+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 3 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/52

Tema: 30-ta obljetnica sloma obrane Vukovara

30-ta obljetnica sloma obrane Vukovara

Sutra se obilježava kraj herojske obrane Vukovara, kad je nakon par mjeseci teških borbi sa nemjerljivo jačim neprijateljem obrana slomljena.

I počeo je krvavi četnički pir.

Grad je mirnom reintegracijom vračen pod hrvatsku vlast 1998-me godine.

Gdje smo danas 30 godina nakon sloma obrane grada?

Vukovar je nominalno pod hrvatskom vlašću ali velikosrpstvo je tamo još žilavo i ponekad se čini da je grad baš samo to, pod nominalno hrvatskom vlašću.

Kolone mladih Srba znaju uz srpske zastave rafalati, događaju se napadi na Hrvate, ratni zločinci i sliovatelji šetaju ulicama, cere se žrtvama u lice, rade po gradskim poglavarstvima, dokazi i prijave za njihove ratne zločine čuvaju se na dnu ladica DORH-a ili su jednostavno provučeni kroz rezač papira.

Pobunjeni Srbi iz stranke koja je povela krvavu agresiju na Vukovar odavno se u samom vrhu vlasti u Hrvatskoj, u svim njezinim institucijama i diktiraju politički ritam u Hrvatskoj.

Nasljednici te iste stranke prije obilježavanja sloma obrane bacaju vijence u Dunav zajedno sa izaslanikom srbijanskom političkog vodstva kako bi preduhitrili obljetnicu i davali do znanja da oni prvenstveno svoje istomišljenike smatraju žrtvama.

Čovjek koji je postavio obranu grada umro je izmučen i izmrcvaren od "hrvatskih institucija". Istih onih koji čuvaju na dnu ladica optužnice za zločine nad Vukovarcima, ne samo Hrvatima.

Lažiranim popisima Srbima se daju prava poput ćirilice na javnim ustanovama a sve to nasilno brani "hrvatska" policija.

Očevi poginulih hrvatskih branitelja obilaze sudove jer su se suprostavili svemu tome.

Župan te iste vukovarsko-srijemske županije diže ruke i pjeva pjesme čovjeka koji je zabavljao četnike netom nakon pada, dok je trajao krvavi četnički pir nad braniteljima i civilima u Vukovaru.

Ima još toga, ali evo ukratko, što je još ostalo od uspomene na vukovarsku epopeju osim prigodničarskih izjava političara , između ostalih i onih koji su u "suvezluku" sa strankom koja je povela krvavu agresiju na Hrvatsku i Vukovar
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Meni ukus ne dopusta da se osvrcem na ljigavu politiku, reci cu samo ponos na nase vukovarce i sve ostale branitelje grada, tri mjeseca su se drzali, Vukovar je nas moderni Siget.

Steta mrtvih ali nije se njih pitalo. Ili nas.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Meni ukus ne dopusta da se osvrcem na ljigavu politiku, reci cu samo ponos na nase vukovarce i sve ostale branitelje grada, tri mjeseca su se drzali, Vukovar je nas moderni Siget.

Steta mrtvih ali nije se njih pitalo. Ili nas.
    Kakva skupina hrabrih, časnih, stamenih ljudi. Chesterton je napisao da se pravi vojnik bori ne zato jer mrzi ono što je ispred njega nego zato jer voli ono što je iza njega. Vukovarci su dokazali da su pravi vojnici i da imaju veliku ljubav prema svome gradu, domu, obitelji, narodu i domovini. Puno veću od mržnje Srba prema njima. Neka im je vječna slava i hvala.

Zbog onih kojima smeta pjesma "Moja Hercegovina" na Poljudu

Vele na HTV prilogu, da su civili i vojnici strijeljani po nalogu četničkog vojvode Veselina Šljivančanina. Je li on bio četnički vojvoda ili oficir JNA, jugoslavenske vojske?

Na Novoj su odjednom počele smetnje u tonu kad je Penava počeo okrivljavati vlast za nepocesuiranje ratnih zločina. Kad je to izgovorio, ton se naglo stabilizirao. Razgovor je nakon toga nabrzinu završen.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 18-11-2021 at 11:35

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Na Novoj su odjednom počele smetnje u tonu kad je Penava počeo okrivljavati vlast za nepocesuiranje ratnih zločina. Kad je to izgovorio, ton se naglo stabilizirao. Razgovor je nakon toga nabrzinu završen.
    Tako je nakon gola Hrvatske Rusima, na jedno 5 minuta bila tišina na Novoj tv, nestao komentator iz prijenosa. Kaj očekivati od srpske televizije. Nevjerojatno je da im se dopušta djelovanje u Hrvatskoj.

Evo baš čitam da je Šefik Džaferović došao u Vukovar.

Zemljo otvori se.

Misliš da mu je trebalo zabraniti dolazak u Vukovar.

Citiraj Prvotno napisano od Epetium Vidi poruku
    Evo baš čitam da je Šefik Džaferović došao u Vukovar.

Zemljo otvori se.
    Onaj koji je neki dan pred američkim veleposlanikom rekao da Pelješki most ne treba srušiti jer je izgrađen, ali ga treba izrezati. Nakon takve izjave ne bi smio prijeći našu granicu.

Misliš da mu je trebalo zabraniti dolazak u Vukovar.
    Ne, ja mislim da mu je trebalo zabraniti ulazak u Hrvatsku i prelazak naše granice na proputovanju, uključujući i naš zračni prostor.

Čovjek koji mrzi iz dna duše hrvatski narod i državu nema kaj dolaziti kupiti jefitne poene na junačkom hrvatskom gradu i na hrvatskoj tragediji.

To je nemoguće. Mislim da je ovo neki revanš jer mislim neka vukovarska udruga ide u Srebrenicu a ima i onaj maraton Vukovar-Srebrenica.

Ako dolazi kao osoba, pojedinac, kako ćeš mu zabraniti. Ne bi mogao ni Komšiću. Uostalom on je pravi muslimanski predstavnik.

Koga briga za Džaferovića u Vukovaru.

To je nemoguće. Mislim da je ovo neki revanš jer mislim neka vukovarska udruga ide u Srebrenicu a ima i onaj maraton Vukovar-Srebrenica.

Ako dolazi kao osoba, pojedinac, kako ćeš mu zabraniti. Ne bi mogao ni Komšiću. Uostalom on je pravi muslimanski predstavnik.

Koga briga za Džaferovića u Vukovaru.
    Dan nakon što kaže da treba izrezati Pelješki most, mene je briga. Dan nakon takve izjave nema kaj raditi u Hrvatskoj, ne poštuje našu suverenost, naš narod, a da ne govorimo koliko ne poštuje naš narod u BiH.

Naš narod u BiH treba se boriti protiv Džaferovićevih ideja u BiH. Ovo je neka protokalarna pristojnost jer nije u Hrvatskoj proglašen "personom non grata" i ne može se to zabraniti

Sa FB Željka Glasnovića

Sloboda? Kako divno zvuči.

Kome mažete oči na današnji dan, koga zavaravate svakog 18. studenog već 30 godina, kome puštate cjelodnevne priloge o Vukovaru na "Yutelu", kome se idete klanjati, kome vijence polažete, kome se zahvaljujete, kome počasti odajete? Za koga ste odijela danas obukli, svijeće upalili i smrknuli svoja lica u koloni sjećanja? Kome pričate o tužnim ljudskim sudbinama, ratu, slobodi, žrtvi i krvlju natopljenoj zemlji?

Dok u isto vrijeme već 30 godina:

Nestale ne tražite;
    Poginule ne otkopavate;
    Ratnu odštetu ne zahtijevate;
    Partizanske mirovine isplaćujete;
    U saboru ekavicom pričate;
    Po Hrvatskoj jugoslavenske zastave vijorite;
    "Krvavog Bravara" hvalite;
    Arhive ne otvarate;
    Arhivare ne zatvarate;
    Partizanske pjesme dopuštate;
    Aboliranim četnicima ratne odštete podjeljujete;
    Branitelje kojima se danas klanjate ovršavate;
    Neprijateljima se dodvoravate;
    Mentalni sklop komunizma promičete;
    Lustraciju odbijate;
    Agresora žrtvom proglašavate;
    Svojim zakonima žrtve agresorima nazivate;
    Na zgrade i čela petokrake lijepite;
    S drugovima s dosjeom u Saboru sjedite;
    Uhljebništvom institucijama vladate;
    UDBaše slobodne državom šetate;
    S neprijateljima zakone krojite...

Dok nam ljudi:

Umiru zbog nebrige;
    Branitelji zbog nepravde;
    Nemoćni od melankolije;
    Mladi se iseljavaju;
    Vlasti se iz fotelja rugaju;
    Povijest se falsificira;
    Lopova je sve više;
    Domoljuba sve manje;
    Glasovi se kupuju;
    Diplome se prodaju;
    Laž se u celofan pakira;
    Istina se cenzurira;
    Boga se zaboravilo...

Kome ruke stiskate danas u Vukovaru dok kroz cijelu godinu zbog vas ne dišu? - Majkama kojima godinama obećavate pronaći kosti njihovih sinova, a one vam i dalje slijepo vjeruju? Braniteljima čiju žrtvu omalovažavate? Djeci poginulih branitelja za čije očeve nikad čuli niste? Stanovnicima Vukovara kojima silom želite ćirilicu uvesti? Silovanim ženama čije krvnike niste procesuirali? HOSovcima čije znakovlje ne priznajete?
    Kažu mi: "Nemoj danas, Glasnoviću, nemoj na današnji dan, previše je sveta i bolna obljetnica pada Vukovara." O da! Baš zato hoću. Jer na današnji dan kosti mojih suboraca iz zemlje viču dok se vlast prešetava njihovim stratištima i licemjerno im se klanjaju. Njima koji su se borili upravo protiv takvih. Iz Jugoslavije u Croslaviju, ništa se promijenilo nije.

I ne, ne stoji Grad, i nije ponosan, na njegovoj žrtvi i suzama bogate se zvijeri u kravatama, i velike ubojice s epoletama i ordenjima. Nije ponosan, jer da može pričati od srama bi u zemlju svi skupa propali.

Sad malo upalio snimku od jutros, odmah u kadru onaj gnom sto je dovlacio Cecu u eter tada nove tv, poklanjao joj dinamov dres, sad prdi o agresoru i braniteljima.

Koliko je to sve odvratno.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Dan nakon što kaže da treba izrezati Pelješki most, mene je briga. Dan nakon takve izjave nema kaj raditi u Hrvatskoj, ne poštuje našu suverenost, naš narod, a da ne govorimo koliko ne poštuje naš narod u BiH.
    nema on šta radit u HR, kao ni ostale "muftije". ali prava manjina su važnija od prave većine, od 1945 se stalno "ponavlja gradivo" i uči kak je većina u krivu, i kako je bitno zadovoljit političke vjerske rasne etničke seksualne i ine manjine na uštrb većine.

a mi smo radikalni, jer smatramo da većina treba odlučivat o svemu, čitaj Hrvati. pa to i je radikalno, za manjine koje žele upravljat većinom, tu dileme nema. uostalom zato su se i lomila koplja i prije 2ww, da ne govorim tokom i nakon istog.

jedna stvar je jasna, Vukovar je dao hrpu mladosti, ali ju je dala i NDH, poanta prieč je ista, Hrvati ostaju stranci na svojoj zemlji, zbog unutarnjih i vanjskih faktora, koji se ne mire da Hrvati ovdje imaju apsolutnu vlast, to je sukus cijele priče i iz te percepcije gledano, teško je reći ali je činjenica ti životi ugrađeni su u nešto što je trulo da ne može biti trulije.

ali isto tako, što bi upravo ustaše rekle na suđenju, nije bitno što vi meni sudite, bitno je da Hrvati imaju državu. bitno je da ta država postoji, makar bila i najnakaradnija država na svijetu, jer sama činjenica da ona postoji mnogima osip skače po licu.

tako da s te strane, ti životi nisu uzalud izgubljeni, ali je sadržaj onoga za što su se oni borili, i onoga što mi imamo danas čista suprotnost jedno drugome. baš se Blago Zadro i svi ostali heroji Vukovara, borio za ovo danas. i baš se borio za to da Klasić javno sere po Praljku, i ostalim suborcima, vojnicima, i da se javno čestita Srbima SP ko da su nam najveći pobratimi ili braća rođena. kao ono nisam zadojen mržnjom, to je glavni forte Hrvata danas. moja mržnja prema Srbima i bilo kome, nema nikakve veze s nečestitanjem ili čestitanjem nekome. radi se o principu, a princip ne gavrilo nego moj princip je sljedeći, čestitat mogu samo nekome koga cijenim i poštujem, pošto njih niti cijenim niti poštujem nemam im šta ni čestitat.

posebno ne u vrijeme pada Vukovara, ili vrijeme Bleiburga, kada im se horde naših odnarođenih hrvata koji su svoju nacionalnost zamjenili za jugoslavensku i komunističku, nađe licitirat i zajedničkim snagama lupta po "ustašama" čitaj hrvatima.

kao što sam rekao, za sve takve, bez dileme heroji vukovara su ustaše, to što oni javno glumataju to je drugo, svi mi znamo jako dobro što oni stvarno misle o njima. a to je bit, a ne ono što netko priča dok ga selo sluša.

i onda kažu nemojte vikat te parole, ne vičite za dom spremni, ne ustašujte, pa za ustaštvo ako i postoji a postoji verbalno nikako ne fizičko i aktualno ustaštvo, institucionalno je sve samo ne to jer jugoslaveni sjede po institucijama, dakle kome je ono problem ? upravo njima jer oni od Vukovara i rade ustaški pir, za njih je Vukovar Bleiburg. razlika je u tome, što za Bleiburg zbog rezultata rata mogu reći što misle, a za Vukovar zbog rezultata domovinskog rata ne smiju i ne mogu, ali svejedno se svako malo izbace tekstovi po novostima i razno raznih klasića koji neuvijeno seru po onima koji su zaslužni za pobjedu u tom ratu. Praljak je u Bosni držao četnike van granica hrvatske, a dotični antifašist mu zahvaljuje s time što javnosti poručuje da ga se ne smije slavit jer je on fašist. a ja njemu poručujem da mu se serem na antifaŠizam, i da koliko god oni srali po hrvatima i hrvatskoj, hrvatstvo(ustaštvo po njima, njima to dođe na isto) neće nestat iz nas jer oni seru to što seru.

za njih je ionako najvažnije, da ovi dani kada Hrvati slave, tuguju ili obilježavaju svoje pobjede i poraze, što prije završe. oni sebe ne vide u tome, kao ni u pjesmi "moja hercegovina".

i kad kažu samo luzeri obilježavaju Bleiburg, i amerikanci obilježavaju Alamo, di je stradalo jedno 1000 puta manje amerikanaca nego hrvata 1945e, pa ne vidim da netko smatra u americi to obilježavanjem luzera. u biti za njih je alamo Vukovar, iako Alamo ima neusporedivo manje gubitaka od Vukovara ili Bleiburga, ali su amerikanci puno vičniji od svojih žrtava napravit žrtve svijetskih razmjera, dok Hrvati svoje žrtve ili otvoreno negiraju ili ismijavaju, ili jednim djelom prešućuju da bi bio "mir na balkanu", a mir će se postić tako što nećemo mrzit one koji su nam to napravili, i tako što ćemo negirat svoje žrtve.

srećom ja nisam jedan od tih hrvata, i briga me za dostojanstvo kojem streme hrvati, i briga me što mi govore da nemam pravo mrzjet i voljet koga ja želim. jednostavno me nije briga, kao što ni njih nije briga za Vukovar i Bleiburg, jer njihovo folklorno društvo me ne zanima previše, još manje njihovo glumatanje da im je stalo.

To što je Džaferović bio dio protokola to je već problem i to što je bio u istoj ravni, kakvi god oni bili sa predsjednikom i premijerom.

I što je on uopće radio u Vukovaru, nikad se nisu pojavljivali dosad. Ja se barem ne sjećam.

Veća je sramota realno da je tamo Boris Milošević, Pupovčev nasljednik iz stranke koja je povela krvavu agresiju na Hrvatsku i Vukovar i nikad se nisu promjenili niti ispričali, samo su se prilagodili.

Tu su oni u Škabrnji rezoluntniji. Nisi poželjan Pupovac na obljetnici u Šabrnji. Da im tamo prijetvorno maže i laže, dok sprovodi velikosrpsku politiku drugim putem. Ode na ono luđačako orgijanje u povodu Oluje di sa onim radikalskim ludonjama sudjeluje u dehumaniziranju Hrvata a onda bi došao u Škabrnju glumatat i mislio u sebi da su Škabrnjani kokoši a on lisica.

Zato im svaka čast.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 18-11-2021 at 18:57

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove