri, kasnije su pridruženi 2gmb.
    Lištica je onako za internu upotrebu kad se krene moralizirati između nas Hrvata pa da se dotaknem i losih strana...dezerterstva profiterstva neorganiziranosti itd
    Npr, dio KBa je nosio naziv po jednom Škriparu, koji se borio za Siroki Brijeg a ne Listicu, kazati nešto na KB je, onako baš, lištički.
    Jesen 94, bili su snimci na YouTubeu
    Posljednje uređivanje od ivica : 27-12-2021 at 16:33

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove