+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/34

Tema: Događanja u Vukovaru i okolini

Događanja u Vukovaru i okolini

Radni naslov teme bi mogao i biti. Je li nekadašnji okupirani teritorij u Ist. Slavoniji defacto i deiure dio Hrvatske?

Ali bi bio malo predugačak, pa sam ga skratio ali suština je ovaj podnaslov.

Moje mišljenje je da je taj teritorij samo djelimično, formalno pod vlašću RH, neću reć hrvatskom jer upitno je koliko je vlast hrvatska.

Sam Pupovac stalno govori o nekakvom vijeću općina, koje je kao dogovoreno erdutskim sporazumom. Sama situacija koja se tamo događa posebno zadnjih godina dovodi pod upitnik hrvatsku vlast tamo. Tamo stoje spomenici četnicima ( stoje oni doduše i van tog teritorija), tamo je pogotovo Borovo selo van hrvatske vlasti, tamo se rafala iz oružja u raznim prigodama, tamo se oskvrnjuju spomenici palim hrvatskim policajcima, tamo kad pripadnici srpskih navijačkih skupina pretuku nekog Hrvata ili Hrvate to bude vijest od 24 sata i nema nikakve policijske represije. Tamo se uvodi ćirilica pod lažnom statistikom o broju Srba u Vukovaru,Tamo se sve prijave protiv srpskih ratnih zločinaca ne vade iz ladica, tamo slobodno šetaju i rade ratni milicajci i vojnici tzv RSK, tamo se silovatelji slobodno šeću, tamo se radi u hrvatskom Podunavlju a živi u Srbiji ( ne znam kako je to uopće zakonski moguće) čak i u policiji.

Neki dan je neki pripadnik očito srpskih navijačkih skupina dobio neke batine ( bilo javljeno lakše ozljede da bi se kasnije one pretvorile u teže) i odmah su krenula uhićenja.

O tome su progovorili BBB danas ili jučer u Vukovaru..

Situacija je tamo takva da se stvarno svatko može zapitati, što je to potpisano u Erdutu i spada li to nekad okupirano područje u RH? Po granicama spada ali događanja na terenu baš to i ne potvrđuju.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 19-05-2020 at 13:43
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ja koji sva ta zbivanja pratim iz BiH, sa velikom zebnjom u srcu pomišljam kako Pupovac and Co. pokušava da napravi nekakavu "zajednicu srpskih općina" ili općina sa "srpskom večinom" , kao što pokušavaju uraditi na Kosovu, kao što su pokušavali sa onim njihovim SAO i po Hrvatskoj i po Bosni od koje dobiše polovicu...
    Ne znam, moj nekakav utisak je da Srbi i dalje maštaju ne samo o djeliću nego o velikim komadima Hrvatske da je prisvoje, posebice tamo na toj istočnoj strani.
    Ovako kad o tome govorim sve je to nekako nevjerovatno, ali kad vidim Milanovića za čijeg je šefovanja Vladom bila najveća frka u Vukovaru oko dvojezičnih ploča, ali i njegovu današnju šutnju na zbivanja u Sarajevu, i općenito općoj ne brizi oko Hrvata u BiH, ali i oportunu politiku tu u Hrvatskoj, radi onih HOS-ovih majica, strah me je sve veći i veći i čini mi se da se sve u Hrvatskoj događa sa nekakvom šutnjom, u tišini, kao ispod žita.
    Pupovac je nevjerovatno lukav čovjek i u svakom momentu je spreman da kritizira i ruje po ranama aktualne Hrvatske ali i po prošlosti iz koje uvijek izvlači sve ono što Hrvatsku ponižava ili umanjuje.
    To mu je permanentan cilj i zadatak.
    Kažem strah me je kad pročitam i tvoj post na kojeg se referiram kao na kvalitetan uvodni tekst.

A koji dio Hrvatske je hrvatski teritorij? Četništvo i partizanština su dopušteni i cvjetaju, zapravo svaka moguća protuhrvatska ideja, ideologija, osjećaj i politika su dopušteni i poticani, a hrvatstvo je progonjeno. Institucije su preuzeli neprijatelji i tlače Hrvate, kako u Zagrebu tako i u Vukovaru.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Koliko pratim svako malo osvane neki cetnicki grafit, po zidovima, cestama..
    Da je i 5% i volje istraziti takve slucaje, odmah bi se naslo pocinitelje.
    Recimo, kada nekakav slinavi debil bari tudje zene pa dobije krisku limuna po sebi, to je tri dana vijest.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Koliko pratim svako malo osvane neki cetnicki grafit, po zidovima, cestama..
    Da je i 5% i volje istraziti takve slucaje, odmah bi se naslo pocinitelje.
    Recimo, kada nekakav slinavi debil bari tudje zene pa dobije krisku limuna po sebi, to je tri dana vijest.
    Svakako da Srbija preko SDSS-a ima i SNV-a ima agente provokatore koji to rade po Hrvatskoj. Kladim se da i potpaljulju redovno po Lici i Dalmaciji, kao nedavno onaj koji je palio kod Gospića šumu tako što je vukao traktorom zapaljenu gumu, a njihovi agenti po policiji i sudstvu ih štite. To je sve povezano.

Događaji u Vukovari i okolini su ipak specifični. Tamo se rafala iz oružja.

Po pričama BBB bilo je i vađenja pištolja od strane oca od jednog navijača srpske navijačke grupe. Po njihovoj priči taj je navodno i danas u policiji. Navode da je poslije tog sukoba 20 Srba pripadnika navijačkih grupa timova iz Srbija hodalo gradom od kafića do kafića i tražilo navijače Dinama.

Ako je to istina onda tu hrvatska vlast ne postoji. To je divlji zapad ili bolje rečeno divlji istok.

Ako je ovo istina ne znam zašto se gradonačelnik Penava ne oglašava.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Događaji u Vukovari i okolini su ipak specifični. Tamo se rafala iz oružja.

Po pričama BBB bilo je i vađenja pištolja od strane oca od jednog navijača srpske navijačke grupe. Po njihovoj priči taj je navodno i danas u policiji. Navode da je poslije tog sukoba 20 Srba pripadnika navijačkih grupa timova iz Srbija hodalo gradom od kafića do kafića i tražilo navijače Dinama.

Ako je to istina onda tu hrvatska vlast ne postoji. To je divlji zapad ili bolje rečeno divlji istok.

Ako je ovo istina ne znam zašto se gradonačelnik Penava ne oglašava.
    A što mu vrijedi i da se oglasi. Uostalom sad ima važnijeg posla prijelaz kod Škore.

Ako je istina sve sto se pise ovdje, da oni mogu naoruzani hodati, rafalati, a nase hapse kad im se digne ona stvar, onda je to Srbija.

Stvarno ne znam kako stvari tamo idu, ali ne vjerujem da je bas u gradu Vukovaru ili hrvatskim selima takvo stanje stvari. U srpskim selima definitivno jeste, oni se i ponasaju kao da je to Srbija.

U Vukovaru kako vidimo je. Čim Pupovac pusti snimku, kreću hapšenja, diže se cijeli policijski aparat na noge. A kad su njeki Srbi prebili i teško ozljedili nekog Hrvata, nije bilo ništa. Ni hajke, ni policije. Iz toga se izvodi čisti zaključak.

U hrvatskim selima naravno da ne ali oko Vukovara su pretežno sela sa većinskim srpskim stanovništvom, Trpinja, Bobota, Negoslavci, Vera, Borovo selo..ne mogu se sad sjetit ostalih.

Uostalom sve su BBB rekli na ovom transparentu. To je realno stanje stvari. Zato se i postavlja logično pitanje, čija je vlast uopće tamo?

Naša vlast ali tanko je to. Gdje ne oslobodiš puškom imaš ovakva sranja.
    Manijaci, 40, 100+

Veli Arbanas na Faceu da je bilo neko okupljanje Delija i Grobara, vjerojatno su se išli zajedno bahatiti, ali policija ih je zaustavila, ili bolje reći zaštitila jer su se i Bojsi i Torcida okupili.

Zamisli di smo došli da se ponavlja atmosfera 1990-e u kojoj se Srbi bahate po Hrvatskoj, a policija ih štiti.

Citiraj Prvotno napisano od Bozo Vidi poruku
    Naša vlast ali tanko je to. Gdje ne oslobodiš puškom imaš ovakva sranja.
    Upravo tako.

Opet Srbi u grupama napadaju Hrvate po Vukovaru. Pupovac šuti.

Napad grupe Srba na hrvatsku obitelj s djetetom

Uvezeni ‘Grobari’ i ‘Delije’, uz pomoć lokalnih Srba, danas su, kukavički, napravili ‘sačekušu’ supruzi i djetetu jednog od vođa BBB-a u Vukovaru, javlja pouzdani izvor Bujice iz Grada heroja: “Nasred ulice prepriječili su im put, što je ravno pokušaju otmice, vrijeđali ih i psovali, verbalno ih napali!” Nakon toga je uslijedila reakcija, Bad Blue Boysi su krenuli u pomoć obitelji svoga prijatelja, intervenirala je i policija, a sukobi još uvijek traju…
    Grobari objavili:

Podrška našoj braći!!!
    Tako se brani Grobarstvo i Srpstvo od ustaštva!
    Zora rudi, dan se beli, je*at ćemo Zagreb celi. I Cibonu i Dinamo, pa rasturamo
    Jučer se dogodio zločin iz mržnje grupe Srba prema hrvatskoj obitelji u Vukovaru. Grupa Srba je napala na nacionalnoj osnovi čovjeka koji se šetao sa ženom i djetetom parkom. Hoće li državno odvjetništvo krenuti s uhićenjima ovog najgnjusnijeg napada na ženu i dijete i još gnjusnijeg napada na nacionalnoj osnovi prema Hrvatu? Mi smo društvo nulte tolerancije na mržnju i na nasilje prema ženama i djeci. Hoće li sudstvo reagirati i hoće li mediji provesti hajku protiv ovih gnjusnih spodoba kojima ni žene ni djeca nisu sveta?

https://narod.hr/sport/grobari-preuz...vo-od-ustastva

Fake news!!! Ovo je bio sukob suprotstavljenih navijačkih skupina. Kad Torcida ili BBB napadnu delije ili grobare onda je to genocidisanje nevine srpske nejači.

Nisi ti to dobro shvatio, mala ustaska beba iz kolica u pratnji roditelja namjerno je i zlikovacki isprovocirala grupu miroljubivih grobara sto je za posljedicu imalo sveopci napad ustaskih zlikovaca na mirne srpske mladice koji su gledali svoja posla.

Ono što sam ja čuo od kolega iz vukovara dinamovci su ih nabili kao stoku
    Jugozomboidi imaju plan za Hrvatsku. Svaki ima plan dok ne dobije šaku u glavu

Ima li neki dokaz za to.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Ima li neki dokaz za to.
    Dokazi su povrijeđeni iz gaboša markušice i borova
    Jugozomboidi imaju plan za Hrvatsku. Svaki ima plan dok ne dobije šaku u glavu

Citiraj Prvotno napisano od franjevac Vidi poruku
    Dokazi su povrijeđeni iz gaboša markušice i borova
    Čudi me onda da mediji nisu digli dreku o ugroženoj srpskoj nejači koje teroriziraju ustaše.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove