+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 3 PrviPrvi 1 2 3
Prikaz rezultata str. 41/52

Tema: 30-ta obljetnica sloma obrane Vukovara

Treba do kraja izkomentirat ono oko Džaferovića. Odkud on u koloni sjećanja. Muslimanski najviši predstavnici nisu nikad bili u koloni koliko ja znam.

Vlada se ogradila da ga nisu pozvali. Ali se za njega očito znalo. I uvršten je u protokol. To što je bio u koloni u istoj ravni s Plenkovićem i Milanovićem manje- više , možda iz sigurnosnih razloga ali on je uvršten u protokol o polaganju vijenaca i to tamo kad kamere prenose prije mise samo prve po redu. Predsjednik, premijer, grad, županija, brigada i tu negdje i on kao član predsjedništva BiH. To ne može bit iznenada, nenajavljeno. Ako nisu pozvali, znali su.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 22-11-2021 at 10:37
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ja ne znam koliko je istina mislim nemam pojma o protokolu, ali ako se tamo pojavi netko sa diplomatskom putovnicom navodno automatski upada u te redove koji su zasticeni policijom odnosno osiguranjem. Navodno je i on tako upao, a jesu li ovi znali tko je on uopce i to je pitanje. Hrvatski duznosnici su inace prilicno inertni i cudni, ne bi me cudilo da ovi iz protokola niti ne znaju tko je Dzaferovic osim sto znaju da je clan predsjednistva. Mislim, nemaju pojma sta radi covjek, sta govori, sta cini. Vjerojatno to njih niti ne interesira.

Sto se tice vukovaraca, posebno ucesnika u ratu, primjetio sam tamo na forum yu .. sad, mozda je ovo blasfemija, ali ja tako primjetio ili zakljucio.. da mnogi od njih, pa rekao bih da ima i onih sto su ratovali kao Fred Matic, po podrumima.. da imaju intenciju uvelicavati svoju ulogu, i svoje tumacenje povijesti. Par njih koje sam citao, imaju neke svoje teze, tvrde nesto samo njima poznato, i taj Matic je tvrdio da je skidao tenkove kao u filmu a vukovarci kazu da laze. Sjetim se odmah famoznog krtice, tog je i Tudjman u ratu primao, odlikovao, a nitko pojma nema di je taj ratovao. Zatim onaj Tromblon, ja tom covjeku pola onoga sto govori ne vjerujem, djeluje mi kao baron minhauzen, preuvelicava price, sav je teatralan. Knjigu napisao. Ne kazem da lazu u sustini stvari, manje vise sve je i poznato Vukovar nije milijunski grad pa da ima milijun detalja. Ali nekad preuvelicavaju svoju ulogu u svemu.

Na onom forumu sam i primjetio par njih koji ocigledno lazu, niti su vukovarci niti su Hrvati, onaj/ona ciganica ili kako. U jednom postu se predstavlja kao vukovarac branitelj, u sljedecem pise o ustaskim zlikovcima.

Nećeš valjda forum.yu uzimati kao neki dokaz nečega. To je kao da uzimaš hercegsrpsku kao relevantnu.

Zna se tko je relevantan govoriti o Vukovaru od eksponiranijih . Mislim od onih koji su živi. Arbanas, Leutar, Karaula, Anđelić, braća Josić, Mišić, donekle oba Jastreba i uglavnom ona ekipa iz dokumentarca "Glavu dole, ruke na leđa".

Tromblon je ratovao sigurno, sad to što je napisao u knjizi, čitao sam je i ja, one teze, izdan grad, oružje za Vukovar otišlo u Hercegovinu, to je izraz neke iracionalne ogorčenosti

pa nećeš forum.yu uzimat kao relevantan.

Što se tiče protokola, ne možeš ti polagati vijenac tek tako, to se unaprjed zna barem par dana mislim. To da je Džaferović polagao vijenac meni je dokaz da se za to znamo danima ranije. Ne možeš ti uć u državni protokol polaganja vijenaca u zadnji čas, evo ja došo pa imam neki vjenac.

Usput me i zanima odkud on tamo, i što ovo znači, ranije nisu dolazili.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 22-11-2021 at 13:40

Moguće da je Džaferovićevo pojavljivanje u Vukovaru izvedeno u američkoj režiji.

Definitivno nije dosao iz sucuti, niti je sam tako odlucio.

Poslalo ga iz Sarajeva, da iskamci kakvu takvu podrsku, kao on ima sucut do Hrvata, on zali, dakle muslimani zale. Mozes misliti, dan ranije izjavio da su logori armije bih izmisljeni, da nisu postojali, da je ta vojska bezgresna.

Klasicna muslimanska "Mesic politika", traze u Zagrebu saveznika a protiv Hrvata Herceg Bosne.

Citiraj Prvotno napisano od Epetium Vidi poruku
    Moguće da je Džaferovićevo pojavljivanje u Vukovaru izvedeno u američkoj režiji.
    Moguce, a mozda je samo nagadjanje. Amerikancima je itekako stalo do muslimansko hrvatske suradnje, ali to mogu dobiti samo ako po prstima opale muslimansku politike. Bez toga, ne, jer ovi vise ne igraju u rukavicama i imaju jasnu namjeru pretvaranja ili federacije ili cijele BiH u bosnjacku ekskluzivnu drzavu. Cak im nije ni dovoljna federacija, jer ona sama po sebi ne znaci nista, bez RS nema BiH a bez BiH nema ni bosnjaka muslimana.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Definitivno nije dosao iz sucuti, niti je sam tako odlucio.

Poslalo ga iz Sarajeva, da iskamci kakvu takvu podrsku, kao on ima sucut do Hrvata, on zali, dakle muslimani zale. Mozes misliti, dan ranije izjavio da su logori armije bih izmisljeni, da nisu postojali, da je ta vojska bezgresna.

Klasicna muslimanska "Mesic politika", traze u Zagrebu saveznika a protiv Hrvata Herceg Bosne.
    Baš zato što je on to izjavio dan ranije, tim više čudi, jer čuj traži saveznike u Zagrebu. One koje ima već ih ima a one koje nema neće ih naći. Milanović nije sad na tom fonu a Plenković ionako radi što mu u Briselu kažu.

Mesić mislim nije bio tamo da traži saveznika kojeg već ima i slične njemu. Nije mi ta teorija objašnjenje.

Pa poznati su po tim mutljavinama, rovare ceprkaju, zato mislim da traze sugovornika u Zagrebu. Pokusavaju zaobici HB Hrvate, nije to nista novo.

Ionako Radman jedan dan daje punu podrsku Hrvatima u BiH a drugi dan se druzi sa Biserom Turkovic. Dok god politika Zagreba ne bude cvrsta, da su Dzaferovic ili Komsic ili Bakir persone non grata, ja ne vjerujem hrvatskoj vladi. Milanovic je drugo, on nema veze sa vladom uostalom posvadjan je sa njima.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Pa poznati su po tim mutljavinama, rovare ceprkaju, zato mislim da traze sugovornika u Zagrebu. Pokusavaju zaobici HB Hrvate, nije to nista novo.

Ionako Radman jedan dan daje punu podrsku Hrvatima u BiH a drugi dan se druzi sa Biserom Turkovic. Dok god politika Zagreba ne bude cvrsta, da su Dzaferovic ili Komsic ili Bakir persone non grata, ja ne vjerujem hrvatskoj vladi. Milanovic je drugo, on nema veze sa vladom uostalom posvadjan je sa njima.

Pa onda ih već ima, što će mu dolazak u Vukovar. To ima i bez dolaska u Vukovar.

Ranije nisu dolazili a imali su istu ili veću podršku ili barem šutnju iz Zagreba.

Ma ko bi reko da baš između Bobote i Pačetina, na deponiju u šumarku postoji masovna grobnica. Tko bi je baš tamo tražio?

Na lokaciji deponija između Bobote i Pačetina, naselja nedaleko Vukovara, pronađena je nova masovna grobnica s posmrtnim ostatcima najmanje deset osoba iz Domovinskog rata. Podsjetimo, jučer su iz Ministarstva hrvatskih branitelja izvijestili da su pronađeni posmrtni ostaci pet osoba. Prema informacijama koje smo dobili danas, taj broj je narastao na deset, a s obzirom da je dosad pretražena trećina lokaliteta nije isključeno da ovaj broj neće biti konačan.

To je 151. masovna grobnica u Hrvatskoj do sada. Grobnica je pronađena 200 metara od ceste koja spaja ova dva naselja, u blizini šumarka. Na tom mjestu je proteklih godina napravljena divlja deponija.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/pron...kovara-1542463 - www.vecernji.hr

Baš sam i ja to pomislio. jel to ona što se pričalo da su Srbi na mjestu masovne grobnice napravili divlju deponiju. To je baš u četničkom stilu. Samo takvim poremećenim umovima takvo nešto može pasti napamet.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 26-11-2021 at 13:40

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Baš sam i ja to pomislio. jel to ona što se pričalo da su Srbi na mjestu masovne grobnice napravili divlju deponiju. To je baš u četničkom stilu. Samo takvim izopačenim umovima takvo nešto može pasti napamet.
    Ima i gorih primjera tak da bih ja uz deponije sondirao i područja oko SPC-ovih objekata.

Na masovnu grobnicu pokraj pravoslavnog groblja naišlo se 1950-ih prilikom radova za struju, tadašnjeg vojnog odjela za vezu. Vojska je razmišljala kuda će s posmrtnim ostacima žrtava iz nje, pa ih je preselila u “katakombe”, kubetni podrum uz rub pravoslavne crkve Svetog spasa. U “katakombama” su pronađena 464 kostura i gomila zdrobljenih kostiju. Pretpostavlja se da je tu oko 500 žrtava. Kubetni podrum bio je dug desetak i širok dva metra, desetljećima je bio zabetoniran, a više od pola stoljeća o njemu se nije smjelo govoriti. Ta skrivena masovna grobnica pobijenih Hrvata, a u okolici ih ima još, otvorena je 1998. godine, nakon više od 50 godina. Tada su posmrtni ostaci iz nje spremljeni u čak 250 vreća i privremeno premješteni u slatinsku mrtvačnicu, a svoj vječni mir našli su gradnjom grobnice.
    http://glas.hr/336623/4/U-ime-naroda...nskom-Drenovcu

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove