+ Odgovori na temu
Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 3 4 5
Prikaz rezultata str. 81/93

Tema: Gospodarstvo Herceg Bosne

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Tu istu naknadu za tu vrstu el. energije plaćat ćeš i Njemačkoj, to je njihov izum, da ne kažem ultimatum.

Ne odgovori mi što je alternativa. Samoupravni socijalizam?
    Alternativa je jako i neovisno sudstvo,gdje bi se odluke iz radnog prava donosile za par dana.Ako Premier kladionica ima profit od 60000000KM na kraju godine,a radnice imaju plaću od 700-800KM-nesto nije u redu.Zakon o oporezivanju kladionica nije prošao,zakon o minimaloj plaći nije donesen.Donijeti kvalitetne zakone i sudstvo neovisno i eto blagostanja.

Citiraj Prvotno napisano od Galjego Vidi poruku
    Alternativa je jako i neovisno sudstvo,gdje bi se odluke iz radnog prava donosile za par dana.Ako Premier kladionica ima profit od 60000000KM na kraju godine,a radnice imaju plaću od 700-800KM-nesto nije u redu.Zakon o oporezivanju kladionica nije prošao,zakon o minimaloj plaći nije donesen.Donijeti kvalitetne zakone i sudstvo neovisno i eto blagostanja.
    To je druga stvar. A tko to radi za 700-800 km pogotovo u npr u Zap. Hercegovini, to mi je nepojmljivo.

isto kao što mi je nepojmljivo ovo u ŠB. Ko što reče Grunf, tu mora stajati velika tabla sa namjenom i nacrtom objekta, izvođačem radova i tko vrši nadzor a ne da cijeli ŠB nagađa što se tu radi. To nema ni u SJ. Koreji osim ako se radi o vojnom objektu.

To je meni ako je istina a očito je činjenica od koje se grozim, da je tako nešto moguće . U napšim krajevima. I da narod šuti i da ne dođe 300 ljudi iz ŠB i dođe pitat što se tu gradi. I što bi se to uopće krilo. Koji je motiv skrivanja?
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ako gradi Ataco onda je skladište jer su oni uvoznici i izvoznici robe.

Tajanstveno skladište..hehe..

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Ako gradi Ataco onda je skladište jer su oni uvoznici i izvoznici robe.
    Ne gradi Ataco već otac vlasnika Ataca,osobna investicija.

Ajde da napokon Lasta krene, krenulo se u testiranje. U nedostatku pravih priča i prevara poput Podravkine tvornice da se bar nešto realizira do kraja a da nije kladionica..

https://tomislavcity.com/lasta-krenu...60RgwdNVtdX2tE

Dugo vec najavljuju Lastu, fanove imaju puno ljudi nestrpljivo cekaju Lastine proizvode, o strudli sa smokvama su legende ispricane, ako bude kvalitetno osvojice i trziste.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Dugo vec najavljuju Lastu, fanove imaju puno ljudi nestrpljivo cekaju Lastine proizvode, o strudli sa smokvama su legende ispricane, ako bude kvalitetno osvojice i trziste.
    I oni krem štapići,pakiranje s 4 komada.

Ćorluka je dokazal da je vrhunski poduzetnik tak da ne sumnjam da bude i Lasta uspješna priča. Zaposlit će sigurno par desetaka ljudi tak da bude to prava stvar i za Čapljinu.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    U zadnje vrijeme su im bile suhe, mrvile su se. Al štapići su im još bili dobri i prije ove modernizacije.

U zadnje vrijeme su im bile suhe, mrvile su se. Al štapići su im još bili dobri i prije ove modernizacije.
    Jednom sam kupio, da probam taj slavni proizvod Lastine štrudle, ali sam se razočaral jer su bile suhe kak veliš. Više ih nisam kupoval. Dat ću im opet priliku, nadam se da me neće razočarati.

Tu istu naknadu za tu vrstu el. energije plaćat ćeš i Njemačkoj, to je njihov izum, da ne kažem ultimatum.

Ne odgovori mi što je alternativa. Samoupravni socijalizam?
    Odgovorio sam. Rješenja nema ili ga bar ne vidim, stvari idu svojim tokom, značajan dio naroda je iselio, povijest se ponovila kao šezdesetih godina. Mogu se prostirati podaci o ekonomskom uspjehu pojedinaca, i to je to.
    Ako iseli jedna cjela obitelj to je da padne vlada, ako iseli trećina ili više populacije to je izdaja. A to se desilo Herceg Bosni.
    Postavlja se pitanje, osim za slobodu i goli život zašto su generacije ratovale, da bi nas danas falilo pola? Ok, oni koji su prošli ispod kišobrana je dobro ali šta s ovim ostalim. Love je bilo i ima pitanje je alokacije sredstava i moći, a to je centralizirano kod HDZa BiH i u većine ratnih profitera.
    Slobodno poduzetništvo, "zakon tržišta" ne postoji ili je u povojima, sve je pod poklopcem jednih te istih.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove