+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 3 PrviPrvi 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/41

Tema: Srpske ambicije u Hercegovini

Rusija će spasiti svijet.

Nemam ni ja ništa protiv Rusa ali u zadnje vrijeme previše koketiraju s Vučićem. Srbija je uvijek za Rusiju bila drugorazredna zemlja pa su tako htjeli i napravit veliku Bugarsku na uštrb Srbije ali sad kad im se Srbi šlihtaju na najjače moraju i oni nešto njima dat.

Samo zato, inače ništa kontra Rusa.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 11-08-2021 at 10:59
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Dali su im tenkove

Ja osobno mislim samo da Hrvatska ne treba sebi praviti neprijatelje tamo gdje ih nema, recimo slati vojsku u Afganistan ili na istok Europe, sta ce nama to, i Turska je NATO clanica pa koketira sa Rusima. Madjari su EU clanica, pa ne jebu nebulozne gej zakone iz Brisela 1%, zasto smo mi uvijek poslusni konjusari.

Nasa geostrateska pozicija jeste gadna zbog igara velikih igraca, ali je takodje i sjajna ako je znas iskoristiti, zasto ne suradjivati sa Kinom eto napravili su Peljeski most samim tim su sebi uradili reklamu i to je odlican temelj za suradnju sa njima. Rusi nas vabe na suradnju godinama, mi njih gledamo kao neprijatelje a Nijemcima kazemo danke, za sta, prodali bi nas danas za par srpskih dinara. Njemacka konstantno koketira sa Srbijom i ta ljubav se konstantno prebija preko hrvatskih ledja, a kod nas vazi neka fama kako su oni nama prijatelji.

Zasto ne suradjivati sa Kinom, Izraelom, Indijom, Rusijom, Amerikom, Francuskom sve u isto vrijeme, mi na to imamo pravo. Pa i oni svi suradjuju, uostalom, i Merkelica koketira sa Moskvom. Tu se nitko ne pravda EU politici i Briselu, kad su njihovi interesi u pitanju. Samo sto nemamo suverenisticku politiku, na zalost.

Zaboravih Turke, Demirel je bio saveznik Tudjmanu, i na sahranu mu je dosao nije ispao supak kao neki, sa Erdoganom se da razgovarati i ako je istina sto sam cuo, da nasi pregovaraju oko kupovine Bayraktara, podrzavam.

Sve sto je hrvatski interes, podrzavam, taman sa druge strane bio crni vrag.

Mislim da bi hipotetska ruska vojna baza u Popovu polju nama donijela samo probleme, i to nam ne treba. Nadam se da od toga nece biti nista. Neka je grade, ako ce nesto graditi, negdje drugo, mogu i na ravnoj Romaniji sto se mene tice. Samo sto dalje od hrvatskih granica.

I avione. I još nešto.

treba naravno sa svim surađivati ali s Kinezima najopreznije. Najbolji je bio onaj primjer kad smo mi odustali od gradnje brodova za Libiju jer je Gadafi bio još živ, kao prema njemu su sankcije, ne smijete to, a čim smo mi odustali odmah Francuzi uletili. Bizarno.

Ili kretensko stavljanje na stranu pobunjenika u Siriji radi čega je INA ostala bez naftnih polja u Siriji iz kojih se godišnje moglo crpiti miljardu eura nafte ako ne i više. Sad su ta polja zapuštena, kako čujem nitko ih ne koristi a ni INA ne može. Nešto je kao konzervirnao i čeka se neki rasplet.

I jesu li INI Ameri refundirali tih 7-8 milijardi dolara ili eura Ini. Moš mislit.

Srbija tu igra na svoju još bolju stratešku pozivciju. Ako nas nećete u EU, a ni mi nismo nešto ludi za EU mi ćemo onda u poso s Kinezima i Rusima. Više s Kinezima nego s Rusima To pogotovo dobro dođe u Srbiji koja je bila totalno ekonomski devastirana. To ih je čak i podiglo. Iako tu Kinezi rade što hoće, nije ni to neka opcija za Hrvatsku, takav način poslovanja.

I Njemačka trpa tamo dio svoje proizvodnje. jeftina radna snaga, subvencije države, to je sve ekonomska računica.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 15-09-2021 at 18:13

Ne sumnjam da bi rado i nama prodali i avione i tenkove, kad bi mi pokazali interesovanje.

Ja bi recimo od njih kupio PZO sustave, imaju odlicne a nisu skupi, mi nemamo adekvatnu PZO i taj posao bi se mogao realizirati.

Libija je u neku ruku i sjebana da bi tamo dosli Francuzi i Talijani da crpe naftu, Gadafi je srusen i ubijen kao ker pored tarabe da bi se iz Libije otjerale ex yu i ine kompanije, a dosle nove francuske talijanske engleske americke. Sustina tog i jos mnogih ratova. Pisalo se svasta o Bidenovom sinu i poslovima u Ukrajini, meni je samo onaj podatak da Ukrajinci prodaju zemlju, bukvalno skidaju slojeve inace najplodnije zemlje u Europi koliko sam cuo, i prodaju transportiraju brodovima na zapad. Mislim da zapad nikada nece prezaliti sto nisu poklopili i Donbas, rudom najbogatije podrucje nadaleko. Isti su i Rusi, da se ne lazemo, eksploatacija tudjeg bogatstva.

Ista prica i Sirija, eto INA je popusila a americke tvrtke su uz pomoc korisnih Kurda i svoje vojske, zaposjele sirijska naftna polja na istoku. Nije to neko bogatstvo u svjetskim okvirima, ali dobro dodje, za INU je eto katastrofa. Sirija je vaznija zbog nekih drugih stvari, prije svih plinovod koji je po meni i uzrok tog rata, plan je bio da se katarski plin transportira do Sredozemlja. Rusi su to sprijecili, tajna njihovog sudjelovanja u ratu, Latakija odnosno sredozemna obala Sirije je ipak njihova zona uticaja. Nekako sa tim neuspjehom je i ispuhala prica oko terminala na Krku.

Mislim da Vucic preuvelicava svoje gospodarske uspjehe i sve je to lijepa prica, u realnosti Kinezi i Turci ubiru kajmak a prosjecni srbijanac bas i ne. Mada sigurno imaju neki interes od cijele price, ako nista bolje im je nego sto je bilo. Vucicevi oponenti cesto demantiraju njegove grandiozne izjave, napuhao je bitnost svega toga.

Hoće-neće hoće-neće..odgađaju početak gradnje.

https://www.b92.net/biz/vesti/region...nav_id=1922467

A što ako se projekt realizira koji nema nikakve ekonomske osnove u regiji koja je sastoji od pustoši gdje ne obitava 50-60 000 stanovnika u krugu 100-150 km, osim kao baza za možebitnu agresiju na Hrvatsku preko istočno-hercegovačkog pravca jer im crnogorski malo škripi, postao je nepouzdan.

Nedavno sam cuo od nasih dole, navodno znaju detalje, bice civilna zracna luka koju Trebinje zeli nemaju potrebu ali zele se nametnuti kao aktivni a ne pasivni kraj, cijela Istocna Hercegovina.

Koliko ce im zracna luka pomoci, pitanje je. Kako kazu, daj Boze sceri da te aga uzme, odnosno tesko da ce to biti isplativo.
    Neki misle da Dodik takvim projektima kupuje vlast u IH za neko vrijeme.

Ajde molim te tko bi ulagao tolike novce da njima dadne osjećaj da nisu pasivni nego aktivni kraj. Di to ima na svitu. Ni u Koreji nema.

Tko nasjeda na te lovačke pričice

Nije pitanje osjecaja vec ekonomskog razvoja. Istocna Hercegovina je pusta i nerazvijena, pustinja u svakom smislu rijeci.

Trebas proci da vidis i osjetis. Nas Stolac je, objektivno tek prosjecno razvijena opcina, za njihove opcine Las Vegas. Jedino se to Trebinje istice, ali i oni masovno dolaze u Dubrovnik nadniciti.

Ne vjerujem im ni ja, ali navodno ce biti samo civilni aerodrom. Vidjecemo sve, hoce li ga uopce i zavrsiti.

Pa će ih aerodrom razvit. Mostarska zračna luka ove godine imala 500 i nešto putnika a Trebinje gradi zračnu luku kapaciteta 3 milijuna putnika?

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Ja mislim da to prvenstveno sluzi za pranje novca. Mislim, sve drugo mi nema smisla, za zracnu luku kao samo za Ruse u slucaju rata je predimenzionirano, jedino ako ne zele glumiti Bondsteel.
    Pranje novca. To ima smisla.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Postoje bolji načini pranja novca. Tipa "Beograd na vodi". Nešto što ima smisla. što će netko kupiti.

Šta će sagraditi ogromni aerodrom koji će zjapiti prazan. Kako će to pravdati, ne kužim.

jedina logična opcija bi bila da jeftinijim uslugama preotmu dubrovačkoj zraćnoj luci putnike ali tome Hrvatska može doskočit prekategoriziranjem graničnih prijelaza. Ili da to bude prikriveni vojni aerodrom i da im Trebinje može u budućnosti kao temeljna baza za agresiju na Dubrovnik od kojeg nisu odustali. To su samo budale sa elektronske verzije Herceg-srpskog Informera proglasile kraj srpsko-hrvatskog konflikta. To nikad od nijednog Srbina nisi mogao čut.

Srpske ambicije su olito puno šire nego sama Hercegovina. Sutrašnja provokacija sa zastavama govori i o tome.

Kaj se tiče piste, nek je sagrade, trebat će nam rezervna za Dubrovnik kad priključimo Trebinje Hrvatskoj.

Pa dobro ne treba ici ni u "bujanec" krajnost paranoje, ono spremaju se na agresiju.

Kao da oni imaju muda sada napasti Hrvatsku ponovno a i zasto bi to radili, sasvim dobro im ide i sa Pupavcem. Hrvatska kakva jeste, njima je odlicna. Ne kazem da nemaju takve snove, ali koliko je to trenutno realno.

Mozda je pranje novca... kazem sta je zvanicno misljenje, budjenje Istocne Hercegovine. Sta ce dobiti od jedne aerodromske piste, zaista ne znam. Cak i da je nekakva priprema za agresiju, ne vidim poantu, u slucaju rata ta pista je na puskomet hrvatskom ili NATO vojniku tko god bi tu ratovao.

Pa dobro ne treba ići ni u herceg-srpsku Informer priču..srpsko-hrvatski sukobi su završeni.

Zašto bi to ponovo radili kao da je velikosrpstvo racionalno pa sve računa. Nije, ono je iracionalno i luđačko zato mu nitko normalan ne traži racionalnost. Ono što Pupovac sad radi i drži u Hrvatskoj je dobro za njih ali samo sad. Njihove ambicije su one ratne i nisu prestale. to samo glupi i naivni Hrvati ili oni koje oni plaćaju govore da je srpstvo umireno, pacificirano. A luđe je nego ikad što su pokazala i nedavna dešavanja u CG. Ali džaba je to sve anesteziranim Hrvatima.

Čemu pozivanje svih srba da izvjese srpske zastave danas u svim državama koje žive. Jel to racionalno. Pa nije. Tako i sve ostalo. Čuj žele razviti Istočnu Hercegovinu aerodromom gdje valjda ima kapacitet da sleti jedan avion mjesečno sa 10 putnika. Ne zna kako bi to razvilo Istočnu Hercegovinu al misli da se aerodrom radi radi toga.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 15-09-2021 at 12:32

Tvoj nadimak sve govori, pjevali Amerima "izgubit ćeš jato crnih bombardera". Sad računaju na Rusiju i Kinu tako da nema razloga odbacivati mogućnost.

https://www.youtube.com/watch?v=5KjQEaR1GJg

https://standard.rs/wp-content/uploa...1/06/adada.jpg
    Posljednje uređivanje od Henri : 15-09-2021 at 10:04

Ja ne kazem da su se oni odjednom pacifizirali niti su mi teze HB forum to ti citas kjer tako zelis procitati, nego gledam realno, kolike su sanse da oni sad odjednom vojno napadnu Hrvatsku. Valjda bi napali Kosovo, prvenstveno, ako se osjecaju vojno jaki.

Ako se i gradi vojna baza tajno, cemu onda javna prica a i ako se gradi, gradice je Rusi. Ne da bi napali Hrvatsku, Rusija nema razloga za napasti ikoga, ta valjda bi izvrsili invaziju na Ukrajinu da im je do nekakvog otvorenog rata. U krajnjem, sada bi hipotetski napad i okupacija Rusije na Hrvatsku donio samo dobit Hrvatskoj, mislim paradoks ali ova briselizirana rashrvacena Hrvatska mi ne djeluje kao nesto pozitivno.
    I kako rekoh, zasto bi gradili vojnu bazu koju sa Vlastice mozes kamenjem pogoditi. Nema smisla, valjda bi gradili bazu negdje dublje u Hercegovini, imaju polja kod Fatnice, Berkovica, Gacka, Nevesinja.

Trenutno nema ratova na Balkanu i nece ih biti u skorije vrijeme, nerealni su, a sta Srbi sanjaju i kakve snove snivaju svi znamo. Samo ne vidim sta mi mozemo uraditi po tom pitanju, da se mene pita napraviti zid prema Srbiji ali mene se ne pita.
    Posljednje uređivanje od crni bombarder : 15-09-2021 at 14:30

To hoće li biti ili neće biti ratova to ne zna nitko. Ja se sjećam 1989-te i da si nekome rekao da će biti rata rekao bi da si lud.

Pa ne mogu napasti Srbi Kosovo dok su Amerikanci tamo, zar to treba pojašnjavat. Hrvatska je redikulizirana, politički retardirana i srpske otrovne strelice idu u 90% slučajeva prema njoj. Nisu ni Srbi ni glupi da ne vide tko im je najlakši plijen. Mediji su prosrpski, političari popuštaju pred Velikosrbima, u zadnji čas je Plenković užico ili naredio Pupovcu da odustane od vješanja srpskih zastava po Hrvatskoj. jer preključer je to zagovarao a jučer odustao od toga. Nešto se dogodilo preko noći.

Hrvatska je redikulizirana politički, moram to još jednom ponovit. velikosrpstvo je u Hrvatskoj jako, bezobrazno, agresivno i Hrvati sve to financiraju. Oporba osim ono malo desnice je ionako uvijek bila prosrpska. Za Srbe idealna situacija. Oni ne smiju ni na BiH. Osim u genocidnoj tvorevini gdje Dodik laje. Laje tamo i neki dan u Hrvatskoj. Drugdje ne može.

Ne znam zašto grade aerodrom i hoće li ga uopće napravit ali ti mi ne znaš objasnit na koji će to način aerodrom revitalizirati Istočnu Hercegovinu. Valjda bi ekonomija i prostor trebali proizvest aerodrom a ne aerodrom da proizvodi ekonomiju jednog prostora. Di ima takav primjer u svijetu.

Hrvatska je pod šapom srpskih medija, navodno ih kupuje jednog po jednog, sami sebe popisuju u Hrvatskoj, Hrvatska financira SPC u toj mjeri da može svu SPC financirat. Gdje to drugo imaju.

Srbi vide da su Hrvati opet pobudalili pa nisu ni oni blesavi.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 15-09-2021 at 17:00

Ovakve manifestacije poput dana srpskog jedinstva služe zbijanju redova. Srbi se naoružavaju, drže jako puno medija, vrše konstantu protuhrvatsku propagandu i podrivaju sve okolne države. Lud čovjek bi na takve stvari odmahnuo rukom, nismo u 1989., ali smo u 1985. godini.

Ili da povučemo paralele dalje, par godina prije početka prvog svjetskog rata Srbija je imala par bombaških afera u Crnoj Gori. Istu aferu su imali prije par godina kad su njihovi agenti krenuli bombama na Đukanovića. Podrivaju BiH, podrivaju Hrvatsku i budaliziraju je jugoslavenstvom, drže sve medije. Podrivaju Crnu Goru. Situacija je geostrateški jako slična kao tamo negdje 1910. godine. Srbija kao jadna, mala, siromašna, a mi bogati i napredni i onda odjednom eto nas naprednih pod vlašću nazadnih. Tako da Srbima cure sline i jedva nas čekaju opet osvojiti i opljačkati.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 16-09-2021 at 08:55

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove