+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/19

Tema: Hrvatska pozicija-strategija i "savezi"

Hrvatska pozicija-strategija i "savezi"

Milanović veli da se odustalo od Bradleya. Je li to istina?
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Mislim da se ne moze odustati, za ove u vladi znamo da najradije bi odustali i da ne bi nista kupili, ali NATO nas tjera na to.

Ne mozes biti u NATO paktu i imati prastare ruske BVP, to NATO ne tolerira. Sad su zapovjedili da moramo zamijeniti tenkove, odbaciti M84 i kupiti zapadne. Tu se ne pitaju Plenki i ekipa, pita se NATO pakt.

Koliko god je naopako da ti NATO diktira sto ces imati u naoruzanju, toliko je i dobro sa ovakvom ekipom u vladi.

Zvanicno, Vlada razmatra ponudu, problem ili dilema je svrishodnost tog vozila, odnosno najavljena modernizacija.
    Amerikanci uskoro salju zvanicnu ponudu, a kao i uvijek kod nas, problem je meni se cini u tome sto je posao sa Breadly-ima zgotovio Krsticevic, a on vise nije ministar.

Sad, ima vise teorija, one koje mi padaju na pamet, Banozic zeli druga vozila... navodno se razmatraju Lynx oklopnjaci iskreno bolji su moderniji od americkih Madjari su ih narucili, ali Bradley je marka koja je dokazana, najbolji oklopnjak na svijetu i pored zastarjelosti jer u vojnom svijetu najbolje je ono oruzje koje je u operativnoj upotrebi, kao i Barak recimo... mozda je u pitanju neko muckanje oko cijene, navodno su ovi nasi htjeli prebaciti novac sa Bradleya na Black Hawk helikoptere ali ta teorija ne stoji jer amerikanci su nam donirali ona dva komada mada ne znam sta ti znace dva komada, dva helikoptera, to je taman dovoljno za jednu specijalnu postrojbu ne i za cijelu vojsku.
    Mozda iza svega stoje lobiji, Milanovic po svemu sudeci upozorava da bi Amerikanci mogli okrenuti ledja i prestati sa donacijama jer mi kao kvarimo poslove sa njima, nismo uzeli F16 americki, mada i ako je to istina ko ih jebe, zajebali su nas za VBR zajebali nas za Barake a poslali nam isluzene kante od transportera.

Svakako nesto moraju kupiti, ja bi cak i volio da to bude Lynx. Sto da ne, to je moderno vozilo slicnog profila kao i Bradley, a modernije je.

Mi smo se već u jednom velikom poslu maknuli od Amerikanaca. kad je krajem 90-tih bila opcija Boeing-Airbus ili jednostavnije Amerika-Europa. Tuđman tada još na vlasti odabrao je Europu tj Airbus. navodno nam to Amerikanci nisu zaboravili pa nam i podmeću klipove di god stignu. Šatro kao saveznici a ono uzda ili đem u ustima Hrvatskoj. Taj njegov izbor djelovao je tada kao nelogičan jer su nam Ameri u neku ruku pomogli u dom ratu a Europljani čekali kad će nas Srbi zgazit. Naravno i Amerikanci su u početku čekali kad će nas Srbi zgazit ali su kasnije okrenuli ploču. Ali samo malo. Ipak su nas držali "na uzdi" pa nam nisu dosputili da slomimo velikosrpsrtvo preko Drine. A sjetimo se što je Galbraith izvodio sa onim Z4 gdje bi imali onu nakazu tzv RSK nešto slično drugoj nakazi tzv RS koja sad postoji u BiH. Imali bi u Hrvatskoj pandana Dodiku koji bi Hrvatskoj onemogućavao da bude ikakava država. Dobro netko će reć, nije ni sada Hrvatska neka država ali što bi tek bilo za nekim "Dodikom" u Hrvatskoj.

Mnogi tvrde da je posljedica te odluke i odnos prema Hrvatima u Bih gdje Ameri žmire na preglasavanje Hrvata. Daju uvijek izjave koje se mogu čitati s kojeg god kraja na isto ti dođe. Uglavnom žmire na obespravljivanje Hrvata. Tako da mi nije žao ako se od njih makne. Iako ni približavanje Europi ne mjenja puno na stvari. Nisu i ne gledaju nas ni oni milo ali ajde, bliži su nam i dio smo te EU, pa je logično da više s njima surađujemo.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 27-11-2021 at 12:01

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Mi smo se već u jednom velikom poslu maknuli od Amerikanaca. kad je krajem 90-tih bila opcija Boeing-Airbus ili jednostavnije Amerika-Europa. Tuđman tada još na vlasti odabrao je Europu tj Airbus. navodno nam to Amerikanci nisu zaboravili pa nam i podmeću klipove di god stignu. Šatro kao saveznici a ono uzda ili đem u ustima Hrvatskoj. Taj njegov izbor djelovao je tada kao nelogičan jer su nam Ameri u neku ruku pomogli u dom ratu a Europljani čekali kad će nas Srbi zgazit. Naravno i Amerikanci su u početku čekali kad će nas Srbi zgazit ali su kasnije okrenuli ploču. Ali samo malo. Ipak su nas držali "na uzdi" pa nam nisu dosputili da slomimo velikosrpsrtvo preko Drine. A sjetimo se što je Galbraith izvodio sa onim Z4 gdje bi imali onu nakazu tzv RSK nešto slično drugoj nakazi tzv RS koja sad postoji u BiH. Imali bi u Hrvatskoj pandana Dodiku koji bi Hrvatskoj onemogućavao da bude ikakava država. Dobro netko će reć, nije ni sada Hrvatska neka država ali što bi tek bilo za nekim "Dodikom" u Hrvatskoj.

Mnogi tvrde da je posljedica te odluke i odnos prema Hrvatima u Bih gdje Ameri žmire na preglasavanje Hrvata. Daju uvijek izjave koje se mogu čitati s kojeg god kraja na isto ti dođe. Uglavnom žmire na obespravljivanje Hrvata. Tako da mi nije žao ako se od njih makne. Iako ni približavanje Europi ne mjenja puno na stvari. Nisu i ne gledaju nas ni oni milo ali ajde, bliži su nam i dio smo te EU, pa je logično da više s njima surađujemo.
    Ne bi se ništa promijenilo ni da smo uzeli američke putničke avione (štoviše, s tehničke strane je Airbus bio bolji izbor, pogotovo kako Boeingovi avioni u zadnje vrijeme imaju niz problema)
    Eto, i Indija uzima Rafale, pa je opet bliska s Amerikancima. A i nismo neko veliko tržište pa sumnjam da je to Washingtonu neki problem.

Jedino da smo poslali vojnike u Irak 2003. bi bile neke stvari drugačije...

A i Raptor i Lightining su se dokazali kao neviđeni debakl.

Odlučio bih se za američku ponudu jedino u slučaju da su ponudili F/A-18 Super Hornet.
    Posljednje uređivanje od Epetium : 27-11-2021 at 12:37

Amerikanci su izdali sve svoje saveznike, nazovimo ih saveznicima a vise su vazali... eto zadnji primjer Afganistan, samo su se povukli bez previse brige sta ce biti sa afgancima koji su im sluzili. Ono sto se ukrcalo na zrakoplove i doslo je do USA, ostali ce put Europe kao migranti pretpostavljam odnosno oni koji prezive nove americke saveznike talibane. Nove stare saveznike, ta talibani su i nastali uz podrsku USA.

Ako je Europa kurva, amerika je ober kurva. Podlije i pokvarenije politike nisam vidio, kome su oni saveznici neka si odmah iskopa rupu. Zatrebace mu.

Ne kazem da su europljani ili Rusi ili Kinezi bolji saveznici, svi oni vazale gledaju kao i amerikanci, potrosna roba. Ali Amerikanci se prodaju za nekakve promicatelje demokracije, za nekakve svjetske policajce, postenjacine, a zapravo su obicni smradovi.
    Ne vidim ni zasto bi itko prema njima bio podlozan i servilan, oni vise nisu svjetski policajac, ovo vise nije 2000-a ili 2005-a godina, danas su na sceni neki novi stari igraci i ko jebe amerikance. Na zalost Hrvatska nema drzavnu suverenu politiku pa ne moze nikoga odjebati jer ne zna se postaviti. Ovo sa Francuskom je vise kao neki incident, trenutna postava na vlasti je ipak nista vise od servilnih briselskih uguza. I u ovom poslu natruhe su servilnosti, dize se cijena za stotinu milijuna a govorka se o manjem paketu. Tipicno za Plenkijevce.

Mada eto ovi iz HV kroz redove provlace da dolazi puni paket, cijeli standard. Samo ce to kao ostati vojna tajna, pretpostavljam da se shema da potencijalni neprijatelj ne zna. Sto je tragikomicno jer nas jedini potencijalni neprijatelj ima ministra u hrvatskoj vladi.

Ne samo ministar, on je podpredsjednik vlade. Sjedio je ako se ne varam na večeri s Macronom odmah do Plenkovića ili drugi do njega, ne sjećam se točno.

Ne mogu oni čuvat tajnu, kakva tajna, kad naši vojni analitičari nabrajaju što koja strana država ima, nabrajaju i koje radare i koje su tehničke mogućnosti aviona koje koja država ima, pa nabrajaju što su ovi kupili a što oni. Pa sumnjam da se eto samo hrvatska nabava može sakriti.

To njihovo ponašanje mi i budi sumnju da smo kupili očerupani avion. Jer nema logike da Grci plaćaju 67% skuplje istu stvar. Već bi se oni oglasili, već bi dreknuli. Al dobro valjda će i to izići na vidjelo.

Što se tiče Amerika -Europa ista stvar, za sve smo mi njih mali poslušnici koje se može iskoristit za neke stvari a onda disciplinirat. Kao Ameri 90.tih da discipliniramo Srbe, porazimo ih ali ne do kraja jer to nije američki interes. Onda ide discipliniranje nas. Sjetimo se samo onog seronje Montgomery-a koji se sad baškari u vili kod Dubrovnika kako je krajem 90-tih rovario protiv Tuđmana i spremao one veleizdajnike 2000-te da preuzmu vlast. U Srbiji je to isto radio ali tamo su mu nešto podmetnuli pa je neslavno završio karijeru.

Ista stvar sa Carlom Bildtom . I on se lada na nekom hrvatskom otoku.

Da smo država davno bi BiH bila "naše igralište". Jer to je geopolitički neodvojivo od Hrvatske. Ovi Rafali nisu nabavljeni, kakvi god da jesu, ultramoderni ili manje moderni, za Muslimane, kako o tome manitaju orjunaši nego za Srbe. Srbija je jedina destruktivna os u ovom kraju Europe oko koje se vrte svi problemi i sve agresije. Još su tamo na vlasti apgrejdani luđaci iz 90-tih opsjednuti velikom Srbijom. Ne prođe dan a da se tamo vrhovni luđak ne očeše o Hrvatsku. Jer njega to žulja, ko kamen u cipeli a pogotovo kad se Hrvatska naoružava, onda to kod njega izaziva bjesnilo, toliko da ko furija pobjegne s presice. On sad trpa u Srbiju prljave i svakakve investicije samo da Srbiju ekonomski ojača jer je jednom navodno izjavio, čitao sam negdje "Samo da ekonomski dignemo Srbiju i onda ćemo Hrvatima i Muslimanima j...mater". Jer on neće da ostane u povijesti onaj koji je lagao Srbe u Glini, koji je izgubio i Srbe preko Drine a i Kosovo. Megalomansko ludilo koje vlada u Srbiji mora se smiriti pa su to shvatili i Europi a meni je najveći signal za to bio obilježavanje zvaršetak 1-og svjetskog rata gdje su Vučića stavili u ćošak trećeg reda a čak Kolindu i Taqia u prvi red. To nije bilo, nema veze to je samo slikanje, to je politička poruka. Jasna da ne može jasnija biti. Na tragu one Clemanceauove na završetku 1-og svjetskog rata.

Srbi se zato okreću Rusiji i Kini a Ruse baš briga za Srbiju, prodali bi ih za sitniš, Kao što su se povukli sa prištinskog aerodroma, pljačkaju ih nemilo, otprilike kao nas Nijemci. Rusima smo čak bitniji mi nego Srbi. Kinezi im rade dar mar po zemlji, faktički Srbija ne smije ni da kontrolira njihove poslove u Srbiji. Kina se ne ponaša tako svuda, znaju oni itekako ponašat se čisto poslovno u državama gdje znaju da ne mogu radit to što požele a u Srbiji znaju da mogu radit što požele.

Da i kad bude hrvatska vlada cijela Bih treba biti hrvatsko interesno područje, nikakva tzv RS a kamoli odcjepljenje, to ne dolazi u obzir čak ni ovakvoj hrvatskoj vladi, to orjunaši nek zaborave, njih se ionako neće ništa pitati kao što ih se nije pitalo ni 90-tih. "Od orjunaša glupljeg Hrvata nema" da parafraziram onog starog zemljaka ustašu. Muslimani su tu strateški nebitni. Narod koji pada ka milijunu bez imperijalističke tradicije ako izuzmemo Osmanlijski period, bez kulturne, političke, vjerske, akademske i vojne elite a i izgubili su i jedini ozbiljni adut, jak natalitet. Koji stvarno može biti jaki politički argument ali sad su izgubili i to. Osim toga nemaju ništa za ekspanziju. Da je hrvatska država onakva kakva bi trebala biti, oni bi bili mirni ko bubice. Uostalom nisam nikad ni čuo da su ili Bakir ili Komšić držali presice kad je Hrvatska kupovala oružje. To rade samo Srbi i srpska vlast i srpski tabloidi i mediji. Čak je i Pupovac vjerojatno izazvan time ječer imao valunge i napada bjesnila u saboru.

Još nije kasno još ima Hrvata sjeverno od Vrana i Makljena ali vrijeme je da se nešto poduzme. Ja ne mogu vjerovat kad pročitam da Rama ima nešto više od 20 rođenih za prvih 9 mjeseci. To mi izgleda kao da se netko ruga i zajebaje s nama. Ili Uskoplje isto toliko. To izugleda da nas netko odvaja od Srednje Bosne. Kao u ratu.

Ako mi izgubimo Srednju Bosnu mi smo izgubili u BiH. Pa sve da dobijemo cijeli Mostar i sve ono Južno od Prozora što nam je nudio i Alija. Naše geslo je trebalo biti suprotno onom mostarskih budalaša iz rata "HercegBosno moja si do Hit-a-a od Hit-a a od HIT-a, zaboli me kita" a pjesma je ustvari trebala glasit "Herceg Bosna moja si OD Hita a do HIT-a a do HIT-a zaboli me kita". Jer do Hita je ionako sve skoro 100% hrvatsko.

Ako to ne spasimo mi u Bih postajemo pogranična manjina. To bi trebala znat svaka hrvatska vlada. Ova sigurno nije pošto je u njoj srpska agentura.

Ova tema nema više veze s Milanovićem pa ćemo od ovih par postova napravit prikladnu.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 27-11-2021 at 20:15

Montgomery je otisao iz Srbije u Budimpestu, odakle je kao glavni operativac instruirao Popovica i Otpor pa srusio Milosevica. Onda se vratio u Srbiju. Mislim da oni nisu ni imali veleposlanika za vrijeme Milosevica, ovaj je bio samo sef misije.

Istini za volju, on je tu bio samo jedan od, CIA je to odradila. Ovo sa Otporom.

Uglavnom se znaju okvirno stvari oko naoruzanja jedne zemlje ali detalji se obicno cuvaju kao vojna tajna, ne govore se, sad za sad se zna da dolaze MICA i Meteor zrak zrak rakete, uz dosta jdam takozvanih navodjenih raketa zrak zemlja. Ali ni tu se ne daju detalji, sto bi potencijalnom neprijatelju govorio sto sve imas. Ima tu raznoraznih verzija ovih projektila, slican primjer onaj Spike sustav iz Izraela koji je kupljen za Patrie, zna se broj istih ali ne i koje verzije tocno. Spike ima kratki srednji daleki domet i NLOS odnosno bez mete u vidokrugu, za sakrivene mete. To je vojna tajna ne samo kod nas. To zna vojska i to je to.

Srbijanski "savez" sa Rusima i Kinezima je meni osobno tragikomicna prica, oni isti "savez" imaju i sa Turcima, a zasto nego zato sto nude investitoru svu slobodu, ovaj dodje ulozi nesto sitno ima ultrajeftinu radnu snagu i vecinom se povuku nakon sto uberu kajmak jer dobijaju i raznorazne poticaja sad ne znam da li od Srbije ili od svojih drzava. Cim su Turci u isli u igru, znas koliko je sati, i koliko je to nekakva suverena srbijanska politika.

Oni su inace samo grlatiji, i Vucic i Dodik i svi ostali, puno zuje malo meda daju. Busaju se u suverena prsa a ne smiju prdnuti od Berlina, Brisela, Vasingtona. Stvaraju privid nekakve svoje autonomije u odlucivanju, Dodik se 15 ili 20 godina vec otcjepljuje, od kako pamtim njegov dolazak na vlast do danas se desetak puta otcjepljivao. Proglasavao neovisnost, najavljivao, priredjivao, a metar se pomakao nije. Baci Srbima malo mamaca u vidu dva zakona koja promijeni, a onda se vrati na posao u Sarajevu za koji je par dana ranije naglasio da se nikad vise ne vraca.
    No dobro, to je njihova stvar, kod prosjecnog Srbina je ionako poanta da se posjeku dva tri krmka u sutedenom, napune zamrzivaci, ispece rakija i da rodi zito i kukuruz. Prosjecni Srbin je Dodik style, medzed koji ne kuzi kurca od politike. Samo da je sto grlatiji, to su oni kafanski tipovi sto dodju u seoski bircuz pa trazi kavgu ali vjesto izbjegava tucu, stipa konobaricu za dupe sa masnim prstima, pojede kilo pecenja popije bokal rakije i ode zeni kuci. Ima onaj legendarni Srbo na FB, dnevna doza Srbende, e slika i prilika Vucicevog i Dodikovog glasaca.

Nije problem čobvjek koji hoće posjeće krmka i spremi u frižider, to je eufemizam za normalan život nego je problem što ovaj kompleksaš lože narod na mržnju. Pogotovo je to eskaliralo zadnjih godina sa danonoćnim sipanjem mržnje njegovih toaletoida prema Hrvatskoj i Hrvatima pa snimanjem filmovima gdje se Hrvati dehumaniziraju. Onda dođu Srbi i kažu " ma to on priča za unutrašnje potrebe, Hrvatska nikog iz Srbije ne zanima". Pa ako nikog iz Srbije to ne zanima kome on to priča. Onda ide druga priča " on loži tako svoje glasačko tijelo". Pa ako to glasačko tijelo ne loži ta priča, on je ne bi ni ložio s tom pričom.

Zato je debilna ona priča pa što što je Srbija 60 km od Zagreba na Uni i Ilok je toliko do Beograda. Kao da smo mi napadali Beograd i rušili po Srbiji i Vojvodini, spalili trećinu Srbije. Kakva je to usporedba. Osim toga konfiguracija Srbije i Hrvatske je neusporediva. Srbija je kompaktan i zaokruženi teritorij a Hrvatska izgleda ko izgrižena jabuka. Od Kladuše do Slovenije možeš prepješačiti za par sati i može se prebaciti topovskim hicem. Dalmacija neću ni govorit. Da nije Hrvata u zaleđu i ono što je uzeto u Maestralu ali Dubrovnik nije osiguran. Ne znam zašto se Trebinje nije zauzelo, ionako je bilo ispražnjeno.

Zato ne može biti nikakve srpske države preko Drine. To bi bila permanentna nestabilnost. Drina mora ostati razdjelnica i Hrvatska ne može niti smije ikakvu srpsku državu preko Drine. Oko toga nema priče.

Evo sad je opet izjavio "da oni koji misle da su najjači, uskoro će vidjeti da nisu i da u Srbiju stiže ubrzo nešto veliko, prije nego će stići njima to što su kupili". Čovjek je patološki opsjednut s Hrvatskom i Hrvatima, to je problem a Srbi to biraju.

Zato i uzima sve te prljave investicije koje nitko neće, zato je od Srbije napravio Kinu u Europi kako reče Tadić, zašto bi njemačke tvrtke išle u daleku Kinu kad imaju bolju i jeftiniju radnu snagu u Srbiji. Pa ja sam mislio da se netko morbidno i neukusno zajebaje da radnici u onoj kompaniji Yura nose pelene i da ne smiju ni na WC. Al to stalno ponavljaju. Čovjek i dalje ne može vjerovato da je to uopće moguće. Čovjeku dođe zlo od te priče. Takvo ponižavanje ljudskih bića.

Kad je on spreman to raditi svom narodu zamisli samo što je sve spreman raditi drugom narodu a pogotovo onom kojeg smatra neprijateljem kao Hrvate.

Jer on i njegovi toaletoidi 24 sata rigaju mržnju skoro isključivo na Hrvate. Drugi im uopće nisu zanimljivi, čak ni "Šiptari". ne troše na njih ni 10% vremena kao na Hrvate.

Kineske kompanije su kod njih eksteritorijalne, tu država Srbija faktički nema nikakve ingerencije, nešto kao džamija kralja Fahda na Alipašinom. Tu srpske institucije ne smiju ni uć a degenerika nije ni briga. Samo da dobije nešto novca.

To naravno ne bi trebala biti naša briga da se u Srbiji ne proizvodi luđačko stanje mržnje prema Hrvatima. od 2003-će do 2012-te ipak nije bilo tako. Nije bilo tog kuljanja mržnje.

A nije li Montgomeryu u Srbiji namještena neka atmosfera. Nije on bio ambasador poslije smjene Miloševića. neku ljubavnicu mu naštelili pa se Lynn počerupala s njom.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 27-11-2021 at 22:40

To za Montija zaista ne znam, morao sam proguglati da vidim kad je on tamo tocno bio, ja se samo sjecam da je kao nekakav "povjerenik US vlade" stolovao u Budimpesti i sjecam se da su se Otporasi hvalili da idu cesto u Pestu i da im od tamo dolazi glavna podrska. Sjecam se i da ga je nacional ili globus ne znam tocno, ali da su ga hvalisali nakon 5. oktobra kao on je srusio Milosevica, ili je on sam sebe hvalio pa platio clanak, ko zna.

Ove sa krmkom i rakijom spominjem kao neko stanje uma kod Srba, i oni sami se sprdaju sa tim, daj mu rakije i pun zamrzivac a sto drzava propada manje bitno. Ne bojim se ja Vucica odnosno ne mislim da je ona neka opasnost, on nista drugo niti ne moze nego primitivno siriti mrznju, mislim mrznja prema Hrvatima kao da je to nesto novo. Oni Hrvate ne vole pa ne vole, sad je to samo pojacano kroz medije, film, tocno Vucicevi mediji forsiraju nazivanje Hrvata ustasama, kad malo proletis po tim tabloidima i portalima to je uvijek isto, red ustasa, red siptara, red rijaliti programa, red srbijanske estrade, procijenio bih da je to zabava za priprosti puk odnosno Vuciceve glasace. Njegovi glasaci su uglavnom polupismeni ljudi, more je takvih, uz standardan broj uhljeba. Ja sam se frapirao kad sam vidio da je Branko Kockica Vucicev odbornik u beogradskoj skupstini, klasicni primjer uhljebljavanja.
    On ispira mozak ljudima tamo, imam obicaj zastati na Pink tv ili Happy tv, red rijalitija red Vucicevih live javljanja red emisija di gostuju uvijek iste face, Seselj, Spasic, par SNS mlatimudana, dovedu Canka da ga samaraju verbalno, voditelji poluretardirani ona neka glavata plavusa koja dodje obucena u zeleni triko u emisiju, ili notorni Maric koji se divi kriminalcima, masovnim zlocincima, i njegova mitomanija prepuna lazi. To je jedno bolesno stanje nacije, pretpostavljam neka light verzija Sjeverne Koreje, tako mi djeluje. On nema ni oporbe u parlamentu, sve stranke su u vlasti, oporbe nema jer su bojkotirali izbore.

Neka on sere, pas je koji laje, mene vise brinu Tadic i slicno kad su na vlasti. Oni znaju lobirati, znaju podvaliti, znaju zajebati, a ovi nasi idioti njih nije tesko prevariti. Sta moze Vucic, samo prijetiti, kazu da je onaj njegov Vulin notorna budaletina negdje sam citao svjedocenja ljudi koji ga znaju, kazu da je kao mladic pokazivao elemente sizofrenije, takav mi i djeluje. Moze napasti eventualno, jer je ludjak, ali popusice. Znamo se mi tuci.

Ovaj ce unistiti Srbiju, prvo intelektualno a to je vec dobro uznapredovala bolest, zatim i na sve druge nacine. Toga se tamo i plase, sve ih je vise koji mu zele skinuti glavu. Neka njega na vlasti u Beogradu, njima samima je najveci neprijatelj. Kaze prestize Hrvatsku ekonomski, a onda mi bub rast 8% a Srbija 6.

Ispod tog primitivizma srpka državna mašinerija ipak radi. Pogrešno bi bilo njih gledati samo kao nesposbne pijane gibaničare. Kako su nazivali četnike. Ti gibaničari su i klali.

Njihova infiltracija u hrvatski medijski prostor to pokazuje da nisu oni bezazleni. Ja sam se frapirao da se za RTL-ovu koncesiju ili što već prijavio srbijanski Kurir. Alo. To je kao da se list "Stražar na Drini" od NDH prijavi za koncesiju u Srbiji.

Srbijanska država nije samo Vučić. Srbijom mislim da vlada Crna Ruka od 1903-će i da nikad nije prestala djelovati. Sjećam se da mi je to prvi put palo palo napamet kad je ubijen Đinđić točno 100 godina nakon ubojstva Obrenovića i da sam to napisao na forum.yu tada. Onda o tome tekst napiše Denis Kuljiš, o tome kako je Đinđića ubila "Crna ruka".

Moje mišljenje je da srbijansku politiku vode ljudi iz sjene, nikakav Vučić. Tojest dadnu mu ide sa svojom politikom do određene granice.

Sad bile to teorije zavjere ili ne, svakako je kontinuitet vladanja "službe" kako oni kažu. Uostalom kao i kod nas. A nije ni naš narod nešto bolji od zadovoljenja "punim zamrzivačem"
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 28-11-2021 at 00:13

Uostalom mi stariji koji pamtimo znamo kako se sve to preko noći promjeni. bar mi znamo.

U prvom jesecu 89-te još je JNA s Titovim slikama ništa na vidiku a samo dvije godine i nešto kasnije valjaju se JNA tenkovi sad kao srpska vojska utz armiju neopranih srmdljivih četnika uz gusjenice.

Tako da ona "sigurno je da ništa nije sigurno" ili "na tom svijetu samo mijena stalna jest".

Uostalom nije prijatno za susjeda imati luđaka koji satima i danima na javnim televizijama priča o faširanju ljudskog mesa i pokazuje slike izmrcvarenih, masakrirnaih ljudi. To može samo patološki slučaj. A taj patološki slučaj ima svu vlast u državi koja je sjećamo se, a ni mi nismo baš stari, spalila trećinu Hrvatske.

Kad on može i za Srbiju imar paravojsku tipa ovih u Šapcu danas

Malo i smiješno kako je ovaj "jurišnik" popio flašu nečega u tintaru, dobro je ostao na nogama. Al kad on ovo može vlastitom narodu radit, što bi radio drugima. Uostalom vidjeli smo to 90-tih.

Naravno, ti iz sjene, kojekakvi akademici, oni su mozak velikosrpske politike. Tu je SPC kao militantno krilo, a rulja je uvijek spremna na neki kaos. To je jasno kao dan.

Vucic i ljudi oko njega, na njih mislim, njih se ne treba plasiti. Opasniji su ti iz sjene, ili kad je na vlasti neki ugladjeni lik. Takvi znaju balansirati, kao pokojni Djindjic, europejac ovo ono a vrtio volove sa Karadzicem. Takvi ne bi trebali doci na vlast.

Ta prica sa mljevenjem ljudskog mesa je interesantna, to su radili ljudi koji su radili za Vucica, taj Voja Nevolja i njegov klan. Isto ovako kao ovi batinasi sa snimka, Voja je sa svojima tukao prosvjednike prosle godine u ljeto kad su u Beogradu ljudi protestirali zbog korona karantena. Cak su i snimljeni, sa fantomkama istina u nekom parku, gdje su se pretvarali da su prolaznici. Tada se govorilo da ljude tuku kriminalci koji rade za Vucica. Taj Voja Belivuk je pao u nemilost nakon sto je valjda isamarao Danila Vucica, sina od predsjednika, inace malo voli druzenje sa tim kriminalcima i navijacima, ovaj Belivuk je sa partizanove tribine. Nakon sto je Danilo tati rekao da ga je Voja dirao, krece hapsenje i objavljivanje morbidnih slika gdje ovi kasape ljude. To su njegovi batinasi, i ovi sa snimka su vjerojatno neki slicni kriminalci. On vlada Srbijom pomocu motke, to sto dehumanizira Hrvate je jos i mala stvar koliko dehumanizira svoje politicke protivnike, kako ih zovu "zuti". Bukvalno u tim njegovim medijima pozivaju na linc tog Djilasa i sve te ekipe kontra njega, ja se cudim kako onaj 24 minute nije vec dobio batine, ili Ivan Ivanovic. A nije Srbija daleko od toga, sve je naistu sprancu ide, i u Milosevicevoj Srbiji radile su se likvidacije neistomisljenika, ubojice su bili drzavni sluzbenici cesto ljudi sa one strane zakona i tako dalje. Isti ljudi su ubili i Djindjica.

Kod Srba je taj polusvijet vjecito prisutan.

To sto Vucic pokorava hrvatsku medijsku scenu vise je nasa sramota nego njegova sposobnost, to su mu Hrvati dopustili odnosno hrvatske institucije. To se lako rijesi, odjebes ih, kao sto je svojevremeno Pink odjeban a Mitrovicu zaplijenjena jahta. Zasto se to ne cini i danas, ne znam, valjda se nesto i to kukavicje jaje u vladi pita. HDZ licemjeri ispunjavaju zelje koalicijskom partneru, zapravo je kod nas najveca opasnost to sto imamo vuka u jagnjecoj kozi u stadu. Lako cemo mi sa velikosrbima, kad nas nisu onda porazili, nece ni danas. Hrvati su nenormalan narod, razocaravajuci, ali kad je u opasnosti uvijek se nadje ta jedna mala manjina koja moze sa svakim. Samo da nas ne skuhaju ovi Plenkijevci kao zabu, onda smo najebali.

Inace, Vucic ima covjeka koji mu radi kampanje i koncipira medijsku kampanju, covjek je iz Izraela i zove se Asaf Eisin.

On mu je dakle PR, izgleda da cijelu medijsku hajku protiv Hrvata izmedju ostalog, koncipira covjek iz Izraela.

Ludo.

Al mu je koncepcija. Ja je gluplje nisam vidio.

Moš mislit da ga on huška na Hrvate. Jel ga on huškao i 90-tih. Teško žabu u vodu natjerat. Mani se tih gluposti.

Ne kazem da ga huska vec on mu je glavni medijski mogul, PR, tvorac mrznje po medijima. Nedavno su lansirali spot u kojem pozivaju na likvidaciju tog Djilasa, kazu da je slican spot emitiran prije ubojstva Olivera Ivanovica u Mitrovici. Taj je bio lider Srba dole, a Vucicu nije odgovarao.

Ni danas ubojice nisu pronadjene.

Znam tko je bio Ivanović. Srbija je država gdje predsjednik države danima priča o faširanju ljudskog mesa. Na javnim servisima. Samim time znaš da imaš posla sa nenormalnom, nepredvidivom državom. Pusti ti te priče, neće on, ne smije on. Ne smi on sad u ovakvim okolnostima. Ne bi smila Srbija napasti Hrvatsku ni 1985-te. Njima je Hrvatska opsesija. Nije samo Vučiću, nego svoj srpskoj akademskoj, intelektualnoj, vjerskoj eliti. Nije to samo ludi Vučić. Kad hoćeš napalit srpske nacionaliste, udri po Hrvatima i malo manje Šiptarima.

Hrvatska da je država kakva bi trebala biti treba imati nekoliko strateških ciljeva.

1. Konstituirati se prvo kao država očišćena od udbaškog taloga koji hrvatsku državu drži zarobljenom ( mi smo tek sad na BDP eu iz 2008-me) dakle izgubljenih 13 godina što možemo zahvaliti udbaškim vladarima Hrvatske ogrezlim u korupciji koji Hrvatskoj ne daju naprijed.

2. ostvariti čvrstu konekciju s hrvatskom dijasporom koja je nevjerojatan potencijal znanja, iskustva, poslovne snage, demografske snage. Za sada udbaška država uspješno sprječava ikakvu ozbiljnu konekciju dijaspore s hrvatskom državom.

3. Sprječavanje ikakvog velikosrpskog utjecaja u Hrvatskoj a pogotovo sudjelovanje Velikosrba (što je odavno a i danas slučaj) u ikakavoj vlasti a naročito ne s onima koji su rušili Hrvatsku. Takvi velikosrpski agenti sjede u hrvatskoj vladi. To je mazohizam. To je autodestrukcija. Umjesto da se nagrade Srbi koji su branili Hrvatsku nagrađuju se Srbi koji su je htjeli uništiti. Povijesni nonsens.

4. Pomagati na svaki način, financijski, kulturno politički Hrvate u BiH. Što izostaje u potpunosti što nije ni čudno jer se Hrvatska još sama nije konstituirala kao država hrvatskog naroda. Da je Hrvatska država hrvatskog naroda, bosanskim Muslimanima ne bi palo na pamet da Hrvate šikaniraju u Bih i oduzimaju im prava, biraju predstavnika. Mogu samo zamislit Slovence ne mjestu Hrvatske a da su Slovenci konstitutivni u Bih. Oni bi držali bih čvrsto u svojim rukama. Ali Slovenci su složan, nacionalistički narod za razliku od Hrvata.

Nedostatak investicija iz Hrvatske u hrvatske krajeve u BIh je dokaz da Hrvatska još nije Hrvatska. Čak i ova jedina investicija Podravke u Zap. Hercegovinu izgleda da je propala a tako je pompozno položen kamen temeljac od strane Plenkovića i Čovića ( ima li ih tko priupitati o tome). Nagla smrt Marina Pucara predsjednika Uprave Podravke koji je bio sklon toj ideji, mlad zdrav čovjek naglo umre, nešto mi je tu sumnjivo i onda na čelo Podravke a onda na čelo Podravke dođe notorna Martina Dalić, špic igrač duboke udbaške države.

Paradoksalno je da 50 puta više u hrvatsku ulažu poduzetnici iz BiH, na hrvatske mislim, nego Hrvatski u Bih, mislim na hrvatske krajeve. Ako ulažu u srpske i muslimanske to me ne zanima, to je nacionalna izdaja.

5. Mora se osigurati opstanak Hrvata sjeverno od Vran planine i Makljena. To sam već naveo. Ako se samo svedemo na tri županije južno od Makljena mi smo izgubili Bih. Al to ne ovisi samo o Hrvatskoj. Moraju se i Hrvati tih krajeva trgnuti. Nije im lako, vjerojatno su pod jakim pritiskom sarajevske čaršije ali opet. Ima tu i dosta pohlepe i sebičnosti hrvatskih poduzetnika.

Jer ako nam ode narod, čak i ako dobijemo prava koje tražimo, tko će ih konzumirati. Što će ti prava ako ih nema tko konzumirat.

6. Ne dopustiti ikakav samostalni oblik srpske državne preko Drine. To bi bilo desantirano srpstvo za permanentnu nestabilnost i opasnost. Srbi nemaju demografsku osnovu za daljnje širenje što je osnovna pretpostavka za ekspanzionizam ali ne stojimo ni mi bajno s tim. A poznavajući njihovu iracionalnost i lude vođe kod njih ništa nije isključeno. Zato bolje spriječiti, nego kasnije obnavljati spepeljana sela i gradove, tražiti nestale i govoriti kako smo ih pobjedili. Da al na svojoj sprženoj zemlji. To bi si samo budale dvaput dopustile.

To su osnovne stvari a tih podstrategija ima još.

No to je zasad sve pomalo iluzija kad se vidi tko pobjeđuje u najveća hrvatska glavna grada a HDZ drži monopol na hrvatske glasove pogotovo u Bih a o tome isto malo kasnije i o pogubnosti takvog stanja.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 28-11-2021 at 12:38

Pucar je umro od raka gušterače, inače je to vrlo zajeban rak. Simptomi se uglavnom jave kada se već proširi.

Znam da je to agresivan rak i vjerojatno najsmrtonosniji. Samo Božjom intervencijom se iz njega izvlači. Profesor Ivančić je bolovao od njega u mladosti, doktor mu došao reći da ima još mjesec dva života. Umro je nedavno, prije par godina.

Žao mi čovjeka, Marina Pucara. I kao mladog čovjeka koji je digao Podravku na veću razimnu a bio je sklon i nama Hrvatima u Bih. Vjerujem da je on živ da bi se ta investicija ostvarila. Sad je došla ova "stečajna Borg upraviteljica" pa je potencijalno gradilište kod Mostara u šikari a upitna je i postojeća tvornica u Umagu.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove