+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/10

Tema: Vukovar - domoljubna politika=uspješno gospodarstvo?

Vukovar - domoljubna politika=uspješno gospodarstvo?

Vukovarsko-srijemska županija je 1. u Hrvatskoj po produktivnosti rada (prihod po zaposlenom), a 4. u Hrvatskoj po produktivnosti rada (dobit po zaposlenom). Vukovarsko-srijemska županija je 7. po dobiti, a 8. po prihodima među svim županijama. Sam grad Vukovar čini 57% prihoda poduzetnika u županiji. Činjenica je da je Vukovar do prije 10 godina bio propali grad, stalno spominjan u kontekstu gospodarski zaostalih gradova, a danas se kao što vidimo Vukovar i cijela županija ubrzano uspinju po ljestvici najuspješnijih hrvatskih županija. Vukovarsko-srijemska županija je 1. po produktivnosti u Hrvatskoj, s Vukovarom kao motorom te produktivnosti. No, ono na kaj želim skrenuti pozornost je da je lokalna vlast snažno domoljubna, vjerski i obiteljski oprijedjeljena i da se takva pozitivna politika preslikala na gospodarstvo. Unatoč svim podmetanjima od državne hrvatske i srpske politike, Vukovar juri snažno naprijed. Čestitke na tome i neka nam svima Vukovar i njegova gradska vlast budu uzori.

Bog i Hrvati.

U 2020. godini, poduzetnici Vukovarsko-srijemske županije ostvarili su ukupne prihode u iznosu od 22,7 milijardi kuna (rast 17,4%), ukupne rashode od 22 milijarde kuna (rast 17,8%), dobit razdoblja od 1 milijardu kuna (rast 10,2%), gubitak razdoblja od 359,3 milijuna kuna (rast 16,3%) te su iskazali neto dobit od 655,5 milijuna kuna (rast 7,2%). Bruto investicije samo u novu dugotrajnu imovinu manje su za 43,7% i iznosile su 193,9 milijuna kuna. Uvoz je smanjen za 9,6%, izvoz povećan za 39,2%, a trgovinski suficit iznosio je 8,3 milijarde kuna.

Vukovarsko-srijemska županija, u odnosu na druge županije, na 1. je mjestu prema produktivnosti rada mjerenom odnosom ukupnih prihoda i broja zaposlenih, a na 4. mjestu prema produktivnosti rada mjerenom odnosom neto dobiti i broja zaposlenih. Na 7. je mjestu prema neto dobiti, na 8. mjestu prema ukupnim prihodima...
    https://www.fina.hr/-/rezultati-posl...u-2020.-godini

Još jedna fascinantna stvar je da je Vukovarsko-srijemska županija 2020. imala vanjskotrgovinski suficit od 8,3 milijarde kuna.

Izvoz - 9,24 milijarde kuna
    Uvoz - 0,97 milijardi kuna

https://xs4.b92.net/info/vesti/index...nav_id=2061113
    Ako je ovo istina a sve je izglednije da jest očekujem od domoljubne vlasti skidanje "tabli" u roku odma
    Jugozomboidi imaju plan za Hrvatsku. Svaki ima plan dok ne dobije šaku u glavu

Ja bi im cirilicu pobacao u Dunav i da ih je 50% u gradu, samo zbog "pritiska i prijetnji kojima su izlozeni".

Zlikovci slobodno hodaju gradom ali oni su izlozeni pritiscima i prijetnjama. E pa kad jesu, onda nece imati cirilicu.

Citiraj Prvotno napisano od franjevac Vidi poruku
    https://xs4.b92.net/info/vesti/index...nav_id=2061113
    Ako je ovo istina a sve je izglednije da jest očekujem od domoljubne vlasti skidanje "tabli" u roku odma
    To je dao naslutiti i Pupovčev nasljednik Milošević kad je neki dan rekao da ćirilica treba ostati u Vukovaru čak i ako broj Srba u Vukovaru bude ispod trećine.

SDP-ovci su svojevremeno rekli da jednom stečeno pravo se ne smije ili ne treba dirati čak i ako se promjeni postotak. Tako da će se oni vjerojatno na to vadit. "Čovjek koji ne komentira tuđe izjave" će se vjerojatno držati toga kao pijan plota.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ne visi im samo Vukovar nego i cijela Hrvatska jer ako padnu ispod određenog postotka gube 1 mjesto u Saboru.

Po kojem to zakonu. Koliko ja znam to je fiksno.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Po kojem to zakonu. Koliko ja znam to je fiksno.
    Po ustavnom zakonu o nacionalnim manjinama, ako padnu ispod 1,5% gube čak 2 zastupnika. Naravno, budu opet nekaj izmislili da to zadrže, ali eto.

Članak 19.

(1) Republika Hrvatska jamči pripadnicima nacionalnih ma*njina prava na zastupljenost u Hrvatskom saboru.

(2) Pripadnici nacionalnih manjina, biraju najmanje pet a najviše osam svojih zastupnika u posebnim izbornim jedinicama, u skladu sa zakonom kojim se uređuje izbor zastupnika u Hrvat*ski sabor, a čime ne mogu biti umanjena stečena prava nacionalnih manjina.

(3) Pripadnicima nacionalnih manjina koji u ukupnom stanovništvu Republike Hrvatske sudjeluju s više od 1,5% stanovnika jamči se najmanje jedno, a najviše tri zastupnička mjesta pripadnika te nacionalne manjine, u skladu sa zakonom kojim se uređuje izbor zastupnika u Hrvatski sabor.

(4) Pripadnici nacionalnih manjina, koji u ukupnom stanov*ništvu Republike Hrvatske sudjeluju s manje od 1,5% stanovnika imaju pravo izabrati najmanje četiri zastupnika pripadnika nacionalnih manjina, u skladu sa zakonom kojim se uređuje izbor zastupnika u Hrvatski sabor.

riječ je o separaciji Srba ala 1990ih, u odnosu na državu u kojoj žive i većinski narod. a majmunčine koje su na čelu ove države, upravo to im i omogućuju pod krinkom manjinskih prava.

najveća greška je bila, kada se uopće omogućilo manjine. a to se omogućilo, upravo zbog antifa stajališta, i globalnih pogleda na hrvatsku tada.

jer su svi pričali da je to nova NDH, pa su onda naši kozmopoliti došli do zaključka da treba usvojit i nacionalne manjine, ko dokaz da smo napredovali i evoluirali od doba NDH.

doduše, nikad nismo postali tako napredni kao Švabe, ali tu smo, pušemo im za vrat opako.

Po tom zakonu mogu Srbi imat i 4 zastupnika u saboru. Ukinu to pravo drugim manjinama i sve dadnu Srbima. Teoretski i pet, to je najmanji broj predstavnika nacionalnih manjina ako sam ja dobro shvatio. Teoretski im mogu dati i svih 8 čak i ako padnu ispod 1,5%

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove