+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/17

Tema: Treba li dijaspora graditi nacionalni stadion

Treba li dijaspora graditi nacionalni stadion

Ovih dana je iznesen taj prijedlog. Pošto država ima preča posla, tipa sufinanciranje svih mogućih antihrvatskih organizacija, udruga, stranaka, platformi, pojedinaca i skupina i ratnih odšteta srpskim agresorima, plaćanje mirovina srpskim agresorima netko se uman sjetio da bi trebalo animirati dijaposru da ona izgradi nacionalni stadion. Poduprto nekim šibicarskim štosevima o tome kako će donatorima pisati ime na sjedištu pa da se može prisloniti guzica na to ime, ili čak neka "viša čast".

Valjda misle da je bilo malo dijasporu opljačkati u ratu kad su je bivši progonitelji pljačkali i kad je dijaspora nevoljna i neinformirana ispisivala čekove svojim progoniteljima, sad bi trebalo opet sve ponovit, nadaju se da je prošlo dovoljno vremena pa su zaboravili..

Moj savjet dijaspori je da takve koji bi im došli s takvim prijedlogom napraše kakvom smrdljivom motkom uz sočne psovke ali možda vi mislite drugačije..
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Dijaspora im triba jebat mater..i to ne samo kad dijsporcima koji odluče trošit inozemne mirovine u Hrvatskoj oduzmu 30% mirovine u startu..plus 25 lipa na svaku potrošenu kunu.

Koliko im oduzmu? I kako' Skidaju s računa, ne kužim?

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Koliko im oduzmu? I kako' Skidaju s računa, ne kužim?
    Tribaju primat mirovine na bankama u Hrvatskoj, ako se odluče vratit doma, i odma im tamo sa računa automatski skinu 30%.

Izvinjavam se što upadam u diskusiju, jer bi samo da iznesem svoj stav o tome da li dijaspora treba da gradi nacionalni stadion...
    Naime, sama inicijativa je ponižavajuća za RH, koja strahovite iznose proračuna dijeli i bukvalno časti gomile kojekakvih antihrvatskih NVO i udruženja građana čiji program je diskutabilan kao žestoko antihrvatski.
    RH kao nogometna velesila mora imati sve uvjete za daljnji razvoj ovog atraktivnog športa u kojeg u "državi" mora biti sluha da se za potrebe ovoga moraju izdvajati znatna ne samo stimulativna nego i sredstva usmjerena za izgradnju objekta koji će pratiti ovu oblast.
    Kako vidimo, dežava to ne čini, ali očekuje od svojih športaša vrhunske rezultate, što je paradoks, jedinstven u EU.
    Dijaspora, u cjelini bila bi spremna pomoći u slučaju da je država nemoćna i nejaka da bi samostalno sprovela jednu ovakovu inicijativu u djelo, ali kako je država dovljno jaka, ali ne želi da "pogura" vrhunski šport, onda i ne zaslužuje pomoć dijaspore.
    U tom smislu definitivno nije u redu da dijaspora radi nacionalni stadion u Hrvatskoj.

Eventualno kao dioničarstvo (ali bez državne garancije profita), ukoliko bi to bilo nešto isplativo (iako mislim da ne bi bilo). Dijaspora i domaći ulagači, s tim da onda budu i vlasnici.
    Inače, za izgradnju jedne od dvorana (Univerzijada) moji roditelji (obrtnici) morali su plaćati svoj dio. Danas ako ja želim unutra - moram platiti kartu. Plaćali su i u "stambeni fond" (nikada nisu dobili stan), za autocestu Zagreb-Split (početak 70-ih, nisam siguran da li je i to bilo obavezno), doprinose za struju, telefon, kanalizaciju.... I sve je to obezvrijeđeno, bez svega toga smo ostali, nešto u Jugoslaviji, ali veći dio u RH.

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Tribaju primat mirovine na bankama u Hrvatskoj, ako se odluče vratit doma, i odma im tamo sa računa automatski skinu 30%.
    Ne mogu virovat. Po kom osnovu. Pa to je pljačka. Al zašto ne primaju mirovine na računu neke banke gdje su radili. Odu jednom godišnje ili dvaput i podignu. Ili nekog pouzdanog opunomoće da im podigne.

Ne mogu virovat. Po kom osnovu. Pa to je pljačka. Al zašto ne primaju mirovine na računu neke banke gdje su radili. Odu jednom godišnje ili dvaput i podignu. Ili nekog pouzdanog opunomoće da im podigne.
    Po osnovu zakona o porezu na inozemne mirovine. Ako se pokuša primat mirovinu na računu inozemne banke ta inozemna banka je dužna obavijestiti državu u kojoj dotični stalno živi. Jer Hrvatska ima takve ugovore sa svim državama i tamošnjim bankama u kojima ima naše dijaspore.

Po osnovu zakona o porezu na inozemne mirovine. Ako se pokuša primat mirovinu na računu inozemne banke ta inozemna banka je dužna obavijestiti državu u kojoj dotični stalno živi. Jer Hrvatska ima takve ugovore sa svim državama i tamošnjim bankama u kojima ima naše dijaspore.
    A ako žive na relaciji npr Njemačka-Hrvatska. Ma ne vjerujem u to, mada sam čuo ali više da se to pokušava izvest. Mislim meni je sestra primala materinu mirovinu od pokojnog oca u Njemačkoj. Imala je punomoć i sjedalo tamo na neki njezin račun.

Da joj bolje mogu ebati mamu.

Samo ludjak bi dao pare za nesto takvo.

Mozda da pitaju Rakitica, ako je dao novac za bijeljinski stadion, mozda ce dati i za hrvatski nacionalni.

A ako žive na relaciji npr Njemačka-Hrvatska. Ma ne vjerujem u to, mada sam čuo ali više da se to pokušava izvest. Mislim meni je sestra primala materinu mirovinu od pokojnog oca u Njemačkoj. Imala je punomoć i sjedalo tamo na neki njezin račun.
    Ne znam, ali mislim da je fora u tome sto nekako pare moras prenijeti u Hrvatsku. U kuferu ne mozes, mozes pokusati eventualno.. a preko banke, to ti ga dodje na isto jer oni znaju ko si sto si.

Uzimaju, samo nisam znao da je 30%. Nevjerovatno.

Pa ako žive na relaciji onda nisu povratnici. Ako jesu..i to iz evropskih država, onda je porez neizbježan. Prekomorske zemlje su još tako-tako al' se trude i to zaoštrit i zatvorit sve "loopholes". Znam (i) iz iskustva, mojeg iz Australije i očevog koji je zaradia mirovinu u Švabiji.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Ne znam, ali mislim da je fora u tome sto nekako pare moras prenijeti u Hrvatsku. U kuferu ne mozes, mozes pokusati eventualno.. a preko banke, to ti ga dodje na isto jer oni znaju ko si sto si.

Uzimaju, samo nisam znao da je 30%. Nevjerovatno.
    pa nisu to tolike pare. To smiješ unijet jednom ili dvaput godišnje. 12 000 eura smiješ unijet u gotovini a da ne prijavljuješ. Bar je tako ranije bilo.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Pa ako žive na relaciji onda nisu povratnici. Ako jesu..i to iz evropskih država, onda je porez neizbježan. Prekomorske zemlje su još tako-tako al' se trude i to zaoštrit i zatvorit sve "loopholes". Znam (i) iz iskustva, mojeg iz Australije i očevog koji je zaradia mirovinu u Švabiji.
    Neka se ljudi prijave pola godine dolje, pola godine u Nijemackoj, problem rijesen.
    Mislim da tako radi vecina.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    Vecina ima i porodicu u Nijemackoj.
    Ostavis racun tamo, ne transferiras, i, sto ce ti ko. Uvijek netko ide folje, donese ti cash i dobro.
    Nes' ti problema.
    Ako si u Nijemackoj zdravstveno osiguran mozes uredno kod dotura i gdje je problem.

Obitelj Puntar, obitelj.

Nevezano uz temu, danas slušam Iliju Vučemilovića predsjednika zbora gardijskih brigada i veli on "mehanizovana brigada".

Pa jbmti..nikako se tih srbizama oslobodit.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 06-11-2020 at 00:03

Datum registracije
    Sep 2016
    Obitelj Puntar, obitelj.

nevezeano uz temu, danas slušam Iliju Vučemilovića predsjednika zbora gardijskih brigada i veli on "mehanizovana brigada".

Pa jbmti..nikako se tih srbizama oslobodit.

Sta ste tili reci, nisan vas razumija?!

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove