+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 3 PrviPrvi 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/56

Tema: Popis stanovništva Republike Hrvatske 2021.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Da, u pravu si, najbitnija statistika njima je da ćemo sad biti bogatiji po BDP-u.

Po čemu? Pazi, Zagreb je po tim mamlazima izgubio 20 tisuća ljudi od 2011. godine? Je li netko od vas bio u Zagrebu 2011. i recimo danas? Evo Inkvi tamo živi, nek Inkvi opiše kolike su gužve u Zagrebu danas, a kolike prije 10 godina, koliko je tisuća zgrada napravljeno. Pa samo čim vidiš ovaj podatak moreš reći da taj popis nema veze sa zdravom pameću.
    Gužve su duplo veće ali to ne mora ništa značit. Povećao se broj automobila i najčešće vidiš po jednog čovjeka u automobilu.

ja ovima ne vjerujem ništa prvenstveno jer varaju svuda pa zašto bi ovdje bili pošteni. proglasili su 40 000 glasova za referendum nevažećim bez objašnjenja a lažu i u svemu drugome. Po popisu Srba će se vidjeti ali tko zna kad.

Vjerojatno je broj Srba pao ispod 3% i treba naštimati da ostane iznad tog broja. S druge strane mislim da ima sve više ljudi koje je baš brigalo za popis a neki tvrde da ih se nije ni popisivalo niti ih se tražilo za popis a oni sami nisu se samopopisivali online.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 14-01-2022 at 20:43
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Gužve su duplo veće ali to ne mora ništa značit. Povećao se broj automobila i najčešće vidiš po jednog čovjeka u automobilu.

ja ovima ne vjerujem ništa prvenstveno jer varaju svuda pa zašto bi ovdje bili pošteni. proglasili su 40 000 glasova za referendum nevažećim bez objašnjenja a lažu i u svemu drugome. Po popisu Srba će se vidjeti ali tko zna kad.

Vjerojatno je broj Srba pao ispod 3% i treba naaštimati da ostane iznad tog broja. S druge strane mislim da ima sve više ljudi koje je baš brigalo za popis a neki tvrde da ih se nije ni popisivalo niti ih se tražilo za popis a oni sami nisu se samopopisivali online.
    Pa da, lažu, obmanjuju i varaju svuda, zato im niti ja ništa ne vjerujem, a onda im pogotovo ne vjerujem kad vidim da su ozbiljno napisali da je Zagreb izgubio 20 tisuća stanovnika. Gužve su nepodnošljive, ok, moreš reći da se samo povećao broj automobila kaj i je istina, ali su i tramvaji krcati, busevi. Koliko šoping centara se još izgradilo, svi su krcati. Koliko zgrada novih od 2011...Svi se sele u Zagreb, to je sredina koja raste, nemre me nitko uvjeriti da Zagreb pada, više vjerujem svojim očima.

A jasno je da nisu sve popisali jer nisu imali dovoljan broj popisivača i onda je još prije i tijekom popisa još popisivača odustalo, a oni preostalima je bilo pun kufer svega i samo su rekli dosta.

Da, to što je auta na prvi pogled više ne znači ništa. A ti razni novoizgrađeni stanovi zjape prazni, a kvadrat košta kao svetog Petra kajgana.

Citiraj Prvotno napisano od Epetium Vidi poruku
    Da, to što je auta na prvi pogled više ne znači ništa. A ti razni novoizgrađeni stanovi zjape prazni, a kvadrat košta kao svetog Petra kajgana.
    Pa daj budi razuman, gradi se tisuće stanova godišnje koji zjape prazni i cijena im raste...Ima li tu logike? Stanovi se grade jer se cijela HR slijeva u Zagreb, zato im i cijena raste, a ak se cijela HR slijeva u Zagreb, kak more padati broj stanovnika? Nema šanse.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Pa daj budi razuman, gradi se tisuće stanova godišnje koji zjape prazni i cijena im raste...Ima li tu logike? Stanovi se grade jer se cijela HR slijeva u Zagreb, zato im i cijena raste, a ak se cijela HR slijeva u Zagreb, kak more padati broj stanovnika? Nema šanse.
    općenito su nas uništili, i neće prestat dok ne ostanu samo antife u državi, ionako ih je previše. iseljavaju u pravilu Hrvati, a ne Jugoslavenčad. oni žive ovdje, i kote se ko paraziti. zato su preuzeli sve institucije, jer ih se nije tretiralo ko parazite 1990ih.

ujedinilo se sve hrvatske stanice, samo što je Franjo ujedino stanice koje nisu Hrvatske. ali eto, valjda se nije moglo drugačije. a kada će se moći drugačije ? pa 1990e su bile idealne, da se počisti ormar od kukolja i šljama, nametnika.

ako ih se tad nije počistilo, sad će ih se u miru još teže. sve krizne situacije treba iskoristit, ne samo za čišćenje države od sranih nametnika, već i domaćih. ali HDZ je te domaće, ujedino s hrvatskim stanicama. zato i imamo ovakvu državu, koja ima sve manje stanovnika jer Hrvati bježe van.

Borovo 5056 /2011g/ - 3685 /2021g/

Markusica 2550 - 1800 (2001 bilo ih je preko 3000 tamo)

Negoslavci 1463 - 1012

Trpinja 5572 - 4166

ako je vjerovati sadasnjim brojkama, ovi su se prepolovili
    Posljednje uređivanje od crni bombarder : 15-01-2022 at 00:37

Manje nas je,to se prostim okom vidi.Imotska krajina za nekih 4 i pol tisuce manje,a realno ta bi brojka bila i veca da su se odjavili svi koji su kliznili odavde.
    Jedna dzukela je bitnija u ovoj drzavi od djeteta,pa me ovo uopce ne cudi.Na komentarima o ukidanji mjere roditelj odgojitelj najbolje se zrcali koliko smo kao drustvo zaglibili.
    Djeca su od radosti i buducnosti postala trosak,a cukenja drustvo pozeljne osobe.
    I onda se cuditi sto nestajemo

Demograf Šterc: 'U ovom popisu stanovništva se popisao dio fiktivnog stanovništva, ima ih barem 50 tisuća'

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novost...rem-50-tisuca/

Dakle, popis je bio prije 4-5 mjeseci. U međuvremenu smo izgubili još 10-ak tisuća kroz prirodnu promjenu te popisali fiktivno 50 tisuća, a vjerojtno i više. Zaokružite na maksimalno 3,80 mil.

Šterca ne uzimam zaozbiljno. On je govorio da ćemo već ovih godina spasti na 30 000 rođenih. On ima dobre namjere ali brate daje stalno previše katastrofične procjene.

Citiraj Prvotno napisano od šanta85 Vidi poruku
    Manje nas je,to se prostim okom vidi.Imotska krajina za nekih 4 i pol tisuce manje,a realno ta bi brojka bila i veca da su se odjavili svi koji su kliznili odavde.
    Jedna dzukela je bitnija u ovoj drzavi od djeteta,pa me ovo uopce ne cudi.Na komentarima o ukidanji mjere roditelj odgojitelj najbolje se zrcali koliko smo kao drustvo zaglibili.
    Djeca su od radosti i buducnosti postala trosak,a cukenja drustvo pozeljne osobe.
    A koliko Imotska krajina ima po ovom popisu stanovnika?

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    A koliko Imotska krajina ima po ovom popisu stanovnika?
    Ukupno 25 936 stanovnika.

Ono u čemu se temeljno griješi je da će neki novčani poticaji potaknuti rađanje. Onaj tko ne želi imati djecu nema tih novaca koji će ga primamiti da ima djecu. To je pozitivno samo utoliko što dobro dođe ljudi koji bi ionako imali djecu. I to treba svakako pomagati što više. Ali da će natjerati nekoga da rađa, nešto sumnjam. Inače bi Njemačka imala pozitivan prirast a ne ne gori od nas. Još da im nije Turaka i drugih raznih invazora. Pa i naših ljudi koji se asimiliraju u Nijemce.

Najveća mjera koja bi imala smisla je posredno i neposredno kažnjavanje firmi i poduzeća koje daju otkaz ili smanjuju plaće rodiljama ili im uvjetuju posao ako potpišu ili ne znam kako da određeni period neće ići na porodiljni. To bi kažnjavao surovo.

Ono što daje nadu, ima dosta mladih ipak koji se odlučuju na rađanje. Nekad gledam na Laudato, vodi emisiju onaj Rafa Dropulić, glazbenik koji se skroz okrenuo duhovnosti i on ugošćava mlade obitelji, u pravilu s puno djece. I vidiš tu zdrave mlade obitelji sa troje. četvero pa i petero djece i koji govore, nećemo tu stati. To su mladi bračni parovi do 30 i koju godinu. Majka izgleda ko cura, da je vidiš na ulici rekao bi, vidi zgodne cure a oko nje trčkara već troje -četvero djece, jedno drugom do uha reklo bi se. Rađanje ženu pomlađuje. Bila tako jednom jedna obitelj i govori žena, mlada žena" kad sam bila cura govorila sam sebi stalno, samo ne za Hercegovca i eto uda se ja za Hercegovca" smije se a oko nje dječica trčkaraju. Tu vidiš koliko je ta propaganda da je jednoj curi koja ni sam vjerojatno nije znala zašto, bila usađena pa neće se puno promašit ako se kaže, mržnja prema Hercegovcima, kao da su neke zvijeri. Ali kako je ona sama tad rekla "čovjek snuje a Bog odlučuje".

Moj poznanik iz duvanjskog kraja ima petero djece, najstarije ima tu 7-8 godina. I govori, nadam se ako Bog da da ću najmanje do osmero koliko mi je imao did. Kažem mu ja svaka čast, ti si pravi Hrvat a on kaže, moj prijatelj ima 9-ero djece. Inače je u HDZ-eu pa mu ja govorim, Mate bolan ti si predobar čovjek za HDZ, šta ćeš ti tamo među tima antihrvatima i lopurdama a on je idealist on se nada da će oni maknuti Plenkovića i cijelu ekipu i vratiti HDZ udesno. Ja mu kažem, bezveze gajiš iluzije i trošiš energiju ali džabe. a radnik je, nije on neki uhljeb pa da kažeš, ima koristi.

Mislim da mi na ovim prostorima imamo trenutno najviše obitelji sa puno djece. naš je problem puno neoženjenih i neudatih koji onda to negativno niveliraju. Mislim da trenutno čak imamo obitelji s puno djece više čak od kosovskih Albanaca. nama se problem neženje i neudate. Tj ja .

Ali ni veliki natalitet ne vrijedi ako ljudi neće ostajati tu. To se najbolje vidjelo najviše na primjeru Kosovara. Imali su enorman natalitet ali i enormno iseljavanje. Stavio sam tamo primjer na drugoj temi, župe Bukovica u duvanjskom kraju 29 krštenja u župi od čega 9 ostaje u župi živjeti. Znači 20 je donešeno na krštenje iz Njemačke, Austrije, Hrvatske itd.

Rađaju se Duvnjaci i dalje u velikom broju ali ne u Duvnu nego širom svijeta i u Hrvatskoj. Župa Podstrana kod Splita gdje dominiraju Duvnjaci ima najbolji ili jedan od najboljih prirodnih priraštaja u Hrvatskoj. I nije svaki iz tih sela koji spadaju pod župu Bukovica donio dijete krstiti u rodno selo. Donio je ne znam, nagađam svaki peti. To znači da je rođeno 100-injak djece u prošloj godini iz te župe po cijelom svijetu. A samo svaki deseti ostao je živjeti u toj župi.

Dobro pamtim kad sam ja bio dijete, osnovnoškolac pa bi bio dan škole 15.05 a mi spadamo pod OŠ Bukovica, pa to bi bio mravinjak od djece. Iz tih par sela, Roško Polje, Bukovica, Mrkodol, Brišnik, Mesihovina to je obuvaćala ta škola. tisuću djece bi bilo. Svi razredi od 1-og do 8-og razreda iz tih pet sela. Samo moj razred je imao 28-djece pa puta 8 a razred svije godine ispred mene bio je dupli , morali su zbog broja djece tada napravit dva razreda pa puta 8 recimo da su svi razredi imali ko moj razred a neki su imali i više a i ovaj dupli razred, pa to je bilo samo cca 250 djece iz mog sela u osmogodišnjoj školi i na tom okupljanju. Puta pet sela i to je to. "Mravinjak" djece

Oni koji odu vani hrvatskih prostora, Njemačka, Austrija, Švicarska, etc etc.. najčešće su izgubljeni za hrvatski korpus, to će se asimilirati u drugoj, trećoj generaciji. Ovi koji se presele u Hrvatsku oni su isto vjerojatno izgubljeni za Duvno ali nisu za hrvatstvo. Ostat će u hrvatskom korpusu.

I po tom kraju uzimam ga za primjer jer znam kakav je to natalitet bio. Da je bilo neko prosječno iseljavanje, duvanjska općina bi danas umjesto 12-13 000 stalnih stanovnika imala 70-80 000 a sami grad je mogao doći do 30 000.

jer natalitet koji danas Široki ništa je bio prema duvanjskom. Duvno je imalo jači natalitet od Širokog. A pogledaj danas. Široki tri puta više rođenih od Duvna. O Livnu da ne govorim. Možda još jači natalitet imali.

Dakle što hoću reći, ni veliki natalitet ti ništa ne znači u smislu nacionalnog broja ako će iseljavanje biti enormno kao u mom kraju. Znači obiteljima, to je njihova radost. Ali općina, zavičaj, nacija, država neće puno postić ni velikim natalitetom ako ljudi odlaze van hrvatskih prostora.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 15-01-2022 at 14:07

Ukupno 25 936 stanovnika.
    Uh. Ja sam mislio da Imotska krajina ima više. Nekad je bila preko 40 000 Ali opet kad vidim svoj kraj koji se desetkovao, to je još dobro.

Budućnost Europe
    Joe Ivo Andrić · 1 h ·
    Postavio sam pitanje na svom zidu: Jesu li vas popisali na zadnjem popisu?
    Javilja mi se sve više ljudi, neki čak i u inbox, pogotovo iz Vukovarsko-srijemske županije.
    Dvojica mi pišu da je tamo popis preskočio veliki broj Hrvata i da su uvjereni kako je namješten.
    Jel ima ovdje netko ovdje da nije popisan?
    Ni moji roditelji ni ja nismo.

Meni je nevjerovatno da Split ima otprilike isti broj stanovnika kao prije 40-ak godina a duplo je površinski veći sada nego onda.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Borovo 5056 /2011g/ - 3685 /2021g/

Markusica 2550 - 1800 (2001 bilo ih je preko 3000 tamo)

Negoslavci 1463 - 1012

Trpinja 5572 - 4166

ako je vjerovati sadasnjim brojkama, ovi su se prepolovili
    Pa to sam ja rekel davno na forumu da Srba nema više od 100.000 u Hrvatskoj i da su najviše iselili i da su relativno najviše izgubili stanovnika, a to sam rekel zato jer ih se rađa oko 500 godišnje po službenim statistikama.

To kaj je manje ljudi u jednom kraju, ne znači da je takva situacija svuda. Sela i manje sredine su izgubili stanovništvo, ali Zagreb, Split, Zadar nema šanse. Kaj se tiče vrijednosti, slažem se s tobom.

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Meni je nevjerovatno da Split ima otprilike isti broj stanovnika kao prije 40-ak godina a duplo je površinski veći sada nego onda.
    Je, ali u Splitu se dosta ljudi preselilo iz grada u Solin, Kaštela i Podstranu. Podstrana ima rast od 50% u ovih 10 godina, još malo pa će se spojiti sa Splitom. Solin i Kaštela isto jako rastu, Split pada, ali blago i to zato jer su cijene nekretnina skupe, a i zato jer nema baš komoda tj. mjesta.

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Budućnost Europe
    Joe Ivo Andrić · 1 h ·
    Postavio sam pitanje na svom zidu: Jesu li vas popisali na zadnjem popisu?
    Javilja mi se sve više ljudi, neki čak i u inbox, pogotovo iz Vukovarsko-srijemske županije.
    Dvojica mi pišu da je tamo popis preskočio veliki broj Hrvata i da su uvjereni kako je namješten.
    Jel ima ovdje netko ovdje da nije popisan?
    Ni moji roditelji ni ja nismo.
    Velim ti ja, puno ljudi nije popisano.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 15-01-2022 at 18:38

Citiraj Prvotno napisano od Henri Vidi poruku
    Demograf Šterc: 'U ovom popisu stanovništva se popisao dio fiktivnog stanovništva, ima ih barem 50 tisuća'

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novost...rem-50-tisuca/

Dakle, popis je bio prije 4-5 mjeseci. U međuvremenu smo izgubili još 10-ak tisuća kroz prirodnu promjenu te popisali fiktivno 50 tisuća, a vjerojtno i više. Zaokružite na maksimalno 3,80 mil.
    Šterc je dežurni medijski propagator katastrofičar, zato ga i zovu i plaćaju i uživa u tome. Ništa on novoga niti pametnoga nije rekao već par godina, osim kaj ponavlja kao papagaj da ćemo propasti odmah sutra. On je svojim mračenjem samo radi probleme jer nama ne trebaju baba Vange nego ljudi koji probleme rješavaju.

mene su popisali, pošto je papa ovaj trenutni mason, ja sam se izjasnio ko kršćanin, ne ko katolik. iako naravno da sam katolik, katolici su kršćani, ali to je bio moj protest protiv Vatikana i aktualnog pape. pa sam rekao kršćanin, i svi u kući smo kršćani nazarećani.

a i naša crkva je pogubila kompas, kad vidim onog Uzinića što priča, mrak mi padne na oči, i ne samo on, sve je to kamilica.

i onda im dođe vulin i očita im lekciju o ustaškom vikarstvu, i opet su kamilica. opet dozvoljavaju da im svetosavci, i ovaj levi papa čita bukvicu, jednostavno zbog svega navedenog sam za razliku od prošlog popisa od katolika postao kršćanin, ko ih jebe. neka rade ono što očekujem od njih, pa ću biti katolik.

isto važi i za tzv desnicu u HR, svi bi oni glasove, ali bi bili antife. nećeš dobit moj glas, ako si antifa i točka, kao ni ovaj papa. i dok god ljudi budu zdravo za gotovo prihvaćali, kamilice dotle će nas svi pravit budalama. a normalno da je i popis stanovništva sumnjiv, kao što je realno sve sumnjivo što se događa u lijepoj našoj udbaškoj.

dok god institucije drže hrvatski neprijatelji, ova država služit će svima samo ne hrvatima. a neprijatelji su Hrvati, jer sami Hrvati biraju neprijatelje i traže neprijatelje između sebe. umjesto da se ugledaju na druge narode, i Židove koji su većinu naroda popisali ko svoje neprijatelje. ovi pametnjakovići naši, stalno traže neprijatelje između hrvata, i antife tu vode glavnu riječ, nisu oni antife jer ne žele stranu okupaciju, oni su antife baš zato jer je žele. i pravi suradnici okupatora su oni, jer s svim hrvatskim krvopijama i dušmanima oni su na ti.

ne treba biti pretjerano pametan, da su antife radile i ovaj popis stanovništva, kao što će antife i odredit da referendum koji je "opasan za narod" bude u budućnosti nemoguć. naravno opasan za narod, jer je realno opasan za njih, kad je volja naroda u pitanju antife i ljubitelje Tita malo se pita. ne treba se držat partije ko pijan plota, ili što bi ljubičica rekla zakona. tako i oni sve zakone, i ovaj zakon o referendumu rade na način da se zajebe narod, i vladavina naroda.

ali to sami Hrvati biraju na izborima, kao i ove koji su napravili ovakav popis stanovništva, a ja sam s obzirom da je kraval u pitanju, prihvatio igru pa sam postao Hrvat Kršćanin umjesto Hrvat Katolik. kad već hoće kraval, onda će ga i dobit.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove