Vidi rezultate ankete: Na referendumu ću izabrati

Glasači
5. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Zadržavanje kune

5 100.00%
  • Uvođenje eura

0 0%
  • Neodlučan sam

0 0%
+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 3 PrviPrvi 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/43

Tema: Hrvatski suverenisti pokreću referendum za zaštitu nacionalne valute kune

Došao nam neki trećerazredni EU povjerenik u goste, kaže da ćemo 2023. uvesti euro kao svoju valutu. Plenković kaže da neće biti referenduma i da uvodimo euro.

Može li tko od naše indolentne desne političke scene povesti hrvatski narod u prosvjede protiv ovakvih najava nasilnog i besprizornog oduzimanja hrvatske suverenosti kontra interesa naše države i naroda?

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Došao nam neki trećerazredni EU povjerenik u goste, kaže da ćemo 2023. uvesti euro kao svoju valutu. Plenković kaže da neće biti referenduma i da uvodimo euro.

Može li tko od naše indolentne desne političke scene povesti hrvatski narod u prosvjede protiv ovakvih najava nasilnog i besprizornog oduzimanja hrvatske suverenosti kontra interesa naše države i naroda?
    Bojim se da ne može a niko ne bi bia sritniji od mene kad bi se pokazalo da sam u krivu.

Ovo ce biti savrsen lakmus papir da vidimo koliko je uopce domoljubna opcija ozbiljna, ako ne naprave nista po ovom pitanju, onda su dokazano beskorisni.

Čak i da su sposobni Plenković je rekao da referenduma nema. Bahato je to poručio. Dakle to može njegov ustavni sud odbacit kao što je odbacio ono o tzv pravima nacionalnih manjina. Ako ustavni sud to i ne odbaci u što sumnjam uvijek može naći nekog Kuščevića. To je ono staro pitanje, tko kontrolira kontrolore i tko kontrolira kontrolore kontrolora. I tako unedogled do pitanja što je starije kokoš ili jaje.

Prosto Plenković i njegovi mentori zatvorit će oči na sva kršenja ljudskih prava. U Francuskoj ljude pendreče što protestiraju štpo ne mogu bez kovid potvrde u kafić. Živimo zajebana vrimena.

Plenković ide do krajnje granice ljudske gluposti i bizarnosti kad govori npr jučer da oni koji se protiv euru vole dobijat eure. Eto koja je to razina argumentacije.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 14-09-2021 at 13:25
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Čak i da su sposobni Plenković je rekoa da referenduma nema. Bahato je to poručio. dakle to može njegov ustavni sud odbacit kao što je odbacio ono o tzv pravima nacionalnih manjina. Ako ustavni sud to i ne odbaci u što sumnjam uvijek može naći nekog Kuščevića. To je ono staro pitanje, tko kontrolira kontrolore i tko kontrolira kontrolore kontrolora. I tako unedogled do pitanja što je starije kokoš ili jaje.

Prosto Plenković i njegovi mentori zatvorit će oči na sva kršenja ljudskih prava. U Francuskoj ljude pendreče što protestiraju štpo ne mogu bez kovid potvrde u kafić. Živimo zajebana vrimena.

Plenković ide do krajnje granice ljudske gluposti i bizarnosti kad govori npr jučer da oni koji se protiv euru vole dobijat eure. Eto koja je to razina argumentacije.
    Već se javila ona "stručnjakinja" za ustav iz Rijeke i kaže da referendumska inicijativa nema nikakvu pravnu podlogu jer smo pristali na Euro na referendumu o pristupanju EU.

Čak i da su sposobni Plenković je rekao da referenduma nema. Bahato je to poručio. Dakle to može njegov ustavni sud odbacit kao što je odbacio ono o tzv pravima nacionalnih manjina. Ako ustavni sud to i ne odbaci u što sumnjam uvijek može naći nekog Kuščevića. To je ono staro pitanje, tko kontrolira kontrolore i tko kontrolira kontrolore kontrolora. I tako unedogled do pitanja što je starije kokoš ili jaje.

Ako se potpiše 700.000 ljudi onda će biti referenduma. Ako će nas biti na granici onda piši kući propalo kao i onaj Kuščevićev referendum.

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Već se javila ona "stručnjakinja" za ustav iz Rijeke i kaže da referendumska inicijativa nema nikakvu pravnu podlogu jer smo pristali na Euro na referendumu o pristupanju EU.
    Tu mantru ponavlja i Plenković . Ali zašto onda euro nije automatski uveden ulaskom u EU. Mađarska i Poljska i ne znam koja još država ga nisu uveli a duže su od nas u EU. Jel ih netko pritišće da uvedu euro, da je to obaveza. Ja nisam čuo.

Uostalom nije li za euro kriterij postotak javnog duga ispod 60% BDP-ea a mi smo na 90%.

Ovo što mi pišemo vidi malo ljudi ali ta pitanja bi trebao postaviti netko od Suverenista, DP, Mosta, Karolina, nemam pojma...di piše u kojem pristupnom članku da je to obaveza. Ili je možda samo mogućnost a ne obaveza.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Ako se potpiše 700.000 ljudi onda će biti referenduma. Ako će nas biti na granici onda piši kući propalo kao i onaj Kuščevićev referendum.
    Ako ga ustavni sud proglasi neustavnim ili ne znam kako džaba ti i tri milijuna potpisa. A kome se žalit kad "kadija te tuži, kadija te sudi"

Otprilike znamo da je to unaprijed izgubljena bitka, ali ocekujem reakciju, ocekujem proteste, skupljanje potpisa, potpise ne mogu ignorirati.

Ako nemas dovoljno potpisa, onda su Hrvati za Euro, dakle to je izgubljena bitka. Ali zbog onih koji ne zele Euro zapravo ne zele izgubiti kunu kao dio suvereniteta, moraju reagirati. Njihovo je da dignu buku, pompu, da pokazu da postoje.

Ako sve prodje bez reakcija, onda je ta domoljubna opcija beskorisna.

Tu mantru ponavlja i Plenković . Ali zašto onda euro nije automatski uveden ulaskom u EU. Mađarska i Poljska i ne znam koja još država ga nisu uveli a duže su od nas u EU. Jel ih netko pritišće da uvedu euro, da je to obaveza. Ja nisam čuo.

Uostalom nije li za euro kriterij postotak javnog duga ispod 60% BDP-ea a mi smo na 90%.

Ovo što mi pišemo vidi malo ljudi ali ta pitanja bi trebao postaviti netko od Suverenista, DP, Mosta, Karolina, nemam pojma...di piše u kojem pristupnom članku da je to obaveza. Ili je možda samo mogućnost a ne obaveza.
    Zato jer Plenković, i "stručnakinja" za ustav, laže. I dobro zna da laže. I Švedska, Češka i Britanija mislim..iako sad više nije u EU.
    Nemam nikakve iluzije o sposobnostima bilo koga od ovih desnih..sa izuzetkom Karoline al' ona sama ne može ništa.

Zato jer Plenković, i "stručnakinja" za ustav, laže. I dobro zna da laže. I Švedska, Češka i Britanija mislim..iako sad više nije u EU.
    Nemam nikakve iluzije o sposobnostima bilo koga od ovih desnih..sa izuzetkom Karoline al' ona sama ne može ništa.
    Mogu barem pitat. Za toliko su sposobni. Imaju primjera toliko zemalja, eto ti si naveo još neke države koji nisu uveli euro pa da vidimo kako će čovjek koji ne komentira tuđe izjave to pojasnit. Možda nisu najsposobniji ali toliko sposobni jesu da postave prosto pitanje.

Ne znam jel netko gledao jučer negdje na RTL ili NOVA sraz Zekanovića i Čačića oko referenduma. I tu se vidjelo koliko je Zekanović ograničen u dometu Kako su ga odvukli na galamu i efemerne stvari pa on raspravlja o kreditu kojeg je podigao u eurima. i tako, dreka, galama, nadvikavanje oko ničega. Nisam odgledao do kraja jer mi se smučilo. Eto koliki je domet Suverenista i Zekanovića. Nula bodova. Ili nešto malo iznad nule.

Jedino ako je istina na početku je Čačić rekao da se Hrvatska u procesu pristupanja obvezala na uvođenje eura. Neke zemlje nisu ali eto Hrvatska je. Pa sad mora uvesti euro. jedino je Čačić rekao da se to može otezati, da nema roka. Sad ako je vjerovati Čačiću...
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 15-09-2021 at 16:58

Ne znam jel netko gledao jučer negdje na RTL ili NOVA sraz Zekanovića i Čačića oko referenduma. I tu se vidjelo koliko je Zekanović ograničen u dometu Kako su ga odvukli na galamu i efemerne stvari pa on raspravlja o kreditu kojeg je podigao u eurima. i tako, dreka, galama, nadvikavanje oko ničega. Nisam odgledao do kraja jer mi se smučilo. Eto koliki je domet Suverenista i Zekanovića. Nula bodova. Ili nešto malo iznad nule.

Jedino ako je istina na početku je čačić rekao da se Hrvatska u procesu pristupanja obvezala na uvođenje eura. Neke zemlje nisu ali eto Hrvstka je. Pa sad mora uvesti euro. jedino je Čačić rekao da se to mpože otezati, da nema roka. Sad ako je vjerovati Čačiću...
    Sve što sam ja vidio su bile naslovnice na portalima "Zeko se protivi uvođenju eura a digao kredit u eurima". Da nije bilo Škore on ne bi bio sada u Saboru. A to bi bilo bolje jer lik je totalno nesposoban. A izgleda i zvuči još nesposobniji.

I nisam 100% siguran al' mislim da je Čačić u pravu. Nema roka pa se može otezati u nedogled. Pa, ako je to istina, i ta referendumska kampanja protiv eura a za kunu postavljena krivo. Umisto "nećemo euro", oćemo kunu" tribalo bi bit "Hrvatska nije spremna za Euro" jer ovako kakva je sada se lako može argumentirano pobiti. Teoretičar zavjere u meni mi šapće da je Zeko ovo pokrenuo da ne bi uspjelo a ne da bi uspjelo.

Ali to nije istina. Svaka, pa i najblaža "mjera" je totalno nepotrebna jer je i virus i pandemija lažna i u službi sotonske agende. Jedini dosljedni zastupnik na tu temu je Haso.
    i ja, al političari su ionako kurve, promjene stranu za čas. morali bi malo češće provodit dezinfekciju, ali ne virusa već svog obraza.

plenković je idiot, koji misli da će u hrvatskoj provodit maskerizaciju nacije. treba vas kaznit, pa neću se cijepit kretenu, nosio masku ili ne, baš zbog tebe i takvih majmuna neću se cijepit. ne samo iz inata, iako dobrim djelom i iz inata, već iz čiste logike kada vidim tebe bahatog smrada, kažem ako mi on nešto kaže da ne radim ja ću to radit, i ako on kaže nešto da radim ja to neću radit. zašto ? zato jer mi razum tako nalaže, a on i svi HDZ njonjavci, neka dudlaju onu stvar jer nisu daleko od pedera, a niti od virusa. nije virus COVID, virus su svi oni koji pričaju o virusu, kao da nikad virusa u povijesti čovječanstva nije bilo, samo su sada ispiranje mozga i pocijepljivanje ovaca pospješili i ubrzali, ali još uvijek nisu zadovoljni brojkom, jer da jesu ne bi kažnjavali za nenošenje maske.

baš zato da su ljudi pametni, kada nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost. ali u ovoj državi niti zakona niti otpora, u ovoj državi svi se pomire s svime, osim s fašizmom tu su jako bučni on ih jedino mori.

fašizam u 2021 može morit samo covid idiote, koji misle da je virus tu jer im je plenković rekao da je, i da moraju nosit maske u protivnom su fašisti.

a euro je ništa drugo nego novi virus, kojim zagađaju ekonomije suverenih država. to je poanta eura, kao što se ukidanjem nacionalnih valuta ide i prema ukidanju nacionalnih država, i onda će opet plakat kada dođe brko i kaže Raus. ja neću sigurno, dapače, ne priželjkujem brku, ali priželjkujem bilo koga ko će ih nagazit do daske, i bez milosti obračunat s njima, i pod cijenu da završi ko treći rajh.

borba za život nikad niej bila laka, ali kapitulacija bez borbe, je gora od kapitulacije u ratu, jer kada kapituliraš u ratu kapitulirao si ali si se borio, a kada kapituliraš bez borbe, to znači samo jedno da si kukavica i luzer.

bolje izgubit, i dobit po pički, nego živjet ko pizda cijeli život, točnije bolje živjet jedan dan ko lav, nego sto godina ko ovca.
    Posljednje uređivanje od LB86 : 15-09-2021 at 19:35

Jedino ako je istina na početku je Čačić rekao da se Hrvatska u procesu pristupanja obvezala na uvođenje eura. Neke zemlje nisu ali eto Hrvatska je. Pa sad mora uvesti euro. jedino je Čačić rekao da se to može otezati, da nema roka. Sad ako je vjerovati Čačiću...
    Da, to je bilo u "paketu", ali se prešućivalo tijekom bjesomučne pro EU propagande. Od javnosti sakriveno u 250000 stranica "ispregovaranog" (likovi su to u Saboru izglasali, iako fizički je nemoguće uopće to pročitati). Ali, također je istina kako se to može odugovlačiti u nedogled. Ovaj žurni ulazak tumačim Plenkovićevom željom da se dočepa EU bodova (čitaj buduće EU fotelje). Pravovjernost se treba dokazati konkretnim djelima.

Sve što sam ja vidio su bile naslovnice na portalima "Zeko se protivi uvođenju eura a digao kredit u eurima". Da nije bilo Škore on ne bi bio sada u Saboru. A to bi bilo bolje jer lik je totalno nesposoban. A izgleda i zvuči još nesposobniji.
    I opet, takav, daleko bolji (manje gori) od bilo kojeg HDZ-ovca, SDP-ovca, (ne)Radničke fronte...

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    I opet, takav, daleko bolji (manje gori) od bilo kojeg HDZ-ovca, SDP-ovca, (ne)Radničke fronte...
    Svejedno je jeli i koliko je bolji ili manje gori ako nije ni približno dovoljno dobar. A nije.

Tema je referendum o €.
    Osobno nisam oduševljen Zekanovićem. No ima daleko gorih, a trenutno su nam ti gori bitni u životu i kroje nam sudbinu. Pa tako, ne bojkotirati izbore, nego zaokružiti Zekanovića (ako se na listi ne nudi bolje). Potpisati i glasati na € referendumu, a ne to izbjegavati s izlikom da iza toga stoji i Zekanović. I tsl.
    Ja sam npr. jednom glasao i za Bandića, kada mu je protukandidat bi - Josipović. Ili narod nije htio potpisati za (inače odličnu) referendumsku inicijativu - jer ju je pokrenuo ŽZ.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove