+ Odgovori na temu
Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 2 3 4
Prikaz rezultata str. 61/80

Tema: Lokalni izbori u BiH 15.11. 2020

113 glasova razlike u Uskoplju, je li tu još imamo šanse? Nije sve prebrojano koliko vidim.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Po SIP podacima, u Stocu Boskovic ima 1300 glasova vise.

I Marosevic u Varesu vodi za oko 200 ili 300 glasova.

Bakir govori napamet.
    Možda je mislio na Vitez, tam je razlika samo 160 glasova u našu korist, a još nije sve obrađeno. To mi je veliko iznenađenje, kaj naši nisu izašli na izbore u velikom broju? Pa tam činimo preko 60% većinu. Ili su naši glasali za kandidata SDA?

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Možda je mislio na Vitez, tam je razlika samo 160 glasova u našu korist, a još nije sve obrađeno. To mi je veliko iznenađenje, kaj naši nisu izašli na izbore u velikom broju? Pa tam činimo preko 60% većinu. Ili su naši glasali za kandidata SDA?
    ja mislim da nažalost nije takva naša većina ako uopće još postoji. U Vitezu su ima neku godina većina rođenih Muslimani. Kao i u Kiseljaku čini mi se. Ne za puno ali većina. Tako je izgubljena Busovača, tako je izgubljeno Jajce što je nevjerojatno da muslimanski kandidati tamo imaju duplo više glasova od hrvatskih. To što se uzeo NT radi muslimanske nesloge ili Vareš to u suštini malo znači ako ti nisi većina u toj općini. Što ti vrijedi gradonačelnik i to još bez većine u općinskom vijeću. Ja ne znam kakve ovlasti ima gradonačelnik u BiH.

Realno jedina je pobjeda u Stocu, na to su se Muslimani nameračili ali očito ih nema dovoljno dole. Tamo gdje si većina i gdje si pobjedio to vrijedi. Mislim neću mračit lijepo je čut da imamo načelnika u NT ali tamo su Muslimani 2/3 rođenih. Kao i u Jajcu. Kao i u Uskoplju. Kao i u Busovači.

Bilo je situacija di smo mi imali po dva kandidata a Muslimani jednog pa su uzeli možda nešto gdje smo mi bili većina. Tako i oni to mogu vratit na slijedećim izborima. Bitno je gdje si većina i gdje te ima. Samo se to pika.

U Rami slave što je pobjedio ovaj iz 90-ke a cijela Rama ima za 9 mjeseci 42 rođena. Tim tempom za cijelu godinu Rama može imati 55 rođenih. Alo za cijelu godinu. I oni slave. Pa što slaviš. Samo par godina unazad recimo 10, imali su više od duplo rođenih. Tomislavgrad isto. Jel i oni slave, imaju 79 rođenih za prvih devet mjeseci, tim tempom do kraja godina 105 rođenih. 1961-ve samo moje selo je imalo 107 rođenih. A sad cijela općina 105. Lani 122 čini mi se. ili 119. Svejedno. Jel i oni slave.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 16-11-2020 at 13:30
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

A dobro, nije da je to izgubljeno nego naši nisu bili luđaci kao Srbi i Bošnjaci da miniraju povratak drugih dvaju naroda. Srbi su prilikom povratka Bošnjaka naoružani čekali i radili nemire i nerede, palili kuće itd. Bošnjaci su ubijali naše povratnike. Jedini smo mi dopustili povratak drugih naroda i zato je situacija takva kakva je bila i prije rata, više-manje, sva ta mjesta su podijeljena na hrvatski i bošnjački dio. Hrvati drže središta Jajca, Busovače, Novog Travnika, Bošnjaci drže sela. Hrvati drže Vitez, Bošnjaci okolna sela. Mislim da zbog toga ne treba mračiti, mogli smo i mi biti nenormalni pa ubijati povratnike, ali nismo.

Ono kaj je bitno je da imamo naš dio BiH, našu Herceg-bosnu koju držimo i da koliko god nas gaze se držimo tog dijela zemlje i ne puštamo je. Kolo sreće se okreće, bude i nama svanulo jednom, treba izdržati ova teška vremena i u HB i u RH. Ne izgubit Boga, ne izgubit svoj identitet, svoju zemlju, obitelj i domovinu.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    A dobro, nije da je to izgubljeno nego naši nisu bili luđaci kao Srbi i Bošnjaci da miniraju povratak drugih dvaju naroda. Srbi su prilikom povratka Bošnjaka naoružani čekali i radili nemire i nerede, palili kuće itd. Bošnjaci su ubijali naše povratnike. Jedini smo mi dopustili povratak drugih naroda i zato je situacija takva kakva je bila i prije rata, više-manje, sva ta mjesta su podijeljena na hrvatski i bošnjački dio. Hrvati drže središta Jajca, Busovače, Novog Travnika, Bošnjaci drže sela. Hrvati drže Vitez, Bošnjaci okolna sela. Mislim da zbog toga ne treba mračiti, mogli smo i mi biti nenormalni pa ubijati povratnike, ali nismo.

Ono kaj je bitno je da imamo naš dio BiH, našu Herceg-bosnu koju držimo i da koliko god nas gaze se držimo tog dijela zemlje i ne puštamo je. Kolo sreće se okreće, bude i nama svanulo jednom, treba izdržati ova teška vremena i u HB i u RH. Ne izgubit Boga, ne izgubit svoj identitet, svoju zemlju, obitelj i domovinu.
    Ma sve u redu ali treba u tu lažnu euforiju unijet malo realnosti. Btw mi nismo držali Vitez cijeli. Stari Vitez su cijeli rat držali Muslimani. U pravu si tu oko ubijanja povratnika. U Travnik gdje je bio najbolji naš povratak ubijeno je 8 povratnika Hrvata od toga dva policajca. Tu je baš bio dobar povratak. Imali smo i po 130 rođenih godišnje u Travniku, sad je to spalo na 50-tak.

meni je misterij Uskoplje, tu svatko drži svoje tu smo baš ono pali u rođenima i Jajce mi je nepojmljivo. Od svih općina koje su vraćene Jajce mi je najnepojmljivije. Imali smo početkom 2000-tih duplo više rođenih od njih , sad oni imaju više od duplo od nas.

jedino su u Stocu ozbiljni. ta općina je Muslimanima jedna od bitnijih ako ne i najbitnija, da se približe mitskom Neumu. A i tu je hrvatska politika napravila nevjerojatne greške. Umjesto da se tamo zadrži sve one Kakanjce, Varešake i da se svaki put ne drće oće li Muslimani doć blizu. Malo je tko od tih Kakanjaca i Varešaka ostao dole. Hrvatska se pokazala jednostavno nedoraslom da kolonizira prostore koje je osvojila. za razliku od Muslimana a pogotovo Srba koji to sve koloniziraju. Ako to nije mogla HB, trebala je Hrvatska ako ne zbog Hrvata u Bih nego radi sebe. Pa mi nismo bili u stanju kolonizirat Glamoč, Grahovo i Drvar. U Drvaru nas je bilo 10 000 ali u srpskim kućam ai stanovima pa ih IFOR sve istjerao. Umjesto da su se tim ljudima napravile kuće, i nitko ih ne bi smio istjerati. Tragična je činjenica da je jedna ekonomski skršena Srbija imala viziju i kolonizirala, pravila cijela nova naselja a Hrvati i Hrvatska to nisu bili u stanju. od 1995-te do 2000-te je to trebalo napravit.

A mimo tih općina naveo sam primjer Rame i Tomislavgrada. Nisu bili okupirani a propali. Opustošeni. Ni Livno nije bolje. Još ispada da je najbolji Kupres koji je bio okupiran, samo što je to malo ljudi.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 16-11-2020 at 12:48

Karta pobjednika, ako uzmemo Travnik.

Ne možemo mi držati Travnik, mislim čak i da držimo gradonačelničko mjesto, što nam to znači. Možda bi značilo negdje gdje smo al pari s Muslimanima kao što smo eto došli do toga u Vitezu. Bilo bi dobro da Hrvata ima u Travniku kao do prije rata ali onda bi se borili i za gradonačelničko mjesto u Bugojnu.

Bolje je uprijeti da Vitez, Kiseljak, Žepče ne dođu u položaj Busovače i Jajca nego se iscrpljivati na tome da dobijemo gradonačelnika u Travniku zato jer je ovaj umro.

Muslimani su napravili gresku 2020 kao mi 2016 sa više kandidata za gradonačelnika zato se i vraca NT i Vitez.

losa je izlaznost u hrvatskim selima Viteza, zato su se priblizili, u Ahmicima preko 70% u hrvatskim mjestima i u gradu i ispod 50. U Santicima 44%.

Ista stvar Busovaca, u najvecem bosnjackom selu Kacunima preko 70% izlaznost, kod Hrvata oko 40% recimo u gradu.

Jako mala izlaznost kod Hrvata, ako njima ne smeta da im nacelnik uskoro bude Advan, onda ne smeta ni meni.

Sad mi prostruji,zanimljivo kako se krade na izborima kad su u pitanju hrvatski meduatranacki obračuni u hr krajevima,ladno se može bilo koje hr selo u mjesanim sredinama nabildatu na 70 80 posto izlaznost i.

U hrvatskim općinama se nitko time ne bavi.

Ako je istina da je naša mala izlaznost krivac za tijesan rezultat u Vitezu i poraz u Busovači i gdje još već, to je ipak bolja opcija od one da je velika naša izlaznost i da nam je to plafon. Jer oni koji nisu izišli, tamo su i uvijek se mogu aktivirat.

Usput mada mislim da je to neizvodljivo, ukinuo bi dopisno glasovanje. Ono samo stvara lažnu sliku.

Ovi izbori su pokazali da Hrvati polako politički sazrijevaju kao narod, bili smo dobro organizirani.

ne znam hoće l se sada napokon formirati županijska vlada u HB županiji ili to nema veze. Eto koliko smo složni i organizirani. Livni i Duvno se od jada zavaljuju a ne mogu se dogovoriti oko županijske vlade. Moraju bit Livnjaci na čelu inače nema vlade. Mislim obični Livnjaci ljudi nemaju veze s tim nego livanjske "glavešine"

U Vitezu cak ovaj Advan dobija i hrvatske glasove, ne puno ali dobija, kazu zadovoljni su njegovim radom.

Mala izlaznost je dijelom zbog iseljavanja ali vise nezadovoljstvo Hrvata HDZ-om. Ne zivim tamo pa ne znam detalje ali otprilike je to poznata prica, mito korupcija nerad i nepotizam. Pisali smo vec o tome.

Pa tko je trenutno naČelnik u Vitezu?

Hrvat, ali bio je ovaj Advan prije osam godina nacelnik Viteza, imao je 4godisnji mandat.

I u Jajcu neki Hrvati glasuju za bosnjaka, a vecina apstinira, ne zele glasovati za HDZ nacelnika ili stranku. Ne kuzim zasto ne glasuju za drugu hrvatsku stranku, ali dobro.

Tako citam na HB forumu od jajcana.

To glasovanje za "njihovog" i mogu razumjeti, lokalna zajednica, ako je uspjesan nacelnik itd. I oni glasuju za Marosevica u Varesu... jedino ne kuzim glasovanje za covjeka kojemu smeta bozicno drvce u opcini.

I što sad, kao ne znaju se pobjednici dok ne dođu dopisni glasovi a oni dolaze kao da ih nose kočije na divljem zapadu.

To treba ukinuti, vidiš kakav je to kraval izazvalo u USA, to je savršen bazen za sve moguće manipulacije.

Čime se ovaj hvali. Al zamisli HDZ 1990 pobijedio HDZ. HDZ pobjedio HDZ. Pa di to ima. Bizarno.

https://slobodnadalmacija.hr/sd-plus...godina-1059050

I čime se ima hvalit. Osim što ponavlja one Mesićeve laži i laži sarajevske čaršije kako za HDU glasaju samo Hercegovci i da je Hrvata u Bosni bilo 600 000. Zamisli budale koja kaže, mi se slažemo da predstavnika Hrvata trebaju birati Hrvati ali ne samo oni iz Hercegovine. Budale čovjeka. Jel on normalan?

Čime se hvali. Velikim općinskim proračunom. I? kakvu korist od toga imaju Hrvati ramske doline. Pa ove godine u prvih 9 mjeseci Rama-Prozor ima 452-oje rođene djece. A klaže općina ima 14 000 Ljudi. pa to bi značilo s najgorim indexom nataliteta barem 100 rođenih.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Sejdo Komsic bi napokon trebao priejci u SDA, vidim da ga i grOdzoni napadaju, nije obilazio Hrvate kazu.
    Mislim, nije da to grOdzone smeta per se, nego treba se odrzati slika spram vanka, kao on je multikulti, stalo mu je do Hrvata.
    Ukratko, nije odglumio kako to inace rade grOdzoni.
    Sto ce Hambasada juesej reci...
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Vidim da se Branko Bago nije kandidirao u Posušju jer HDZ nije bio zadovoljan s njim a pričalo se da je bio dobar načelnik općine Posušje.

Ne znam zašto se nije kandidirao ka o nezavisni kandidat, ako je bio dobar valjda bi ga Posušaci podržali.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove