+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/36

Tema: 40 godina od Titove smrti

40 godina od Titove smrti

Znam da tema nije baš nešto aktualna ali gledao sam neki dokumentarac sa onim općim stvarima, svi su plakali, Poljud je plakao, 50 000 ljudi je plakalo, priča Dežulović, kad se izlazilo sa stadiona, muva se nije čula.

Na snimkama iz raznih dijelova i gradova bivše Jugoslavijese stvarno vidi da ljudi plaču, neki se zaklinju u nastavak Titovog djela.

Neki Albanac Kosovar izjavljuje da bi dao svoje dijete za njega i da ne bi zažalio. Morbidno.

Sociološki je to zanimljivo jer normalan um ne može pojmiti da netko plače za nekim koga nije sreo u životu, jer većina nije, nije ti ni rod, nije ti ni žena, ljubavnica ni cura, momak, ništa ti nije.

Ne znam ima li većeg dokaza kako se može isprati mozak ljudima. On koji je žderao ko kralj, imao stotine odijela svako mjesto se trgalo da mu priredi što bolju vilu za odmor, živio ko sultan a oni u trlišima, rudnicima s mizernim plaćama. To je nepojmljivo.

Tko se od vas sjeća tih dana.

ja sam bio u osnovnoj školi, pa se i ne sjećam dobro ni reakcija starijih. Naravno rođen sam u kraju gdje su se Titovi sljedbenici mogli nabrojat na prste jedne ruke. Sjećam se da je učiteljica, Muslimanka iz Mostara ridala ko kišna godina i da se upisivalo u knjigu žalosti pored koje su stala dva učenika kao neka počasna straža. Jedan moj šulkolega se zbog nečeg zasmijao pa mu je učiteljica zalipila šamarčinu.

Meni je bilo najgore jer tjedan dana nije bilo na TV ništa osim komorne glazbe. Ni filmova, ni utakmica, ni crtića.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 12-05-2020 at 13:15
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Evo jedan dobar video o Titu i cijeloj toj situaciji tada i danas.

Plakalo se je ali smo moj k plakali svi. Prije utakmice uzelo mi transparent na ulazu jer je bija hrvatski grb na njemu. Pokupija san ga kad je javilo da je Tito umra i put pod noge doma.Na ponovljenu utakmicu san stavija zvijezdu da mi ga opet ne uzmu a onda san nakon te utakmice stavija opet hrvatski grb. Iskida se na Dinama 1982 kad je bija rekord stadiona jer je ekipa skakala u kanal i iskidalo ga ciloga.
    Posljednje uređivanje od 1981 : 12-05-2020 at 13:20
    Torcida old school. 57 g, 150/200(+ -)

Ma naravno da nisu plakali svi ali plakalo se masovno po ulicama, gradovima, selima. Nadrealno.

Sve je iscenirano miljun %. Pa je li neko naivan da če taj događaj prepustit slučaju. A smrad Dežulović nije napisa da je bila velika tuča prije utamice sa vojskon na sjeveru. Bija ih je pun sjevero zapad i odatle je i počela pisma.

I valjda 40 godina a ne 30.

Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Sve je iscenirano miljun %. Pa je li neko naivan da če taj događaj prepustit slučaju. A smrad Dežulović nije napisa da je bila velika tuča prije utamice sa vojskon na sjeveru. Bija ih je pun sjevero zapad i odatle je i počela pisma.
    To bi bilo zanimljivo napraviti emisiju s tadašnjom Torcidom da iznese svoju veziju priče jer je eto ostalo ko uklesano u kamen da je cili Poljud rida ko kišna godina.

Organizirat nekako debatu između Dežulovića i tebe kao svjedoka.

I valjda 40 godina a ne 30.
    A da..))) ispravljeno.

Tito je fenomen, neobjašnjiv fenomen. Zašto su ga njegove ovce toliko voljele ne znam niti želim znati, to ispiranje mozga zanimljivo je samo po sebi. Ali svatko tko plače za nepoznatom osobom nije čist u glavi, i to nikako. Ali dobro, sjetim se kad sam bila srednjoškolka, a poginuo Toše Proeski, koji je bio samo.nekakav pjevač, pa su ljudi, posebno moje vršnjakinje bili u šoku, tuzi, samo što te ne nisu tjerali mediji da vene režeš. Psihologija ili ludilo mase, valjda.

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    na kraju 4. razreda (osnovne ) trebali smo ići na izlet na Plitvička jezera. i onda ovaj papak umre, preusmjere nas u Kuću cveća. poslije su se hvalili kako smo prvi s naše opštine išli tamo.
    papci. ne poslat djecu u prirodu.

sjećam se da smo stajali u redu, razgledali okolo, ja čekala da se pojavi neki paun jer ih je navodno bilo tamo u vrtu. nije se pojavio ostalog se ne sjećam, davno je bilo.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od Yaya Vidi poruku
    Tito je fenomen, neobjašnjiv fenomen. Zašto su ga njegove ovce toliko voljele ne znam niti želim znati, to ispiranje mozga zanimljivo je samo po sebi. Ali svatko tko plače za nepoznatom osobom nije čist u glavi, i to nikako. Ali dobro, sjetim se kad sam bila srednjoškolka, a poginuo Toše Proeski, koji je bio samo.nekakav pjevač, pa su ljudi, posebno moje vršnjakinje bili u šoku, tuzi, samo što te ne nisu tjerali mediji da vene režeš. Psihologija ili ludilo mase, valjda.
    Nekak sam bil dojma da si starija. A sjećam se toga s Tošom. Stalno neki pjevač umire pa svi ridaju jer se oko njih stvara kult ličnosti. Kaj buš.

Meni je najsmješnije da oni koji su gajili kult ličnosti druga Tita sad ismijavaju Sjevernokorejance kak su bedasti, a onda kad dođe tema o drugu Titu onda iskazuju kult ličnosti.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Nekak sam bil dojma da si starija. A sjećam se toga s Tošom. Stalno neki pjevač umire pa svi ridaju jer se oko njih stvara kult ličnosti. Kaj buš.

Meni je najsmješnije da oni koji su gajili kult ličnosti druga Tita sad ismijavaju Sjevernokorejance kak su bedasti, a onda kad dođe tema o drugu Titu onda iskazuju kult ličnosti.
    Ma jest, ali je priča s Proeskim bila baš jedinstven slučaj, nekakvo forsiranje njega kao "regionalne" zvijezde koji će valjda svojim pjesmama povezati zbunjenu mladež ex yu sfere. A nije baš bio taj kapacitet, dobar glas, ali uglavnom osrednje pjesme. Bilo mi je žao kad je poginuo, bio je mlađi nego ja sad, ali da ću pasti u depresiju...

Meni su pričali da je u našem mjestu tog dana kad su objavili Titovu smrt bio nekakav ples( ne, ne povodom smrti, nisu još znali) i onda u sred zabave uleti jedna od organizatorica i vikne " gasite sve, umro nam ćaća". A tko zna koliko je takvih bilo/ ima. Pa onda pričaj o Sj. Koreji.

Toše je uglavnom pjevao tuđe pjesme. Nenormalno ga se forsiralo meni iz nerazumljivih razloga. Očito je to bio jedan vid jugonostalgije. Meni je osobno išao na živce jer je iskakao iz paštete kako se kaže.

Ali klinke su takve, povodljive, takve su bile klinke i u moje vrijeme. Hormoni divljaju pa ako je neki muškarac slatkast i njonjast pa još i pjeva, to je kuršlus.

Ali ridati za političarem od skoro 90 godina i da ridaju ljudi njegovih godina ili nešto mlađi pa i mladež meni je prestrašno. To je da se naježiš od nenormalnog užasa. Tu mi čak ni psihologija mase nije dovoljno jako obrazloženje. To je nešto puno puno luđe.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 12-05-2020 at 14:26

Pa kako neće kad im je drugi ćaća. Bolesnici.

A ridali su Argentinci za Evitom, ridali su Britanci za lady Di ,i danas je mnogi dižu u nebesa a zašto... većina ljudi ima nekakav sljedbenički mentalitet i sklona je graditi kult ličnosti jer u njemu vide primjer čovjeka koji se samoostvario i uzor je koji treba oponašati, a najljepše je što ga nikad nećeš dostići jer to skida pritisak s prosječnog pojedinca. I onda vidiš ponašanje okoline i da ona čini isto ili slično i to jednostavno krene. Tako to nekako vidim. Ali da je jadno, je.

Ne sjecam se, bio sam premali, tek 4 godine.

Plakali su ljudi jer su morali, kao u onom cetnickom filmu kad mali Halil i Slobo govore jedan drugom "ajde ti, ajde ti, ne mogu, ajde ti" a nece suza na oko.

Po pricama starijih, od mojih nitko nije plakao, je im bilo zao gdje nece ta "najveci sin svih naroda i narodnosti", samo je baka stalno ponavljala "to nije Tito, kad je dosao u Kumrovec njegovi su rekli to nije nas Joza, nas Joza nije imao jedan prst".

Citiraj Prvotno napisano od Yaya Vidi poruku
    Meni je suza potekla kad je Tuđman umro, a nisam ga poznavao.

od 12 42 govore o toj utakmici vođe torcide
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 13-05-2020 at 09:14

Citiraj Prvotno napisano od pauk Vidi poruku
    https://www.youtube.com/watch?v=yqW85L7Y_xY od 12 42 govore o toj utakmici vođe torcide
    Triba pogledat cilu tu emisiju da bi se svatija kontekst šta je pisac tija reč. Pisma je krenila sa sjevera a to san i napisa gori u postu ali ne od Torcide nego od vojske koja je bila stacionirana na sjeverozapadu.
    Šta se ove emisije o zviždanju rudarima tiče ja san bija protiv da idemo davat bilo kakve izjave povodon zviždanja poginulin rudarima jer san zna da je to samo povod i da če završit sa slovon U i H a i večinu emisije prodiku drzi drug Baja i ljudi iz komiteta. Iz priloženoga se vidi da ja nisan tija ništa govorit i da je bila uopće greška sudjelovat u ovakvin emisijama di komitetlije kolo vode.

Triba pogledat cilu tu emisiju da bi se svatija kontekst šta je pisac tija reč. Pisma je krenila sa sjevera a to san i napisa gori u postu ali ne od Torcide nego od vojske koja je bila stacionirana na sjeverozapadu.
    Šta se ove emisije o zviždanju rudarima tiče ja san bija protiv da idemo davat bilo kakve izjave povodon zviždanja poginulin rudarima jer san zna da je to samo povod i da če završit sa slovon U i H a i večinu emisije prodiku drzi drug Baja i ljudi iz komiteta. Iz priloženoga se vidi da ja nisan tija ništa govorit i da je bila uopće greška sudjelovat u ovakvin emisijama di komitetlije kolo vode.
    Baš sam htio komentirat kako ti šutiš i očito se ne slažeš što s onim šta se priča.

I po meni nepotrebno.

i Bosna nešto mulja.

uvik si isti

P.S Ante Jurjević Baja, drma Splitom pa su Split u zajebanciji zvali Bajina Bašta..koristi srbizme..kompromituje..

A kojim se to rudarima zviždalo? Kaj ih to intervjuira Mirtina mama?

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove