+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 2 PrviPrvi 1 2
Prikaz rezultata str. 21/30

Tema: Jesmo li u novim bitkama i pred novim bitkama?

Najzorniji primjer je nočašnji napad na Hrvatsko Veleposlanstvo u Sarajevu gdje je strgnuta zastava EU i bačena na zemlju, što predstavlja s jedne strane napad na Hrvatsku koja stoji u obrani Hrvata iz BiH čime se osporava sprovođenje Islamske deklaracije i pokušaja formiranju federacije kao muslimanskog entiteta, a s druge, napad protiv EU koja je u zadnje vrijeme počela slati signale da neće tolerirati jenostrano rušenje Dejtona od strane muslimana koji su već najavili pokušaj dekonstituiranja Hrvata iz BiH , kao konstitutivnog naroda kroz izbore 2022.god.

Upravo ovaj događaj potvrđuje ono što sam napisao gore par postova prije -koliko su muslimani našiljeni protiv Hrvatske i protiv Hrvata i u Hrvatskoj ali i u BiH.
    Zapanjujuće je da ispred veleposlanstva Republike Hrvatske nema policijske kućice, a pred Iranskim, Turskim i Palestinskim veleposlanstvom policijske kućice su u punoj funkciji.
    Ovo tim prije, što se zna da u Sarajevu vlada ozbiljno antihrvatsko raspoloženje, koje je na najzorniji način eskaliralo u svibnju 2020. god. kada su prozvani svi Hrvati katolici kao ustaše koji su nepoželjni u Sarajevu a koji su poduprli održavanje Svete mise za nevine žrtve bleiburškog pokolja.
    Interesantno je da je pokušala intervenirati i Bisera Turković ministrica inozemnih poslova BiH s jedne strane minimizirajući čitavu stvar nazivajući krivce "vandalima", gotovo navijačima, a pri tom ne propuštajući priliku das ne istakne muslimane kao prijatelje EU kojoj kao teže i kao pripadaju...

Muslimani ne mogu biti opasnost po RH ali mogu po Hrvate BiH. oni nemaju ni broj, niti imaju institucije toliko izgrađene da vrše kontinuiranu luđačku propagandu Poput velikosrpskih mitomana

Oni su u Jugoslaviji tj SFRJ počeli s približavanjem Srbima, nisu oni ni ranije u pojedinim djelovima gdje su bili izmiješani s Hrvatima više nego sa Srbima bili neskloni suradnju sa Srbima, npr Stolac, gdje su imali i četničke odrede ili npr Livno. tamo gdje su bili izmiješani sa Srbima tamo su činili dobar dio Crne Legije.

mislim njih i mogu razumjeti, okruženi su sa Srbima i sa Hrvatima i ne mogu stat totalno na jednu stranu. Srbi su ih nemilice klali i imaju neki strah od Srba jer su ovi nemilosrdni. Hrvati s njima uvijek kalkuliraju, doduše nije da i mi nismo imali interesa u tome. To je ona bedasta priča kako smo mi trebali slomiti tzv ABiH i s njom iskrvarit. Ni Tuđman to nije htio jer bi se time oslobodile velike srpske snage. Možda bi mi svejedno dobili Srbe ali s puno više žrtava. Uglavnom ni tadašnje vodstvo RH nije htjelo slom muslimanske vojske. Čak ni da je hrvatske snage provedu. RH je tek interevenirala manjim snagama da Hrvati u BiH totalno ne izgube. To im je isto naravno još manje odgovaralo.

problem sa Srbima je to što oni ne odustaju. Neće oni sad reć, ko što naši "mudraci" govore "mi smo sve svoje probleme rješili sa Hrvatima". To od njih nećeš čut nikad. Neće reć, ajde dobro oni su nama uzeli tu tzv Krajinu mi smo njih protjerali iz tzv RS i ajde da završimo priču. Ne, oni to nikad neće reć. Oni će i dalje mahnito širiti mržnju prema Hrvatima. Razloga za to ima raznih, prvo jer ne mogu podnijet poraz protiv Hrvata jer su stalno svome narodu pričali priču da su Hrvati nevojnički, mlitav robovski narod a oni Srbi svi Herkuli, pa ih je stvarnost teško mlatnila, drugo Hrvatska se kasnije ponaša pomirljivo i slabećo, stalno želi neko pomirenje a oni čim to čuju i osjete, odmah zaborave batine koje su dobili i Hrvate opet gledaju kao mekušce i slabiće koje će ovaj put napokon pobijedit. Zato i ovaj performans ovog maloumnika na kninskoj tvrđavi. Da je Hrvatska u startu sasjekla sve Vulinove provokacije, Lintine, Pupovčeve, Vučićeve, jednostavno rečeno,da se ponaša kao država nikad to Srbima ne bi palo napamet. To smo mi krivi, nitko drugi. Srbi se samo ponašaju onako kako vide da mogu. Zato i Orbanu ližu petu a ne vole oni ni Mađare. Velikosrbin je nasilnik koji mlati slabe ljude a klanja se jačem od sebe.

Odkad je Vučić na vlasti prema Hrvatima se vrši propaganda koja je luđačka. U to sve upada i ovaj film o Jasenovcu , ne znam gledao sam trailer da su ustaše u Jasenovcu nosile crnu odoru. Službena boja odora ustaške vojnice je žuto-smeđa samo je Crna Legija nosila crnu odoru i to sasvim slučajno jer je zarobila u Sarajevu velike količine željezničkog crnog sukna a drugog nije bilo vremena tražit.

I iz dana u dan ta je propaganda luđa i luđa. Vrši se totalno dehumaniziranje Hrvata. To su cijele galerije luđaka koje na svim televizijama iz dana u dan Hrvate dehumaniziraju.

Meni to izgleda ko priprema naroda za rat,. Kad ne bi znao da to nije baš realno ja bi rekao, to je to, pitanje je dana kad će krenuti u napad.

Hrvati to sve i kao i uvijek ignoriraju. I kao narod a za vlast da ne govorim. Oni komplotiraju i surađuju sa trabantima te srbijanske politike u Hrvatskoj. Sakrivanje identiteta bombaša iz Pakraca je zastrašujuće. To ne bi uradila ni SKH ni njezini mediji. I samo je Zekanović to javno rekao u saboru. ostali su svi šutjeli kao zaliveni. To je meni nepojmljivo.

Dakle velikosrpstvo je mahnito i nikad ne znaš što možeš od tako nečega iracionalnog očekivat. A kad netko kaže, ma to oni rade zbog svojih unutrašnjih potreba, pa to je još veći dokaz. To znači da narod to želi i da postoji potrebna energija u narodu za to. Nitko ne bi servirao narodu ono što on ne želi.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 01-02-2021 at 10:39
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Imaju kompleks, izgubili su rat od "pedera Hrvata", jeste da oni sve pakiraju u klasicnu sumanuto velikosrpsku pricu o neznamkoliko stotina tisuca NATO vojnika koji su jurnuli na Krajinu, i da bi sve bilo drugacije da Vuk Brankovic (citaj Slobo) nije izdao, prodao. Oni nikada ne gube, oni su uvijek izdani i prevareni.

Imaju kompleks i Kosova, oni imaju kompleks gubitnika rata. U koji su polagali velike nade, ljubili su Slobodanovu sliku u euforiji uvjerenja da ce sa lakocom zaokruziti famozne srpske zemlje.

Izgubis rat u kojem si jaci nekoliko puta od svih protivnika, to mora da boli. Cak i pobjeda koju danas imaju kroz nastavak rata drugim sredstvima, ne umanjuje kompleks, velikosrpsko ludilo moze zadovoljiti samo spaljena zemlja, pobijeni neprijatelj, unistena sela i gradovi i srpska zastava iznad rusevina. Zato uvijek postoji opasnost nekakvih sukoba, mozda ne rata kao prosli put ali uvijek postoji opasnost jer oni nisu normalni.
    Srbije nije prosla nikakvu katarzu a i kako ce proci kad nije vojnicki porazena, mislim da bi se ikakva katarza dogodila mora se Srbija okupirati. A to se nece dogoditi. Pa ni tada to ne bi uspjelo, oni ce opet vjerovati guslarskim mitovima i ostalim glupostima kojima se hrane, specifican narod koji voli vjerovati u lazi.

Zato sa njima treba imati samo one odnose koji su nuzni, ali na zalost Hrvatska nema suverenisticku politiku i opet se previse popusta i konjusari, bez smislenog razloga. U Hrvatskoj su na vlasti Srbi, kako znamo.

Ako i dodje do bitki, nekako ne sumnjam u Hrvate, opet bi se onaj jedan manji % Hrvata suprostavio ali nisam siguran u pobjedu, u nekakvom ratnom scenariju bojim se da bi prosli kao Armeni. Takodje uspjesan ratnicki narod, uljuljkan nekim proslim pobjedama, obezglavljen sorosevskom politikom a sa druge strane inace ratnicki losi Azeri ali sa puno vise odlucnosti i organizacije + podrska osmanlija.

Vala su u BiH dobili rat. Prije rata su činili 33% stanovništva a dobili su 49%. Ako to nije pobjeda, ne znam što je. S time da su sve te Muslimane nabili u mješovita hrvatsko-muslimanska područja i tako proizveli rat Hrvata i Muslimana. Prvi put su nekim oblikom državnosti prešli Drinu. Gubitak im je realno Kosovo u ustavno-pravnom smislu. U faktičkom to nije jer su tamo živjeli Albanci u 80-90% postotku. To je i u njihovom interesu jer bi im Albanci s onakvim natalitetom postali većina u cijeloj Srbiji za koje desetljeće. Zato im je bila jedina opcija genocid nad Albancima. Kojeg bi proveli da nije bilo NATO-oa. Mada teško bi i to ostvarili ako bi Albance netko naoružao.

Dobitak im je povećanje postotka u Vojvodini gdje su prešli 2/3 stanovništva. Dakle oni uopće nisu loše prošli u ovim ratovima. Jesu imali jedini silu tzv JNA, to je istina ali ne može se tvrditi da su oni izgubili sve svoje ratove. Mogli su izgubit na kraju ali spasio ih mrski NATO.

Crnu Goru su isto izgubili ali nije crnogorska državnost od jučer. Makedonci im se ionako nikad nisu dali ni kad su bili u punoj snazi za vrijeme kraljevine. Izgubili su tu zločinačku karikaturalnu tzv RSK ali Hrvatima je bilo ili ta nakaradna tvorevina ili nestanak Hrvata kao političkog faktora.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 01-02-2021 at 10:39
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Vojvodina im je generalno najveći dobitak cijelog 20. stoljeća. Plodna zemlja veličine Slovenije.

Veli Dačić da su komentari o filmu Dara iz Jasenovca relativizacija i odbrana fašizma.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Veli Dačić da su komentari o filmu Dara iz Jasenovca relativizacija i odbrana fašizma.
    Provaljeni su! Općenito mislim da je u svijetu pozitivnije mišljenje o Hrvatima nego o Srbima.
    Katkad mi se čini da imamo više sreće nego pameti.
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antonac)

Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku
    Provaljeni su! Općenito mislim da je u svijetu pozitivnije mišljenje o Hrvatima nego o Srbima.
    Katkad mi se čini da imamo više sreće nego pameti.
    Mi smo kao čamac na rijeci, bez vesli i motora, struje nas nose di požele i sam nas dragi Bog čuva. To da bi mi uzeli vesla i malo zaplovili u smjeru kojim nam odgovara, nema šanse.

Ovi Srbi kad god kopaju jamu pod drugima, sami upadaju u nju.

Forsirali diljem svijeta klevetnički protuhrvatski film o navodnom hrvatskom genocidu i onda na kraju za izbor za Oscara uđe bosanski film o njihovom genocidu u Srebrenici. Ali kao što Srbi kažu u komentarima, nije bitno, glavno da se čuje ko su i šta su naše komšije.

Od 93 nominovana kandidata za kategoriju Najbolji film na stranom jeziku, među kojima je bila istorijska drama o devojčici Dari u zloglasnom ustaškom logoru Jasenovac, Akademija filmskih umetnosti i nauka suzila je izbor na 15 ostvarenja.
    Među 15 filmova koji su ostali u trci našlo se ostvarenje Kvo vadis, Aida iz Bosne i Hercegovine, a ostalih 14 filmova čine The Mole Agent (Čile), Charlatan (Češka), Another Round (Danska), Two of Us (Francuska), La Llorina (Gvatemala), Better Days (Hong Kong), Sun Children (Iran), Night of the Kings (Obala Slonovače), I'm No Longer Here (Meksiko), Hope (Norveška), Collective (Rumunija), Dear Comrades! (Rusija), A Sun (Tajvan) i The Man Who Sold His Skin (Tunis).
    https://www.b92.net/kultura/vesti.ph...nav_id=1809082

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove