Vidi rezultate ankete: Biste li se cijepili

Glasači
5. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Bi, svakako

1 20.00%
  • Ne bi nikako

3 60.00%
  • Ne znam, još ću razmisliti

1 20.00%
  • Znam ali još ću razmisliti

0 0%
+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1 2 3 4 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/154

Tema: Biste li se cijepili

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Znači dobrovoljno prisilno cijepljenje. Divota. Čul sam da ruski lijek ima puno manji postotak nuspojava od ovog Pfizerovog jer Rusi već godinama proučavaju korona viruse. Mađari su naručili od njih, mislim da i Srbi. Mi naravno uzimamo od Pfizera.
    Naši političari kažu kako se to nas ne pita čije ćemo cjepivo uzeti ali eto Mađarska koja je također u EU opet može očitati lekciju jednoj Hrvatskoj; uzeli rusko cjepivo i dali odjeb Gatesovom cjepivu.
    Inače da se nudi rusko cjepivo onda bi se možda cijepila, ne odmah ali u skoroj budućnosti možda da. No, cjepiva od Pfizera i društva, THANKS, BUT NO THANKS!
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antonac)

Citiraj Prvotno napisano od Gelsey Azalea Vidi poruku
    Naši političari kažu kako se to nas ne pita čije ćemo cjepivo uzeti ali eto Mađarska koja je također u EU opet može očitati lekciju jednoj Hrvatskoj; uzeli rusko cjepivo i dali odjeb Gatesovom cjepivu.
    Inače da se nudi rusko cjepivo onda bi se možda cijepila, ne odmah ali u skoroj budućnosti možda da. No, cjepiva od Pfizera i društva, THANKS, BUT NO THANKS!
    Vjerojatno i Rusi šibaju svoju propagandu u vezi svoga cjepiva, ali dokle je došlo kad običan narod više vjeruje Rusima nego Amerima.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Nela Sršen kaže da ako se netko hoće cijepit mora potpisat izjavu tj pristanak da proizvođač ne preuzima odgovornost za eventualne nuspojave.
    Zar nije tako za većinu medicinskih tretmana? Od operacija do raznih cjepiva i tableta pogotovo kad su u testnoj fazi. Sigurno je da će ova cjepiva s vremenom postati sve bolja kao i cjepiva protiv npr. gripe. Stalno se nadograduju i s vremenom postanu sigurna za sve skupine društva kao što su trudnice, mala djeca i slično.

Bez obzira sada na ovu koronu i otpor ljudi prema ovom cjepivu koji je razumljiv jer je nekako u ljudskoj prirodi da smo sumnjičavi prema nečem novom, meni ipak nije jasno zašto toliki otpor prema cijepljenju općenito. Po mom mišljenju, cjepiva su jedna od pozitivnijih stvari što je suvremena medicina omogućila. Dovoljno se samo vratiti u npr. djetinjstvo mojih roditelja da bi vidjeli kako su djeca umirala od raznih bolesti, medu njima i zaraznih što je danas nezamislivo. A, nije to otišlo samo od sebe nego zahvaljujući procijepljenosti.
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Zar nije tako za većinu medicinskih tretmana? Od operacija do raznih cjepiva i tableta pogotovo kad su u testnoj fazi. Sigurno je da će ova cjepiva s vremenom postati sve bolja kao i cjepiva protiv npr. gripe. Stalno se nadograduju i s vremenom postanu sigurna za sve skupine društva kao što su trudnice, mala djeca i slično.

Bez obzira sada na ovu koronu i otpor ljudi prema ovom cjepivu koji je razumljiv jer je nekako u ljudskoj prirodi da smo sumnjičavi prema nečem novom, meni ipak nije jasno zašto toliki otpor prema cijepljenju općenito. Po mom mišljenju, cjepiva su jedna od pozitivnijih stvari što je suvremena medicina omogućila. Dovoljno se samo vratiti u npr. djetinjstvo mojih roditelja da bi vidjeli kako su djeca umirala od raznih bolesti, medu njima i zaraznih što je danas nezamislivo. A, nije to otišlo samo od sebe nego zahvaljujući procijepljenosti.
    meni nije jasno zašto napadi i pritisci na ljude koji su (opravdano) sumljičavi o kvaliteti i učinkovitosti ovih brojnih modernih cijepiva pa se ne žele cjepiti. Ako se bojiš za svoje zdravlje i smatraš da ćeš ga cijepivom zaštiti lijepo se cijepiš i čekaš da ovi "antivaxeri" teško obole i počnu umirati da bi im mogla reć "I told you so".

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    meni nije jasno zašto napadi i pritisci na ljude koji su (opravdano) sumljičavi o kvaliteti i učinkovitosti ovih brojnih modernih cijepiva pa se ne žele cjepiti. Ako se bojiš za svoje zdravlje i smatraš da ćeš ga cijepivom zaštiti lijepo se cijepiš i čekaš da ovi "antivaxeri" teško obole i počnu umirati da bi im mogla reć "I told you so".
    Pa kako živimo u zajednici nije baš da tvoje ili moje necijepljenje/cijepljenje ne utječu jedno na drugoga. Uzmimo samo primjer dječjih bolesti i koliko je procijepljenost pomogla u suzbijanju zaraza. To ne znači da ne postoje npr. ospice samo je društvo zaštićenije zahvaljujući cjepivu. I mislim da imamo moralnu obvezu pristati na cijepljenje kako bi zaštitili sebe, ali i one koji zbog raznih bolesti ne mogu primiti cjepivo te na taj način i njih zaštititi. Ja razumijem roditelje koje je strah, i mene je prve jer reakcija na cjepivo ne mora uvijek biti dobra, ali vjerujem da je uglavnom veća korist od štete. I kužim da je ljude strah i da propituju cjepiva i smatram da je u redu tražiti cjepiva za koja smatraš da su bolja i ispravnija, ali sami antivaxerski stav mi nije normalan. Jedno je propitivati ispravnost lijeka, a sasvim drugo odbijati bilo kakav oblik liječenja.

Pa kako živimo u zajednici nije baš da tvoje ili moje necijepljenje/cijepljenje ne utječu jedno na drugoga. Uzmimo samo primjer dječjih bolesti i koliko je procijepljenost pomogla u suzbijanju zaraza. To ne znači da ne postoje npr. ospice samo je društvo zaštićenije zahvaljujući cjepivu. I mislim da imamo moralnu obvezu pristati na cijepljenje kako bi zaštitili sebe, ali i one koji zbog raznih bolesti ne mogu primiti cjepivo te na taj način i njih zaštititi. Ja razumijem roditelje koje je strah, i mene je prve jer reakcija na cjepivo ne mora uvijek biti dobra, ali vjerujem da je uglavnom veća korist od štete. I kužim da je ljude strah i da propituju cjepiva i smatram da je u redu tražiti cjepiva za koja smatraš da su bolja i ispravnija, ali sami antivaxerski stav mi nije normalan. Jedno je propitivati ispravnost lijeka, a sasvim drugo odbijati bilo kakav oblik liječenja.
    Kao klinac ja sam prebolio ospice..koje su se tada smatrale uobičajenom i poprilično bezopasnom dječjom bolesti od koje niko nije umirao. Danas je to very fucking opaka bolest od koje ako se ne cijepiš umireš u roku odma.
    Nego..o kojoj to moralnoj obavezi ti govoriš? Ja nemam moralnu obavezu štititi svoje zdravlje cijepivom a tvoje neću zaštiti cijeio se il' ne cijepio ako se ti ne cijepiš. A ako se cijepiš..kako ja tebi li bilo kome drugome ko se cijepi mogu nauditi? Ti, ni bilo ko drugi, nema ni moralno ni bilo koje drugo pravo prisiljavati mene da se cijepim ako ja to ne želim.
    Neću sada o masovnim zajebanim nus pojavama cijepljenja zadnjih desetljeća jer mi se neda sad tražit linkove na konkretne podatke..koji su živi užas al ću reć da ovo anti-covid cijepivo je prvo cijepivo ikad u kojem su nano čestice i da stručnjaci upozoravaju da je jedna od nuspojava sterilizacija žena...što se poklapa sa poznatom izjavom Bill Gatesa da će pomoću masovnog cijepljenja smanjiti svjetsku populacju i tako spasiti planetu. A taj izraz "antivaxeri" je totalno "misleading" jer tkz. "antivaxeri" nisu protiv cijepljenja nego protiv OBAVEZNOG cijepljenja. Oni nemaju ništa protiv da se ti cjepiš ako želiš.
    Posljednje uređivanje od Picaferaj : 08-12-2020 at 11:51

Kao klinac ja sam prebolio ospice..koje su se tada smatrale uobičajenom i poprilično bezopasnom dječjom bolesti od koje niko nije umirao. Danas je to very fucking opaka bolest od koje ako se ne cijepiš umireš u roku odma.
    Nego..o kojoj to moralnoj obavezi ti govoriš? Ja nemam moralnu obavezu štititi svoje zdravlje cijepivom a tvoje neću zaštiti cijeio se il' ne cijepio ako se ti ne cijepiš. A ako se cijepiš..kako ja tebi li bilo kome drugome ko se cijepi mogu nauditi? Ti, ni bilo ko drugi, nema ni moralno ni bilo koje drugo pravo prisiljavati mene da se cijepim ako ja to ne želim.
    Neću sada o masovnim zajebanim nus pojavama cijepljenja zadnjih desetljeća jer mi se neda sad tražit linkove na konkretne podatke..koji su živi užas al ću reć da ovo anti-covid cijepivo je prvo cijepivo ikad u kojem su nano čestice i da stručnjaci upozoravaju da je jedna od nuspojava sterilizacija žena...što se poklapa sa poznatom izjavom Bill Gatesa da će pomoću masovnog cijepljenja smanjiti svjetsku populacju i tako spasiti planetu.
    To što si ti prebolio ospice bez ikakvih nuspojava ne znači da su svi. Pa ne postoji mjesto, selo, grad koje u prošlosti nije imalo dječje grobove gdje su se sahranjivali djeca koja su umirala od raznih bolesti, najčešće zaraznih. Procijepljenost je smanjila i gotovo iskorijenila neke bolesti. Kada padne procijepljenost opet smo izloženi tim bolestima tako da cijepljenjem itekako štitimo jedni druge.
    Ne namećem ja tebi nikakvo cijepljenje samo ga iz svog kutka gledanja smatram moralnom obvezom. Na kraju krajeva, nijedno cjepivo još nije obvezno već postoji samo preporuka za cijepljenje. Ali, kako ti ne želiš da ti itko nameće cijepljenje tako masa ljudi ne želi da im djeca idu vrtić/školu s djecom koja nisu cijepljenja. To je medalja sa dvi strane i svako ima pravo na svoju stranu priče.
    Ja stvarno ne vjerujem u te teorije zavjera jer postoje otkad postoje i ljudi, a s obzirom da i sami imamo minimalan broj djece ne treba nam nikakav Gatesa da nas smanjuje.

Ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Cijepio bih se jedino ako bi me cjepivo pretvorilo u terminatora.
    Vuk dlaku mijenja,ćud nikada.

To što si ti prebolio ospice bez ikakvih nuspojava ne znači da su svi. Pa ne postoji mjesto, selo, grad koje u prošlosti nije imalo dječje grobove gdje su se sahranjivali djeca koja su umirala od raznih bolesti, najčešće zaraznih. Procijepljenost je smanjila i gotovo iskorijenila neke bolesti. Kada padne procijepljenost opet smo izloženi tim bolestima tako da cijepljenjem itekako štitimo jedni druge.
    Ne namećem ja tebi nikakvo cijepljenje samo ga iz svog kutka gledanja smatram moralnom obvezom. Na kraju krajeva, nijedno cjepivo još nije obvezno već postoji samo preporuka za cijepljenje. Ali, kako ti ne želiš da ti itko nameće cijepljenje tako masa ljudi ne želi da im djeca idu vrtić/školu s djecom koja nisu cijepljenja. To je medalja sa dvi strane i svako ima pravo na svoju stranu priče.
    Ja stvarno ne vjerujem u te teorije zavjera jer postoje otkad postoje i ljudi, a s obzirom da i sami imamo minimalan broj djece ne treba nam nikakav Gatesa da nas smanjuje.
    Ono što je iskorijenilo bolesti/smanjilo smrtnost djece nisu cijepiva nego civilizacijsko-tehnološki napredak. U gradovima u prošlosti bez kanalizacije, tekuće vode i znanja o važnosti higijene boleština se lako širila. Danas je to malo puno teže. To da su cjepiva smanjila ili eliminirala smrtnost je obični mit.
    Ja ne vjerujem ljudima koji u komunikaciji koriste izraze poput "teorije zavjere" i "antivaxeri" jer iz iskustva znam da su ti ljudi dezinformirani i istovremeno uvjereni da su informiraniji od većine.
    U Australiji naprimjer cijepljenje u teoriji nije obavezno ali u praksi je jer bez cijepiva nema posla, nema škole, nema vrtića, nema socijalne pomoći itd...a evo sad Qantas najavio da necijepljeni neće moći letjeti njihovim avionima dok je neki dan neki kanadski dužnosničar za javno zdravlje najavio da necijepljeni neće imati slobodu kretanja. Ako vidiš pravac u kojem sve ovo ide onda vidiš i krajnji cilj ovog "kretanja". I obratno. A jel vidiš il' ne vidiš zavisi od (dez)informiranosti.
    Posljednje uređivanje od Picaferaj : 08-12-2020 at 12:20

Što se tiče cijepljenja protiv Kovida-19 tek nedavno sam to prebolovao, tako da nemam informaciju ima li svrhe da uopće idem na tu vakcinu...

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    U ovom trenutku vise vjerodostojnosti ima nives celzijus nego svi ti znanstvenici koji se pljuju preko medije.ako nives pozove na cijepljenje možda razmislim o tome.

.
    Da, općenito nitko ne odgovara za nuspojave, kod operacije je to ipak nešto drugačije ali ovo je mislim prvi put da moraš potpisivat.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    U ovom trenutku vise vjerodostojnosti ima nives celzijus nego svi ti znanstvenici koji se pljuju preko medije.ako nives pozove na cijepljenje možda razmislim o tome.
    Na koju vrstu cjepljenja misliš

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Pa za kineski virus inkvi.

Aha, samo da riješim dilemu.

Ono što je iskorijenilo bolesti/smanjilo smrtnost djece nisu cijepiva nego civilizacijsko-tehnološki napredak. U gradovima u prošlosti bez kanalizacije, tekuće vode i znanja o važnosti higijene boleština se lako širila. Danas je to malo puno teže. To da su cjepiva smanjila ili eliminirala smrtnost je obični mit.
    Ja ne vjerujem ljudima koji u komunikaciji koriste izraze poput "teorije zavjere" i "antivaxeri" jer iz iskustva znam da su ti ljudi dezinformirani i istovremeno uvjereni da su informiraniji od većine.
    U Australiji naprimjer cijepljenje u teoriji nije obavezno ali u praksi je jer bez cijepiva nema posla, nema škole, nema vrtića, nema socijalne pomoći itd...a evo sad Qantas najavio da necijepljeni neće moći letjeti njihovim avionima dok je neki dan neki kanadski dužnosničar za javno zdravlje najavio da necijepljeni neće imati slobodu kretanja. Ako vidiš pravac u kojem sve ovo ide onda vidiš i krajnji cilj ovog "kretanja". I obratno. A jel vidiš il' ne vidiš zavisi od (dez)informiranosti.
    kako tekuća voda, kanalizacija, pa i higijena priječe širenje korone, gripe, pa i HIV-a recimo

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Vjerojatno i Rusi šibaju svoju propagandu u vezi svoga cjepiva, ali dokle je došlo kad običan narod više vjeruje Rusima nego Amerima.
    Ma, naravno da se i Rusi služe propagandom samo da prodaju svoje cjepivo. No, ja na ovo gledam kao na manje i veće zlo a veće zlo (čitaj ogromno) ovaj put dolazi sa tzv. Zapada. Ništa im više ne vjerujem, ništa! Čim vidim ekipu koja tako zdušno navija za cjepljenje protiv korone (Gates, Bush, Obama, H.Clinton...) odmah znam da nešto smrdi!

Inače ja sam veliki pobornik cjepljenja ali cjepljenje cjepivom sklepanim tako brzo i to protiv bolesti o kojoj još uvijek se jako malo zna predstavlja opasnost i rizik veće od same bolesti.
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antonac)

Citiraj Prvotno napisano od juanpablom Vidi poruku
    kako tekuća voda, kanalizacija, pa i higijena priječe širenje korone, gripe, pa i HIV-a recimo
    Corona, tj. covid19 uopće ne postoji pa se ne može ni širiti. Gripa je gripa, malo ko od nje umire a ovih dana se lažno predstavlja kao covid19 ako je osoba pozitivna na PCR testa. HIV nije postojao u srednjem vijeku kol'ko znam. Naveo si pogrešne bolesti, prave bi bile kuga, kolera, guba i sl.

Sigurno da su higijenske navike pridonijele u sprječavanju širenja zaraznih bolesti, ali nikako nisu zaslužne za njihovo smanjenje u populaciji. Naravno da te pranje ruku štiti od obične prehlade, ali ako skupiš prehladu možeš stalno prati ruke, ali svejedno ćeš je odbolovati. Ono što je prvenstveno zaslužno za smanjenje raznih bolesti su cjepiva/lijekovi u kombinaciji sa ljudskim imunitetom i higijenom. Kuga i kolera koje spominješ se danas jednostavno liječe putem primjene antibiotika jer su bakterijske bolesti, a u prošlosti su ubile toliko ljudi baš zbog toga što medicina još nije bila na toj razini da adekvatno odgovori na pošasti koje su harale. I naravno da će svaka pandemija proći kada se stekne nekakav kolektivni imunitet ili se virus toliko izmijeni da se ljudski organizam može s njim izboriti samo je pitanje uz kolike žrtve. Medicina omogućava da broj žrtava bude što manji uz sve manjkavosti cjepiva i lijekova koje se mogu pojaviti.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Da, općenito nitko ne odgovara za nuspojave, kod operacije je to ipak nešto drugačije ali ovo je mislim prvi put da moraš potpisivat.
    Nemam pojma kako je kod drugih cjepiva, ali mene su u rodilištu pitali da li se slažem da mi malog cijepe bcg cjepivom. Sad jel takva praksa kod svih ili samo cijepe djecu...pojma nemam. Ali, pretpostavljam ako će se za ovo korona cjepivo tražiti pristanak da je to zato što je tek prvo cjepivo i kao takvo sigurno ima dosta manjkavosti. Ali, opet ne vjerujem da bi pustili cjepivo koje će prouzročiti više štete nego koristi.

U svakom slučaju, u šumi informacija i dezinformacija čovjeku svakako nije jednostavno donijeti bilo koju odluku.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove