+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 4 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/80

Tema: Eventualni raspad BiH-opcije(što kome i kako)

Eventualni raspad BiH-opcije(što kome i kako)

Muslimani napustili pregovore o izbornom zakonu.

Sad je suradnja sa Srbima tek potrebna, srusiti i podijeliti nakaradnu tvorevinu do kraja, vrijeme je.

Hherceg prestani stavljat četničke pjesme, dobit ćeš ban
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Muslimani napustili pregovore o izbornom zakonu.

Sad je suradnja sa Srbima tek potrebna, srusiti i podijeliti nakaradnu tvorevinu do kraja, vrijeme je.
    Može ali Srbima ništa zapadno od rijeke Bosne.

Lakše se oni mogu dogovorit sa bos. muslimanima u tom slučaju.

To neka oni vide, da razmijene Tuzlu za Banjaluku, Zenicu za Prijedor, ili sto ce vec i koliko je to uopce realno i moguce, to nije nasa briga.

Nase je da uzmemo ono sto je HVO unio u Dejton.

Amerikanci su pokusali pomiriti muslimane i Hrvate, pomoci muslimanima jer oni ne mogu protiv dva protivnika, muslimani su odbili. Nisu ni ovi nasi nesto trcali u zagrljaj unatoc diplomatskim izjavama. Jasno je da od tog saveznistva nema vise nista. Amerikanci konacno shvatili. Pustaju BiH niz vodu, uz apele, molbe, poruke i strepnje.

I što sad. Kad se raspada BiH. Jel određen datum?

Mi trenutno možemo dobit samo ono što je Alija nudio Tuđmanu 93-će. Sve južno od Prozora ( ne znam je li to uključivalo i Prozor)

Znači zaboravit Srednju Bosnu, Žepče, Usoru, vjerojatno i Jajce i sve ono što je obranjeno u ratu jer smo se od rata do sad prepolovili tamo. I nemamo koridor do njih ( to nismo imali ni u ratu).

U slučaju raspada Bih svi ti Hrvati će nastojati što prije napustit taj prostor
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 16-12-2021 at 01:35

Pobjeci ce iz Zepca i jurnuti na Banjaluku.

Srecom, to nisu kukavice, nisu bjezali ni `93 u daleko goroj poziciji, nece ni danas.

BiH se nece raspasti trenutno, vjerojatno nece ni biti rata, nitko nema mogucnosti za ratovanje uopce, moguci su sukobi eventualno neke carke kao u Makedoniji recimo, na kraju ce se nametnuti rjesenje za neki period pet deset godina, ali dugorocno tvorevina je neodrziva. Jednostavno neodrziva, niti je itko zeli, muslimanima je BiH sredstvo a ne cilj, nasi ciljevi su takodje poznati.

Da itko ima snage poraziti nekoga, vec bi to uradio, vojno ili policijski.

Muslimani racunaju na NATO pakt, takvi su njihovi dosezi u razmisljanju, mastaju da ce im NATO pokloniti BiH u cjelini. Gradjansku naravno, citaj islamsku. To su snovi stari vec 30ak godina, bajati.
    Hrvati ne znaju ni sto hoce, mislim na politiku, a Srbi bi se ko otcijepili ali jos ne smiju i ne mogu.

Srbi ce vratiti nadleznosti, to ne znaci neovisnost vec nekoliko koraka nazad, vratice nadlezonosti svoje republike koja su sad u domenu drzave. To je cjepkanje, kao mis kad grize. Dok ne progrize.

U medjuvremenu se osipa stanovnistvo, gledam brojke unazad 4 godine i to je porazavajuce za sve, iseljavanje je i logicna posljedica nefunkcionalne drzave. Ekonomski uzasno nestabilne.
    Statistika je neumoljiva, kod nas je i stalo osipanje, mislim usporava se. Kod Srba i muslimana su brojke uzasne, kad gledas recimo USK koji je nekada vazio za demografsku bombu. Tamo su dvije opcine, Cazin i Kladusa, imale preko 100 tisuca stanovnika. Sanski Most recimo, grad duhova. Oni od ranije imaju tradiciju iseljenistva, sad im se osipa i TK, Gorazde koje je par godina bilo ekonomski bum sad biljezi nagli pad stanovnistva. Sarajevo takodje pada, broj rodjenih i umrlih iz godine u godinu pada/raste.
    Srbima je cijela istocna RS poluprazna, a Krajina seli van, Slovenija je puna Srba iz Banjalucke regije. Sad primaju tisuce muslimanskih radnika, cak i Hrvatska daje cini mi se 30 tisuca radnih mjesta ali to je vjerojatno sezonski.
    Drzava duhova.

Banjaluku ako bude trebalo rješavat će HV kao i 95-te.

Ne znam o čemu vi maštate ali svakakvi vas filmovi pucaju. Kako to vi mislite da Hrvati opstanu van hrvatskog entiteta i da žive u okruženju Muslimana koji će nastojati da ih prognaju. Čak i bez rata. To će polako curiti dok ne iscuri

kao što je iscurilo pola Hrvata iz Busovače, N. Travnika, Uskoplja, Kiseljaka, Kreševa sve obranjeno u ratu.

Čuj i mog pitanja, kako mislite. Stvar je u tome da vi ne mislite.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 16-12-2021 at 01:35

Ne vjerujem da će se bih raspasti odjednom nego kao proces. Oni su strahovito pali demografski( 15 000 na 12 000) a sada zbog olakšanog odlaska u njemačku najvjerojatnije će padati još i više pa se odnosi i promijene. Naš bi cilj sada trebao biti da sve živo tamo blokiramo i čekamo. Dotad da Hrvatska pruža financijsku i diplomatsku podršku i da se naoružava .
    Energija je nova valuta. Podaci su novo zlato. Cilj im je potpuna kontrola.
    Mi smo u ratu.

Oće oće vratit će Dodik nadležnosti i odcjepit će se on. Oće oće.

Pet minuta nakon što kurcu nokat naraste.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 15-12-2021 at 23:59

Citiraj Prvotno napisano od franjevac Vidi poruku
    Ne vjerujem da će se bih raspasti odjednom nego kao proces. Oni su strahovito pali demografski( 15 000 na 12 000) a sada zbog olakšanog odlaska u njemačku najvjerojatnije će padati još i više pa se odnosi i promijene. Naš bi cilj sada trebao biti da sve živo tamo blokiramo i čekamo. Dotad da Hrvatska pruža financijsku i diplomatsku podršku i da se naoružava .
    Da, tako nekako to i ide, proces raspadanja, nezaustavljivo.

Nekad sam mislio da je i moguc opstanak BiH, ali danas, vise ne. Potpuno se promijenila perspektiva, cak i ovi sto su donedavno govorili da BiH nema alternativu, vec upozoravaju na raspad drzave.
    Vidi se gdje to ide, nikome nije niti stalo do opstanka iste, kako danas onaj Damir Niksic rece, i Bakir glumi brigu za drzavu a zapravo ceka trenutak za reci "jbg mi smo htjeli i namjeravali ali moramo pristati na disoluciju".
    Muslimani opcenito zamjeraju svojim politicarima to licemjerje, jedno govore drugo rade, cak i oni vide da ovi njihovi niti ne planiraju BiH u nekakvoj buducnosti.

Demografski padaju od 2018. i to ide ubrzano, malo je korona ublazila ali ove godine pad je nastavljen. Sad Bakir okrece pricu pa kaze kako je dobro sto iseljavaju jer "jaka dijaspora ce pomoci Bosni". Na kraju ce se brojke svesti na nekih milijun i pol stanovnika u cijeloj drzavi, otprilike, sa jednakim % muslimana hrvata i srba kao i danas. Nekakvih 45-35-15 %

Steta jer mogla je to biti jedna ok drzavica, na zalost nitko je ne zeli.

Ponašaju se bahato a sva snaga im je u brojnosti i do prije par godina u natalitetu. Ne želim zvučati bahato ali su činjenice da oni nama ne mogu prići u ničemu. Mi smo njima superiorniji od ekonomije, kulture, sporta... oni da su pametni i žele svom narodu dobro bi sami tražili konfederaciju sa Hrvatskom. Strašno je koliko je baščarsija zagadila odnose sa narodom iz kojeg u krajnjoj liniji potiče i državom koja je bila njihov dobročinitelj. Možda bude još koji vlak al bojim se da neće.
    Energija je nova valuta. Podaci su novo zlato. Cilj im je potpuna kontrola.
    Mi smo u ratu.

Oni su manje vise zrtve svog politickog vodstva, instalirali su Komsica jer im je tako sugerirala dzamija, oni su mislili da ce instalacijom Komsica Hrvate pomnoziti sa nulom, formirali su vlast dva puta bez predstavnika Hrvata, ali nista postigli nisu.
    Hrvati nisu prestali postojati, to njih boli pece i izaziva im histeriju, itekako su svjesni svoje pozicije, oni su u okruzenju. Muslimani prakticno nigdje ne kontroliraju granicu drzave, osim u okolici Bihaca. Samo taj podatak je porazan za njih. Svjesni su da su u neprijateljskom okruzenju a ne mogu iz svoje koze, koprcaju se i time dodatno stezu obruc oko vrata, kao one zamke za zivotinje gdje se zivotinja pokusava izbaviti a samo se jos vise uglavljuje.

Jebiga, sta da im radis, od Hrvata su napravili neprijatelja, jos u ratu. Lebensraum na hrvatski racun, pa nece moci. Nigdje im Hrvati nista dati nece, di god se placaju racuni EP Herceg Bosne bice i Herceg Bosna. Pa pola Novog Travnika, pola. To mogu samo vojnicki osvojiti, nisu uspjeli kad su bili sestrostruko jaci, nece ni danas. Nismo mi njima nametnuli Sejdu nego oni nama, ne zelimo mi njih razvlastiti nego oni nas. Pa nismo ni mi ovce, u konacnici.

Za sada, blokada je cijele drzave, ne mogu ni parlament sakupiti, srbi ne dolaze nasi napustaju sjednice. Histeriziraju a ne mogu nista uraditi. Sad kmece kako treba raspustiti parlament i okupiti ratni parlament Republike BiH pod predsjedanjem Mire Lazovica.
    Nisu sposobni prepoznati americku inicijativu koja njima ide u korist, Ameri su htjeli pomiriti Hrvate i muslimane. Oni su odbili, jer ne zele Hrvate kao partnere. Pa imace Hrvate kao neprijatelje, njihov izbor.

Imam.nekako osjećaj da se odgovara meni. U stilu ne damo tebi zainat pola N. Travnika Muslimanima. I slične djetinjarije ala Cehine karte sa hercegsrpske koje služe dokonom čovjeku da slaže one puzle.

Ne trebaju Muslimani nikoga tjerat, odoše Hrvati sami. Odoše davno. Ne trebaš se ti meni inatit. Slaži ti puzle . Samo te podaci s terena demantiraju. U obranjenom Uskoplju Hrvata se rađa za jedan razred. U Rami obranjenoj isto. Busovači. N. Travniku za razred i po. U Kiseljaku za dva razreda. U Kreševu za jedan. U Usori za pola. U Vitezu Muslimani postaju većina rođenih.

Kome trebaju prava bez ljudi. A neće bit ni prava. To su enklave međusobno razdvojene. To su nam uradili u ratu. Tko nam je kriv što nismo bili sposbni naoravit koridor do Srednje Bosne preko Uskoplja pa dobit i Bugojno. Falilo je ljudi , znanja odgovornisti i muda.

Podijeli li se BiH Hrvati iz Bosne odkaze. I ovi sto još 7na. Ostahe ovo Južno od Prozora što je nudio Alija.

Ti bi samo hrvatski idiot podržavao. To je sa hrvatskih stajališta zločin i veleizdaja.

Zasto bi bio odgovor tebi, pa nismo na HB forumu da se nadjebavamo ciji je tata jaci.

Samo pisem kako stvari stoje, oni hrvatske prostore mogu samo vojno zauzeti, a za to nemaju snage. Kao sto ni mi nemamo snage zauzeti njihovo.
    Enklave i eksklave su normalna pojava u svijetu granica, veliki broj drzava imaju svoje eksklave cak i na drugim kontinentima u odnosu na onaj na kojem se nalaze.

Koliko god Hrvata ide, ide i njih, shvati da oni vise nemaju demografiju.Svejedno je, odnos 10 tisuca na 5 tisuca ili 100 tisuca na 50 tisuca, omjer % je otprilike isti a i nebitno je, zna se sta je cije u Novom Travniku ili Busovaci. Njihovi su Kacuni, Busovaca je hrvatska, oni Busovacu mogu samo vojno uzeti. Drugacije, ne.

Kazem bili su jaci nego danas, povoljniji odnos u ljudstvu, oruzju za njih, pa nista nisu mogli. Odrzace se Hrvati, bar kukavice nismo nikada bili, sa izuzecima. Tamo odakle smo pobjegli, tamo nas vise niti nema.

Ovo sve pisem u konacnom raspletu ako dodje do raspada drzave, a doci ce jednog dana. Nece danas ili sutra, ali doci ce. Sada stvari idu lose po njih, nije djir nije fazon, iseljavaju mahnito. Nase iseljavanje je usporilo ne sto je sada bolje, nego sto je iselio tko je zelio. Mogli su svi, zbog radi putovnica, sad oni mogu jer im je Dojcland uveo vizne olaksice, Slovenija im daje radna mjesta na lijepu rijec, prakticno imaju otvorena vrata od 2018. na ovamo. I brojke sve govore, godisnje iseli nekoliko gradova.

Nema to veze s kukavičlukom. Rat je ekstremna situacija. Odoše ljudi. Jedna Rama gdje je sama hrvatska vlast ima 31 rođenih za prvih 10 mjeseci. O čemu ti pričaš. Rama koja ima direktan spoj na hrvatske prostore. Nije enklava.

1995 te je imala 200 rođenih minimum. Sad ima 31. Ako do kraja godine dogura do 40. A lani 58. Odoše ljudi. Koliko N.Travnik ima Hrvata. Koliko rođenih. A Uskoplje. 27 preklani ili lani. Još da se to podjeli pa otić će svi. Nitko ne želi da mu dijete živi u okruženju. Neprijateljskom okruženju.. U ratu je drugačije. Ne možeš otić. Ubit će te. Sad možeš, još te potiče.

Nema od podjele BiH ništa. I ako je bude a neće skoro, HV mora ući unutra.

Hrvatskoj je interes jedinstvena BiH, jasno, ali ja govorim o realnom stanju.

Niti je moja zelja, iskreno i nemam nekih zelja svejedno mi je, niti bi ja to tako. Tako stvari stoje.

Nece se ona raspasti ove godine, niti naredne, ali jedne godine hoce. Toj drzavi je istekao rok trajanja.

I Hrvatima odgovara jedinstvena BiH. ne centralizirana. Ne odgovara nam raspad. Jer bi u tom raspadu dobili samo ono što nam je Alija nudio u ratu. A Tuđman to odbio.

Što znači istekao rok trajanja. Istekao je i Belgiji davno. Nije nikad ni postojao. Ni Špnjolskoj. Ni Velikoj Britaniji. Pa ih eno još.

BIH će postojati dok god postoji ravnoteža straha. Ko u hladnom ratu. BiH se ne može podijeliti mirnim putem. A Hrvati su najviše disperzirani. Tko će ostat živjet u Srednjoj Bosni od Uskoplja gore do Žepča i Vareša ako se Bosna podijeli. Muslimani nam to mogu jedino dat ako ih vojno skršimo. A s čime ćemo ih vojno skršit. Gledam ove maturante nekad na clipovima, pa to ne bi imalo snage pušku nosit. U onim odjelcima izgledaju ko nekad curice. To od FB i instagrama se ne odvaja. Curice vidim dosta ih predebelo, to nikad u polju nije radilo ko što su nekad, oni il predebeli il rahitnični. Di su tu momci i cure. Što su neka dradili od svoje 7 -me godine. Sa 18 godina ti si bio momak. Momčina. Cura. I nacionalni naboj je postojao. Ovi sad znaju samo za cajke, zaglupljuju se tom kretenskom (ne) kulturom.

Lako je laprdati preko neta, mi ćemo ovo, mi ćemo ono. Jel to osjetilo fijuk granate onaj zlokobni ili onaj vrišteći što uši para pa imaš osjećaj da će te u uho pogodit, spavanje u zemunici u kojoj se sve orosilo od vode i mraza ili ispod šatora na vrhu planinetine samo ispod najlona i vreći za spavanje na metar snijega. Sve što znaju znaju iz priča. Mi onda kad su momčine bile, nismo mogli koridor do Konjica probit. Bokševica je odnijela mladosti i mladosti. A kamoli do Srednje Bosne.

Baš na današnji dan su nam Muslimani upali par kilometara iza linija na dominantoj planinetini zvanoj Pisvir napali prvu liniju i čekali pojačanje u zasjedi. Naišao je prvo sanitet, njih su zarobili, jedan je uspio pobjeć i to nas je spasilo, izranjavali su ga ali nam je rekao da nas čeka zasjeda, inače bi bilo tko zna koliko mrtvih. Jer jedan jedini put je vodio na tu planinčugu. I tu su nas čekali. Ljilja Zrno i dvojica momaka su zarobljeni i ubijeni.

https://m.facebook.com/1090941373773...pe=3&source=48

Ja sam je igrom slučaja našao ubijenu u grmlju sklupčanu gdje leži na boku, ubijena metkom u potiljak. Naša cijela satnija koja je hitala u pomoć na prvu liniju išla je njima direkt na cijevi.

Da ne pričam kakva je panika bila kad je Bugojno palo i kad se Uskoplje bilo povuklo, pa svojim sam očima gledao kolone Bugojanaca ko u partizanskim filmovima gdje se vijugaju cestom a pola ih se još kupa na ramskom jezeru. Lito je bilo, upeklo, kraj sedmog miseca, špica lita, doli kod nas došle silne cure iz Njemačke, napucane, diskači i kafići gore po cijele noći a samo 30 kilometara gore sjevernije, sve gori al doslovno. Kome se ide na teren. Onome tko je svikao. Išao je samo tko je htio i osjećao potrebu da ide. Tad nisam znao da se još jedan dobar dio Bugojanaca izvukao preko srpskih položaja preko Kupresa. Silan broj ljudi. Najopremljenija brigada HVO-a je bila bugojanska. Puno se tada na njih žuči prolilo ali nije to baš bilo da su se oni predali bez borbe. Za deset dana bitke za Bugojno muslimanske snage imale su 92 mrtva. Toliko i naši otprilike. I onda je išla ona poznata scena di su pokojni Praljak i Glasnović na vrhu Vrana pokušali zaustavit tu vojsku. Neće da stanu. Glasnović popizdio i prijeti nasilnom blokadom. Malo fali da se oružje potegne s obje strane. Dole u Rami sve nakrcano u dvorištima i samo se čeka da se krene, kamioni, traktori, žene one ramske u bijeloj nošnji plaču, dica okolo trče i oni plaču, apokpaliptična situacija, mi idemo dole nisko prema Jablanici još 20 kilometara i pitamo se onako između sebe "pa di mi idemo". Ulazimo u obruč, pošto i dole skoro sve pada. Fali ljudi kronično., nas 100-150-plus Jajčani koji i izginuše na tom Hudutskom plus domaći je u jednom trenutku kad je bilo najgrđe, pokrivalo 10 kilometara nepreglednih šumetina i brda kojima harače muslimanski diverzanti. Pa di je tada bila sila i tisuće vojnika. A ne nas 60-70 pred koje je u Duvnu stao naš zapovjednik satnije i rekao "Momci znam da ste jučer došli s terena, gore je gadno , sve pada, Hudutsko je palo, na Križu se vode borbe, tko se osjeća Hrvatom nek ništa ne pita i nek se penje u autobus". Kad smo prolazili Prozor mi smo se bili prežalili. Mislili smo to je to. Na sreću kasnije su se vratili i Uskopljaci, Praljak se popeo na tenk i povikao "tko je ustaša za mnom". A otac mu progonio ustaše iza onog rata.

Što se nije otvorio put za Bugojno. Da smo spojili Uskoplje i Bugojno mogli smo doć do Lašvanske doline i sad bi bila druga priča. Sad nas ima u Bugojnu u tragovima iz Uskoplja se odselilo i ono što je obranjeno i šta ćeš ti sad nakon svega. Uzdat se u Cehine bojice i kartre. Jel on ikad bio po tim gudurama.

Nama odgovara mir, i borba. Politička, ekonomska. Preživjeli smo Osmanlije i njihove vazale Srbe čiji su vladike u janjičarskoj pratnji prevodili Hrvate u Srbe. Umjesto da ekonomski prostor osvajamo i brinemo se za svoje ljude mi , tj naši vođe ližu srpsku guzicu. Od toga im može samo pobijeliti jezik. Nikakovg drugog efekta nema. Čoviću je bitnije da vrati HBŽ koju je izgubio nego da dobije izborni zakon. Jebe se njega za to. Ovaj zakon najviše paše njemu i HDZ-eu. Šta će njemu izborni zakon ili hrvatska izborna jedinica . Tu je u opasnosti da izgubi vlast. Ovako ima vojsku uhljeba i strah od muslimanske majorizacije pa ajmo mi za HDZ, ajmo za Dragana. A on onda udara sankcije svakome tko nije za Dragana. Mrš u kurac.

I tako to. BiH će biti nestabilna ali će ići. Trokirat će i trebat će je gurat uzbrdo, i na paljenje, ali bez rata to se brajo neće podijelit. A ako netko hoće podvezat gaće pa krenut u rat ja bi ga volio vidjet. Prazna laprdanja ne uzimam u razmatranje.

Treća opcija je da međ. zajednica dadne cijelu biH Hrvatskoj ko nekad AU monarhiji u protektorat. Jer je Hrvatska jedina koliko toliko cvilizirana i sposobna od te zemlje napravit nešto. Srbija ne može jer je despotija i nema demokratski kapacitet a nema ni osjećaj ni za što osim za protjerivanja i genocide. Al tu onda ide srpska buna, ruski, kineski utjecaj a ni sama Hrvatska za to nije zagrijana a ni međ zajednica ne bi htjela toliko ojačat Hrvatsku. Ali ja ne vidim drugog rješenja za BiH
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 16-12-2021 at 13:53

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove