+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 4 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/80

Tema: Lokalni izbori u BiH 15.11. 2020

Lokalni izbori u BiH 15.11. 2020

Zanimljivo je da će se nakon par ciklusa održati i izbori u Mostaru. Tamo je posebni režim različit od ostatka Bih. Hrvati jesu većina u tom gardu ali pitanje je kako će se posložit glasovi. Muslimanske stranke su u dogovoru no jesu li i hrvatske. Hoće li muslimanska manjina uzeti većinu zahvaljujuć hrvatskoj gluposti, nešto što se već goodilo u nekim gradovima.

Ona mjesta bi Hrvati trebali dobiti većinu i gradonačelnika ili načelnika su Zap. Hercegovina, u Hercegbosanskoj županiji će se voditi borba u Tomislavgradu jer je tamošnji HDZ izbačen, u Livnu HDZ ni zadnji put nije dobro prošao ali hrvatske stranke ne bi mogle biti upitne kao ni u Kupresu. Za Glamoč ne znam, Grahovo su valjda većina Srba kao i u Drvaru, ne znam kako Hrvati tamo stoje.

U HN županiji sigurni su Čitluk, Neum, za Mostar sam rekao da je nepoznanica mada bi po svemu Hrvati trebali biti bliži gradonačelnikovom mjestu, Čapljina isto neupitna, e sad Stolac će bit zanimljiv mada su i tamo Hrvati većina, Konjic i Jablanica normalno muslimanski.

Od Srednje Bosne, mislim da je sad gradonačelnik Viteza Musliman, Busovače također, Jajce, Novi Travnik. Hrvati drže samo Kiseljak, Kreševo, Vareš ( ali glasovima Muslimana) Žepče valjda i Usoru. također i malu općinu Dobretiće. U Posavini Orašje, dok Muslimani drže Odžak.

Ako sam nešto propustio ili krivo naveo, može svatko nadopunit i dati svoje mišljenje. Uglavnom lokalni izbori su vrlo bitni.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Otkud ti to za Vitez, tamo su Hrvati jos vecina.

Ako se nesto nije promijenilo

Pa mogu biti većina ali ako ima više kandidata a Muslimani jednog džaba ti većina. Koja ionako nije velika. Mislim da je sad gradonačelnik Viteza Musliman ili je bio prošli mandat. Mislim da je ovaj.

Hrvat je nacelnik trenutno, a ako ce ici sa pet kandidata onda bosnjaci i hoce uzeti opcinu.

I ako ce, u tom slucaju.

OV ima 24 clana, 12 HDZ, 2 HDZ devedesetka, SDA 8, SDP 1, SBB 1.

Naši su valjda skužili kak igraju Srbi i Bošnjaci koji varaju na izborima koliko god mogu. Varat će u Mostaru, Stolcu i srednjoj Bosni. Mislim da bi u ovakvom stanju bilo jako loše izgubiti Mostar, loše za psihu cijelog naroda. Više nas je i to treba dobiti.

To bi bila svojevrsna katastrofa, Mostar je jedini veci grad u kojem su Hrvati bitni.

Ne znam uopce kakvi su elementi sprovedbe izbora, muslimani su opet izigrali dogovor, a sad se izbori ne mogu zaustaviti. I sto posto ce lagati, kontroliraju izborno povjerenstvo, i to su ostvarili...

Ne kuzim zasto SNSD i HDZ pristaju na izbore u situaciji gdje muslimani kontroliraju kompletno izborno povjerenstvo, mogu muljati koliko hoce. SDS im je dao SIP na tacni.

Ajde ljudi nije sve tako crno dajte malo optimizma,naša dica uče hrvatski jezik,smimo mahati trobojnicom,pa sitete se vrimena komunizma i velikosrba,nisi smija rić da si Hrvat,a sami ste svjesni ako bi se krenulo sa nametanjem nekog novog jugoslavenstva odnosno bosanstva dirnuti će u osinje gnjizdo.
    Pokaži mi svoje prijatelje,i reći ću ti tko si!

Optimistični smo mi, sam upozoravamo da se naši ne u spavaju pa da nam Bošnjaci uzmu Mostar i Stolac prijevarom.

Ili našim neizlaskom na izbore. Hrvati imaju puno manji postotak izlaznosti na izbore u odnosu na Muslimane.

Mogu li ja po materi zatrazit državljanstvo i na osnovi istoga glasovati u Bih?Zna li itko?

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Ne, ali bilo bi fora.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Citiraj Prvotno napisano od šanta85 Vidi poruku
    Mogu li ja po materi zatrazit državljanstvo i na osnovi istoga glasovati u Bih?Zna li itko?
    nažalost,teško da možeš dobiti za ove lokalne izbore...
    moja ujna živi ovdje već 15ak godina i nisam siguran da je još uvijek dobila državljanstvo BiH...
    Vuk dlaku mijenja,ćud nikada.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Ili našim neizlaskom na izbore. Hrvati imaju puno manji postotak izlaznosti na izbore u odnosu na Muslimane.
    Puno manje krademo, njima vjerojatno sličan postotak izlazi na izbore u stvarnosti, ali se svatko zaokružuje da je izašao.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Puno manje krademo, njima vjerojatno sličan postotak izlazi na izbore u stvarnosti, ali se svatko zaokružuje da je izašao.
    Ne, ne treba se lažno tješit. Hrvate u Bih izbori najmanje zanimaju. kako opći tako i lokalni. Ajd mogu razumjet da u Širokom i Posušju i još nekim mjestima na lokalnim izborima bude mali odaziv ali u Stocu, Mostaru i mjestim u Srednjoj Bosni gdje se događaju debilizmi da se ide s više kandidata dok Muslimani u takvoj općini di je izjednačeno imaju zajedničkog, to je politička nepismenost i destruktivni egoizam.

Evo sad u Tomislavgradu ima više listi, pa nek bude al tu je hrvatska vlast neupitna. Ali tamo gdje je gusto , tamo treba biti jedan kandidat. I izlazak na izbore. Možda Muslimani i muljaju ali i više izlaze na izbore. Imaju i one mobilne timove na dan izbora, gdje se idu kupiti glasovi i po kućama. Oni su puno organiziraniji a Hrvate kao da se ne tiče BiH. Pa dok si u toj Bih ima ti se boriti i glasati. Dobro i ja pričam s distance, nisam ni ja baš nešto pratio izbore kad sam bio u Tomislavgradu ali to je bilo ratno i poratno vrime di uopće ti izbori nisu bili toliko bitni. Ono misliš se ionako u Tomislavgradu pobjeđujemo mi. Al i izlazio sam.

sad je situacija drugačija. Možda su jedino u Stocu Hrvati politički svjesni. Sad, ako budu izbori i u Mostaru neće se mostarski Muslimani moć prijvaljivat u Stolac da glasuju i to Stolac ne bi trebalo dovodit u pitanje što se tiče hrvatske pobjede. Ali treba biti ozbiljan. Hrvatska većina tamo još nije komotna a Muslimanima je to trenutno najbitnija općina u BiH.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 27-10-2020 at 10:04

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    možda bi i mogla, ali za ove izbore sigurno nećeš stići.

vidiš, ja sam uzela bh osobnu, možda bih mogla s familijom organizirati da odem na izbore. iako smo mi u šumskoj, moj glas bi bio više statistička pogreška.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Aug 2013
    Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    možda bi i mogla, ali za ove izbore sigurno nećeš stići.

vidiš, ja sam uzela bh osobnu, možda bih mogla s familijom organizirati da odem na izbore. iako smo mi u šumskoj, moj glas bi bio više statistička pogreška.
    Zar ne možeš dopisno glasovati?

Hrvatske stranke se jos i uljuljkuju, citam kako hdzovci uvjeravaju da su organizirani cak najavljuju da ce uzeti Novi Travnik i jos dvije ili jednu opcinu ne znam sad tocno koju.

Na osnovu cega oni to tvrde ne znam. Ali znam da kod Bosnjaka izborni proces ide kroz dzamije, imaju one svcoje hutbe kako oni to zovu, svakog petka poslije glavne molitve u podne hodza prisutnima drzi prakticno politicki sat. Pred izbore taman, petak pred nedelju, hodza po uputama odozgo (njih SDA kontrolira) prakticno podijeli zadatke prisutnima, tako su Komsica birali svaki put. Ne smiju izgubiti bosnjackog clana a moraju izabrati i Komsica, pa onda hodza svakom ponaosob kaze ti ces glasati za Komsica, zena ce za Dzaferovica, jedno dijete sa tobom drugo sa njom.
    I to nije zaebancija, stvarno to rade, javna tajna jer svatko moze prisustvovati hutbama. Udju ljudi iz "crvenih" stranaka i slusaju.

Da bi to pobijedio u egal sredinama, moras biti puno ozbiljniji od onoga sto rade hrvatske stranke sa milijun kandidata.

Ima li šanse HRS na lokalnim izborima,bar Hercegovina

Datum registracije
    Aug 2013
    Ima li šanse HRS na lokalnim izborima,bar Hercegovina
    Vjerovatno će biti druga hrvatska opcija po broju glasova,barem u Mostaru, jer HDZ 1990 i HSP ovaj put idu odvojeno na izbore.

Citiraj Prvotno napisano od kiler Vidi poruku
    Vjerovatno će biti druga hrvatska opcija po broju glasova,barem u Mostaru, jer HDZ 1990 i HSP ovaj put idu odvojeno na izbore.
    Držim im fige,imaju dobrih ljudi kakvih je danas jako malo

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove