+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 3 PrviPrvi 1 2 3
Prikaz rezultata str. 41/48

Tema: Turizam u Hrvatskoj i priče oko njega.

Budimo realni, noćenje u hotelu je skuplje od noćenja u apartmanu za bar 50%. Zbog toga turisti radije odsjedaju u apartmanima i zato se gradi tako puno apartmana i tako malo hotela što je opet bolje za naš narod jer se lova od turista podijeli na jako puno ljudi te veći broj ljudi ima korist od turizma.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 03-09-2021 at 08:36

To sam i mislio napomenuti za domaće ljude koji uzimaju dio kolača ali svejedno, premali je udio hotelskog smještaja pogotovo onog najskupljeg, eksluzivnog. Nama ne trebaju hoteli niske kategorije 2-3 zvijzdice. Samo 4 i 5 zvjezdica i 5+.

To bi nam još više podiglo iznos fiskaliziranih računa je rbudimo realni, barem trećina našeg turizma odvija se u sivoj zoni..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 03-09-2021 at 12:27
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    To sam i mislio napomenuti za domjaće ljude koji uzimaju dio kolača ali svejedno, premali je udio hotelskog smještaja pogotvo onog najskupljeg, eksluzivnog. Nama ne trebaju hoteli niske kategorije 2-3 zvijzdice. Samo 4 i 5 zvjezdica i 5+.

To bi nam još više podiglo iznos fiskaliziranih računa je rbudimo realni, barem trećina našeg turizma odvija se u sivoj zoni..
    Ti računi bi samo pojačali prihode državnog proračuna i ojačali protuhrvatski režim koji vlada. Bolje da lova ide narodu koji ne plaća poreze.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Ti računi bi samo pojačali prihode državnog proračuna i ojačali protuhrvatski režim koji vlada. Bolje da lova ide narodu koji ne plaća poreze.
    Hahhahaha. Upravo to. Odvratno je saznanje da dio prihoda ide u mirovine četnika, vječno živih partizana, udruga za gay i ženska prava.
    Posljednje uređivanje od franjevac : 03-09-2021 at 13:12
    Jugozomboidi imaju plan za Hrvatsku. Svaki ima plan dok ne dobije šaku u glavu

Dole blizu moje kuce u Dubrovniku, nema ni 100 metara, hotel je sa 3 zvjezdice ali to je hotel po meni vrhunske kategorije, Komodor.

Gosti su koliko sam cuo od uposlenika, 90% stranci, uzivaju u obiteljskom atmosferi jer je hotel zapravo renovirana stara gradnja od kamena, stvarno je odlican a ima eto samo 3 zvjezdice. U blizini su oni klasicni komunisticki hoteli Vis i Adriatic klasicna socijalisticka gradnja i oni imaju 3 zvjezdice a realno daleko su od kvalitete Komodora. Kako se dodjeljuju te zvjezdice ne znam, ali malo nerealno po meni tolika razlika a isto su rangirani.

Očekivano i tradicionalno su Nijemci daleko ispred svih, i po dolascima i noćenjima.

Došlo ih je 2,1 milijun i ostvarili su gotovo 16 milijuna noćenja ili 23,3 posto od ukupnih noćenja u osam mjeseci ove godine, što je za 53 odnosno 42 posto više nego u prvih osam mjeseci 2020., dok ih je odnosu na isto razdoblje 2019. bilo 200 tisuća, a njihovih noćenja oko milijun manje.

Iza Nijemaca su domaći turisti, kojih je bilo registriranih 1,7 milijuna, a njihovih noćenja 10,1 milijun, što su porasti od 31,6 i od gotovo 10 posto u odnosu na osam mjeseci 2020., dok je u odnosu na isto razdoblje 2019. bilo oko 100 tisuća njihovih dolazaka i oko milijun noćenja manje.
    https://www.glasistre.hr/gospodarstv...svijeta-743896

Prvih 8 mjeseci 2021:
    1. Nijemci
    2. Domaći
    3. Slovenci
    4. Poljaci
    5. Austrijanci
    6. Česi
    7. Mađari
    8. Slovaci
    9. Talijani
    10. Nizozemci
    11. BiH

Gle ovo, Hrvati drugi po broju dolazak i noćenja ove godine. To su oni koji su prijavljeni. Zamisli koliko još je neprijavljenih, a i kladim se da ih ima dosta među ovima iz Njemačke i Austrije. Hrvati iz Hrvatske, BiH i dijaspore su najbrojniji gosti.

Kronično nam fali velikih hotela. A ovi što nisu otvorili, grdo su se zajebali.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Hrvatska na National Geographicu

Jučer je National Geographic posvetio Hrvatskoj 3 sata programa. Navečer od 9 h do 12 h su išle 3 epizode, Gordon Ramsay je kuhal u Istri, zatim je išla epizoda o Hrvatskoj odozgora gdje su se prikazivale slike Dubrovnika, Stona, Plitvica, Zagreba, Drave kod Osijeka, a na kraju su prikazali epizodo o Rimcu i njegovih vozilima. Taj zadnji dio nisam gledal. Poprilično velika reklama za Hrvatsku i njen turizam, pogotovo prva epizoda kad je Gordon Ramsay kuhao s Davidom Skokokm, lovio ugore, ronio školjke, muzao magaricu, brao masline i probao kozji sir. Fantastična epizoda, humoristična u njegovom stilu.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove