+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 15 1 2 3 11 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/283

Tema: Napadi u Sarajevu na katoličku crkvu zbog mise za ubijene vojnike i civile

Napadi u Sarajevu na katoličku crkvu zbog mise za ubijene vojnike i civile

Sarajevski main stream mediji objavljuju izuzetno ružnu sliku petljanja u rad Katoličke crkve u ovom gradu u kojoj se namjerava slaviti misa za žrtve Bleiburga, kao žrtve Brozovih partizansko-četničkih koljača, pokušajem da se ova misa ospori.
    Perjanica tog "mainstrima" je SDA, koji i ovog puta pokušava da zamijene teze spominjanjem luburićevih žrtava u zamjenu za bleiburški pokolj.
    Zanimljiv članak objavljuje "Slobodna Bosna" iz kojeg je definitivno vidljiv politički diskurs bošnjačke politike po pitanju Bleiburga i žrtava ovog masovnog zločina.

Podcrtavam članak je interesantan samo i jedino kao stav bošnjačkog rukovodstva i mainstrim medija u Sarajevu o bleiburškom masakru u kojem je stradao i veliki broj muslimana.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest..._ne_salje.html

Napadi na crkvu u Sarajevu zbog mise za poginule vojnike NDH i civile

Nadam se da ce Puljic organizirati jos jedan domjenak za ove koji mu danas prijete batinama.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 08-05-2020 at 17:42

Strasna je sutnja takozvane domoljubne Hrvatske u svezi otvorenog linca islamisticke politike uperene ka Katolickoj Crkvi.

Nitko ni slova o tome, oni se i dalje umiljavaju islamistima, jebeni dodrinasi i njihova cvjecarska politika.

Ne budi naivan Crni. Ovaj slucaj sa misom u Sarajevu, sluzi dobro i SDA politici i HDZ-ovcima. SDA zatašakava otvoreno pljačku naroda i slučaj sa respiratorima. A HDZ-eovcima su nabacili na volej da glumataju veće katolike od pape. Sad ce SDA klika da napada i zabranjuje kao misu za Blajburg, dize krezubu sirotinju a HDZ će stati na bedeme odbrane katoličanstva. Smijem se kladiti da se Srbin Bake i jugokomunjara Čović negdje dobro smiju dok dijele talove od pljačke i pomoći, kredita i sl.

Pa trebaš biti retardiran da pomisliš da je SDA zaštitnik antifašizma, a HDZ kao neki nacionalisti na bedemima odbrane katoličanstva.
    Namjerno politiziraju i nabijaju dogadjaj, da zataškaju kradju i otimačinu od sirotog naroda.

Kokošari od narodnih novaca naručili respiratore koji se ne mogu upotrijebiti nikako. Čak su i u kolima hitne pomoći zabranjeni.

I kao slučajno sad da zataškaju isplivava odrzavanje mise. Ma jedino lud covjek moze vjerovati u to.

Bagra lopovska.
    Posljednje uređivanje od Sarafina : 09-05-2020 at 21:12

Misa koja se uzgred receno u crkvama odrzava vec desetljecima, katolicka crkva moli za nevine zrtve kriznih puteva odavno... nema nikakve veze sa ovim ludilom koje sve vise vlada sarajevom.

Sad im i crkva smeta, danas je i spomenik Ivanu Pavlu oskrnavljen.

Hrvati, oni koji se tako osjećaju trebaju napustit tu smrdljivu baruštinu. Negdje gdje ćeš biti šikaniran i napadan gdje je zavladao onaj najteži balinluk. I crkva bi se trebala izmjestit. Znam da nije kršćanski jer treba opstati tamo gdje je najteže ali to je onako s ljudske strane.

Živjeti negdje gdje nikad ne znaš gdje ćeš i kad bit napadnut a policija te ne štiti mučan je i težak život.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

nema potrebe da netko bjezi kao picka, dovoljno je vratiti istom mjerom tamo gdje su oni manjina

ali nista od toga, gdje su vecina ponasaju se kao osmanlije, tamo gdje su manjina kao Herceg Bosna ili najprije Hrvatska, tamo im se daju kune, gleda ih se kao hrvatsko cvijece, njeguju se bajke o saveznistvu Hrvata i Bosnjaka... ne znam do kada ce Hrvati biti slijepi pored ociju.

Gdje se to njih gleda kao hrvatsko cvijeće i kakve su to hercegsrpske gluposti.

Nigdje, sve grmi od osuda napada na katolicku crkvu u redovima hrvatske desnice. Cijeli dan slusam reagiranja.

A gdje bi oni to mogli grmit. Na svojim FB profilima. Gdje to oni imaju moć. Jel HDZ BIH reagirao.?

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Hrvati, oni koji se tako osjećaju trebaju napustit tu smrdljivu baruštinu. Negdje gdje ćeš biti šikaniran i napadan gdje je zavladao onaj najteži balinluk. I crkva bi se trebala izmjestit. Znam da nije kršćanski jer treba opstati tamo gdje je najteže ali to je onako s ljudske strane.

Živjeti negdje gdje nikad ne znaš gdje ćeš i kad bit napadnut a policija te ne štiti mučan je i težak život.

Vidiš kako su HDZ-ovci i tebe mobilizirali. I ne samo tebe. Hrvatima u BiH već je preko glave HDZ-ovih ispraznih obećanja. Svaki iole obavješten čovjek o političkim zbivanjima u BiH, zna kad HDZ pominje ugrozbu radi se o nekom talu sa braćom iz SDA. Ugrozba u biti znači da su drugovi HDZ-ovci ili zakinuti, ili u pregovorima oko podjele novaca(kredita vlasti na drzavnoj-kantonalnoj razini)Ggdje onda prenijeti ugrozbu?
    U katoličku crkvu. I udariti na osjećaje vjernika.
    Misa zna se šta je u katoličkoj religiji. I kako će prosječan vjernik reagirati na zabranu.

Pa obzirom da je HDZ izgubio svaki kredibilitet svojim metiljavim stavom, evo im prilike za mobilizaciju. Isprazna je priča postalo majoriziranje jer svaki put se utale sa SDA i popuste. Zato udari na katoličku crkvu. I ubij jednim udarcem dvije muhe.
    SDA će glumatati da im misa za poginule na kriznom putu smeta, a HDZ će raditi da se ona odrzi po svaku cijenu lafo. U biti niti je SDA moronima misa problem, niti HDZ-ovci nešto zale zrtve. Nego nemaju rezultata nikakvih, politika im je dozivjela krah pa sad prenesi par godina ugrozbu kako su katolici u BiH ugrozeni. Kako im se brani odlazak u crkvu i misa u sred katolicke evrope od šake Bošnja muslimana.
    Tragikomedija u nastavcima.
    Metiljavom politikom bez rezultata godinama, treba dodati tezinu. A gdje je najbolje? Pa udariti na crkvu.
    Posljednje uređivanje od Sarafina : 09-05-2020 at 23:16

O sad si postala i glasnogovornica Hrvata. Imaš ambiciju postati ženski Komšić.

Pobij moju tvrdnju argumentirano. Nemoj offtopičariti. I čatati. Kad ti počnem odgovarati na offtopik, onda češ me opominjati.

Dakle, je li HDZ pominje ugrozbu Hrvata isključivo kad ga SDA pokušava izraditi u nekom političkom segmentu? Da.
    Godinama unazad? Da.
    Je li ljudima dosta više njihove metiljave politike i lazi? Da.
    KC je uvedena u priču sada iz kojeg razloga? Jer tlapnje o političkoj ugrozbi su notorna glupost. HDZ uvjek zateze i onda popusti, kad proda HR nacionalne interese za cijenu koju su zacrtali.

Pa nisam te ja gurao za glasnogovornicu Hrvata nego ti sama. Kako ti kao nehrvatica znaš čega je Hrvatima dosta.

Šta ja imam pobijat tvoju relativizaciju vašeg divljanja po Sarajevu i svuda gdje ste većina. To je Sizifov posao. Sve svesti na odnose HDZ-SDA kao da ne postoji mržnja prema BiH Hrvatima. Mislim to su stvarno prejeftini štosevi da bi se njima bavio.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 10-05-2020 at 10:04

Pa nisam te ja gurao za glasnogovornicu Hrvata nego ti sama. Kako ti kao nehrvatica znaš čega je Hrvatima dosta.

Šta ja imam pobijat tvoju relativizaciju vašeg divljanja po Sarajevu i svuda gdje ste većina. To je Sizifov posao. Sve svesti na odnose HDZ-SDA kao da ne postoji mržnja prema BiH Hrvatima. Mislim to su stvarno prejeftini štosevi da bi se njima bavio.
    Kakvu relativitaciju divljanja? To neko dosad branio da se mise odrzavaju u sarajevskoj katedrali i napadao katolike na tjednoj bazi? To se mise nisu odrzavale i zabranjivale?

Ovo je čisto dizanje tenzija, u koju su kao zadnji adut uvukli i katolicku crkvu i kardinala propali hoštapleri.

Citiraj Prvotno napisano od Sarafina Vidi poruku
    Kakvu relativitaciju divljanja? To neko dosad branio da se mise odrzavaju u sarajevskoj katedrali i napadao katolike na tjednoj bazi? To se mise nisu odrzavale i zabranjivale?

Ovo je čisto dizanje tenzija, u koju su kao zadnji adut uvukli i katolicku crkvu i kardinala propali hoštapleri.
    Pa što to onda sad rade. Ako su se mise održavale. Ja ne znam jesu li. Pošto ste vi postali najveći antifašisti na svijetu i smetaju vam čak i mise, koje nisu komemoracija nego misa koja se može držati i za najveće grešnike.

I sad ti pričaš priču kako je to sve igra HDZ i SDA. Ja ne znam je li. Ali znam da ste vi zaglumili najveće antifašiste ( ne ti osobno ali je velika većina tvog naroda i bez tog preudvjeta SDA ne bi mogao to raditi) i da vam smeta čak i jedna misa za pokojnike. S druge strane na tom Bleiburgu je poginulo oko trećine Muslimana i za njih svake godine na Bleiburgu moli imam ili koja već vjerska funkcija muslimana.

Prilično je bizarno sve svaljivati na HDZ SDA kuhinju kad je to puno šira priča.

Ja primjecujem odvratnu sutnju na desnom krilu, ono ostalo me niti interesira niti ocekujem od njih drugacije.

A u Hrvatskoj opcenito i dalje je predominantno misljenje kako su Bosnjaci i Hrvati saveznici i kako su Bosnjaci hrvatski prijatelji. Pa se trce maratoni iz Vukovara za Srebrenicu, i slicno.

Uostalom i kardinal Puljic se tuca jajima sa Komsicem i Bakirom.

Hrvatski mazohizam je bez premca.

Prosjecan musliman uglavnom i ne obraca paznju na "misu za Blajburg" jer ga muce drugi problemi, trenutno egzistencijalni... ali muslimanska agresivna politika, i zelena i crvena, kao i uvijek do sada huskaju i tjeraju javnost na usijanje. Vec vidjeno, a sve sa poznatim ciljevima. Kao pomoc, islamska politika i kvazigradjanska "multietnicka" politika, imaju osebujnu pomoc nevladinih udruga kojih je na prostoru kojeg kontroliraju Bosnjaci par tisuca. I nece se oni na Sarajevu zaustaviti, njihov cilj je Neum, Capljina, Grude, sve. Nece se smiriti dok Hrvate ne obesprave, a na sve to Hrvati nemaju nikakav odgovor. Nego medjusobna prepucavanja i preseravanja.

Pa što to onda sad rade. Ako su se mise održavale. Ja ne znam jesu li. Pošto ste vi postali najveći antifašisti na svijetu i smetaju vam čak i mise, koje nisu komemoracija nego misa koja se može držati i za najveće grešnike.

I sad ti pričaš priču kako je to sve igra HDZ i SDA. Ja ne znam je li. Ali znam da ste vi zaglumili najveće antifašiste ( ne ti osobno ali je velika većina tvog naroda i bez tog preudvjeta SDA ne bi mogao to raditi) i da vam smeta čak i jedna misa za pokojnike. S druge strane na tom Bleiburgu je poginulo oko trećine Muslimana i za njih svake godine na Bleiburgu moli imam ili koja već vjerska funkcija muslimana.

Prilično je bizarno sve svaljivati na HDZ SDA kuhinju kad je to puno šira priča.

Tebi je moj stav po pitanju zrtava Srboslavije poznat. I odrzavanje mise za mene je neupitno. To što neko cijele narode zeli svrstati pod ustaše i zločince je bolest.
    A i mazohizam (čisti) dijela Hrvata i Bošnjaka neprestano opravdavanje Srbima i javnosti. Ne opravdavaju se samo bolesno Bošnjaci (slozices se) nego i Hrvati za drugi svjetski rat.

Sto se tice politizacije mise...jedna misa, krkanluk i zaboravismo respiratore, maske, rukavice. Pokradene Kredite MMF-a, pomoc...doslo 80 neupotrebljivih respiratora koje je BiH platila skoro 11 miliona. gdje nestade onih 20, možda dođu zajedno sa vozilima hitne pomoci? Kupili "pokretnu bolnicu" koja kosta 7 miliona KM izgleda ko šator za svadbe. Al uvijek ima fora nacionalni Ugrozba! vitalni interes! otcjepljenje! Sada ugroženost, "vjera" ?

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Ja primjecujem odvratnu sutnju na desnom krilu, ono ostalo me niti interesira niti ocekujem od njih drugacije.

A u Hrvatskoj opcenito i dalje je predominantno misljenje kako su Bosnjaci i Hrvati saveznici i kako su Bosnjaci hrvatski prijatelji. Pa se trce maratoni iz Vukovara za Srebrenicu, i slicno.

Uostalom i kardinal Puljic se tuca jajima sa Komsicem i Bakirom.

Hrvatski mazohizam je bez premca.

Prosjecan musliman uglavnom i ne obraca paznju na "misu za Blajburg" jer ga muce drugi problemi, trenutno egzistencijalni... ali muslimanska agresivna politika, i zelena i crvena, kao i uvijek do sada huskaju i tjeraju javnost na usijanje. Vec vidjeno, a sve sa poznatim ciljevima. Kao pomoc, islamska politika i kvazigradjanska "multietnicka" politika, imaju osebujnu pomoc nevladinih udruga kojih je na prostoru kojeg kontroliraju Bosnjaci par tisuca. I nece se oni na Sarajevu zaustaviti, njihov cilj je Neum, Capljina, Grude, sve. Nece se smiriti dok Hrvate ne obesprave, a na sve to Hrvati nemaju nikakav odgovor. Nego medjusobna prepucavanja i preseravanja.
    na kojem desnom krilu. Misliš u Hrvatskoj. pa oko toga se lome koplja i u Hrvatskoj. I ovdje se diže galama na mise. Imaju oni problema s tim se izborit. Nije u Zagrebu puno drugačije nego u Sarajevu. Ako je uopće.

Zašto ti misliš da bi se se oni trebali boriti za tvoje i moje stvari a mi se ne borimo. E pa neće. Mogu pomoć eventualno a ne se borit umjesto tebe. Zaboravi to.

neće se nitko iz Hrvatske borit za tebe dok ti sjediš.

ja ne znam gdje ti vidiš te dodrinaše i cvjećare. To što netko trči maraton. U politici mislim. Jedini dodrinaš ( kud smislih taj pojam da ga svakakvi debili koriste) i cvjećar kojeg ja znam je Ante Prkačin, koji ne postoji više ni na marginama politike.

Podsjećaš me ponekad u izjavama nekad na one idiote sa hercegsrpske koji preziru desnicu a htjeli bi da im ona pomogne i ljute se kad im ne pomaže. Kakva podlost.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 10-05-2020 at 11:03

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove