+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 2 PrviPrvi 1 2
Prikaz rezultata str. 21/39

Tema: Nezampaćena tragedija u Posušju.

.....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Zasto? Meni je jos uvijek nejasno to sto se tu desilo i zaradi cega.

Citiraj Prvotno napisano od Lukrecija76 Vidi poruku
    Zasto? Meni je jos uvijek nejasno to sto se tu desilo i zaradi cega.
    Sa tehničke strane je jasno. Vjerojatno nesvjestan opasnosti (CO), netko je učinio sve pogrešno što je mogao.
    Sa neke vjersko duhovne strane, meni je to neshvatljivo (kao i masa dugih tragedija i nepravdi koje se događaju).

Pratnja generala Bobetka je tako nastradala kad je išao na pregovore sa vrhom muslimanske vojske. Zapali u sniježnu oluju na Vranu, auto radio, auspuh se začepio i plin se vraćao u auto. 5 mrtvih vojnika.

http://blidinje.net/25-obljetnica-st...-vran-planini/

To je tihi ubojica kažu. Bez mirisa, samo te omami i ne probudiš se.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 04-01-2021 at 23:31

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Pratnja generala Bobetka je tako nastradala kad je išao na pregovore sa vrhom muslimanske vojske. Zapali u sniježnu oluju na Vranu, auto radio, auspuh se začepio i plin se vraćao u auto. 5 mrtvih vojnika.

http://blidinje.net/25-obljetnica-st...-vran-planini/

To je tihi ubojica kažu. Bez mirisa, samo te omami i ne probudiš se.
    Ovu priču je Šanta tražila sto godina.

Sad kad je posuška mladež sahranjena treba se osvrnuti na sramotno izvješćavanje hrvatskih elektronskih medija. Pisani su bili ok.

Ali tzv HRT i ostale televizije su se ponašalo kao da je 8 kokosa palo s palme u južnom Pacifiku. nisam mogao vjerovati očima. Takva hladnoća i takva besćutnost. Htjeli su poručiti Bih Hrvatima, ne znaimaju vas vaše tragedije i vaša bol. javljamo o ovome samo zato što svi o tome javljaju pa eto, javit ćemo kad već moramo a stavit ćemo po takvom redu da i najglupljem bude janso što mislimo o vama i vašoj boli. Nije slučajno ako se budete pokušali s time tješiti.

Taj tzv HRT to je slika i prilika hrvatske javnosti. Slika i prilika Plenkovića i HDZ-ea. Slika i prilika hrvatskog jada.

Čak su srpske i muslimanske televizije iz BiH stavljale to u prve minute dnevnika i imali svoje reportere iz Posušja i to sve. Taj HTV nije imao ni reportera iz Posušja koliko mi se čini.

Kad je vidio da je dijelu javnosti bilo čudno da se takva tragedija stavlja u 33 minutu dnevnika, bijedni i jadni HDZ na čelu s čovjekom koji ne komentira tuđe izjave dosjetio se dana žalosti. Kao kad su Indijancima davali šarena stakalca.

Jer što je to dan žalosti? Običan dan kao i svaki drugi. Ali to zvuči "dan žalosti".

Mislim da će posljedica ovoga biti sve veća udaljenost Hrvata iz BiH od Hrvatske a Hrvatska a nažalost i većina Hrvata je to odavno uradila distancirajuć se od Hrvata u BiH. To je sve dio specijalnog rata koji je davno osmišljen a trenutno ga operativno provodi čovjek koji ne komentira tuđe izjave.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 05-01-2021 at 13:06

Mislim da će posljedica ovoga biti sve veća udaljenost Hrvata iz BiH od Hrvatske a Hrvatska a nažalost i većina Hrvata je to odavno uradila distancirajuć se od Hrvata u BiH.
    Udaljavanje od Hrvatske je jedina šansa BiH Hrvatima da opstanu. Hrvatski političari ne drže do Hrvata u Hrvatskoj (npr. pogledaj ovu "obnovu" kuća u Petrinji) i naivno je očekivati da ih brinu Hrvati u BiH. Političaru je jedini cilj kako osigurati novi mandat ili se materijalno osigurati u postojećem mandatu ako već nema mogućnosti da dobije nove izbore.
    Democracy virtually assures that only bad and dangerous men will ever rise to the top of government.

Citiraj Prvotno napisano od Hoppe Vidi poruku
    Udaljavanje od Hrvatske je jedina šansa BiH Hrvatima da opstanu. Hrvatski političari ne drže do Hrvata u Hrvatskoj (npr. pogledaj ovu "obnovu" kuća u Petrinji) i naivno je očekivati da ih brinu Hrvati u BiH. Političaru je jedini cilj kako osigurati novi mandat ili se materijalno osigurati u postojećem mandatu ako već nema mogućnosti da dobije nove izbore.
    Kolega Inkvizitor u prethodnom postu ispravno je to nazvao "specijalnim ratom". I odmah se javio specijalni ratnik.
    Prvo, neukusno je i neprimjereno uopće "prodavati ovu robu" (boldano) na ovoj temi.
    Drugo, dodatna podjela je baš ono što nam "treba". Kao što ovdje reagiram kada mi netko krene sa pričom o "drugoj državi", "Bosancima ili Hercegovcima (misleći na Hrvate) koju su nam skrivili ovo ili ono", tako ne mogu prijeći preko takvih kada dolaze s druge strane. Tobože nisu Vam dobri hrvatski političari, a na zadnjim izborima (kao i inače) u Sabor ste nam poslali 3 uobičajena HDZ-ovca i time nam odlučili smjer politike za iduće 4 godine. A kao, ne valja Vam ova politika? Nisu vam valjali ni general Glasnović, ni Marko Jurić, ni Sunić, ni gđa Mađarević...
    I čime bi to BiH Hrvati ojačali, kada bi se udaljili jedni od drugih? Slijedili Komšića, pa dobili bi bodove kod Bakira?
    Pa tako mrzimo se na sve strane. Posavljaci Hercegovce, Zagrebčani Bosance i Hercegovce, Dalmatinci Zagrebčane, Šokci Bosance, a svi skupa Janjevce... Ludilo! Milina, baš nam je to za poželjeti?! Morali bi se ponašati upravo suprotno, pa makar ukinuli I nogometnu ligu.

Ova Vaša provala o "opstanku" ili je teža takija ili korisni idiotluk prve vrste. Ako je ovo drugo, stanite pa razmislite.
    Posljednje uređivanje od goran2hr : 07-01-2021 at 11:00

Ja sam Hrvat, živim u Dalmaciji, imam rodbinu što živi u okolici Ljubuškog. Majka mi je iz Hercegovine, ali rjeđe idem ovih dana u Hercegovinu otkad mi je djed umro. Nema tu urote, možeš pogledati praznu Slavoniju da vidiš kako hrvatska vlast tretira Hrvate iz Hrvatske. Plenky bi prodao sve Hrvate iz BiH u zamjenu za jednu pohvalu Charlesa Michela. Koliko bi Hrvata trebalo preostati u BiH da ti vidiš da od Hrvatske nema pomoći? Je li to 100 000? 50 000?

Nas dvojica ćemo se lako složiti da ne treba nešto očekivati od Stjepana Mesića (on sam otvoreno pokazuje svoje stavove), ali nam je problem što ni od Kolinde nemamo veće koristi (a ona je naša). Ista stvar je i sa HRT-om i izvještavanjem oko ove tragedije što je Inkvizitor spomenuo. Kako objasniti da naš HRT tako izvještava?
    Democracy virtually assures that only bad and dangerous men will ever rise to the top of government.

Dobro, nije baš Slavonija prazna, te bi bilo predefetistički ali slažem se da nitko nije reagirao. Samo Karolina nešto ali i ona je to mogla bolje. A čak je i onaj HND za onim Hrvojem Zovkom reagirao da je to sramotno. A znamo tko su oni.

Čak su i oni reagirali a hrvatske stranke, ništa, nula, zero. Ona glupačica Mrzlečki i dalje uređuje dnevnik, ona Čakarun Periša je i dalje urednica informativnog programa.

Plenković je da se izvadi stavio dan žalosti. Pa jel netko žalovao. Dan kao i svaki drugi. To je ono kukavno šibicarsko vađenje jednog čovjeka bez empatije. On podsjeća ne samo frizurom na one staljiniste. Cijela njegova statura je od sovjetskih vođa. A isto tako je i empatičan.

Ja sam Hrvat, živim u Dalmaciji, imam rodbinu što živi u okolici Ljubuškog. Majka mi je iz Hercegovine, ali rjeđe idem ovih dana u Hercegovinu otkad mi je djed umro. Nema tu urote, možeš pogledati praznu Slavoniju da vidiš kako hrvatska vlast tretira Hrvate iz Hrvatske. Plenky bi prodao sve Hrvate iz BiH u zamjenu za jednu pohvalu Charlesa Michela. Koliko bi Hrvata trebalo preostati u BiH da ti vidiš da od Hrvatske nema pomoći? Je li to 100 000? 50 000?

Nas dvojica ćemo se lako složiti da ne treba nešto očekivati od Stjepana Mesića (on sam otvoreno pokazuje svoje stavove), ali nam je problem što ni od Kolinde nemamo veće koristi (a ona je naša). Ista stvar je i sa HRT-om i izvještavanjem oko ove tragedije što je Inkvizitor spomenuo. Kako objasniti da naš HRT tako izvještava?
    Niste Vi ošinuli po Plenkoviću, nego ste napisali ovo - "Udaljavanje od Hrvatske je jedina šansa BiH Hrvatima da opstanu.", tj. klasičnu Mesić - Komšić provalu. Na forumu integralista prodajete dezintegraciju.
    To odvajanje koje nam nameću svijet, liberali i ljevičari, nešto je loše, protiv čega bi se trebali boriti, ali ne, Vi bi još toga. To je prava medicina... I kada nismo podigli ogradu zbog ilegalnih imigranata, evo da podignemo "ogradu" između pripadnika istog naroda - dobili bi što? Medalju od Bakira? Bosance "katolike" u građanskoj državi?
    Iseljavanje? Da se Hrvatska upropasti, liši ostataka suvereniteta i ugura u EU rupu, svoj obol dali su i BiH Hrvati. Zašto? "Da bi mogli iseliti!" - rekoše tada oni na TV-u. I želja im se ispunila....
    Ne valja Plenković? Pa što za njega glasate? Sa tri poslanika manje ("dar" dijaspore), on sada ne bi bio na vlasti.

Ovo što pišete je Mesićeva priča, svjesni Vi toga ili ne.

Nije pošteno Hrvatima iz Bih nabijat na nos vlast u HR. Zna se pod kakvim se tamo nenormalnim uvjetima glasuje. Uostalom generalu Glasnovićiu je izmakao mandat za 11 glasova.

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Niste Vi ošinuli po Plenkoviću, nego ste napisali ovo - "Udaljavanje od Hrvatske je jedina šansa BiH Hrvatima da opstanu.", tj. klasičnu Mesić - Komšić provalu. Na forumu integralista prodajete dezintegraciju.
    Zašto je to klasična Mesić-Komšić provala, a ne Mesić-Komšić-Kolinda? Ili Mesić-Komšić-Jandroković provala?

Ja kada kritiziram naše "desničare", onda ih kritiziram zato što nisu dovoljno desno, ne kritiziram ih iz pozicije ljevičara (jer to nisam, i ne namjeravam se puno opravdavati oko toga). Moguće da griješim:

Never pick on anyone to your right—ten mitarbeitern to your left have already done the job for you. Do you want to be mistaken for them?

Nije pošteno Hrvatima iz Bih nabijat na nos vlast u HR. Zna se pod kakvim se tamo nenormalnim uvjetima glasuje. Uostalom generalu Glasnovićiu je izmakao mandat za 11 glasova.
    Napisao sam to u kontekstu priče, koju kolega Hoppe (i ne samo on) priča, o potrebi odvajanja BiH Hrvata od Hrvatske. A bez argumentacije što bi to oni (ili hrvatska stvar općenito) s tim dobili?! Nisam vidio kako piše o potrebi odvajanja BiH Srba od Srbije ili BiH Muslimana od Muslimana sa Sanđaka ili Turske. Ne, nego - "Udaljavanje od Hrvatske je jedina šansa BiH Hrvatima da opstanu.".
    Naravno da veći dio krivnje nose birači u RH i vjerujem kako se na izborima u dijaspori muljalo, ali činjenica je da XI izborna jedinica uredno glasa-la za HDZ, a onda je nategnuti 11 glasova samo šlag na tortu. Kao što je činjenica da su ta tri glasa dijaspore bila ono što treba Plenkoviću kako bi mogao "jahati" još 4 godine. I onda krene priča o tome kako je politika RH (HDZ) loša prema dijasopori?!
    Posljednje uređivanje od goran2hr : 11-01-2021 at 12:15

Zašto je to klasična Mesić-Komšić provala, a ne Mesić-Komšić-Kolinda? Ili Mesić-Komšić-Jandroković provala?

Ja kada kritiziram naše "desničare", onda ih kritiziram zato što nisu dovoljno desno, ne kritiziram ih iz pozicije ljevičara (jer to nisam, i ne namjeravam se puno opravdavati oko toga). Moguće da griješim:

Never pick on anyone to your right—ten mitarbeitern to your left have already done the job for you. Do you want to be mistaken for them?
    Da, to je Mesić-Komšić-Kolinda-Jandroković... provala, a u taj niz slobodno dopišite i sebe.
    A težiti podjeli unutar hrvatskog naroda, baš je nešto desničarsko i nacionalističko? Je, moguće je da griješite....

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Napisao sam to u kontekstu priče, koju kolega Hoppe (i ne samo on) priča, o potrebi odvajanja BiH Hrvata od Hrvatske. A bez argumentacije što bi to oni (ili hrvatska stvar općenito) s tim dobili?! Nisam vidio kako piše o potrebi odvajanja BiH Srba od Srbije ili BiH Muslimana od Muslimana sa Sanđaka ili Turske. Ne, nego - "Udaljavanje od Hrvatske je jedina šansa BiH Hrvatima da opstanu.".
    Naravno da veći dio krivnje nose birači u RH i vjerujem kako se na izborima u dijaspori muljalo, ali činjenica je da XI izborna jedinica uredno glasa-la za HDZ, a onda je nategnuti 11 glasova samo šlag na tortu. Kao što je činjenica da su ta tri glasa dijaspore bila ono što treba Plenkoviću kako bi mogao "jahati" još 4 godine. I onda krene priča o tome kako je politika RH (HDZ) loša prema dijasopori?!
    Možda zato jer se Srbija ne ponaša prema BiH Srbima onako kako se Hrvatska ponaša prema BiH Hrvatima. Tursku i BiH opet se ne može uspoređivat. Možda je Hoppe mislio udaljavanje od trenutne vlasti u Hrvatskoj. Ili udaljavanje od obrasca koji vlada u Hrvatskoj gdje smo mi dežurni krivci za sve loše u Hrvatskoj. Ali sumnjam da će se dogoditi jer i BiH vlada među Hrvatima ista stranka.

Ništa se ne bi promjenilo da nema ta tri HDZ-ova glasa iz dijaspore. Samo bi Plenković našao žetončiće. Kao što je našao i zamjenu za Glasnovića u prošlom mandatu.

Hrvatska se davno odrekla Hrvata iz Bih i ne vidim da se tu netko buni, kao što se skoro nitko nije pobunio što je vijest o teškoj tragediji u Posušju na HTV-eu, stavljena iza rave partija u Parizu u 32-gu minutu dnevnika.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 11-01-2021 at 12:29

Hrvatska se davno odrekla Hrvata iz Bih i ne vidim da se tu netko buni, kao što se skoro nitko nije pobunio što je vijest o teškoj tragediji u Posušju na HTV-eu, stavljena iza rave partija u Parizu u 32-gu minutu dnevnika.
    Upravo to. Goran2hr nastavlja svoju priču, a ja ako se nastavim opravdavati, onda ispadam još više kriv.

Uglavnom, usporedimo odnos Hrvatske prema Hrvatima iz BiH s jednom zanimljivošću s Islanda.

To je poprilično izolirana i mirna država koja je odlučila zabraniti obrezivanje (doktori su također podržali tu inicijativu političara). Smatraju da se obrezivanje provodi bez anestezije i u uvjetima koji nisu sterilni te da bi bilo dobro da djeca odrastu pa sami donesu odluku o tome. Židova ima između 50 i par stotina na Islandu, a muslimana oko 1000. Ovaj zakon apsolutno nikako ne utječe na više od 99% stanovnika Islanda.

Uglavnom, aktivirani su američki kongresmani, počeli su pozivi predsjedniku i premijeru Islanda. Prijetilo se žestokim sankcijama (Island bi bankrotirao, 100%), usporedbe s nacističkom Njemačkom itd. Završilo je tako da su političari odustali od zakona, a na Island se doselio rabin iz Brooklyna, prvi rabin na Islandu

Možda zato jer se Srbija ne ponaša prema BiH Srbima onako kako se Hrvatska ponaša prema BiH Hrvatima. Tursku i BiH opet se ne može uspoređivat. Možda je Hoppe mislio udaljavanje od trenutne vlasti u Hrvatskoj. Ili udaljavanje od obrasca koji vlada u Hrvatskoj gdje smo mi dežurni krivci za sve loše u Hrvatskoj. Ali sumnjam da će se dogoditi jer i BiH vlada među Hrvatima ista stranka.

Ništa se ne bi promjenilo da nema ta tri HDZ-ova glasa iz dijaspore. Samo bi Plenković našao žetončiće. Kao što je našao i zamjenu za Glasnovića u prošlom mandatu.

"Udaljavanje od Hrvatske je jedina šansa BiH Hrvatima da opstanu." - to je čovjek napisao, a ja pročitao-shvatio doslovno, kao njegovu misao. A kako je to napisano na temi koja spada pod "Politika", a ne poezija, ne bi se zamarao sa - što je pjesnik htio reći. To je Mesić-Komšić..... Hoppe priča.

Sada ulazimo u zonu ezoterije i što bi bilo kad bi bilo. Iz dijaspore Plenković je dobio 3 mjesta u Saboru i time su mu olakšali posao. Što su mogli, oni su mu pomogli. A sada im kao Plenković ne valja?! Bez toga, išao bi on na koljenima kod Škore, kupovao žetončiće, ušao u veliku koaliciju ili otišao u zaborav... Ovako, eto nama njega barem još 4 godine....
    Lopovi lako obijaju brave, ali svejedno ne mislim kako Vi ne zaključavate stan ili auto jer - "ništa se ne bi promijenilo".

Nije se "Hrvatska" odrekla. Mesića, Plenkovića, Kolindu, tzv HTV i sl. ja ne smatram pod "Hrvatska" i njihov stav ("Udaljavanje od Hrvatske je jedina šansa BiH Hrvatima da opstanu.") ja neću potpisati.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove