+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/26

Tema: HDZ-odštete civilnim žrtvama rata ( i u tzv RSK)

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016

HDZ-odštete civilnim žrtvama rata ( i u tzv RSK)

HDZ pripremio odstete za civilne zrtve domovinskog rata.
    U prijevodu ovo znaci sada se krajna cetnicima nece samo placati mirovine za vrijeme dok su okupirali Hrvatsku, slijede tisuce zahtijeva nekakvih slucajeva krajiskih cetnika.
    Terselicka je vec najavila podrsku.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

To je to. Sad ćemo plaćat i to što su se četnici međusbono ubijali kad bi se narakijali ili zbog nekih drugih najčešće kriminalnih razloga ili oko diobe ratnog plijena otetog od Hrvata koje su predhodno pobili i protjerali. takvih je međusobnih ubijanja bilo puno, to ima i u dokumentima tzv RSK.

To nema nigdje na svijetu. Luda država, lud narod. Ako ovo ne digne sve braniteljske udruge na noge i DP i MOST onda ne znam što bi moglo.

ovo zaslužuje posebnu temu.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Stvarno smo bijedni kad to dopuštamo.

Datum registracije
    Sep 2016
    Vec vidim Terselicku, Zokija Pusica i Savu Strbca kako pripremaju liste.
    Sto mislite sto ce se sve naci na tim listama, tko ce to kontrolirati.
    Onaj debil Medved sa pogledom pijane babe.

Naći će se tko god hoće. Npr, netko tko je poginuo u kafanskom obračunu ili pri razdiobi plijena u tzv RSK a takvih slučajeva je bilo na stotine može dobiti odštetu ili mirovinu do Hrvatske. Ovi su napisali dvije do tri tisuće civilnih žrtava na području koje nije kontrolirala Hrvatska u periodu 1991-1995. Eto ti. To je minimum

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Vec vidim Terselicku, Zokija Pusica i Savu Strbca kako pripremaju liste.
    Sto mislite sto ce se sve naci na tim listama, tko ce to kontrolirati.
    Onaj debil Medved sa pogledom pijane babe.
    Medved je predsjednik neke koordinacije nečega, nečega i pijeteta.

To je ono polaganje poginulim Hrvatima vijenac i svijeća, a Srbima vlast i novac.

Datum registracije
    Sep 2016
    Medved je aparatshik kojem laska da ga bojler uzima ozbiljno.
    Nije on sposoban shvatiti da sluzi kao smovkin list. Glup covijek, koji prica nauceno dok odgovara na pitanja.
    Te braniteljske udruge su hakirane sa strane HDZa, a mislim da je vecina branitelja postala apoliticna.
    Nema se za sapun u skolama, a cetnicima odstete.
    Sto je sljedece.

Nešto je bilo riječi o brojkama, 300-ak milijuna kuna godišnje velikosrbima.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    To je to. Sad ćemo plaćat i to što su se četnici međusbono ubijali kad bi se narakijali ili zbog nekih drugih najčešće kriminalnih razloga ili oko diobe ratnog plijena otetog od Hrvata koje su predhodno pobili i protjerali. takvih je međusobnih ubijanja bilo puno, to ima i u dokumentima tzv RSK.

To nema nigdje na svijetu. Luda država, lud narod. Ako ovo ne digne sve braniteljske udruge na noge i DP i MOST onda ne znam što bi moglo.

ovo zaslužuje posebnu temu.
    Tema nije za smijati se,ali ovo je duhovito.

Rekao je Pupovac prijetećim glasom kad je nevoljni Milošević prezirno bio na tvrđavi u Kninu povodom Oluje "ovo je tek početak". Rekao je to samozadovoljno i siguran u ono što priča.

Medved je tek puki izvršitelj Pupovčevih predviđanja.

P.S Humphrey vidi se da si ispao iz štosa i pisanja. Ono za braniteljske udruge je bilo ironija.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 13-11-2020 at 22:39

Nama karte za inozemstvo, Srbima 500 eura mjesečno.

Bolje rečeno četnicima. Naime oni Srbi koji su branili Hrvatsku nisu tu uključeni. Oni su prezreni od strane hrvatske vlasti. U modi su oni koji su rušili i ubijali po Hrvatskoj. Što je više mrzio i djelovao protiv Hrvatske to je cjenjeniji danas.

Logicno i ocekivano.

Jos prije 15-ak godina sam sa jednim prijateljem iz Topuskog razgovarao, dok smo se vozili kolima od Dvora do njegovog grada, pokazivao mi je nove kuce neuseljene, veli sve je to Hrvatska izgradila Srbima a mnogi su sami sebi kuce spalili ili devastirali, da bi dobili novo. Koliko pretjeruje ne znam.

Znam osobno covjeka, Srbin, kojemu su crnogorci devastirali kucu u Zupi Dubrovackoj a on je podnio zahtjev Hrvatskoj da mu se steta namiri. Nekim cudom, odbijen je.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Logicno i ocekivano.

Jos prije 15-ak godina sam sa jednim prijateljem iz Topuskog razgovarao, dok smo se vozili kolima od Dvora do njegovog grada, pokazivao mi je nove kuce neuseljene, veli sve je to Hrvatska izgradila Srbima a mnogi su sami sebi kuce spalili ili devastirali, da bi dobili novo. Koliko pretjeruje ne znam.

Znam osobno covjeka, Srbin, kojemu su crnogorci devastirali kucu u Zupi Dubrovackoj a on je podnio zahtjev Hrvatskoj da mu se steta namiri. Nekim cudom, odbijen je.
    Ovo sam čuo na radiju, od osobe koja se javila u program, pa ne mogu garantirati da je istina. Uglavnom, rekao je kako je u "Oluji" srpska TV Banja Luka ušla u kolonu "traktorista" (već su prešli u Bosnu), da ih snimi i jedan iz kolone kaže: "Ja sam svoju kuću zapalio da ju ne uzmu Ustaše!", a iza njega drugi dobacuje "I ja! I ja!". Navodno je taj snimak tada HTV reemitirala u emisiji "Slikom na sliku". Ja sam nakon "Oluje" bio još na ratištu ~ 20 dana i nisam to vidio, ali ako je to istina to bi trebalo ponovno pustiti, a trebalo je to prikazati i u Hagu.

Ne bi me čudilo da im je Hrvatska obnovila te kuće, a sada je izgleda došlo vrijeme za konkretniju pomoć tim "stradalnicima".
    Zanimljivo je povući paralelu sa famoznom "braniteljskom mirovinom" (~ 2800,00 kuna, tj. razlika od redovne civilne mirovine do 2800,00 kuna. Nakon 65 godine. Oni čija je civilna mirovina jednaka ili veća od 2800,00 kuna neće dobiti ništa.), koju skoro nitko i ne prima. "Braniteljska mirovina" - omiljena je tema hejtera, međutim ova stradalnička "penzija" (~3800,00 kuna) nikoga previše ne uzbuđuje, a kroz medije prolazi "ispod radara". Čudi me stvarno da to (zasada??) ne zaslužuje reakciju MOST-a i DP, da ne pričamo o biskupovoj favoritkinji Petirki. A na toj temi bi stvarno mogli napucavati HDZ kao loptu. Koliko je to "lijekova za bolesnu djecu"?
    Posljednje uređivanje od goran2hr : 14-11-2020 at 15:54

Kuće su apsolvirane davno pa je dockan njima se i baviti . Sad je došla na red ekipa koja se pomlatila oko sisatu pevaljku i oko kriminalni šverc i razdiobu plena sa vastaških imanja. Znam znam reći će neki, to nemož' da bidne, to nisu civilne žrtve rata. Al malo sutra ako su se mlatili u civilni džemper u odsustvo sa teren sve će to Savo Štrbac, Milorad i Dragana da prekomanduju u civile.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 14-11-2020 at 16:14

Poruka glasi: Palite, napadajte bombama i granatama, pljačkajte, ubijajte, silujte Hrvatsku i Hrvate i bit ćete nagrađeni.
    Pljujte po Hrvatskoj, širite laži po svijetu o Hrvatskoj i bit ćete nagrađeni.

Medvedu, jadni Medved dio ovakve nakaradne HDZ-četničko koalicije i još podržavala ovakve zakone. Na istoj strani sa Teršelićkom i Pusićima, sačuvaj me Bože tog užasa!
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 15-11-2020 at 11:19
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antunac)

Kuće su apsolvirane davno pa je dockan njima se i baviti . Sad je došla na red ekipa koja se pomlatila oko sisatu pevaljku i oko kriminalni šverc i razdiobu plena sa vastaških imanja. Znam znam reći će neki, to nemož' da bidne, to nisu civilne žrtve rata. Al malo sutra ako su se mlatili u civilni džemper u odsustvo sa teren sve će to Savo Štrbac, Milorad i Dragana da prekomanduju u civile.
    Ako ova Vaša rečenica (boldano) nije ironija, onda se nećemo složiti. Za to "dockan" nije. Ako ih je već Tuđman abolirao od terorizma i ubijanja Hrvata, upravo ovo je nešto sa čime bi se itekako trebalo pozabaviti.
    Dobro, pucao si i ubijao, nema veze nikom ništa, ali, smuljao si oko prava na obnovu, ukrao si konja, kravu, kamion, autobus, sjekao šumu, odvozio naftu, skidao crijepove...., e za to nisi aboliran. Pa sada sa time idemo na sud (po žurnom postupku), pa zatezne kamate, globe, zaplijene, ovrhe...
    Ako dotični abolirani terorista nije živ, pa da vidimo tko su mu nasljednici... Tako da nije problem u tome što je "dockan", nego u tome što na vlasti nema nikoga, tko bi se time pozabavio na taj način. Dapače, Hrvati (ili brojači glasova na izborima), pobrinuli su se da nam vladaju takvi, koji bivše abolirane teroriste žele još i dodatno nagraditi. Ako se to jednom nekim čudom promijeni, neće biti nikakvog "dockana". Isto važi i za ratne profitere, izdajnike, heroje pretvorbe, te ostale štetočine.
    Učimo od najboljih. Da sutra negdje "iskopaju" 120 godina starog nacista, kojemu je demencija "pojela" mozak, ne bi bilo nikakvog "dockana", nego bi ga naganjali, sudili i sa time udarali na sva zvona.

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Ako ova Vaša rečenica (boldano) nije ironija, onda se nećemo složiti. Za to "dockan" nije. Ako ih je već Tuđman abolirao od terorizma i ubijanja Hrvata, upravo ovo je nešto sa čime bi se itekako trebalo pozabaviti.
    Dobro, pucao si i ubijao, nema veze nikom ništa, ali, smuljao si oko prava na obnovu, ukrao si konja, kravu, kamion, autobus, sjekao šumu, odvozio naftu, skidao crijepove...., e za to nisi aboliran. Pa sada sa time idemo na sud (po žurnom postupku), pa zatezne kamate, globe, zaplijene, ovrhe...
    Ako dotični abolirani terorista nije živ, pa da vidimo tko su mu nasljednici... Tako da nije problem u tome što je "dockan", nego u tome što na vlasti nema nikoga, tko bi se time pozabavio na taj način. Dapače, Hrvati (ili brojači glasova na izborima), pobrinuli su se da nam vladaju takvi, koji bivše abolirane teroriste žele još i dodatno nagraditi. Ako se to jednom nekim čudom promijeni, neće biti nikakvog "dockana". Isto važi i za ratne profitere, izdajnike, heroje pretvorbe, te ostale štetočine.
    Učimo od najboljih. Da sutra negdje "iskopaju" 120 godina starog nacista, kojemu je demencija "pojela" mozak, ne bi bilo nikakvog "dockana", nego bi ga naganjali, sudili i sa time udarali na sva zvona.
    Ma ja govorim u smislu da su kuće davno obnovljene i da je sad u toku nova morbidnost.

A to što ti pričaš o reviziji obnove, oprosti to je naivnost prve klase. prije će sve nas ovršit za nepostojeći dug nego dirnut u to što govoriš.

Ma ja govorim u smislu da su kuće davno obnovljene i da je sad u toku nova morbidnost.

A to što ti pričaš o reviziji obnove, oprosti to je naivnost prve klase. prije će sve nas ovršit za nepostojeći dug nego dirnut u to što govoriš.
    Iako ne idem u kladionice, evo, kladio bi se da revizije (svega i svačega) biti neće. Šanse su manje od minimalnih, a osobito nakon zadnjih izbora, zahvatio me pesimizam i cinizam. Čak mislim kako sam, bio jasan i dovoljno se ogradio, rekao kako bi za to trebalo čudo. Toliko o mojoj naivnosti prve klase.
    Međutim, bez obzira na sve, mislim kako hrvatska opcija, nikada ne smije pristati na argument "vremena koje je prošlo", pa eto, to se kao takvo mora prihvatiti. Onako na tragu Plenkovićeve - "2020.! 2020. je!" (32:48 https://www.youtube.com/watch?v=QR7drkWlD7Q) ili američkih demokrata kako su "izbori prošli", prošla stvar, a Trump neka samo prihvati "rezultat".
    Stav treba biti, kada i ako se otvori mogućnost, Hrvatska dobije hrvatsku, a ne "hrvatsku" vlast - ništa neće biti u "ZASTARI". Ako je "dockan" za Plenkovića, to je njegov problem, a nešto što bi svi morali progutati.

Čitao sam davno o jednom BiH Muslimanu, koji je u II sv. ratu bio Ustaša, pobjegao i završio u Libanonu, a tamo uspješno ratovao na strani Arapa, protiv Izraela 1948. godine. No, osamdesetih godina Izrael vrši invaziju Libanona i pored ostalih vojnih ciljeva, na spisku imaju i njega. Žele ga uhvatiti i osvetiti mu se. I nisu se zamarali time da li je od 1948. prošlo više od 20 ili 30 godina.

Znači, manje više bi se složili, osim da vrijeme koje prolazi mora značiti zaborav i da hrvatska opcija treba s tim, kao takvim, da se pomiri.

Srbi isto tak imaju popise, u ovom i u prošlom ratu su imali popise i sve kaj im je potpalo pod ruku s tih popisa su strijeljali. Izgleda da jedino naši nemaju popis neprijatelja.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove