+ Odgovori na temu
Stranica 6 od 15 PrviPrvi ... 4 5 6 7 8 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 101/299

Tema: Izborni zakon i izbori u BiH 2022 g-ne

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Pa nije da on tu nije u pravu. Nešto poput Švicarske bi i bilo rješenje za BiH.

Samo što on cijelo vrijeme govori da je BiH neodrživa apriori.
    Dakle sa i bez trećeg entiteta Ovo je samo glazba za pojedine ne baš umne hrvatske uši. Njega baš briga za hrvatski entitet. On je ionako rekao da se treći entitet može raditi smao na području federacije, dakle nije njegov teren pa može darivati ono s čime ne raspolaže.

Njemu to dobro dođe da brnai svoju poziciju, kao eto ni Hrvati nisu zadovoljni sa Bih. mi njemu dođemo kao neki kvisko ili grubo rečeno, korisni idioti.

što se tiče njega on je na vlasti, da je u opoziciji govorio bi ono što sad govori srpska opozicija u tzv RS. Samo bi zamjenili uloge. Uostalom to smo i vidjeli kad je on bio u opoziciji. Stranci su ga gurali baš zato što je zagovarao cjelovitost Bih i nazivao pokolj u Srebrenici genocidom. Imaju izjave, snimljene, dokumentirane. To ovi naši tulipani ne kuže. Oni misle da je Dodik eto izuzetak. da ga sutra smjeni ona kako se zove Jelena Trivić govorila bi isto što on sad govori. Isto četnikuša, gora od njega. Ili onaj picopevac gradonačelnik Banjaluke. Sve je to isto. Oni samo mjenju uloge i retoriku, samo radi vlasti.
    Pa upravo zato i je smišno.

Jučer je bio gost Dodik, danas Izetbegović. Sutra bu očito Čović. Izgleda da je dobri vođa Plenki preuzeo na sebe ulogu medijatora EU-a za BiH. On će pomiriti zavađena plemena i zabiti plavo-žutu EU zastavu na vrh gore Trebevića.

Znači i mlađi Izetbegović bio na Yutelu. Kakav cirkus.

Pretpostavljam da će i Hrvati doći na red.

Nakon što nam guraju Dodika u venu sad ovo sa Bakirom dođe kao skidanje s dopa.
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

@inkv, neznam,sjećam se da je tad hrv clan predsjedništva bio Jozo Krizanovic.
    Wikipedijia...
    http://https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Hrvatska_samouprava_u_Bosni_i_Hercegovini

Red bi bio da i Komsic dobije prostor u HRT dnevniku, cisto da se zaokruzi trilogija.

Ono kad Bakir brani Dodika od umnog voditelja HRT emisije. Nadrealno.

Pročitao sam letimično i podsjetio se tih dana. Stvarno je opširno i sjetio sam se nekih imena poput ministra obrane Mije Anića, njegovog zamjenika Ive Lozančića kojega se slavilo kao heroja obrane Žepča, Joze Križanovića, a tu je i stric HDZ ovog kandidata za gradonačelnika Zagreba Karlo Filipović kao predsjednik federacije., (tada nije bio toliko fokusu javnosti).

Posebno me iznenadio postupak Ive Lozančića, za ove druge nisam znao. I naravno Krešimira Zubaka koji je pristao ući u vlast iako je NHI dobio samo dva mandata. Da tu je bio i HSS bio sam u pravu. Plus Lijanovići naravno.

Pljačka Hercegovačke banke, neuspjela samouprava, hrvatski veleizdajnici Stipe Mesić i Ivica Račan koji su podržavali nasilje nad Hrvatima.

To su bila teška vremena. Pokušalo se nešto ali nedovoljno odlučno a i doslovno sva međunarodna zajednica je bila kontra Hrvata i sam vrh Hrvatske plus hrvatske izdajice u BiH kojih naravno nije falilo.

To je bilo pravo "okivanje Hrvata u Bih" tako da ne znam čime to sad Bakir prijeti.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 29-12-2021 at 23:33

Zbog Eline i bokala vina

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    A da ti postavim protupitanje da samo ja ne odgovaram. Što tebi smeta u Daytonu. Iz svega ja isčitavam da ti smeta što je tamo priznata tzv RS ili što? Možda se varam.

A sad kažeš da se ne može srušiti tzv RS.

Ako je nešto negdje propušteno onda je to bio washingtonski sporazum gdje je napravljena federacija. To Muslimani gledaju kao ukidanje HB mada je ona do 2000-te faktički živjela. Ali to je istovremeno i gašenje muslimanske dominacije. Tada su Hrvati do Barryevih amandmana birali sve svoje predstavnike. To je izmjenjeno. To nije izvorni Washington ni Dayton.

Ja bi bio zadovoljan hrvatskim entitetom u Bih. No tu je pitanje kako to ostvariti u Srednjoj Bosni. Da postoji teritorijalni kontinuitet to bi bilo lakše i realnije. ja čak mislim da bi nam po onoj Alijinoj ponudi Muslimani i dali južno od Rame.

To se nitko ne usudi spomenut. Npr srbofili napadaju Karolinu Vidović Krišto da je ona probošnjački raspoložena jer ide na sarajevske medije a ona tamo kaže da je treći entitet jedino rješenje za Hrvate. Onda oni kažu da je to pogrešno i da to Muslimani jedva čekaju. Pa što onda oni hoće? U svojoj kontradiktornosti oni nemaju odgovor kao što nemaju ni odgovor što bi se to promjenilo 2022-ge u odnosu na "alijansu" i "platformu".

Kad je to Špegelj bio odličan general. Onda kad ga je KOS-ovac snimao kako laprda o "pucanju u stomak" u oficirskim JNA stanovima i napade na vojarne kad Hrvatska nema ni vojsku ni međ. potporu.

Ili kad se hvali da je savjetovao Dudakovića kako da ratuje, da ide Srbima u pozadinu pa toliko razvuče bokove da ga Srbi u kontri stuku i samo je UN spasio pad Bihaća i cijele cazinske krajine. Eto kako ga je "pametno" savjetovao. Ako to nije izmislio.

Dodik je jasno rekao da se treći entitet može raditi samo na području federacije. Pa što će nam onda on? Koliko ja znam, možda ti imaš druge informacije ali on nema nikakvog utjecaja u federaciji pa mi nije jasno što će on Hrvatima i zašto ga Yutel dovlači da nam "čita misli". Jel smo mi mutavci da on nam bude trbuhozborac.
    Dayton? Što mi smeta?
    Pa poraženim Srbima Hrvati daju teritorij kako bi se ponovno namirili na 49% BiH. Istih tih 49% nisu željeli dok su bili u snazi.
    Srbima je priznato ono što su etnički očistili.
    Hrvati nisu dobili svoj entitet.

Nisam napadao KVK, jer mi nisu poznati njeni stavovi o BiH. Dr Vrkljan rješenje vidi u povezivanju s Muslimanima, traži "kompromis" (što podrazumijeva i ustupke s Hrvatske strane).

Prvo naoružanje za hrvatsku stranu nabavio je general Špegelj. Što se tiče njegovog "juriša na vojarne", ako je to u I mjesecu 1991. bilo preuranjeno (ali bi to svejedno trebali učiniti da je tada JNA napala), nakon VI ili VIII mjeseca to je bilo nešto što je svakako trebalo učiniti (a nažalost nije kako treba učinjeno nikada). Što se tiče njegovog snimka i laprdanja Jagaru, obzirom na rečeno, gomilu gluposti koju je nadrobio, sklon sam vjerovati kako je on zapravo "nahranio" JNA dezinformacijama (silno oružje i 1000 oklopnih transportera koje nam daje zapad, zastrašio ih "pucanjem u stomak") i zapravo blefiranjem i strahom obeshrabrio napad JNA. Nešto slično priči o Deir Yasinu u arapsko izraelskom ratu. I ovo sa Dudakovićem (ako to nije izmislio), pa huškao je Muslimane na Srbe, a u konačnici RH je dobila izliku da "spašava Bihać" i pokrene "Oluju". Opet dobro. Naravno poslije rata.... jao. Al je to druga priča.

Imam nekakvo razumijevanje za to što pokušavate reći, to su dobre želje, ali mislim kako niste u pravu. A na duži rok biti će samo gore. To treba razvaliti na državnoj razini. Za razvaljivanje trebamo i Dodika. Bolje vrabac u ruci....

Nakon rezervnog dehumanizatora Hrvata ( Iza Vučića i Vulina) i Alijinog sina čujem da je matori rođendandžija bio na Yutelu.

isto čujem da su mu dali najmanje vremena. Indikativno.

To Hrvatska hoće reći da su u Bih svi jednaki samo su Hrvati najmanje jedankiji. Ništa novo. Nisam gleda nijednog a puno me i ne zanima što laprdaju eto samo mali osvrt.

Čujem da je čović rekao da se izetbegović ponaša kao d aje Bih njegov pašaluk. A on ga imitira i misli da su hrvatski krajevi njegov pašaluk pa udara sankcije općinama gdje HDZ nije na vlasti.

Sad još samo zamislit da Ante Prkačin dobije prime time na RTS-u da im priča malo o SPC-u.

Zbog Eline i bokala vina

Predsjednik Hrvatskog narodnog sabora (HNS) BiH i HDZ-a Dragan Čović uputio je pismo brojnim međunarodnim dužnosnicima u kojem izražava duboku zabrinutost zbog današnje odluke Centralne izborne komisije (CIK) o raspisivanju Općih izbora bez nužne izmjene Izbornog zakona u cilju otklanjanja svih utvrđenih diskriminacija.

"Stoga, duboko osuđujemo šutnju dijela međunarodnih aktera na zapaljivu retoriku i duboko zabrinjavajuće izjave dužnosnika SDA, uključujući njezina predsjednika, koji su dali do znanja da predstavnici koje hrvatski konstitutivni narod većinski izabere na izborima neće sudjelovati u vlasti. Jasna politička agenda o organiziranom preglasavanju Hrvata na idućim izborima, koja je i javno predstavljanja od radikalnih bošnjačkih stranaka, čija je politika danas mainstream u Bosni i Hercegovini, ne predstavlja temelj za vraćanje povjerenja između Bošnjaka i Hrvata u Federaciji BiH. Sa žaljenjem uočavamo kako dio međunarodnih aktera prisutnih u našoj državi svjesno ne reagira i ne izvještava o takvim malignim političkim pojavama i destruktivnim ciljevima. Istovremeno pozdravljamo sve napore koje su međunarodni predstavnici uložili i nastavljaju ulagati, uključujući SAD, EU i Vijeće Europe, u facilitiranju procesa donošenja održivih rješenja za odnose Bošnjaka i Hrvata, uključujući i pitanje izmjena Ustava BiH i Izbornoga zakona BiH", navodi u pismu Čović.

Dragan Čović pisao međunarodnoj zajednici nakon što je CIK raspisao Opće izbore

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Jel se hdz sprema za izbore?

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Hrvati u Bih na kraju će ići na izbore.

Nikad ne zaboraviti tko je glasao protiv prijedloga Hrvatske na sastanku EU da se prvo riješi naše pitanje tamo a tek onda ide na izbore.

Među državama koje su diskutirale u smjeru da je, bez obzira na pregovore neophodno održati izbore bili su Italija, Austrija, Belgija, Nizozemska, Njemačka i Švedska. Druge zemlje se tijekom rasprave u ponedjeljak uopće nisu izjašnjavale o ovoj temi.

EU glasanje

Samo su Orban i Grčka bili za nas. Po ovome vidite odakle vjetar puše. I onda je nakon toga Putin napao Ukrajinu i sad cijene energenata idu u nebo i inflacija i ekonomska kriza svima njima.

I odma nakon tog glasanja u EU oko BiH Putin je naredio napad na Ukrajinu i sad imaju šta imaju: visoke cijene energenata, hrane, režija, inflaciju, staglfaciju, podizanje kamatnih stopa centralnih banaka ( teže zaduživanje država i drugih subjekata na međunarodnom tržištu novca ), svađe među sobom jer se ne mogu tako brzo odreći ruskih energenata jer će im potonuti ekonomija.

Pa koga ćeš slušati ako ne članicu EU koja jedina od svih članica EU dijeli državnu granicu s BiH i poznaje tematiku ?

Oni su najpametniji, sve znaju, oni su liberali i oni će tjerati svoje.

E pa sad tjeraj.

Član u nastajanju LOUNGELIQ avatar
    Datum registracije
    Jan 2022
    Javila se i gnjida koja je saucesnik obespravljivanja Hrvata u BiH https://hr.n1info.com/vijesti/granic...dentnu-drzavu/

Uprkos najavama premijera Hrvatske Andreja Plenkovića i predsjednika HDZ-a BiH Dragana Čovića o otvaranju nove runde pregovora o izbornoj reformi, evropski zvaničnici u Sarajevo ne dolaze tim povodom i novih pregovora neće biti.

Ništa od nove runde pregovora o izbornoj reformi u BiH: Brisel nije izašao u susret Zagrebu

Došli zapadni emisari država koje su na sastanku EU vijeća glasali protiv našeg prijedloga da se odgode izbori dok se ne promjeni izborni zakon, u Sarajevo popiti kaficu.

Evo im došao i račun za istu pa idemo dalje :

Ukrajinska blokada ruskog plina podigla cijene nafte nadomak 107 dolara

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    A ništa, na izbore, podijeliti fotelje, a onda nastaviti gdje se stalo.

Ovi zaista nemaju srama, otvoreno pozivaju na preglasavanje Hrvata na izborima. Onda će se čuditi kad će Hrvati okrenuti svoju politiku u rušenje BiH.

Zastupnik SDA u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine Šemsudin Mehmedović uputio je apel bh. strankama da, kako kaže, ne ostavljaju Hrvate Čoviću, HDZ-u i Zagrebu te da ih predlažu na svoje kandidatske liste.
    "Nema Dragan Čović ni po čemu pravo na Hrvate u BiH. Niko mu nikad nije dao to pravo, iako ga on prisvaja. Nema ni HDZ to pravo. Nema to pravo ni Zagreb. BH stranke im to dopuštaju ako ih ne uključe na svoje liste. Pozivam BH stranke da na svoje liste predlažu i Hrvate neovisno o predstojećim izborima", ističe Mehmedović u saopćenju za javnost.

To, ističe on, mora biti novi princip u BiH, jer Hrvati ne pripadaju HDZ-u BiH niti Čoviću niti Plenkoviću niti Zagrebu.

"Hrvati BiH pripadaju BiH i moraju imati pravo izbora. Ostalo je fašizam - jedna stranka, jedan čovjek jedan narod. U suprotnom, ostavljamo ih Draganu Čoviću, HDZ-u i njenim satelitskim strankama i otrovnom uticaju Zagreba. Vidjeli smo šta je to značilo zadnjih 30 godina", navodi Mehmedović.
    https://www.klix.ba/vijesti/bih/mehm...iste/220629079

Član u nastajanju LOUNGELIQ avatar
    Datum registracije
    Jan 2022
    Crveni fasisti i zeleni fasisti

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Ovi zaista nemaju srama, otvoreno pozivaju na preglasavanje Hrvata na izborima. Onda će se čuditi kad će Hrvati okrenuti svoju politiku u rušenje BiH.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mehm...iste/220629079
    Jel to onaj iz metroseksualac iz Tešnja. Mislim prilično glup tekst. Hrvati u Bih pripadaju Bih a ne Hrvatskoj. pa muslimanske stranke su i rnaije stavljale "Hrvate" na svoje liste. Doduše ti "Hrvati" su se zvali Šemsudin, Ejub ili Mustafa. A ovaj bi stavljo i prave Hrvate na liste. protiv il sa njihovom voljom. Nije precizirano.

Mislim i sam sam Hrvat iz Bih i vidim tu muslimansku pokvarenost ali isto tako nije me briga što će biti sa pripadnicima novog nezamislivog pokreta u Hrvata. Orjunašima ili srbofilima okupljenima oko Šušnjara ili na onom srpskom forumu. Mislim oni i nisu Hrvati. To su mentalno i svakako drugačije Srbi. Pa me baš briga oni su mi ko Šemsudin. Nikakve poveznice ja s njima nemam.

Zbog Eline i bokala vina

Evo koga je Čović stavio suprotiva Komšiću. Vjerojatno najomraženiju političarku među Hrvatima u Bih, kojoj je jedina referenca govorili se to što je njegova ljubovca

Dobra zajebantska analiza na tu temu na Tomislavcityu.

https://tomislavcity.com/borjana-kri...libi-kandidat/

Zbog Eline i bokala vina

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove