+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/18

Tema: HDZ-ovo hrvatstvo u Bih

HDZ-ovo hrvatstvo u Bih

Jučer sam naišao na nevjerojatan podatak na Tomislavcity-u, lokalnom portalu.

Odavno se zna da pobjeda ovog Pomaka kojeg sačinjavaju bivši odmetnuti HDZ-ovci nije dobro sjela HDZ-ovcima i da je općina Tomislvgrad u opasnosti od raznih opstrukcija.

Evo to se i obistinilo. Pri dodjeli sredstava iz federacije pobrojane su sve hrvatske općine koje su dobila neka sredstva iz federalnog budžeta. Osim dvije gdje ne vlada HDZ. A to su Tomislavgrad i Rama. Samo te dvije općine nisu dobile sredstva.

Pa kaže, nemoj ih rušit bez obzira i na Komšića i na sve. Pa kakvi su to ljudi, da ne kažem Hrvat,. Što je to.

Link na članak

https://tomislavcity.com/kako-je-fbi...OqopIUc5TAvmMI

Gledaš i pitaš se jel to moguće.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 11-11-2021 at 11:10
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Neka crkne i hrvatstvo, ali HDZ mora živjeti. Moć i lova je njihova glavna vrijednost, zato smo pod njihovim vodstvom od 2000-e godine izgubili suverenost, državu, narod, identitet, kulturu...

To je i objašnjenje i dokaz da se ništa ne može raditi bez HDZ-ea. Ili ako nisi vezan uz HDZ. To mi je pričao jedan obrtnik iz Ljubuškog. Bez HDZ-ea ne možeš dobiti radio nijedan posao. Lik ima obiteljsku tvrtku, bagere i kamione još iz vremena Jugoslavije.

Tako je sapsovao HDZ općenito vlast dole i govorio o njima stvari gore nego o četnicima i mudžahedinima da je to bilo grdo za slušat.

Završio je to sa "ja se čudim kako narod to ne pobije". Mrtvo-ladno je to rekao..

Može se zamisliti kako bi izgledale općine u Hercegovini od Stoca do Livna i Drvara da nema HDZ-ove očite mafije. Gdje nisi HDZ-ovac ne možeš se zaposliti ili dobiti posao. Ako si slučajno općina gdje je na vlasti netko drugi osim HDZ-ea ne dobiješ novac iz budžeta u koji inače idu tvoji porezi.

Kakvi su to smradovi, to ne možeš pojmiti, na čelu s onim smradom Čovićem. Mislio sam nekad o njemu da je politički kalibar ali kad vidim ove stvari riga mi se.

Kad priča o situaciji u Bih sve nešto trlj mrlj ko strina neka, nikad ništa konkretno, vuče se za onim Laktaškim međedom ko prebijen ćuko, ili ide, što je još luđe kod onog pičkoustog psiha iz Beograda, po neke instrukcije, ne znam koji kurac on ima radi kod vrhovnog srbijanskog mafijaškog psiha, koji kurac-štaje to, ko neka horor-komedija ali kad treba maltretirat hrvatske općine gdje je on izgubio vlast i koje su ionako u teškoj situaciji onda na njima bilda mišiće. Smeće jedno.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 09-11-2021 at 15:14

To su u ZHŽ-u i HNŽ-u lijepo riješili, svi se bave privatnim poslom i ne ovise o HDZ-u. Tako moramo i mi u Hrvatskoj i ostatku HB napraviti, otarasiti se režima iz svih mogućih pora gospodarstva.

Nisam ja siguran da su riješili. Vlast ti uvijek može skuvat problem. Npr u dogovoru sa sarajevskom čaršijom napakirati poreznu prijavu. Ja mislim da svi poduzetnici plaćaju reket HDZ ovoj mafiji gdje HDZ drži vlast. Onaj manji reket. A onaj veći plaćaju sarajevskoj jaliji. Tko ne plaća njemu ide poreznŕ svaki dan.I kazne. Dok ga ne slome.

Mene ova situacija podsjeća kao na onu pred slom Osmanlijskog carstva kad su Srbiji, Osmanilije dali tzv obor-knezovima neku vlast čak možda i skupljanje poreza. Pa su osim Osmanlijama srpski seljaci morali davati porez i svojim obor knezovima.

Tako je sad kod nas. Moraš plaćat reket i HDZ u i sarajevskoj jaliji.

Mene je Martina Komšićeva uvjeravala da je Violeta ustvari u vlasništvu Bakira Izetbegovića i da je Ćorluka samo figura. Ja sam govorio " ma šta pričaš gluposti". Ona je govorila " pa to svi znaju". Koji su to svi i ne znam je li istina ili je ona maštarila ali ne bi me ni čudilo. Kako je Violeta postala vodeća u BiH ne bi to Muslimani dopustili tek tako. Nadam se ipak da je maštarala
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 09-11-2021 at 15:11

Ne vjerujem da je Bakir u Violeti, mada sve je moguce, u Sarajevu su glavni ili vodeci gradjevinari, graditelji novih stambenih naselja, Brajkovici iz Kiseljaka. Takodje sveprisutne su tvrtke iz Kreseva, Kiseljaka, vecinom su vlasnistvo hrvatskih poduzetnika poput Stanica, Petrica iz Kreseva obojica, da ne spominjem Grbesica i ostale iz Sirokog i Hercegovine, dakle sprega politike i ekonomije nema etnicke granice.
    I svi oni odlicno suradjuju sa Bakirom, kad je u pitanju novac samo je dovoljno dobro podmazati. Upravo je Bakir kao nekadasnji ravnatelj sarajevskog kantonalnog ureda za igradnju grada, omogucio Brajkovicima ekskluzivne poslove.

To je druga tema ali svinjarija je prvog reda da se radi neke stranačke pripadnosti određuje tko će dobiti nešto što se dobija iz federalnog budžeta. Ne može se riječima opisati kakva je to svinjarija.

I onda kažu, glasaj za HDZ da ne bi došao ovaj da ne bi došao onaj. Ruši ga jebote.

Ne bi me čudilo da s Bakirom i Sejdom sve i dogovara jer ovo ne bi prošlo bez sarajevske čaršije.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 10-11-2021 at 07:13

Mozda jednog dana kad Hrvati osvoje sebi izbornu jedinicu ili entitet, tada bi se HDZBiH vjerojatno srusio sa vlasti ili bi bili dobro poljuljani.

Trenutno, nema sanse za nesto takvo.

ja uopće ne znam koji je smisao ovakvog HDZ-ea a i samog Čovića. Nit su što postigli na zaštiti hrvatskih prava niti što drugo. Što će nam Čović. Čemu nam on služi. Da se ko prebito pašče vuče za Dodikom.

Jel nešto ispolovao za Hrvate, nije. Osim toga to je takav skorojević koji organizira proslavu vlastitog rođenadan ko kakva influencerica i ili holivudski stračić sa seksualno-predatorskim iskustvom.

Ne vidim ikakvu njihovu svrhu. A kako vidimo maltretiraju one općine koje su se distancirale od HDz-ea pa makar to bili i bivši HDZ-ovci.

Čović to zna i ja mislim da je on potpuno protiv ikakve hrvatske federalne jedinice ili entiteta. Uostalom nije li rekao "da sam htio entitet, ja bi ga i dobio".
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 11-11-2021 at 11:12

Ovo me zanima. Znam da je pederalna TV ali sugovornici su mahom Hrvati, opozicionari naravno ali baš me zanima je li moguće da je istina ova sumanuta premisa iznešena u prilogu.

da firme iz tzv RS-ea održavaju infrastrukturu Livna..

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    ja uopće ne znam koji je smisao ovakvog HDZ-ea a i samog Čovića. Nit su što postigli na zaštiti hrvatskih prava niti što drugo.
    Njihovo djelovanje bi se moglo odrediti terminom managed decline ili palijativna skrb. Nažalost, sve konzervativne stranke na Zapadu samo osiguravaju da propadanje prođe u miru, nijedna stranka nije ništa uspjela konzervirati.
    Democracy virtually assures that only bad and dangerous men will ever rise to the top of government.

Citiraj Prvotno napisano od Hoppe Vidi poruku
    Njihovo djelovanje bi se moglo odrediti terminom managed decline ili palijativna skrb. Nažalost, sve konzervativne stranke na Zapadu samo osiguravaju da propadanje prođe u miru, nijedna stranka nije ništa uspjela konzervirati.
    Ovo si odlično rekao, ne znam jesam li čuo točniju analizu konzervativizma danas. Palijativizam.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Hdz je udbaška podvala hrvatskom narodu. Njihov cilj je zaštita ukradenom u jugi i nastavak krađe u novim okol ostima i sprečavanje dolaska na vlast bilo kakve prohrvatske opcije.

U bih imamo priliku vidjeti krajnji cilj hdz, a to je uništenje Hrvata, to u Hrvatskoj nije toliko očito iako je njihovo djelovanje jednako pogubno.

Palijativno djelovanje. Surova konstatacija ali kad ih vidiš što rade i to je pretenciozno.

To nije HDZ,to je nakupina rođaka,kumova,prijatelja - instaliranih na proračune svih razina.Pijavice.Na primjer:znate li gdje je Bogodol?Selo,sa 148 stanovnika,sjeverozapadno od Mostara.E pa mladež HDZ-a tog sela je kupila kat zgrade u Prozoru za 52500KM,pa ga prodala Zavodu za zdravstveno osiguranje mostarske županije za 257000KM i nikome nista cudno nije.

Citiraj Prvotno napisano od Galjego Vidi poruku
    To nije HDZ,to je nakupina rođaka,kumova,prijatelja - instaliranih na proračune svih razina.Pijavice.Na primjer:znate li gdje je Bogodol?Selo,sa 148 stanovnika,sjeverozapadno od Mostara.E pa mladež HDZ-a tog sela je kupila kat zgrade u Prozoru za 52500KM,pa ga prodala Zavodu za zdravstveno osiguranje mostarske županije za 257000KM i nikome nista cudno nije.
    Pa to očito HDz pere lovu preko mladeži. Jebiga to je ipak HDZ. isti je takav i u Hrvatskoj. Sumnjam da lova ide toj "mladeži". Možda "mladež" dobije proviziju ko i svaki perač love. To ide starim prdonjama ala Čović i ekipa oko njega.

Nakon ovog slučaja sa Tomislavgradom i Ramom gdje je HDZ do kraja pokazao da je samo klijentelistička stranka, na kraju krajeva i antihrvatska za mene više nema dileme. To treba rušit bez obzira na sarajevsku čaršiju. S kojima su oni ionako u dosluhu. I dealu.

Nego jesi ti iz Prozora
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 11-11-2021 at 11:17

Nisam,iz Širokog Brijega sam.

Citiraj Prvotno napisano od Galjego Vidi poruku
    Nisam,iz Širokog Brijega sam.
    Pa jel se otkrilo što radi onaj Musa na Trnu. Ili je još misterij.

Ma mislio sam pitat za Prozor jer su mi nepojmljivi neki trendovi tamo, donosno da Rama ima samo 20 i nešto rođenih za prvih 8 mjeseci. Al pošto nisi od tamo, dobro.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove